Czwartek 28 Marca 2024r. - 88 dz. roku,  Imieniny: Anieli, Kasrota, Soni

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 31.10.07 - 21:45     Czytano: [2136]

Nowy PULS

28 października ruszyła nowa ramówka TV Puls, nad którą pracowano odkąd udziały w stacji kupił koncern Ruperta Murdocha News Corp. Najważniejsza zmiana to nowy program informacyjny, publicystyka oraz polskie wersje międzynarodowych programów rozrywkowych. Wszystko to w nowym studiu i pod nowym logo.

Prezes Zarządu Telewizji Puls Farrell Meisel zapowiedział wczoraj, że stacja osiągnie rentowność w przeciągu dwóch lat.

- Przygotowaliśmy ofertę skierowaną do całej rodziny. Będziemy alternatywą dla Polsatu i TVN-u - powiedział we wtorek Farrell Meisel, przedstawiciel koncernu News Corporation Ruperta Murdocha, który od kwietnia br. jest właścicielem 35 proc. udziałów w TV Puls.

Dodał, że w tej chwili stacja powalczy raczej o widzów Czwórki, a na razie pracuje nad własną ofertą programową, którą wyróżniać mają serwisy informacyjne.

"Puls Raport", czyli główny serwis informacyjny, nadawany będzie codziennie wieczorem o 19.30 i 22.00. Wśród prezenterów znajdą się Katarzyna Trzaskalska i Krzysztof Ziemiec, a w weekendy Katarzyna Olubińska i Piotr Maślak.

Program informacyjny posiada ośrodki w Krakowie, Gdańsku, Poznaniu i Wrocławiu, gdzie pracuje od 3-5 osób. - Poza głównymi ośrodkami mamy 8 ekip freelanserskich - dodaje szefowa informacji Amelia Łukasiak. Reporterami nowego dziennika zostaną m.in.: Tomasz Lipko (poprzednio "Wiadomości" TVP1), Marcin Wikło (TVN24), Marek Pyza (Tok FM), Jarosław Olechowski ("Rzeczpospolita"), Krzysztof Wójcik (Polskapresse). W tej chwili w stacji pracuje 150 osób, a w sumie współpracowników jest ok. 250.

Prezes Pulsu Farell Meisel podkreśla, że nie obawia się konkurencji ze strony "Wiadomości" TVP1 i przekonuje, że na rynku jest miejsce dla jeszcze jednego gracza. "Decyzja o porze emisji programu była moją decyzją, podjąłem ją na podstawie badań rynkowych" - powiedział na wtorkowej konferencji prasowej Meisel. Dodał, że na polskim rynku informacji mamy obecnie dwóch liczących się komercyjnych graczy: TVN i Polsat, a także TVP, która jest postrzegana nie jako telewizja publiczna, ale rządowa.

"Sądzę - na podstawie badań, jakie przeprowadziliśmy, a także licznych rozmów z ludźmi - że widzowie chcą mieć wybór. Chcą wypośrodkowanego, obiektywnego spojrzenia (...) Nie chcą słuchać statystyk, i w kółko powtarzających to samo polityków, bez pokazywania wydarzeń w kontekście. I to jest to, co my chcemy wprowadzić - informacje, które będą dla ludzi zrozumiałe" - zaznaczył Meisel.

Łukasiak zapowiedziała, że "Puls Raport" będzie różnił się od pozostałych programów informacyjnych "amerykańskim formatem". "Przede wszystkim newsy będą zdecydowanie szybsze, dużo bardziej zróżnicowane, mniej polityczne, będziemy też pokazywali zdecydowanie więcej ludzkich historii. Będziemy bliżej rodziny i takiego zwykłego, normalnego człowieka" - mówiła.

- Nasza informacja skierowana jest na zwykłego człowieka. Konstruując relacje reporterskie, zamierzamy stosować zasadę indukcji od szczegółu do ogółu - dodała Łukasiak. W programie znajdzie się od 4 do 6 newsów. Serwis uzupełni publicystka, w tym dwa programy Jacka Karnowskiego "Puls Tygodnia" i "Temat nr 1".

Na nową rozrywkę Pulsu złożą się takie programy jak przygotowane na potrzeby stacji: "Czy jesteś mądrzejszy od 5-klasisty?", gdzie dorośli uczestnicy muszą zmierzyć się z pytaniami, które nie przekraczają zakresu wiedzy piątej klasy szkoły podstawowej. Format pierwotnie stworzony przez Mark Burnett Productions, miał największą oglądalność w historii Fox Broadcasting Network w USA, oraz został sprzedany do krajów takich jak Wielka Brytania, Australia, Kanada, Niemcy, Bułgaria, Francja, wszędzie ciesząc się ogromną popularnością.

W teleturnieju małżeństw "Tylko Ty" rywalizacja toczy się o miano najbardziej zgranej pary. Program prowadzi znany chociażby z Trójki Polskiego Radia Artur Andrus. Program realizowany jest na licencji Sony Pictures Television International.

Teleturniej muzyczny "SingaDinga" prowadzi Wanda Kwietniewska. W konkursie nie chodzi o wysoki poziom wykonawczy, ale o dowcip, zabawę i rozrywkę. Rywalizują dwie drużyny, które prowadzi dwójka kapitanów Andrzej Krzywy lider De Mono oraz aktor Michał Milewicz. W ramówce znalazł się jeszcze przygotowany na licencji "Najgorszy polski kierowca" (prowadzi aktor Stefan Friedman), dokument fabularyzowany "Paczka" i program komediowy oparty na formule ukrytej kamery "Ale numer!"

Z seriali TV Puls odświeży kilka już znanych: "Wszyscy kochają Raymonda", kryminalny "Zabójcze umysły" i science-fiction "Star Trek". Część ramówki wypełnią programy o tematyce religijnej - założycielem Pulsu jest zakon Ojców Franciszkanów, mający również stać na straży emitowanych treści.

Przewodniczący rady nadzorczej TV Puls Dariusz Dąbski odniósł się do niedawnej skargi TVN, który zwrócił się do Prokuratora Generalnego o unieważnienie styczniowej decyzji przewodniczącej KRRiT o zmianie koncesji Telewizji Puls z wyspecjalizowanej (o społeczno-religijnym charakterze) na uniwersalną.

- Nasza koncesja jest prawomocna, a zarzuty TVN, jakoby jej zmiana odbyła się z naruszeniem prawa, są niepotrzebne, zważywszy na to, że wystosowano je tuż przed niedzielnym launchem. Dodał, że wszystkie nieścisłości zostaną wyjaśnione w przeciągu tygodnia.

Obecny na wczorajszej konferencji Albert Parsons Prezes News Corp. TV Europe powiedział, że udziały pozostaną na dotychczasowym poziomie. - Jesteśmy zadowoleni z obecnej sytuacji, i nie planujemy na razie pozyskiwać pakietu większościowego.

Zapowiedział też, że nazwa TV Puls zostanie utrzymana.

Przedstawiciele zakonu franciszkanów poinformowali wczoraj, że zachowali kontrolę nad polityką programową Pulsu. "Mamy prawo kontroli programów i to, co jest niezgodne z koncesją, a więc wszystko, co uwłacza ludzkiej godności, co wiąże się z przemocą i co może być atakiem na Kościół, na wiarę chrześcijańską - może być przez nas blokowane" - powiedział członek zarządu TV Puls o. Mariusz Słowik. Mamy prawo blokady i nie wypuszczania takich programów do emisji" - dodał.

O. Słowik podkreślił też, że zakon franciszkanów nie rozważa "w tej chwili" możliwości sprzedaży dalszych udziałów News Corp. "Nie jest to przedmiotem dyskusji. Weszliśmy w joint venture z News Corp., by wspólnie prowadzić program uniwersalny, o charakterze rodzinno-chrześcijańskim. Jako zakon nie moglibyśmy samodzielnie prowadzić takiej stacji. News Corp. jest dla nas partnerem, dzięki któremu możemy to udźwignąć" - powiedział o. Słowik.

Obecnie TV Puls za pomocą platform cyfrowych oraz telewizji kablowych dociera do ok. 60 proc. ludności Polski. Według danych TNS OBOP przygotowanych dla Wirtualnemedia.pl, widownia wynosi 0,52 proc.

WirtualneMedia

Wersja do druku

Pod tym artykułem nie ma jeszcze komentarzy... Dodaj własny!

28 Marca 1943 roku
Zmarł w Kaliforni Siergiej Rachmaninow, rosyjski kompozytor, pianista i dyrygent (ur. 1873)


28 Marca 1930 roku
Konstantynopol i Angora zmieniły nazwę na Stambuł i Ankara


Zobacz więcej