Niedziela 7 Czerwca 2026r. - 158 dz. roku, Imieniny: Jarosława, Roberta
| Strona główna | | Mapa serwisu
dodano: 12.05.26 - 10:54
Czytano: [1339]
Dział: W kręgu wydarzeń
Trzy ciosy w niepodległość (aktualizacja)

Sytuacja w Polsce staje się coraz bardziej niebezpieczna. Rządzący od 13 grudnia 2023 roku notorycznie łamią prawo, depczą Konstytucję, zadłużają państwo, tłamszą wszelkie inwestycje, nie liczą się z prezydentem, twierdzą, że to oni decydują co jest zgodne z prawem a co nie. Zachowują się tak, jakby już zawsze mieli rządzić. Wszystko postawione zostało na głowie. Są aktualnie bezkarni, bo ich bezprawie popiera Berlin i Bruksela. Owszem, jest opór prezydenta, jak również opozycji i mediów konserwatywnych, ale te działania są zbyt anemiczne i mało konkretne. Zaraz będzie 3 lata, jak na oczach Polaków dewastowana jest polska praworządność i reputacja.
W ostatni piątek jednak stało się to, co może spowodować daleko idące konsekwencje dla polskiej egzystencji. Pod nadzorem premiera Tuska, Władysław Kosiniak Kamysz i Andrzej Domański podpisali umowę - pożyczkę SAFE, bez zgody polskiego prezydenta, co jest kolejnym złamaniem Konstytucji. Kolejna pożyczka, przy gigantycznym deficycie budżetowym, to nic innego jak celowe działanie by uzależnić już całkowicie przyszłe losy Polski i Polaków od UE i Berlina. Można przypuszczać, że chodzi o doprowadzenie do bankructwa a w efekcie, do zastąpienia złotówki walutą euro i przejęcia wielkich zasobów złota. Polska znalazła się w krytycznej sytuacji a część naszych rodaków, jeszcze tego nie dostrzega lub nie chce dostrzec, a przecież wystarczy tylko "połączyć kropki": trzy unijne programy, trzy ciosy w naszą niepodległość - Nielegalni imigranci, Mercosur i SAFE.
Ewa Zajączkowska z Konfederacji ujawniła ostatnio przypadki skażonej żywności, dostarczonej do Europy w ramach umowy z Mercosur:
- Z Brazylii trafiły do Unii 62 tony skażonej wołowiny, z czego 5 ton znalazło się w sprzedaży! Mięso zawierało zakazany, rakotwórczy hormon estradiol.
- Z Argentyny do Unii przypłynął skażony słonecznik, który miał być do spożycia, ale przeznaczą go na biodiesel, bo normy pestycydów przekroczono 5-krotnie.
- Z Urugwaju do Polski trafiło ponad 600 kg wołowiny z hormonami, w mięsie przekroczone zostały normy progesteronu
- Z Brazylii do Grecji trafiła pierwsza partia mięsa z kurczaka i w 80% skażona była salmonellą.
- Komisja Europejska Ursuli von der Leyen opublikowała wyniki audytu, które potwierdzają, że Brazylia NIE KONTROLUJE jakości żywności wysyłanej do UE.
I to są tylko te sprawy, które w ostatnim czasie wyszły na światło dzienne. Umowa z Mercosur to jest jeden wielki cyrk i wał, jakiego Unia Europejska jeszcze nie widziała. Szczególnie polskie rolnictwo nie wytrzyma tej konfrontacji.
Wspomniana już wcześniej unijna pożyczka SAFE w wysokości około 44 mld euro o zamglonych szczegółach, i warunkowości to nic innego jak KPO2 i pałka na prawicowy rząd zawiązany ewentualnie po kolejnych wyborach, jeśli takowe się odbędą, bo coraz częściej słychać takie opinie, że Donald Tusk wymyśli (czyt. sprowokuje) jakiś stan wojenny i wyborów nie będzie.
Ale jest jeszcze jeden aspekt tej desperackiej decyzji rządu, a mianowicie zasypanie przeogromnej dziury budżetowej, by można było jakoś przeczołgać się do końca roku.
Jeśli dodamy jeszcze do tego niekontrolowany napływ imigrantów, aktualnie tylko odroczony w czasie, i elementy wojny hybrydowej na wschodniej granicy to mamy prawo sądzić, że w naszym kraju może dojść do przesilenia, dlatego trzeba być przygotowanym na różne scenariusze.
Uprawnione jest zatem takie oto stwierdzenie, że aktualna sytuacja w Polsce może przypominać, oczywiście z korektą detali, okres przedrozbiorowy w XVIII wieku. Niestety są w naszej historii takie etapy przełomowe, że gdy zaczyna się nam dobrze powodzić i stajemy się silni w Europie, to zawsze zdarza się coś tragicznego, co kończy nasze marzenia o wielkiej i bogatej Polsce. Miejmy to na uwadze, nie dajmy historii zataczać koło.
Dzięki Bogu, mamy prezydenta, wielkiego patriotę, który, jak zapewniał, poprowadzi nas skutecznie w trudnym czasie, jeśli taki nastąpi, ku zwycięstwu.
Zbigniew Skowroński
____________________________
Z ostatniej chwili: 18.05.2026r.
"Miasteczko Gniewu"
Dziś, 18 maja, wcześnie rano postawiono przed kancelarią rady ministrów w Warszawie "Miasteczko Gniewu". Organizatorzy protestu, Ruch Obrony Granic i Stowarzyszenie Roty Marszu Niepodległości sprawnie, w ciągu 2 godzin ustawili czerwone namioty a na nich wielkie plakaty zaadresowane w szczególności do premiera Donalda Tuska i jego ekipy. Zadbano również o oprawę muzyczną, puścili premierowi w zapętleniu, marsze niemieckie. Robert Bąkiewicz wyjaśnił w swym poście na "X" dlaczego: " W tym budynku ciężko pracuje prawdziwy niemiecki patriota, więc postanowiliśmy zadbać o jego komfort psychiczny. Włączyliśmy mu odpowiedni podkład muzyczny, żeby poczuł się jak w domu i nie tęsknił tak bardzo za centralą... nie ma za co, polecamy się na przyszłość!"
Pomimo prób zablokowania tego przedsięwzięcia przez warszawski ratusz, miasteczko stanęło i funkcjonuje, co będzie jutro, nie wiadomo. Rządzący straszą, że o północy zamkną Aleje Ujazdowskie, wymyślili na poczekaniu jakiś pretekst. Jak można się domyślać, służby będą chciały to miasteczko zlikwidować. Telewizja Republika już zapowiedziała, że będą tam na miejscu, jak również Polacy mający już dość tych szkodliwych rządów.
Sytuacja zaczyna się zagęszczać, po 5. dniowym ataku "nieznanych sprawców" na Telewizję Republika, jak również wezwaniu na przesłuchanie do prokuratury Tomasza Sakiewicza w dniu 20 maja rano, już w południe na Plac Zamkowy ma przyjechać z całej Polski kilkaset tysięcy ludzi, którzy przejdą ulicami Warszawy pod gmach Senatu pod hasłem "Razem dla Polski i Polaków". Organizatorem jest NSZZ Solidarność.
Zbigniew Skowroński
Foto: GI KWORUM
MariaN - 18.05.26 18:54
No robi sie rzeczywiście coraz cieplej, waadza szykuje się chyba do ostatecznego ataku, dla nich opozycyjne media to strach. Nie mają nic do stracenia, tak daleko zaszli w gruzowaniu kraju ze nie ma powrotu i porozumienia z kimkolwiek z opozycji, niedobrze to wszystko pachnie. Może tak być jak to mówił dziś pos. Jakubiak, i autor, będzie jakiś stan wyjatkowy i papa wybory. nie wiedzą tylko jak zachowają się ludzie.
Marian Kałuski - 17.05.26 2:48
Działacze polonijni w Australii i niektóre osoby z Konsulatu Generalnego w Sydney przez swoją wyjątkową głupotę i zawiść (bo czym oni mogą się pochwalić - chyba właśnie swoją głupotą, a wśród tych ludzi zawiść odgrywa dużą rolę w ich życiu!) mnie ignorują i dlatego ja także ich całkowicie ignoruję, bo nie są mi potrzebni do szczęścia. Bez nich bardzo dobrze sobie radziłem i radzę, i odnoszę sukcesy, co na pewno ich nie cieszy. Dlatego nic nie wiem co ci osobnicy robią. Także i to kto z nich wszedł do Rady Polonijnej. Słyszałem przypadkowo, że jest w niej pan Gajkowski. Jego uważam za patriotę polskiego.
Dodam tu, że bardzo się dziwię, że tacy ludzie - którzy rozbijają Polonię i przez to szkodzą sprawie polskiej, są wysyłani na placówki dyplomatyczne.
Marian Kałuski
Stary-Nowy - 15.05.26 9:29
Tak Panie Redaktorze Kworum! Tak Panie MariaNie, kiedyś to przynamniej Emigracja odgrywała sumienie narodu polskiego. Dzisiaj ta emigracja - jak ta w Australii, kpi sobie z prezydenta RP. W Tygodniku Polskim zamieszczono paskudne zdjęcie przez AI wygenerowane Prezydenta RP i współpracowników w slipkach-majtkach prawie nagich. I żeby było głupiej to z biustonoszami na owłosionych piersiach i z państwowymi dokumentami w rękach. I co myślicie, że ktoś sie oburzył z tej prezydenkiej Polonijnej Rady. NIE! Jedynie portal polonijny w Australii > naszepismo.pl< skrytykował to badziewie w artykule "Dzieci w sieci", dlatego proszę Szanowne Kworum aby to, ten komentarz poszedł dalej.
Pozdrowienia dla Kworum przesyłam!
Stary-Nowy
MariaN - 14.05.26 19:00
Tusk jest mitomanem, wymyśla cały czas scenariusze na każdą sytuację, a to ze kłamie jak najety to już każdy wie i to nie tylko w naszym kraju. jest plemierem juz 3 kadencję i tylko niesamowity tuman może mu zaufać albo ktoś kto ma sporo na sumieniu. To jest taka sytuacja że az głupio cokolwiek tłumaczyc, po prostu jest układ pomiędzy koalicją a cwaniakami, którzy kombinują i łowią w metnej wodzie i tak budżet państwa jest bankrutem a cała śmietanka na świeczniku pławi sie w dobrobycie. I to jest własnie plan tego rządu, doprowadzić do krachu i wezwanie na pomoc niemieckie i brukselskie elity. To prawda że jesteśmy już w momencie realizacji tego planu. Za tydzień ma być turbo na ulicach stolicy zarówno w obronie PL jak i red. Sakiewicza, którego wadza chce uciszyć. Dziś jest zmasowany atak na Republike, fałszywe alarmy i grozby a służby nie potrafią namierzyć przestępców, hańba. Starszą panią co coś powidziała na Owsiaka od razu zlokalizowali i ukarali a tu nic. Hańba
Jarek Micewski (NZ) - 13.05.26 16:31
Akurat jestem u Przyjaciół w Australii i o tym rozmawiamy, kto tą Polonią australijską rządzi? Mam pytanie do Kworum, gazety polsko-polonijnej bo tam tak często gości p. Marian Kałuski z Australii. Może on coś wie na temat wyboru ludzi do Rady Polonijnej przy prezydencie RP. Czy zna tych ludzi i kto ich typował na tak odpowiedzialne stanowisko? To, że są to już wiemy - ale kto ich wytypował, kto podał nazwiska, że tą Polonię reprezentują zawsze Ci sami, Przecież sam prezydent nie zna Polonii tak bardzo osobiście i musi tu działać jakaś "niewidzialna" ręka, a może to polecenie nowego POwskiego Konsula, albo któregoś HONOROWEGO.... Wygląda to trochę na komedię, że jest tam ich aż trzech przedstawicieli z Polonii która prawie cała na lewicę i PO w wyborach do Sejmu głosowała, a znowu na Trzaskowiego oddała grubo ponad dwa razy więcej głosów niż na dr Karola Nawrockiego. Śledziłem wtedy prasę polonijną i żaden z tych trzech ludzi nawet nie pisnął cieniutkim głosem o dr Karolu Nawrockim. Dopiero po wyborze dr Nawrockiego na prezydenta na drugi dzien z gratulacjami wyruszyli. Gdzie oni wtedy byli dlaczego siedzieli na płocie, kiedy na długo przed wyborem trzeba było ten swój "Patriotyzm" okazać, . Czy ktoś rozmawiał o tym z p. Marianem Kałuskiem
Jarek Micewski z NZ
obserwatorzy z Mazowsza - 13.05.26 1:11
Dziękujemy p Autorowi za cenne uwagi.Po raz kolejny wołamy Polsko obudż się.O trzymaliśmy skażoną wolowinę do sklepów,zamieniono olej słonecznikowy ,przemysłowy na jadalny.W aptekach możeny kupić polecane przez fachowców leki przeciw miażdżycy,zanikowi pamięci ,"ożywiające" staruszków czyli statyny,lub leki zawierające statyny,Statyny według badań przeprowadzonych w Instytutach medycznych w Stanach Zjednoczonych z udziałem polskich Naukowców powodują osłabienie , .przy dłuższym używaniu zanik mięśni,chorobę wieńcową,zawały serca,zatory, zmniejszenie apetytu i utratę wagi.Panowie Profesorowie polecili odstawić statyny od leczenia.Ratujmy się,kto może i uprzedżmy Bliskich i Znajomych.Damy radę.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.



07 Czerwca 1923 roku
Urodził się Henryk Chmielewski, powstaniec warszawski, grafik, rysownik publicysta (Tytus, Romek i A Tomek). (zm. 2021r.)
07 Czerwca 1940 roku
Francuski bombowiec typu SNCAC NC-223 zbombardował stolicę Niemiec Berlin.