Dodano: 30.06.14 - 11:02 | Dział: Kultura i Nauka

Urodziny Kuriera Wnet

To jest super, mówiła o urodzinowym Jarmarku WNET redaktor Ewa Stankiewicz. To jest wspaniałe miejsce i każdy może tu się wspaniale czuć! Super rzeczy tutaj są sprzedawane, no i przede wszystkim są ludzie z którymi chce się przebywać, chwaliła jarmark na Ząbkowskiej dziennikarka.

W sobotę 28 czerwca na Jarmarku WNET obchodziliśmy pierwsze urodziny gazety niecodziennej-Kuriera WNET. Z tej okazji miała miejsce premiera 6-tego numeru Kuriera WNET, w którym są rozmowy z prof. Andrzejem Nowakiem, Jarosławem Kaczyńskim, Micheilem Sakaszwilim, Dmitriem Glukhovskym, czy Jeanem Marie Le Penem.

Byłem prekursorem pomysłu sprzedawania książek i płyt pomiędzy ziemniakami, burakami i kapustą, tak więc jest to kultura przennoburaczana, przedstawiał filozofię Jarmarków WNETu warszawski bard Ryszard Makowski.

Atmosfera tego miejsca jest wspaniała! To jest istota tego co jest ważne w życiu, komplementował Jarmarek WNET skandynawskim duchem ekspert lotniczy Glenn Jorgensen.

Oprócz wspaniałych produktów rolniczych, spożywczych i artystycznych, na Jarmarku WNET można było spotkać się z publicystami i autorami książek (m.in. Czesław Bielecki, Wojciech Sumliński, Jerzy Zalewski czy Apolinary Baca) dostępnych w naszej księgarni!……………………………………….W nowym numerze Kuriera Wnet:

Ekskluzywna rozmowa z Premierem Jarosławem Kaczyńskim o sytuacji politycznej i aferze podsłuchowej:.

Co jest ogromnie ważne, okazało się, że to władza zupełnie nie liczy się z prawem, w tym z Konstytucją. Jest gotowa do przedsięwzięć, które mają znamiona nadużyć wyborczych. Czy to w postaci wielkich manipulacji przy użyciu potężnych pieniędzy, jak to się dzieje w przypadku naruszenia nie zależności NBP – z podważaniem wiarygodności złotówki włącznie, czy też zupełnie wprost poprzez wykupywanie długów kandydatów, aby następnie móc ich skłonić do wycofania się z wyborów.
W państwie prawa Donald Tusk musiałby już kilkukrotnie podać się do dymisji. Z całą pewnością po Katastrofie Smoleńskiej. Podać się do dymisji z wieloma innymi, w tym z tymi, którzy po katastrofie dostawali awanse, ordery czy gwiazdki generalskie.

Cała rozmowa tylko w Kurierze Wnet na str. 4.

O tym, że obywatelski bunt jest jedyną właściwą reakcją wobec rządów ekipy Donalda Tuska, red. Krzysztof Skowroński rozmawiał z prof. Andrzejem Nowakiem:

Tak, oczywiście, dojrzałem do obywatelskiego nieposłuszeństwa. Bardzo chciałbym, żeby ten bunt się już zaczął i od pewnego czasu namawiam do tego tam, gdzie tylko mogę. Oczywiście sam mogę usiąść przed gmachem telewizji publicznej, przed gmachem TVN i przed siedzibą „Gazety Wyborczej”, tylko że w trzech miejscach nie mogę być jednocześnie. Wydaje mi się, że to są te trzy miejsca, przed którymi trzeba protestować w pierwszym rzędzie.
Wywiad z profesorem Andrzejem Nowakiem na str. 27.

O sytuacji Kościoła katolickiego w Czechach i na świecie rozmawialiśmy z prymasem Czech kardynałem Dominikiem Duką:

Myślę, że w tych pierwszych latach, zaraz po upadku komuny, to był efekt tej wielkiej euforii, swego rodzaju zaufania a priori dla prześladowanego wcześniej, jak przez faszystów, tak przez komunistów Kościoła. Ten na pewno jednak się był przygotowany do tego. Zarówno biorąc pod uwagę liczbę jego członków, jak i szansę, przed którą stanął. Nastał czas powrotu do realiów.
Cały wywiad z prymasem Czech na str. 3 najnowszego Kuriera Wnet.

W urodzinowym numerze są również wywiady:
Z Micheilem Saakaszwilim: „Putin chce mieć wszystko” , str. 28.
Z ks. Stanisławem Małkowskim, „Bronisławie Komorowskim to kłamca i obłudnik” , str. 7.
Z Michael Scheuer oficerem CIA, „Obama jest kłamcą” , str. 9.
Z Jean-Marie Le Pen: „Międzynarodowe traktaty to świstki papieru” , str. 11.
Z pisarzem Dimitrijem Glukhovskym: o jego najnowszej książce „Witajcie w Rosji” , str. 10.
Z prof. Henrykiem Podbielskim: „Łacina powinna wrócić do szkół” , str. 20.
Z byłym szefem ABW Bogdanem Święczkowskim: Tusk jest premierem, ale ktoś inny podejmuje decyzje” , str. 23.

W szóstym numerze Kuriera Wnet znajdziemy również reportaże:
Pawła Bobołowicza, „Powiedz tam, w Polsce, że tu jest wojna” , o sytuacji na wschodzie Ukrainy, w okolicach Słowiańska. Na str. 14.
Stefana Truszczyńskiego, „Śmierć miasta” o losach Świętochłowic po sprywatyzowaniu, a następnie likwidacji huty „Zgodna”, str. 5 oraz „Albańskie klimaty” opisane przez Marie Giedz i wiele więcej.

Kurier Wnet można kupić:
- w Księgarni Wnet ul. Koszykowa 8
- kioskach
- empikach

Źródło: Radio Wnet
FOTO: KWORUM