Wtorek 10 Grudnia 2024r. - 345 dz. roku,  Imieniny: Danieli, Bohdana, Julii

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 13.07.24 - 21:21     Czytano: [380]

Dział: WPiS

WPiS - Numer 6/2024 - Zapraszamy do lektury


Ukazał się już czerwcowy numer naszego miesięcznika - znanego i lubianego "Wpisu". Jak każdego miesiąca przygotowaliśmy dla Państwa całą serię felietonów na aktualne tematy, jak również wyselekcjonowany zbiór artykułów na tematy historyczne, powiązane z aktualnymi rocznicami. Znakomity publicysta Leszek Sosnowski jak zwykle w celny sposób komentuje rzeczywistość polityczną, wyjaśniając m.in., skąd się bierze siła bezbożnego lewactwa i dlaczego wybory parlamentarne czy samorządowe nie są już sposobem na wyrażanie woli ludu czy narodu. Prezentujemy także arcyciekawy wywiad, który przeprowadził wspomniany autor z Barbarą Nowak, zasłużoną kurator małopolską, a obecnie - radną sejmiku małopolskiego. Prof. Wojciech Roszkowski prezentuje tym razem tekst o tematyce frankofońskiej, zadając arcyważne pytanie, czy Francja - Najstarsza Córa Kościoła ma szanse powrócić do swoich chrześcijańskich korzeni. Natomiast Jakub Augustyn Maciejewski przypomina tragiczną historię śmierci gen. Władysława Sikorskiego i sprawę rosyjskiej dezinformacji wokół niej. Prezentujemy także arcyciekawy fotoreportaż mistrza Adama Bujaka z krakowskich Białych Mórz z pięknym i wnikliwym reportażem Jolanty Sosnowskiej. Nie mogło także zabraknąć relacji z wręczenia wydawnictwu Biały Kruk Nagrody im. Włodzimierza Pietrzaka. Czerwcowy "Wpis" to ponad 100 stron frapującej lektury!

Marsz, marsz, ale nie Dąbrowskiego Leszek Sosnowski po raz kolejny w trafny sposób komentuje rzeczywistość. I jak zwykle się nie patyczkuje, opisując mechanizmy wywierania presji na ludzkie mózgi - zwłaszcza w okresie kampanii wyborczych.

Naród żyje, naród ma pokolenia, naród trwa Prof. Wojciech Polak przypomina o doniosłym znaczeniu narodu w nauczaniu świętego Jana Pawła II.

Jestem za nowymi wyborami w Małopolsce Barbara Nowak nie ustaje w służbie wartościom katolickim i narodowym. Wywiad przeprowadzony przez Leszka Sosnowskiego.

"Ojcowie wasi na szczycie Giewontu ustawili krzyż" Poruszający esej ks. prof. Waldemara Chrostowskiego o znaku Męki Pańskiej w polskim krajobrazie.

Od usuwania krzyży do burzenia kościołów Artykuł Czesława Ryszki obnażający istotę wojującego ateizmu.

Grzech stał się tabu, a codzienne doświadczenie zyskało wymiar pogański; o utracie wiary przez Najstarszą Córę Kościoła i tragicznych konsekwencjach tego wyboru pisze prof. Wojciech Roszkowski. Czy Francja ma szansę na powrót do katolickiej tożsamości?

Najgorliwszych patriotów spotykały tragiczne zesłania Z autorem "Sybiru" dr. Markiem Klecelem rozmawia red. Tomasz Gdula.

Takich mężczyzn, autentycznych i bezkompromisowych katolików, potrzebuje świat Historia Harrisona Butkera - gracza w amerykańskiej lidze NFL opisana piórem dr. Adama Sosnowskiego.

Cała Polska opasana szkaplerzem obecnym od wieków w historii i kulturze Rzeczypospolitej (2) Druga część historii szkaplerza karmelitańskiego w Polsce; artykuł o. dr. hab. Mariana Zawady OCD.

Sursum corda! Nie traćmy ducha! Reportaż Joanny Szczerbińskiej z wręczenia wydawnictwu Biały Kruk Nagrody im. Włodzimierza Pietrzaka.

Prawo ma wystarczać, a sumienie milczeć Ks. prof. Janusz Królikowski piórem znakomitego teologa i erudyty tłumaczy, czym tak naprawdę jest tzw. zakaz mowy nienawiści i jakie zagrożenia się z tym łączą.

Rosja w roli niewinnej ofiary brutalnej burzy dziejowej O sowieckiej dezinformacji wokół tragicznej śmierci gen. Władysława Sikorskiego pisze Jakub Augustyn Maciejewski.

Uświęcone modlitwą krakowskie Białe Morza Fotoreportaż Jolanty Sosnowskiej i mistrza Adama Bujaka.

Sowiecki komunizm w PRL-u był usankcjonowaniem wszelkiej podłości, zła i zdrady Artykuł dr. Marka Klecela o Żołnierzu Niezłomnym - kpt. "Warszycu" i o Konspiracyjnym Wojsku Polskim.

Poprzez rwanie kolejnych sejmów uniemożliwiano wprowadzanie zbawiennych reform Prof. Stefan Ciara pisze o tragicznych konsekwencjach przedkładania interesów prywatnych ponad dobro Rzeczypospolitej; a tak właśnie postępowała znaczna część polskiej magnaterii.

Podnosił obowiązki Żydów względem przybranej ojczyzny Polski O Wilhelmie Feldmanie pisze prof. Piotr Biliński.

U biedaków chleb był luksusem, na co dzień twarda zacierka na mleku i woda Artykuł prof. Ryszarda Kantora.

Szwedzka przygoda sprzed lat Kolejna z fascynujących morskich opowieści opisana piórem kpt. Józefa Gawłowicza.

Tour de Pologne - najważniejszy wyścig kolarski w Polsce Artykuł Krzysztofa Szujeckiego.

Świato-podgląd, przegląd informacji ze świata.

Krzyżówka z nagrodami.

A ponadto: materiały reklamowe najnowszych książek Białego Kruka, propozycja ich zamawiania, propozycja prenumeraty "Wpisu" i lipcowy wiersz Leszka Długosza.

WPiS

 



Wersja do druku

Pod tym artykułem nie ma jeszcze komentarzy... Dodaj własny!

10 Grudnia 1909 roku
Urodził się Adam Borys, polski wojskowy, skoczek cichociemny, pierwszy dowódca batalionu Parasol(zm. 1989)


10 Grudnia 1911 roku
Maria Skłodowska-Curie została laureatką Nagrody Nobla.


Zobacz więcej