Dodano: 08.11.17 - 23:37 | Dział: Głos Polonii

Po wywiadzie w TV Trwam


Właśnie obejrzałem wywiad Prezydenta dla Telewizji Trwam. Szczerze, to obejrzałem go dwa razy i chciałem zrobić to po raz trzeci, ale po tych dwóch razach zrobiło mi się przykro. Nie będę owijał w bawełnę. To nie jest Andrzej Duda, na którego głosowałem! To nie jest polityk, który zapowiadał gruntowne zmiany i wsparcie reform dla rządu, który naprawią Polskę po degrengoladzie PO. Nie ma co się łudzić. Duda nie będzie wspomagał zmian, które chce wprowadzać rząd Beaty Szydło. Po wywiadzie dla Ojca Rydzyka wiem, że Targalski miał rację: nie będzie już żadnych reform!

Nie zawsze zgadzam się z Jerzym Targalskim, ale teraz muszę zwrócić mu honor. Miał rację od początku, to znaczy od momentu, gdy Andrzej Duda postanowił zawetować ustawy dotyczące reformy sądownictwa. To, co nasz Prezydent powiedział podczas wywiadu, który opisuje jest znamienne. „Gdyby Prawo i Sprawiedliwość nie zwlekało z uchwałą tej ustawy, to by też do tego nie doszło” – to były słowa Andrzeja Dudy a propos reformy sądownictwa! Przecież to bzdury. Prezydent powołuje się na protesty ludzi, którzy protestowali na ulicy. Przepraszam, ale to byli ludzie, zwolennicy starego systemu. Ludzie, którzy nie chcą zmiany, ponieważ pochodzą ze starego układu i zrobią wszystko, by wspierać stare zasady. Czy o tym Andrzej Duda zapomniał!?

W ogóle podczas całego wywiadu, głowa naszego państwa powoływała się na wiele spraw, które niestety z prawdziwą polityką nie mają nic wspólnego. Mógłbym zrozumieć takie podejście, tylko podczas wojny, ale w czasie gdy mamy do czynienia z starym systemem? Duda staje na jego straży i pokazuje swojemu elektoratowi, że ludzie którzy go wybrali dali się nabrać i nie mogą liczyć na rzeczy, które obiecano im podczas kampanii. To smutne i poniżające zarazem. Na usta cisną się tylko same wulgaryzmy, bo nie tak miało być!

Na koniec kilka słów o samej prezencji głowy naszego państwa. To nie był ten sam Andrzej Duda, na którego głosowałem! Pełen buty, braku współczucia dla społeczeństwa i zdeprawowany przez władzę! Minęły dwa lata od momentu, gdy zasiadł na fotelu najważniejszej osoby w państwie i to było widać! Człowiek, który zapowiadał zmiany, teraz został ich hamulcowym! Nie wiem, co kieruje naszym Prezydentem, ale kierunek przez niego obrany jest zły! Wielu z nas, którzy głosowało na jego osobę, oczekiwało szybkich i kategorycznych ruchów w naszym życiu społecznym i politycznym. Swoimi decyzjami Andrzej Duda potwierdza, że nic się nie zmieni i tak naprawdę wszystko zostanie po staremu! To niewątpliwie szok dla wielu osób.

Wywiad w TV Trwam pokazał, że nasz Prezydent postanowił mieć odrębne zdanie od tego, co chce prezentować partia rządząca. Co to oznacza? Tylko jedno! Zamiast konkretnej “Dobrej Zmiany” będziemy mieli status- quo, które będzie prowadziło donikąd. Zamiast zmian na które czekali Polacy, będziemy mieli walkę polityczną między Belwederem, a PiSem. Już teraz można napisać, że brak radykalnej zmiany w systemie sprawiedliwości sprawi, że reformy państwa oddalą się jeszcze bardziej. Na jak długo? Czas pokaże!

Piotr Szlachtowicz
Londyn
thenowypolskishow.co.uk


...................................................................
TV Trwam

Wywiad z Prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej Andrzejem Dudą

...................................................................