Dodano: 04.05.14 - 10:36 | Dział: Prosto z mostu

W rocznicÄ™ Anschlussu




Szanowni Państwo!

„Jubiluje dzicz pogaÅ„ska” - pisaÅ‚ poeta. I rzeczywiÅ›cie. Akurat dzisiaj pojawiÅ‚y siÄ™ aż dwa powody do jubilowania. Pierwszy - to wiosenne Å›wiÄ™to naszych okupantów - bo Å›wiÄ…teczne obchodzenie pierwszego maja zostaÅ‚o na ziemiach polskich wprowadzone przez dwóch wybitnych przywódców socjalistycznych: Adolfa Hitlera i Józefa Stalina. Okoliczność, że Å›wiÄ…teczny charakter pierwszego maja zostaÅ‚ utrzymany w III Rzeczypospolitej pokazuje, że ciÄ…gÅ‚ość nie tylko z komunÄ…, ale nawet z Generalnym Gubernatorstwem jest wiÄ™ksza, niż mogÅ‚oby siÄ™ na pierwszy rzut oka wydawać. WiÄ™c wiosenne Å›wiÄ™to naszych okupantów - bo zimowe Å›wiÄ™to naszych okupantów przypada 13 grudnia nie tylko z powodu rocznicy wprowadzenia stanu wojennego przez „czÅ‚owieków honoru” , ale również z powodu rocznicy podpisania przez Donalda Tuska i RadosÅ‚awa Sikorskiego traktatu lizboÅ„skiego, w nastÄ™pstwie którego Polska systematycznie obsuwa siÄ™ po równi pochyÅ‚ej coraz niżej i niżej.

Å»eby jednak zatrzeć to nieprzyjemne wrażenie, pierwszego maja nakazano uroczyste obchody dziesiÄ…tej rocznicy Anschlussu Polski do Unii Europejskiej, wraz z oÅ›mioma innymi paÅ„stwami Europy Åšrodkowej. Rocznica ta jest przedstawiana jako wydarzenie niebywale radosne, chociaż prawdÄ™ mówiÄ…c, nie bardzo wiadomo, z czego tu siÄ™ cieszyć, zwÅ‚aszcza gdy rozejrzymy siÄ™ po naszym nieszczęśliwym kraju. Wprawdzie przed Anschlussem, a zwÅ‚aszcza - przed referendum akcesyjnym, strÄ™czyciele wÅ‚Ä…czenia Polski do niemieckiej strefy wpÅ‚ywów w Europie dawali do zrozumienia, że Unia sypnie zÅ‚otem i znowu bÄ™dzie jak za Gierka - tak naprawdÄ™ jednak to dokonany dziesięć lat temu Anschluss stworzyÅ‚ polityczne warunki dla realizacji niemieckiego planu „Mitteleuropa” z 1915 roku, zakÅ‚adajÄ…cego - oczywiÅ›cie po ostatecznym zwyciÄ™stwie niemieckim - ustanowienie w Europie Åšrodkowej i Wschodniej paÅ„stw pozornie niepodlegÅ‚ych, ale de facto - niemieckich protektoratów, o gospodarkach niekonkurencyjnych, tylko peryferyjnych i uzupeÅ‚niajÄ…cych gospodarkÄ™ niemieckÄ…. Niemcy, jako paÅ„stwo poważne, maksymalnie te możliwoÅ›ci wykorzystaÅ‚y, miÄ™dzy innymi dziÄ™ki dziaÅ‚ajÄ…cemu w Polsce Stronnictwu Pruskiemu, o którym ostatnio trochÄ™ wiÄ™cej siÄ™ dowiedzieliÅ›my.

W rezultacie gospodarka naszego nieszczęśliwego kraju zostaÅ‚a w ciÄ…gu ostatnich dziesiÄ™ciu lat przeksztaÅ‚cona zgodnie z zaÅ‚ożeniami projektu „Mitteleuropa” , a ubocznÄ… konsekwencjÄ… tego przeksztaÅ‚cenia jest masowa emigracja zarobkowa mÅ‚odych Polaków. Ta emigracja, mówiÄ…c nawiasem, wychodzi naprzeciw innej potrzebie zachodnich prowincji Unii Europejskiej. Zgodnie bowiem z demograficznÄ… prognozÄ…, jakÄ… Organizacja Narodów Zjednoczonych przygotowaÅ‚a jeszcze w poczÄ…tku lat 90-tych dla Unii liczÄ…cej 15 krajów, powinna ona w ciÄ…gu najbliższych 50 lat sprowadzić okoÅ‚o 100 milionów ludzi do roboty - bo przecież ktoÅ› musi ten luksusowy przytuÅ‚ek dla starców utrzymywać. Å»eby nie powodować nadmiernych i niebezpiecznych kontrastów cywilizacyjnych i kulturowych, najlepiej byÅ‚o Å›ciÄ…gnąć tych brakujÄ…cych ludzi ze Åšrodkowej Europy. W tym celu trzeba byÅ‚o oczywiÅ›cie stworzyć w paÅ„stwach Europy Åšrodkowej takie warunki, żeby ci ludzie nie tylko chcieli, ale nawet poniekÄ…d musieli emigrować. Projekt „Mitteleuropa” znakomicie siÄ™ do tego celu nadawaÅ‚ i w ten sposób paÅ„stwa poważne na jednym ogniu upiekÅ‚y dwie pieczenie.

OczywiÅ›cie nasi UmiÅ‚owani Przywódcy nawet nie chcÄ… o tym sÅ‚yszeć, bo w przeciwnym razie musieliby siÄ™ wytÅ‚umaczyć nie tylko z entuzjastycznego poparcia dla Anschlussu w 2003 roku, ale również - z poparcia dla traktatu lizboÅ„skiego. Nie bardzo wiadomo, co takiego na swojÄ… obronÄ™ mogliby powiedzieć, wiÄ™c wolÄ… brnąć w propagandÄ™ sukcesu, w której - co warto zauważyć - uczestniczÄ… ponad podziaÅ‚ami, podobnie jak ponad podziaÅ‚ami wczeÅ›niej strÄ™czyli zarówno Anschluss, jak i traktat lizboÅ„ski. WiÄ™c „jubiluje dzicz pogaÅ„ska, megafony ryczÄ… z mieszkaÅ„...”








Stanisław Michalkiewicz
1 maja 2014



StaÅ‚y komentarz StanisÅ‚awa Michalkiewicza z cyklu „MyÅ›lÄ…c Ojczyzna” jest emitowany w Radiu Maryja w każdy czwartek o godz. 7.00 i 17.50. Komentarze nie sÄ… emitowane podczas przerwy wakacyjnej w lipcu i sierpniu.