Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /domains/kworum.com.pl/public_html/article.php on line 21

  Piątek 23 Lipca 2021r. - 204 dz. roku,  Imieniny: Sławy, Sławosza, Żelisławy

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 01.10.06 - 22:51     Czytano: [29079]

Michnik sięgnął bruku

Redaktor „Gazety Wyborczej” brutalnie zaatakował dziennikarzy i historyków Savonarola przebudził się i zagrzmiał. Pisze Michnik we wczorajszej „Wyborczej”: „Opozycja demokratyczna i podziemie solidarnościowe - wedle najlepszego wzoru Springerowskiego brukowca »Bild« - zostały w »Dzienniku« opisane manierą znaną z „Żołnierza Wolności”. Uściślijmy zatem pojęcia. Pierwszy brukowiec w demokratycznej Polsce powstał w 1989 r. Nie wydał go Springer, lecz Agora.

Ten brukowiec, nie zważając na prawdę ani dziennikarskie standardy, niszczył każdego, z kim było mu nie po drodze. Dziennikarze tej gazety nie przyjmowali do wiadomości, że informacja różni się od komentarza, że trzeba wysłuchać głosów obu stron, że przeciwnik ideowy to też człowiek, którego nie można dowolnie obrażać. Jako metodę przyjęto w tej gazecie styl pism brukowych - mobilizowanie emocji, złych emocji. A także poczucia zagrożenia (np. przed faszyzmem i państwem wyznaniowym), obrzydzenia (wobec prawicy), podejrzliwości (wobec niecnych zamiarów inaczej myślących). Przeciwników tu zawsze odrealniano, fałszowano ich wizerunki, wkładano im w usta tezy, których nigdy nie wypowiedzieli. A kiedy wrogowie „Wyborczej” stawali się już dla jej czytelników tylko oszołomami, faszystami i antysemitami, traktowano ich na łamach jak mięso armatnie.

Skrajnie fanatyczny Redaktor Naczelny sądził, że ma prawo niszczyć każdego, z kim się nie zgadza. Otóż nie miał. Tak samo, jak nie mieli tego prawa Jerzy Urban czy Tadeusz Rydzyk. Dziś Adam Michnik jest więc jedną z ostatnich osób, które mogą rozliczać innych dziennikarzy z kultury i grzeczności.
Zresztą wystarczy spojrzeć na wczorajszy jego komentarz, w którym głównym obiektem ataku jest „Życie Warszawy”.
Oto próbki stylu. O dziennikarzach „Życia Warszawy” - „Jacek pewno by wybaczył także tym draniom”. O historykach IPN i o innych dziennikarzach „grono nie świętych młodzianków ufające szpiclom”. O sporach na temat lustracji - „walka bokserska w szambie, wszyscy muszą cuchnąć”. Ten kwiecisty styl nie pozostawia obojętnym, tyle że - jak zwykle w tekstach Michnika - fałszuje rzeczywistość.
„Życie Warszawy” opisało bowiem prawdziwe rozmowy Kuronia z SB. Owszem, tytuł artykułu „Jacek Kuroń negocjował z bezpieką” był niedopuszczalny. Zawierał insynuację, od której zarówno wczorajszy „Dziennik”, jak i „Rzeczpospolita” zdecydowanie się zdystansowały. Jacek Kuroń nie negocjował z SB, ale był kimś w rodzaju emisariusza opozycji, przedstawiającego jej linię polityczną za wiedzą jej lidera, co jeszcze wczoraj publicznie potwierdził Lech Wałęsa. Istota informacji „Życia Warszawy” polegała na pokazaniu nieznanej karty opozycji, jaką było sondowanie władzy.
Tak też zrozumieli ją niektórzy uczestnicy emocjonalnej ankiety na łamach „Wyborczej”: Ludwik Dorn, Paweł Machcewicz, czy prof. Jerzy Regulski, który przypomina, że „Okrągły Stół był efektem porozumienia, które nie wzięło się znikąd”.
„Wyborcza” mogła postąpić podobnie jak „Dziennik” czy „Rzeczpospolita”, czyli podjąć temat, wyraźnie zaznaczając, że nie ma tu mowy o żadnych podejrzeniach o agenturę, że w całości chodzi o politykę prowadzoną przez część ludzi „Solidarności” w czasach, gdy negocjacje były bardziej skuteczne niż manifestacje czy strajki. „Gazeta Wyborcza” wybrała inną drogę: histeryczny komentarz naczelnego, wyzywanie dziennikarzy „Życia Warszawy” od drani, egzaltowane głosy w obronie Jacka Kuronia, którego biografia egzaltacji wcale nie potrzebuje. Ale nie chodzi tylko o egzaltację. Michnik w swoim tekście świadomie wzmocnił insynuację na temat rzekomej współpracy Jacka Kuronia z SB. Po to tylko, aby przypisać ją później dziennikarzom „Życia Warszawy” i historykom z IPN, którzy nigdy jej nie sformułowali. Po prostu nie mógł się powstrzymać, musiał sięgnąć do swojej ulubionej strategii, strategii brukowca polegającej na uruchamianiu złych emocji, na formułowaniu wyzwisk i epitetów. Nie mógł się od tego powstrzymać nawet w sprawie Jacka Kuronia, przy której szczególnie on powinien był zachować umiar.


Marek Wach (marek.wach@fluor.com)
Radio Pomost

Wersja do druku

MKM - 18.05.15 22:02
Niedowiarek polski zdrajca na ulugach putina skryl sie teraz pod ksywe
niedowiarka,a jest to His. Bardzo go latwo pozna poznac po atakah na prawice.
No,ale musi zarobic zdrada swej ojczyzny.Oj ty podly czlowieku!!

NIEDOWIAREK - 18.05.15 5:05
BRUKSELSKI PATRIOTA PT. DUDA CZY BRONISLAW SRULOSLAW KMRSKI

TOZ TO NIC INNEGO NIZ USTAWKA ...ZEBY TYLKO UTRZYMAC ,,ZEBY

PRZEDLUZYC

AGONIE ... PO PISO KOMUNY ... DUDA PAJAC BRUKSELSKI URUCHOMI W TYM

CELU OTWOR GEBOWY I WYPRODUKUJE LAWINE CACA BRZMIACEGO

PUSTOSLOWA BEZ POKRYCIA ... C.D..OKRAGLEGO STOLU

ZEBY DOPROWADZIC ZNISZCZENIE POLSKI I POLAKOW DO KONCA ...

TO PRZECIEZ DOBROWOLNIE PISOKUMUNA ODDALA WLADZE

PLATFOKOMUNIE I OD WIELU LAT UDAJE OPOZYCJE ALE NIC NIE ROBI

ZEBY POWSTRZYMAC ZAPASC ...PO GODZINACH OBIE ANTYPOLSKIE

WATAHY PISOKOMUNA I PLATFOKOMUNA ZAPEWNE RAZEM BALANGUJA I

SMIEJA SIE Z DURNYCH POLAKOW ..

W DRUGIEJ TURZE WYGRA SRULOSLAW KOMOR .. WSKAZUJE NA TO NIE

TYLKO 7 I 8 ZMYSL ALE I PRZEBIEG WYBOROW SAMORZADOWYCH

O ILE JESZCZE KTO PAMIETA JE ...

BEZ POWAZANIA ...NIEDOWIAREK

PS. CALY ART .NAPISANY ZEBY JESZCZE BARDZ, ZDEZORIENTOWAC NAROD ..

Kaz Kowalski - 01.01.15 19:43
Juz w 1983 w The Republic ukazal sie artykul ktory mowil o tym ze tzw. polska opozycja jest kontrolowana przez komunistycznych agitatorow jak Michnik, Kuron i inni.

Marek wach - 23.03.14 21:32
Ja Togo artykulu nie napisalem.
Marek Wach

Jan Orawicz - 12.02.14 1:36
Panie Ogień, komuchy świadomie doprowadzili Polskę do biedy, pomieszanej z nędzą. W tym celużeby Polacy, głodni i chłodni swoje oczy i rozum skierowali na poszukiwanie pracy i środków do życia. a nie na czerwonych,którzy szybko
powrócili na stare pielesze. Proszę sobie przypomnieć,co z zakładami pracy robił
towarzysz z KC PZPR L. Balcerowicz. Codziennie padało kilka set różnych
zakładów państwowych i spółdzielczych. Padały na wsi także różne zakłady
rolnicze, na czele z Pegeerami Ta cala barbarzyńska robota, w zakresie gospodarczym, została ukryta pod chwytliwą nazwą Transformacji ustrojowej.
Działy się wtedy straszne wypadki.Ludzie pozbawieni pracy odbierali sobie
życie wraz dziećmi. Ulice polskich miast wypełniły się stolikami z różnymi przedmiotami i odszieżą. Pamiętam z tamtego czasu ulice Poznania. Do tej
pory pamiętam taki stolik,przy którym stala kobieta ze swoją czwórka dzieci,
prosząc przechodniów,by kupili od Niej obrączki ślubne Jej i Męża,bo Ona i Jej
Mąż stracili pracę,a jest czwórka dzieci do wychowania.Chodziłem wśród setek
tych stolików i leciały mi łzy niczym grochy. A ile wtedy ludzi odebrało sobie życie? Bywało,ze razem z dziećmi. A ta cała Transformacja ustrojowa trwa do
tej pory. Jednych wpędziła do grobów i nędzy Innych wypędziła za chlebem
w obcą sina dal> Ale nie widać gospodarczego niszczenia kraju. W gruzach
leżą duże zakłady w tym stocznie. Ale końca tego barbarzyństwa komunistów
nie widać!!! Nadal mszczą się za Solidarność,która miało odwagę powiedzieć im:
"Precz z naszej Ojczyzny!!" Taka jest,a nie inna prawda!!! Kto nie zna diablego
ducha komuny, ten inaczej interpretuje tę tragedie Polski.Oni się nie obawiają
ewentualnego przebudzenia sie Polaków,ponieważ w każdej chwili mogą zwiać
do Rosji też ciut przefarbowanej. Do Izraela,bo wielu tych łotrów nie powołuje się na to,że są komunistami,ale tylko i wyłącznie Żydami! A co z resztą Narodu?
Co sprytniejsi uciekli za chlebem w świat i nadal ten exodus trwa! A reszta
po prostu śpi z głodującymi dziećmi. Sporo z rozpaczy wpadło w alkoholizm. Każda zima tych biedaków dziesiątkuje w lodowatych zakamarkach miast.
Były premier dr J. Kaczyński dwoi się i troi ze swoimi świetnymi politykami,
by ludziom otwierać oczy na polska ogromna zapaść. By wreszcie Polacy
przestali wierzyć komunistom spod znaku PO,SLD, ze znanym bolszewikiem
Millerem,który łamiąc przepisy prawne, już się obnosi sierpem i młotem!
O Palikotyzmie nie muszę chyba pisać. A no to,że to jest bolszewickie ZSL,a
nie żaden PSL.Długo służą Tuskowi. Jedyną partią nas Polaków jest PiS.
Pozdrawiam ni to serdecznie !!

"Ogień" - 11.02.14 22:06
Na wiosne 89 kiedy zobaczyłem co to za opozycja siada do tego okragłego stołu to wiedziałem ze stalinowscy komunisci wracaja do głosu i trzeba sie z Polski wynosic bo ludzie sa totalnie ogłupieni . W kraju gdzie ludzie chociaz troche szanuja swój honor taki Michnik nie miałby co szukac . A on zostaje odznaczony Orderem Orła Białego i nikt nie zaprotestował .

lech - 05.04.13 23:36
Wspaniały cadyk.Będzie miał pomnik w Izraelu.Aw Polsce Order Orła Białego od agennta WSI

edo200 - 21.02.13 19:23
ja mam listę 100 osób z narodu wybranego co z klechą zakładali nam demokrację wierzcie mi byli na takich stanowiskach ze polacy nie mieli nic do gadania dobrze że została nam nazwa panstwa bo mogło byc tak ze obudzilibyśmy się w izraelu nr 2mogę przesłac listę jak ktoś wysle mi swój adres na edo200@ interia.pl tylko gdzie są nasi politycy założyli spółke z nimi?

Richard - 11.02.11 23:27
Zabraklo w tej dzisiejszej Polsce ludzi czy cos wiecej?
Jak mozna dopuscic, aby w "demokratychnym" kraju taki gegala mogl sie panoszyc, jak to robi. Dawno juz powinien nie oddychac.
Czyzby zabraklo "nieznanych"sprawcow?
Demokracja nie jest darem bozym,tylko TRZEBA sobie ja WYWALCZYC.
Zyczyc Polakom, aby pozbyli sie katarakty .

grawojmil - 07.11.10 12:28
za to zlo ktore sieje zostanie teraz odznaczony orderem orla bialego.Taki skandal to tylko w naszej ojczyznie jest mozliwy.Wszystko schodzi na psy a Polski juz nie ma.Najgorsze w tym wszystkim jest to ze nie ma tez pokolenia ktore mogloby to zmienic.pozdrawiam

Jan Orawicz - 15.10.10 18:10
Ulżyli sobie Polacy pogaduszkami na temat b. złego Michnika i na tym się skończyło, a zły Michnik jak siał zło tak sieje. Znów wychodzi na to,że prawdziwi Polacy nie potrafią się zorganizować w jeden silny blok,który może skutecznie przeciwstawić się czerwonej zarazie,która po 1989r w nieco innym stylu zawładneła Polską na oczach 1O milionowej Solidarności !!! To jest majstersztyk!!! Dzisiaj po Kolebce Solidarności pozostały gruzy i guzy ! Odepchneli nas,kiedy wielu z nas solidarnościowców chciało tę armię zamienić na silną partie Narodu Polskiego. Wtedy zdrajca głowny Bolek wołal,by sztandar NSZZ"S" odstawić do muzealnego kąta.Ale to temat nie na komentarz
a na badawczy stół historyków. No,ale historyków (autentycznych) niszczy sie
na oczach uśpionego narodu. Obecnie świetny historyk Zyzak za wydłubanie z
Wałęsy Bolka oczekuje naszej pomocy. Autor w/w artykułu poczynił olbrzymi
nietakt równając Ojca T. Rydzyka z nienawidzonym Urbanem. Oto jak głęboko
sięga jadowity ząb , głownie "GW" w polską materię (...)

Kinga - 29.08.10 18:55
A jak ktoś publicznie powie,że Michnik Adam nie jest fajny to tenże tego kogoś do sądu pozywa i ten ktoś przegrywa i jeszcze musi płacić duże pieniądze.Taka to sprawiedliwość!!!!

annakuzikowska@interia.pl - 03.07.10 18:22
TAKICH ADASIOW U NAS JEST WIECEJ I NISZCZA NASZ KRAJ A NASZ NAROD STAL SIE W WIEKSZOSCI SPOLECZENSTWEM KONSUMPCYJNYM I POSTEP ORAZ DOBROBYT PRZESLANIAJA IM REALIA I ZDROWY ROZSADEK . PEDZA JAK STADO NIE ZWAZAJAC NA NIC , JAK W JAKIMS AMOKU I NIC DO NICH NIE PRZEMAWIA . TO STRASZNE ! TRZEBA NAM JAKIEGOS PRZEBUDZENIA !!!!

XYZ - 12.05.10 14:38
Baran...

Polak maly - 11.08.09 3:21
Chcialbym i ja dodac do tych komentazy swoje piec groszy.Proponuje poza nieczytaniem Wyborczej przygotowac protest polegajacy na paleniu wyborczej pod jej redakcja.Wystapilem z tym pomyslem na spotkaniu z przewodniczacym Kolibra i przewodniczacym NZS w Warszawie w pazdzierniku ubieglego roku i obaj zaakceptowali pomysl ale i Kolibrowi i NZS brak przyslowiowych jaj a moze nie sa zainteresowani zmiana sytuacjii w Polsce na ktora to ogromny wplyw miala Wybiorcza/Zainteresowanych pomyslem zapraszam do korespondencjii stowarzyszeniedemokracjus@yahoo.com Z pozdrowieniami z USA Stefan Michal Dembowski Stowarzyszenie Demokracja USA

Mirosława Kruszewska - 20.10.08 21:43
Pozwolę sobie dorzucić jeszcze kilka ważnych szczegółów o rodzinie Arona Szechtera vel Adama Michnika. Otóż, stryj Adama, niejaki Szymon Szechter (ur. w 1920 r. we Lwowie), do 1957 roku przebywał w Związku Sowieckim. Był komsomolcem i członkiem komunistycznej partii sowieckiej, co w tej rodzinie nie było przecież czymś wyjątkowym. Pracował m.in. jako lektor w Komitecie Miejskim Komunistycznej Partii Związku Sowieckiego.
Po przyjeździe do PRL otrzymał etat w Zakładzie Historii Partii przy KC PZPR. Później został dyrektorem w Związku Ociemniałych Żołnierzy PRL i za jakieś nadużycia gospodarcze został skazany (w 1964 r) na karę więzienia w zawieszeniu.
Odtąd rozpoczął starania o otrzymanie zgody na wyjazd stały do Izraela. Jego towarzyszką życia a później żoną, była Nina Karsow (młodsza od niego o dwadzieścia lat), oszustka, która w latach 80. przywłaszczyła sobie prawa autorskie Józefa Mackiewicza. Szechterowie przybyli nie do Izraela lecz do Wielkiej Brytanii w wyniku wydarzeń marcowych 1968 roku, w glorii „wrogów ustroju”, bo wówczas każdy, kto był prześladowany przez władze PRL mógł się podawać nawet za... antykomunistę. Antykomunistami to oni jednak nie byli – wprost przeciwnie.
Żenujący spór i procesy o spadek po pisarzu nie dotyczą oczywiście poważniejszych dóbr materialnych. Józef Mackiewicz - prócz tapczanu, dwóch fotelików, nocnego stolika, stołu kuchennego, który był czasem także jego biurkiem i za tym stołem drewnianej ławy, na której sadzał gości z konieczności opierających się plecami o ścianę z półką, gdzie niewiele mieściło się książek prócz jego własnych dzieł - nic nie posiadał...

progeo - 31.08.08 14:56
Znacznie lepszy wydaje mi się pomysł Waldemara Łysiaka który owy szmatławiec nazywa Gazetą Wyrodną.
Przy okazji polecam tez jego Stulecie Kłamstwa i inne publikacje.
Nie czytam Gazety Wyborczej i tak trzymać

Pzdrawiam,


Wojtek Pronoza

Konrad - 31.08.08 12:29
Rodzina Michników/Szechterów/ jest znaną rodziną komunistyczną-stalinowską.
Tatuś Michnika ,Ozjasz Szechter był członkiem KC Komun.Partii Ukrainy,zwolennikiem przyłaczenia Polski do republik radzieckich.
Mamusia znana działaczka komunistyczna zwalczająca Kościół w Polsce.
Brat Stefan znany stalinowski prokurator wojskowy skazywał polskich patriotów na śmierć.Ma wiele takich wyroków na sumieniu.Obecnie mieszka w Szwecji ,i narzeka na na wszystko co polskie
Sam Adaś znany żydowski komunista razem z Kuroniem organizował dla dzieci PRL owskich prominentów obozy tzw.harcerskie gdzie śpiewano tylko piosenki radzieckie lub żydowskie.
Ochydny kreatura ,kłamca .Polecam książki Waldemara Łysiaka.:sama prawda.
Strasznie żałosna polska rzeczywistość

doran - 07.08.08 21:41
Gazeta Aborcza ma niski naklad i spada
Polacy sie spostrzegli
czytaja ci co sa tej samej opcji i dyskutuja miedzy soba kreujac aborcza i michnika na gwiazdy, ale to tylko kreacja slowna.
michnik to oblesna kreatura, ale przeciez nikomu innemu nie zawierzono by gazety do manipulowania calym narodem, a jemu moga ufac

Polacy - 20.06.08 23:24
Szanowni i kochani współobywatele weżmy sobie do serca zdanie "kto się szanuje G.W.a nie kupuje" Dlaczego mamy popierać tych,co nas niszczą ?Przybierają nazwiska polsko-brzmiące ,obiecują do wybrania a potem kpią z nas z szatańskim uśmiechem.W Polsce są mądrzy i dobrzy ludzie -tych szukajmy i wybierajmy do przewodzenia ,bądżmy mądrzy przed szkodą.Amen.

bob12 - 17.05.08 0:47
Mialem okazje z Aronem Szechterem robic wywiad do programu TV w USA na zadane pytanie dlaczego pisze klamstwa w WYBIURCZEJ odpowiedzial to to to prrrrosze papanna ludzdzie nienie musza czytac to jest typowy MOSIEK ja tej gazety nie kupuje i tyle.

stary krakus - 05.02.08 13:45
Świeta prawda.Kochana Polonio,jeżeli Was Tuzki namawiają do głosowania to zgłaszajcie swoich kandydatów na posłów i senatorów.Poprostu coś za coś.
Jestem pewien,że Ci ludzie zza dużej wody spowodują,że takich Michników,Bartoszewskich czy Waszego opiekuna Bermana - Borowskiego już przy władzy nie będzie.Pozdrawiam wszystkich Polaków poza granicami kraju.

genio - 08.01.08 21:44
Gazeta Gnójborcza demoralizuje ludzi, tzn. wypacza i ogranicza ich zdolności myślenia(także po polsku). Niedawno spotkałem znajomego, o którym wiedziałem, że lubi sobie popić , ale mimo to był kiedyś porządnym i życzliwym człowiekiem. Przyznał się jednak, że od 2 lat zaprenumerował sobie GW, ma również "porządnych znajomych" - żydków i gejów, a teraz najważniejszą dla niego rzeczą jest to co ma między nogani i kasa, a nie los naszego Kraju... Powiedział też, że jeśli uda mu się zdobyć pare milionów z pomocą UE, to niczego innego mu nie potrzeba... Można mu zarzucić, że jest prostakiem, ale właśnie takich ludzi najłatwiej otumanić i przekabacić, aby służyli naszym wrogom oraz na nich głosowali. Z naszej rozmowy wywnioskowałem, że on uważa się też za "oświeconego". No chyba tak, ale menorą...
Nie czytam gazety Aarona Szechtera, bo wiedząc komu ona służy - nie chcę go popierać !
Według mnie, należy doprowadzić do likwidacji tego szmatławca , bo przecież dowodów na jego antypolskość jest już chyba mnóstwo !!!
Pozdrawiam Polaków !

Mario - 23.10.07 12:30
Kiedyś, jako dziecko nie mogłem zrozumieć, jak tak wielkie państwo, jak Polska mogło przestać istnieć?
Wtedy wyobrażałem sobie, że gdybym ja wtedy żył w XVIII wieku, to nigdy by do tego nie doszło, bo po moim trupie. Teraz po 17 latach "Wolnej Polski" widzę, że wszystko zmierza ku temu samemu, ja żyję i co mogę zrobić? Nic.

Marek - 18.08.07 3:51
Ja mysle ze Aaron Szechter bruku nie siegnal. On po prostu z bruku nigdy sie nie podniosl.

JUM - 27.06.07 14:38
Naród nie zapomni najskuteczniejszego obrońcy gen. Kiszczaka

Zygmunt Jan Prusiński - 18.02.07 17:03
Oczywiście że Adaś powinien dawno zostać zamknięty na 44 lata!
Takie wyroki przeciwko Polsce i Polakom odstraszałyby i nawet to, że nie pchaliby się do sejmu i senatu.
Przez to (może) mielibyśmy Parlament w Rzeczpospolitej z samych Polaków. Zaprosiłbym też Ormian, bo to porządni ludzie.
Żydom daleko do nich. To jest naród z zasadami.

Skorpion - 01.11.06 22:06
Dziwię się że tego szmatławca GW jeszcze ktokolwiek kupuje.
Michnik za swoją bute i występki dawno już winien przed Sądem odpowiadać.

Witold - 29.10.06 16:26
gazetka wybiórcza powinna byc odpowiednio zbadana przez prokuraturę. Nie może być tak że w Polsce są świete krowy. Pieniądze z zachodu przekazane onegdaj na opozycję nie były adresowane tylko i wyłącznie na adres Kuronia i Michnika, ale również Kaczyńskiego, Olszewskiego i Pyszki.
Jest szansa teraz wyjaśnic to wszystko. Niech prawda przesłoni interesy cwaniaków.

Edelman - 29.10.06 10:25
Ostatnio Adaś przebywa u swojego brata w Szawajcari,a jego pismo podupada.Niemiecki Dziennik lepszy niż GW,może padnie jak jego młodsza siostra.Musze zapalić !!!

admin - 06.10.06 11:17
W Gazecie KWORUM nie ma takich przypadków, by komentarz napisany bez wulgaryzmów i w dopuszczalnym ogólnie trybie, nie miałby się ukazać pod tekstem. Dlatego sformułowanie czytelnika "spodobał się lub nie" jest nieuprawnione.

Cywilizator z Prowincji - 06.10.06 6:49
Wczoraj (5.10.2006) dałem swój komentarz, ale Redakcji KWORUM nie spodobał się... Z pozdrowieniami pozostaję!

Cywilizator z Prowincji - 05.10.06 22:02
"ADAŚ" M. to największy łobuz jakiego ziemia nosiła dotychczas. Powinien za wszystkie swoje grzechy odsiedzieć za to, co uczynił przeciwko Polsce, przeciwko Narodowi - Polakom. On wręcz nienawidzi Polaków! Dziwię się, że kariera jego jest ciągle na szczycie. To jest zdrajca SOLIDARNOŚCI !Poznałem go we Wiedniu i odebrałem o nim złe wrażenie. Nie dziwię się; jego pochodzenie o nim świadczy, że to zły człowiek.
"ADAŚ", kiedy wrócisz do swojego (panieńskiego) nazwiska? Czemu się kryjesz pod nazwiskiem "MICHNIK"?! - Jakie są prawdziwe powody?

Wszystkich komentarzy: (33)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /domains/kworum.com.pl/public_html/_box/_right.php on line 84

Wejdź do Galerii 


Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /domains/kworum.com.pl/public_html/_box/_right.php on line 148

23 Lipca 1952 roku
Wszedł w życie traktat o utworzeniu Europejskiej Wspólnoty Węgla i Stali.


23 Lipca 1842 roku
Urodził się Henryk Jordan, polski lekarz, pionier wychowania fizycznego w Polsce (zm. 1907)


Zobacz więcej