Dodano: 12.03.20 - 18:24 | Dział: Nasze zdrowie

Koronawirus w Polsce (Aktualizacja)

Epidemia koronawirusa SARS-CoV-2 w Polsce i na świecie - jaka jest aktualna sytuacja epidemiologiczna. Ile osób jest zakażonych, ile objęto kwarantanną oraz ile przebywa pod nadzorem sanepidu? Interaktywna mapa i "pigułka" informacji.

NAJNOWSZE INFORMACJE
12 marca:

[EDYCJA] 16:02 2 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Potwierdzone wyniki badania dotyczą: 2 osób z woj. wielkopolskiego (Poznań).

13:39 - 2 kolejne przypadki zakażenia koronawirusem w Polsce. Pacjenci przebywają w szpitalach w Szczecinie i Opolu.

13:15 - Po tym jako WHO ogłosiło stan pandemii, dzisiaj zostanie wydane rozporządzenie MZ dotyczące wystąpienia w Polsce stanu zagrożenia epidemicznego - poinformował minister zdrowia. Co to oznacza? Możliwości ograniczenia czasowo; sposobu przemieszczania się, obrotu wyznaczonych produktów, czasu pracy, wydarzeń otwartych. To też możliwość udostępnienia każdej nieruchomości i terenów na poczet przeciwdziałania epidemii oraz możliwość kierowania do pracy pracowników medycznych w poszczególnych jednostkach.

12:20 - Zmarła 57-letnia kobieta leczona w poznańskim szpitalu. To pierwsza ofiara koronawirusa w Polsce.

9:35- MZ informuje o 3 kolejnych potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. Potwierdzone wyniki dotyczą: 2 osób z woj. podkarpackiego (Rzeszów) oraz jednej osoby z woj. wielkopolskiego (Poznań).

7:30 - Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że jest trzynaście kolejnych przypadków koronawirusa.

Łącznie w Polsce jest obecnie 51 potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. 50 pacjentów z koronawirusem jest hospitalizowanych. 1 osoba zmarła w wyniku powikłań.

Polityka Zdrowotna


.........................................................
NAJNOWSZE INFORMACJE
20 marca:


[AKTUALIZACJA 8:45]

12 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Potwierdzone przypadki dotyczą: 5 osób z woj. małopolskiego, 4 osób z woj. warmińsko-mazurskiego i po 1 osobie z woj. wielkopolskiego, śląskiego i świętokrzyskiego.

Zakażenia koronawirus Polska

Łącznie w Polsce jest obecnie 367 potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. 362 pacjentów z koronawirusem jest hospitalizowanych. 13 z nich to ozdrowieńcy, czyli osoby, u których ustąpiły objawy. Z powodu koronawirusa w Polsce zmarło 5 osób.
.........................................................
NAJNOWSZE INFORMACJE
31 marca:

83 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 19 osób z woj. śląskiego, 13 osób z woj. podkarpackiego, 12 osób z woj. opolskiego, 10 osób z woj. lubelskiego, 7 osób z woj. małopolskiego, 6 osób z woj. łódzkiego,6 osób z woj. dolnośląskiego, 4 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 4 osób z woj. zachodniopomorskiego oraz po jednej osobie z woj. warmińsko-mazurskiego i woj. pomorskiego.

Jednocześnie resort informuje o śmierci 70-letniej kobiety zarażonej koronawirusem, która była hospitalizowana w Tychach.

08:35

77 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 27 osób z woj. śląskiego, 13 osób z woj. wielkopolskiego, 11 osób z woj. małopolskiego, 9 osób z woj. świętokrzyskiego, 7 osób z woj. lubelskiego, 4 os. w woj. zachodniopomorskiego, 3 os. z woj. dolnośląskiego i 3 osób z woj. pomorskiego.

Łącznie w Polsce jest obecnie 2215 potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem. Z powodu koronawirusa w Polsce zmarło 32 osoby.

Aktualne informacje na stronie:
Polityka Zdrowotna