Dodano: 25.02.18 - 16:36 | Dział: Oko Cyklopa

OKO CYKLOPA... (1)



OKO CYKLOPA

SÅ‚awomir M. Kozak
































Aniutkowi poÅ›wiÄ™cam…

........................................................................................





„Ludzie ograniczeni, a przy tym fanatycy, stanowiÄ… plagÄ™ ludzkoÅ›ci. Biada paÅ„stwu, w którym tacy ludzie majÄ… wÅ‚adzÄ™. SÄ… nietolerancyjni i pozbawieni skrupułów. UważajÄ…, że caÅ‚y Å›wiat kÅ‚amie, a tylko oni mówiÄ… prawdÄ™.”
(Mikołaj Gogol)


Od początków swego istnienia Stany Zjednoczone Ameryki powiązane były z tajnymi stowarzyszeniami, szczególnie z Iluminatami. Wielu założycieli USA było w nie czynnie zaangażowanych.

Benjamin Franklin(1), znany jako „ojciec rewolucji amerykaÅ„skiej” zostaÅ‚ masonem już w wieku 25 lat, w roku 1731, a trzy lata później zostaÅ‚ Wielkim Mistrzem masonerii Pensylwanii. Kiedy przebywaÅ‚ we Francji w charakterze ambasadora, zostaÅ‚ czÅ‚onkiem tamtejszej Loży DziewiÄ™ciu Muz, by później zostać jej mistrzem. Franklin zrobiÅ‚ wiele, by Francja poparÅ‚a amerykaÅ„skÄ… rewolucjÄ™. ZresztÄ… w jego poglÄ…dach „rewolucja” nie byÅ‚a uznawana za coÅ› destrukcyjnego, wstecznego, a byÅ‚a propagowana jako „naturalny czynnik rozwoju ludzkoÅ›ci”.

Członkiem masonerii był również Jerzy Waszyngton(2), którego pierwsze z nią związki datują się od 4 listopada 1752 roku, w Wirginii. W szybkim tempie został mistrzem Loży numer 22 z Aleksandrii, w tym stanie.

Podobnie Thomas Jefferson(3) – mason i Iluminat, który po powrocie z Francji opisywaÅ‚ rewolucjÄ™ sÅ‚owami „piÄ™kna” i wyrażaÅ‚ nadziejÄ™, że „ogarnie ona caÅ‚y Å›wiat”.

Twory masońskie doznały przyspieszenia po kongresie wszechmasońskim, jaki odbył się w roku 1782 w Wilhemsbadzie w Niemczech(4). Tam zakon Iluminatów połączył się z innymi odłamami masonerii. Wkrótce w Nowym Jorku powstała Loża Kolumbowa Zakonu Iluminatów, z takimi osobistościami, jak Clinton Roosevelt i Horace Greeley. Potomkiem Clintona Roosevelta był późniejszy prezydent Franklin Delano Roosevelt(5), który dla rozwoju szatańskiej utopii iluminizmu-komunizmu zrobił wyjątkowo dużo. My Polacy odczuwamy efekty tego po dziś dzień.

Kiedy 18 wrzeÅ›nia 1793 roku wmurowywano w Ameryce kamieÅ„ wÄ™gielny pod budowÄ™ Kapitolu(6), uroczystość nosiÅ‚a już otwarcie wszelkie cechy masoÅ„skiej imprezy. Prezydent Waszyngton w charakterze Mistrza Ceremonii wystÄ…piÅ‚ w otoczeniu czÅ‚onków towarzystw masoÅ„skich, a wszyscy uczestnicy przyodziali masoÅ„skie stroje. Kiedy Waszyngton zszedÅ‚ do wykopu, w którym znajdowaÅ‚ siÄ™ kamieÅ„, podano mu srebrnÄ… kielniÄ™. Wokół kamienia uÅ‚ożyÅ‚ naczynia z kukurydzÄ…, winem i oliwÄ… – elementy masoÅ„skiego rytuaÅ‚u. Odmówiono modlitwÄ™, odÅ›piewano masoÅ„skÄ… pieśń, a artyleria oddaÅ‚a salwÄ™. Użyte wówczas przez Waszyngtona mÅ‚ot, kielnia i kÄ…townica znajdujÄ… siÄ™ do dziÅ› w siedzibie Loży numer 5 Dystryktu Kolumbii. MasoÅ„ski fartuch i szarfa spoczęły w zbiorach jego macierzystej loży w Aleksandrii.

Późniejsza stolica paÅ„stwa zostaÅ‚a konsekwentnie pobudowana wedÅ‚ug geometrycznego planu obmyÅ›lonego przez masona o nazwisku Pierre lEnfant. Do jego modyfikacji rÄ™kÄ™ przyÅ‚ożyli Waszyngton i Jefferson, wskazujÄ…c by miasto miaÅ‚o charakter oÅ›miokÄ…ta, w którego ksztaÅ‚t wpisano rysunek krzyża templariuszy. Sztandarowym przedstawicielem tej nowej architektonicznej „mody” masoÅ„skiej jest znany wszystkim budynek Pentagonu. I tak, w tej naszej podróży po Ameryce, przeszÅ‚ość ciÄ…gle stapia siÄ™ z dniem dzisiejszym.

Wbrew wszelkim zajadÅ‚ym atakom dzisiejszych fartuszkowców historia Stanów Zjednoczonych nie jest wiÄ™c wolna od tych, wydawać by siÄ™ mogÅ‚o Å›miesznych, rytuałów. Mimo, że dla normalnych ludzi noszÄ… one znamiona swoistego folkloru i dziecinady – nigdy nie byÅ‚y infantylne. ÅšwiadczÄ… o tym miliony istnieÅ„ ludzkich, na których życiu odcisnęły swe szataÅ„skie piÄ™tno przez ostatnich kilka wieków. Na caÅ‚ym Å›wiecie.

Kiedy Weishaupt(7) zaÅ‚ożyÅ‚ Zakon Iluminatów, postanowiÅ‚ przejąć dla niego wizerunek wszystkowidzÄ…cego oka – symbolu masonerii. Znak ten to piramida Cheopsa z uciÄ™tym stożkiem na górze, zastÄ…pionym owym okiem. Symbol ten wywodzi siÄ™ z dawnej Chaldeji, w poÅ‚udniowej Mezopotamii, gdzie przedstawiaÅ‚ oko sÅ‚oÅ„ca, oko Jowisza lub Apollo, a także Oko OpatrznoÅ›ci. Hieroglify w starożytnym Egipcie także utożsamiaÅ‚y wizerunek ludzkiego oka z bogiem sÅ‚oÅ„ca – Ozyrysem.

Stany Zjednoczone Ameryki, majÄ…ce masoÅ„skie korzenie, odwoÅ‚ywaÅ‚y siÄ™ do tego znaku od poczÄ…tków swego istnienia. Dla każdego paÅ„stwa najważniejszymi elementami okreÅ›lajÄ…cymi jego charakter, rodowód i dążenia, sÄ… jego sztandar, godÅ‚o i pieniÄ…dz. W każdym z tych elementów Stany Zjednoczone szczycÄ… siÄ™ swym masoÅ„skim pochodzeniem. PoczÄ…tki istnienia godÅ‚a – rzÄ…dowej pieczÄ™ci, siÄ™gajÄ… roku, jakżeby inaczej, 1776. To w tym przecież roku narodziÅ‚a siÄ™ hydra pod nazwÄ… Zakonu Iluminatów. W tym też roku rozpoczÄ™to dziaÅ‚ania zmierzajÄ…ce do stworzenia Wielkiej PieczÄ™ci Stanów Zjednoczonych Ameryki. Droga ta nie byÅ‚a Å‚atwa, zajęła wiele lat, a nad jej ostatecznym ksztaÅ‚tem pracowaÅ‚y aż trzy kolejne grupy ludzi. Trzy komitety powoÅ‚ane do życia tylko dla tego zadania(8).

1.- Benjamin Franklin (ur. 17 stycznia 1706 w Bostonie, zm. 17 kwietnia 1790 w Filadelfii ) - drukarz, uczony, filozof i polityk amerykański. Był jednym z "Ojców Założycieli" Stanów Zjednoczonych Ameryki, jak również współautorem amerykańskiej Deklaracji Niepodległości i konstytucji. Pokojowy traktat z 1783 roku, zawarty przez niego z pokonaną Anglią, uważa się za jeden z największych dokonań amerykańskiej dyplomacji.
2.- Jerzy Waszyngton (ur. 22 lutego 1732, zm. 14 grudnia 1799) – amerykaÅ„ski generaÅ‚ i polityk, wódz naczelny Armii Kontynentalnej (1775-1784), deputowany do Kongresu Kontynentalnego, pierwszy Prezydent Stanów Zjednoczonych Ameryki (1789-1797). Uważany za ojca narodu amerykaÅ„skiego.
3.- Thomas Jefferson (ur. 13 kwietnia 1743 w Shadwell, w Wirginii, zm. 4 lipca 1826 w Charlottesville, w Wirginii) – amerykaÅ„ski prawnik, dziaÅ‚acz niepodlegÅ‚oÅ›ciowy, architekt, trzeci prezydent USA (1801-1809). Po zaprzysiężeniu Georgea Washingtona na pierwszego. Prezydenta USA, 26 wrzeÅ›nia 1789 objÄ…Å‚ urzÄ…d pierwszego Sekretarza Stanu.
4.- Kongres rozpoczął się 16 lipca 1782. Obecne na nim były Wielkie Loze: Górnych i Dolnych Niemiec, Holandii, Rosji, Włoch, Francji, i Austrii; jak również Zakon Illuminati reprezentowany przez Barona von Knigge. Kongres zostal powolany przez Księcia Brunszwiku, Wielkiego Mistrza Zakonu Scisłej Obserwy. Głównym celem kongresu było zjednoczenie idei i ustalenie rytów oraz stopni masońskich. Drugorzędnym celem było ustalenie, czy masoneria pochodzi od Templariuszy, jak twierdziła Ścisła Obserwa, czy od innej organizacji. Nieobecna była najważniejsza, Wielka Loża Wielkiej Brytanii. Ponoć duża liczba delegatów różnych nurtów sprawiła, że nie osiągnięto porozumienia. Ostatecznie ustalono, że masoni nie pochodzą od Templariuszy i Ryt Templariuszy podobno zlikwidowano.
5.- Franklin Delano Roosevelt (ur. 30 stycznia 1882 r., zm. 12 kwietnia 1945 r.) – amerykaÅ„ski polityk, 32. prezydent USA. Czterokrotnie wybierany, w latach 1933-1945, z ramienia Partii Demokratycznej. Jedyny w historii prezydent USA peÅ‚niÄ…cy urzÄ…d dÅ‚użej niż dwie kadencje. DoprowadziÅ‚o to do uchwalenia w 1947 roku XXII Poprawki do konstytucji, ograniczajÄ…cej liczbÄ™ sprawowanych kadencji do dwóch. Uczestnik spotkaÅ„ Wielkiej Trójki w Teheranie (1943) i w JaÅ‚cie (1945). Jego stanowisko doprowadziÅ‚o do hegemonii ZwiÄ…zku Sowieckiego w Europie Åšrodkowej i Wschodniej po II Wojnie Åšwiatowej. Jednym z jego doradców byÅ‚ sowiecki agent Alger Hiss. Po wojnie współtwórca Organizacji Narodów Zjednoczonych.
6.- Kapitol Stanów Zjednoczonych (ang. United States Capitol) - budynek położony na Wzgórzu Kapitolskim (ang. Capitol Hill) w Waszyngtonie, pełniący funkcję siedziby Kongresu Stanów Zjednoczonych.
7.- Johann Adam Weishaupt (ur. 6 stycznia 1748 w Ingolstadt, zm. 18 listopada 1830 w Gotha), założyciel zakonu iluminatów.
8.- Źródło: http://www.kki.pl/piojar/polemiki/novus/iluminaci/dolar/dol.html i http://www.greatseal.com.


CDN