Wtorek 16 Czerwca 2026r. - 167 dz. roku,  Imieniny: Aliny, Anety, Benona

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 23.05.09 - 13:36     Czytano: [1115]

Polacy odbudowują Afganistan

Polscy żołnierze działający w Afganistanie (w prowincji Ghazni) nie tylko walczą z talibami o wolność dla tego kraju, ale również w ramach międzynarodowego Regionalnego Zespołu Odbudowy (PRT), wspierają ludność cywilną i biorą udział w odbudowie zniszczonego wojnami kraju. W 2008 roku polska grupa PRT zrealizowała 17 projektów, m.in. odbudowała trochę dróg, wyremontowała i wyposażyła sierociniec, dostarczyła pomoce szkole dla departamentu edukacji oraz wybudowała 30 studni w Ghazni, wydając na ten cel 1,5 mln dolarów, które wyłożyli polscy podatnicy. W tym roku polska grupa PRT chce zrealizować 11 projektów, w tym elektryfikację Ghazni, prowadzić dalszą odbudowę dróg i udzielić pomocy dla lokalnej stacji radiowo-telewizyjnej (IAR 12.4.2009).

Wersja do druku

Pod tym artykułem nie ma jeszcze komentarzy... Dodaj własny!

16 Czerwca 1957 roku
Stracono Imre Nagya premiera Węgier w czasie powstania 1956 roku.


16 Czerwca 2012 roku
Zmarł w tragicznych okolicznościach gen. brygady Sławomir Petelicki - twórca i pierwszy dowódca JW GROM (ur. 1946)


Zobacz więcej