Wtorek 16 Czerwca 2026r. - 167 dz. roku, Imieniny: Aliny, Anety, Benona
| Strona główna | | Mapa serwisu
dodano: 23.05.09 - 13:36
Czytano: [1115]
Polacy odbudowują Afganistan
Polscy żołnierze działający w Afganistanie (w prowincji Ghazni) nie tylko walczą z talibami o wolność dla tego kraju, ale również w ramach międzynarodowego Regionalnego Zespołu Odbudowy (PRT), wspierają ludność cywilną i biorą udział w odbudowie zniszczonego wojnami kraju. W 2008 roku polska grupa PRT zrealizowała 17 projektów, m.in. odbudowała trochę dróg, wyremontowała i wyposażyła sierociniec, dostarczyła pomoce szkole dla departamentu edukacji oraz wybudowała 30 studni w Ghazni, wydając na ten cel 1,5 mln dolarów, które wyłożyli polscy podatnicy. W tym roku polska grupa PRT chce zrealizować 11 projektów, w tym elektryfikację Ghazni, prowadzić dalszą odbudowę dróg i udzielić pomocy dla lokalnej stacji radiowo-telewizyjnej (IAR 12.4.2009).
Pod tym artykułem nie ma jeszcze komentarzy... Dodaj własny!

Netanyahu jest watażką
Marcel Fürstenau
Rosja napada na Ukrainę. Izrael i USA atakują Iran. W Afryce trwają wojny domowe. Czy to już koniec prawa międzynarodowego?...
13.06.26 - 13:11 |
Czytaj więcej


16 Czerwca 1957 roku
Stracono Imre Nagya premiera Węgier w czasie powstania 1956 roku.
16 Czerwca 2012 roku
Zmarł w tragicznych okolicznościach gen. brygady Sławomir Petelicki - twórca i pierwszy dowódca JW GROM (ur. 1946)