Dodano: 10.06.07 - 13:17 | Dział: Interwencje

Doniesienie o przestępstwie

W Gazecie Wyborczej z dnia 8 czerwca 2007 r. zamieszczono „komentarz” Dawida Warszawskiego pt.: „Tym razem przyprawimy sobie gębę w Hiszpanii”.
Autor stara się w nim złagodzić wymowę, być może swojej rodaczki, Pilar Rahola, która w dzienniku hiszpańskim „El Pais” opublikowała artykuł szkalujący naród polski. Erupcji kłamstw i nienawiści do naszego narodu zawartej w publikacji przeciwstawił się Rafał Olszak z LPR zawiadamiając prokuraturę o przestępstwie: „publicznego pomówienia narodu polskiego”.

Dawid Warszawski swym tekstem stara się publikację Pilar Rahola zbagatelizować. Uważa, że reagując na jej pomówienie o nasz udział w Holokauście Żydów może narazić nas na śmieszność i „przyprawić nam gębę” w Hiszpanii.
W końcowym akapicie swego komentarza solidaryzuje się z ziejącą nienawiścią do Polaków autorką i przypomina, że sam na łamach Gazety Wyborczej pisał, że naród polski brał udział w zbrodniach nazistowskich i komunistycznych np. w Jedwabnym w 1941 r. i Gdańsku w 1970 r.
Szerząc zakłamany obraz wydarzeń w Jedwabnym (patrz J. R. Nowak „100 kłamstw Grossa” i „Nowe kłamstwa Grossa”), a także przypisując cynicznie Polakom udział w zbrodniach komunizmu zainstalowanego i wdrażanego w Polsce przez żydowskich rodaków autora, dopuszcza się przestępstwa z art. 52 ustawy lustracyjnej z 15. 03. 07 r. Przekonany o swej nietykalności kończy butnie, że gotów jest się stawić przed oblicze prokuratora!

Czy znajdzie się w kraju odważny przedstawiciel prawa, który spełni życzenie tego cynicznego gościa, naśmiewającego się z obowiązujących nas wszystkich ustaleń nie zezwalających na szerzenie nienawiści między narodami?

Rudolf Jaworek
Warszawa