Dodano: 26.02.17 - 13:16 | Dział: Oko Cyklopa

PERMANENTNA INWIGILACJA…(1)



OKO CYKLOPA

SÅ‚awomir M. Kozak
































Aniutkowi poÅ›wiÄ™cam…

........................................................................................






„Kto chce rzÄ…dzić ludźmi, nie powinien ich gnać przed sobÄ… lecz sprawić, by podążali za nim”.
(Monteskiusz)



Od czasu, kiedy Å›mialiÅ›my siÄ™ po raz pierwszy z perypetii bohaterów kultowej już komedii „Seksmisja”, minie niedÅ‚ugo ćwierć wieku. PrzypomnÄ™ pokrótce fabuÅ‚Ä™. Dwóch bohaterów filmu poddaje siÄ™ ochotniczo hibernacji majÄ…cej trwać trzy lata. Po przebudzeniu okazuje siÄ™, że w stanie anabiozy znajdowali siÄ™ pół wieku dÅ‚użej. Z przerażeniem odkrywajÄ…, że znajdujÄ… siÄ™ w podziemnym paÅ„stwie kobiet, które rozmnażajÄ… siÄ™ bez udziaÅ‚u mężczyzn, gdyż ci … wyginÄ™li. MaÅ‚o tego, kobiety starajÄ… siÄ™ przystosować dwójkÄ™ bohaterów do życia w caÅ‚kiem nowej rzeczywistoÅ›ci. Mężczyznom ten pomysÅ‚ siÄ™ nie podoba i podejmujÄ… próby wydostania siÄ™ z opresji. Film, z wielu powodów aktualny do dziÅ›, choć głównym odniesieniem dla reżysera, Juliusza Machulskiego, byÅ‚y oczywiÅ›cie realia PRL-u. Dopiero dzisiaj jednak jeden z bohaterów filmu, Maksymilian Paradys, mógÅ‚by zawoÅ‚ać z autentycznym przekonaniem: „Nie wytrzymam! Permanentna inwigilacja!”.

Inwigilacja staje się bowiem rzeczywiście permanentna. I zatacza coraz większe, globalne kręgi. Plany skatalogowania wszystkich mieszkańców globu do niedawna były nawet śmieszne, ale dziś stają się już niepokojąco bliskie realizacji. Tak naprawdę, zamierzający nas zaobrączkować bandyci, zaczęli podnosić głowy dopiero po 11 września 2001 roku. Odwagi dodaje im amerykański Patriot Act i wszelkie inne podobne w wymowie wiernopoddańcze deklaracje globalistycznych sługusów:

„Pascal Smet, naczelnik belgijskiej niezależnej Rady Rewizyjnej ds. Azylu, przedstawiÅ‚ na oenzetowskim spotkaniu okrÄ…gÅ‚ego stoÅ‚u plan pobrania od każdej osoby na Å›wiecie odcisków palców i zarejestrowania ich w uniwersalnym rejestrze identyfikacyjnym.

Smet stwierdził, że Unia Europejska już rozważała wprowadzenie ogólnoeuropejskiego systemu identyfikacji obywateli z wykorzystaniem linii papilarnych lub obrazu oka, dodając, że można nim objąć cały świat.

- JeÅ›li przyjrzymy siÄ™ naszemu spoÅ‚eczeÅ„stwu, to musimy stwierdzić, że i tak jesteÅ›my już rejestrowani od momentu urodzin aż do Å›mierci. Nasze rzÄ…dy wiedzÄ…, kim i czym jesteÅ›my. Jedyny problem stanowi pewna liczba ludzi nigdy nie zarejestrowanych, który nie posiadajÄ… ustalonej identyfikacji. Kiedy ci ludzie przenoszÄ… siÄ™ z miejsca na miejsce przy pomocy faÅ‚szywych lub prawdziwych paszportów, nie jesteÅ›my w stanie ich zidentyfikować.”
(1)


Wszystko rozwija się niestety po ich myśli. Dajemy się prowadzić na rzeź, jak bezbronne barany. Nieliczni próbują protestować, jednak miliardy ludzi nie mają szans przeciwko grupce łobuzów. Trzy lata później mogliśmy już przeczytać:


„Globalny „rejestr identyfikacyjny", który ma wedÅ‚ug planów zawierać dane ponad miliarda ludzi, zaalarmowaÅ‚ organizacje broniÄ…ce praw czÅ‚owieka.

Organizacje zajmujące się ochroną praw obywatelskich łączą siły, aby przeciwstawić się tej innowacji - wspólnej ponadgranicznej biometrii oraz RFID (Radiofrequency Identification Device - Radiowe Urządzenie Identyfikacyjne) - w które ma być wyposażonych ponad miliard paszportów na całym świecie.

Organizacje zajmujÄ…ce siÄ™ ochronÄ… praw czÅ‚owieka z Europy, Ameryki Północnej, Australii i Azji wystosowaÅ‚y list otwarty do MiÄ™dzynarodowej Organizacji Lotnictwa Cywilnego (International Civil Aviation Organisation; w skrócie ICAO) protestujÄ…c w nim przeciwko planom utworzenia miÄ™dzynarodowego „rejestru identyfikacyjnego", który wymusi wÅ‚Ä…czenie do wszystkich paszportów do roku 2015 danych biometrycznych i kontrowersyjnych identyfikatorów umożliwiajÄ…cych Å›ledzenie posiadaczy paszportów.

Wśród 39 organizacji, które podpisały się pod tym listem/petycją, znalazły się: Privacy International, Foundation for Information Policy Research, Electronic Frontier Foundation i American Civil Liberties Union.

Na posiedzeniu ICAO, które odbyło się na początku kwietnia w Kairze, omawiano proponowaną innowację. Jeśli ICAO przyjmie ją, wówczas tomograficzny obraz twarzy i umożliwiające śledzenie identyfikatory staną się obowiązkowe, jak również odciski palców, które będą jednak do uznania poszczególnych rządów.

Minister Spraw Wewnętrznych Wielkiej Brytanii, David Blunkett, już wyraził swoją aprobatę dla danych biometrycznych wszelkiego rodzaju, kiedy pod koniec ubiegłego roku oświadczył, że przeprowadzone zostaną próby z kartami identyfikacyjnymi (dowodami osobistymi), w których znajdą się dane identyfikacyjne w postaci obrazów tęczówek i linii papilarnych.
Stany Zjednoczone są również za biometrią, fotografowaniem i pobieraniem odcisków palców obcokrajowców przekraczających ich granice.

„Coraz bardziej niepokoi nas fakt, że inicjatywa w sprawie paszportów z danymi biometrycznymi jest zaledwie częściÄ… znacznie szerszego programu monitorowania ruchu poszczególnych jednostek na caÅ‚ym Å›wiecie" - twierdzÄ… stowarzyszenia ochrony praw obywatelskich, takie jak Privacy International i American Civil Liberties Union.

Dr Gus Hosein z Privacy International ostrzega, że miliony pasażerów linii lotniczych trafią do systemu komputerowego, do którego będą miały dostęp rządy wszystkich państw:

trzymać je tak dÅ‚ugo, jak uzna to za stosowne, bez przestrzegania zasad prywatnoÅ›ci i praw obywatelskich" - dodaje. - „RzÄ…dy mogÄ… usprawiedliwiać siÄ™, że muszÄ… dostosować siÄ™ do miÄ™dzynarodowych zasad i tworzyć narodowe bazy danych zawierajÄ…ce linie papilarne i zeskanowane obrazy twarzy. Wkrótce wiele krajów zacznie apelować o zachowanie praw czÅ‚owieka i jednoczeÅ›nie gromadzić potężne bazy danych, żądajÄ…cych naszych odcisków palców i skanów twarzy przy wjeździe do ich kraju".( www.silicon.com, 2/04/ 2004).
(2)

Minął zaledwie rok i globaliści poszli jeszcze dalej:

„Komisja Europejska opracowaÅ‚a projekt dyrektywy w sprawie przechowywania danych. WedÅ‚ug Komisji wszystkie dane dotyczÄ…ce ruchu telefonicznego w sieci telefonów staÅ‚ych i komórkowych, jak również lokalizacji rozmów, zarówno osób prywatnych, jak i przedstawicieli wÅ‚adz, powinny być przechowywane przez rok. Dane dotyczÄ…ce wymiany informacji za poÅ›rednictwem Internetu majÄ… być przechowywane przez sześć miesiÄ™cy.

Komisja nic nie mówi o pełnym rejestrze IP (Internet Protocol - protokół komunikacyjny sieci Internet) każdego ISP (Internet Service Provider - Dostawca Usług Internetowych) umożliwiającym pełne śledzenie każdej nadchodzącej i wychodzącej wiadomości i ogranicza się jedynie do adresu IP, wewnętrznego adresu komputera MAC, nazwiska użytkownika, adresów poczty elektronicznej oraz rejestru każdej wysyłanej i otrzymywanej pocztą elektroniczną wiadomości.

Operatorzy telefonii komórkowej z pewnością nie będą zadowoleni z konieczności przechowywania danych dotyczących przesyłu SMS-ów przez rok ani z obowiązku przechowywania przez ten sam okres czasu szczegółowych danych dotyczących lokalizacji, w tym mapowania ID (identyfikatorów) komórek określającego położenie geograficzne dzwoniącego.(European Digital Rights International[EDRI], nr 3.15,27/07/2005; http://www. edri.org/edrigram/number3.15/commission).
(3)

Małymi kroczkami, profesjonalnie i bez wielkiego rozgłosu. Minęły kolejne dwa lata i oto:

„1 maja czÅ‚onkowie brytyjskiego parlamentu zostali ostrzeżeni, że ukryte minikamery i mikrofony, które mogÄ… podsÅ‚uchiwać rozmowy na ulicy, stanowiÄ… kolejny krok w marszu w kierunku spoÅ‚eczeÅ„stwa „Wielkiego Brata".

Richard Thomas, komisarz do spraw informacji Wielkiej Brytanii oświadczył, że rozpoczęła się debata dotycząca tego, czy równolegle do 4,5 miliona kamer CCTV rozmieszczonych w Wielkiej Brytanii należy zainstalować urządzenia podsłuchowe. Zeznając przed Komitetem ds. Wewnętrznych Izby Gmin oświadczył, że jest przeciwny takiemu załatwieniu sprawy. Wraził również zaniepokojenie możliwością ukrycia w słupach oświetleniowych malutkich kamer, które zastąpiłyby normalne, wyraźnie widoczne.

Thomas wyraziÅ‚ nawet przypuszczenie, że tak zwane „mówiÄ…ce CCTV", które majÄ… być testowane na 20 obszarach w caÅ‚ym kraju, mogÄ… być krokiem za daleko. System ten umożliwia opera¬torom wydawanie poleceÅ„ ludziom, których zachowanie uznajÄ… za niewÅ‚aÅ›ciwe. OÅ›wiadczyÅ‚ również, że Å›ledzenie obywateli w Wielkiej Brytanii, które jest bardziej rozbudowane niż w każdym innym demokratycznym kraju, przypuszczalnie zaszÅ‚o już za daleko.

CzÅ‚onkowie parlamentu oÅ›wiadczyli mu, że ich wyborcy chcÄ… CCTV i uważa¬jÄ…, iż dziÄ™ki temu czujÄ… siÄ™ bezpieczniej.”
(4)

1.- „ONZ proponuje rejestracjÄ™ wszystkich ludzi na Å›wiecie”, Nexus, nr 24.
2.- „Do roku 2015 ma być wydanych miliard paszportów, które umożliwiÄ… Å›ledzenie ich wÅ‚aÅ›cicieli, Nexus, nr 38.
3.- „Dyrektywy Unii Europejskiej w sprawie gromadzenia danych”, Nexus, nr 46.
4.- „Mikrofony ‘Wielkiego Brata’ mogÄ… być sprzężone z CCTV, Nexus, nr 56.


CDN