Dodano: 03.04.14 - 16:12 | Dział: Mistyfikacja Nowej Ery

WORLD TRADE CENTER…(2)



MISTYFIKACJA NOWEJ ERY

SÅ‚awomir M. Kozak














Mojej córce MaÅ‚gosi dedykujÄ™ …












Część 9


WORLD TRADE CENTER…(2)

Nowojorski miliarder, spekulant na rynku nieruchomoÅ›ci, Larry Silverstein zostaÅ‚ wÅ‚aÅ›cicielem WTC dwa miesiÄ…ce (24 lipca) przed 11 wrzeÅ›nia. Po raz pierwszy od 33 lat budynki zmieniÅ‚y wówczas wÅ‚aÅ›ciciela. Silverstein, który nabyÅ‚ je za 3,2 miliarda dolarów od New York Port Authority, zdążyÅ‚ za nie zapÅ‚acić pierwszÄ… ratÄ™ w wysokoÅ›ci 124 milionów dolarów. Ale zdążyÅ‚ też je ubezpieczyć na kwotÄ™ 7 miliardów. W umowie tej nie zabrakÅ‚o klauzuli ubezpieczajÄ…cej WTC „od ataków terrorystycznych”, co w owym czasie nie byÅ‚o praktykÄ… czÄ™stÄ…. Po zawaleniu siÄ™ wież, ubezpieczyciel - Swiss Re wypÅ‚aciÅ‚ mu zaledwie 2 miliardy dolarów twierdzÄ…c, że mimo ubezpieczenia dwóch wież, staÅ‚y siÄ™ one celem jednego ataku. Silverstein nie pogodziÅ‚ siÄ™ oczywiÅ›cie z takÄ… interpretacjÄ… i rozpoczÄ…Å‚ siÄ™ dÅ‚ugoletni spór sÄ…dowy. Pięć lat po upadku budynków World Trade Center, sÄ…d federalny uznaÅ‚, że niektóre wydarzenia 11 wrzeÅ›nia można potraktować, jako dwa ataki. Werdykt ten, ogÅ‚oszony 23 maja 2007 roku, otworzyÅ‚ drogÄ™ do wypÅ‚acenia dodatkowych 2 miliardów dolarów dzierżawcy kompleksu – firmie Silverstein Properties. PieniÄ…dze wypÅ‚acÄ…: Allianz, Employers Insurance Co. Of Wausau, Royal Indemnity Co., Swiss Re, Industrial Risk Insurers, Travelers Co. Inc., Zurich Financial Services AG. WedÅ‚ug umowy, Silverstein otrzyma 56% z tej kwoty, natomiast 44% Port Authority of New York and New Jersey. Oznacza to, że Larry Silverstein dostanie prawie tyle, o ile zabiegaÅ‚ od poczÄ…tku. ZakoÅ„czenie tego procesu pozwoli ruszyć z odbudowÄ… kompleksu. Powstanie on dokÅ‚adnie w miejscu zburzonych budynków, przy udziale Silverstein Properties i korporacji Port Authority. Jeżeli wiÄ™c chodzi o pieniÄ…dze, to uznać można, że Silverstein dopiero zacznie zarabiać na World Trade Center. Nawiasem mówiÄ…c, Silverstein ma bardzo rozlegÅ‚e, miÄ™dzynarodowe koneksje. Podobno byÅ‚y premier Izraela, Benjamin Netanyahu, pozostaje z Silverstein’em w prawie codziennym kontakcie telefonicznym.

Po zakupie WTC Silverstein zatrudnił do pilnowania budynków firmę ochrony elektronicznej Securacom, znaną obecnie jako Stratesec Inc., z siedzibą w Sterling, na przedmieściach Waszyngtonu.

Lista klientów Securacom zawiera klientów rzÄ…dowych – armiÄ™, marynarkÄ™, siÅ‚y powietrzne i Departament SprawiedliwoÅ›ci. Nawet Laboratorium Narodowe w Los Alamos. Firma ta miaÅ‚a w gronie swoich klientów również linie lotnicze United Airlines.

Szczególnym klientem wydaje siÄ™ tu byc lotnisko Dulles, obsÅ‚ugujÄ…ce stolicÄ™ paÅ„stwa, które ma znaczenie strategiczne z powodu poÅ‚ożenia, wielkoÅ›ci oraz liczby obsÅ‚ugiwanych miÄ™dzynarodowych przewoźników. To jak OkÄ™cie dla Polski – lotnisko ważne strategicznie.
Jak twierdzi na Å‚amach American Reporter Wayne Black, szef jednej z firm na Florydzie, konsultant w sprawach ochrony: „kiedy masz kontrakt na ochronÄ™, znasz wewnÄ™trzne mechanizmy dziaÅ‚ania wszystkiego. A jeÅ›li inna firma ma powiÄ…zania z firmÄ… ochrony wtedy to co jest na twoim komputerze, jest również na jej komputerach”.

Kilka dni przed tragediÄ…, z powodu pogróżek telefonicznych podniesiono poziom ochrony budynków do trybu alarmowego. Daria Coard, 37 – letnia pracownica ochrony w budynku numer 1 powiedziaÅ‚a mediom, że w ciÄ…gu dwóch poprzedzajÄ…cych zamach tygodni, pracownicy ochrony pracowali nawet w 12 – sto godzinnych zmianach. Jednak 6 wrzeÅ›nia wycofano z budynku psy szkolone w poszukiwaniu Å‚adunków wybuchowych. (New York News Day).

Jak z kolei podała Wing TV, w czasie poprzedzającego zamach weekendu, 8 i 9 września w WTC miało miejsce wyłączenie prądu, co poza brakiem zasilania systemu zabezpieczeń spowodowało liczne wizyty w budynku wielu wchodzących i wychodzących osób obsługi technicznej. Energii nie było od 50 pietra w górę przez około 36 godzin. Nie działały w tym czasie kamery monitoringu ani elektryczne zamki drzwi.

Budynki WTC 6 i WTC 7, nie zagrożone bezpoÅ›rednio, zostaÅ‚y ewakuowane po uderzeniu AAL 11 w wieżę numer 1. Nie miaÅ‚o to miejsca w przypadku bliźniaczych wież, wrÄ™cz przeciwnie – pracownikom polecono pozostać w budynkach. 24-letni inżynier oprogramowania w firmie Merrick - Dan Baumbach twierdzi, że widziaÅ‚, jak urzÄ™dnicy administracyjni budynku numer 1 przekonywali grupÄ™ okoÅ‚o 100 osób na 75 piÄ™trze, że ewakuacja jest ryzykowna. Wielu posÅ‚uchaÅ‚o tej rady. Baumbach przeżyÅ‚, bo kontynuowaÅ‚ ucieczkÄ™ z 80 piÄ™tra wieży (Newsday).

UciekajÄ…cy z wieży numer 2 zostali powiadomieni poprzez system rozmieszczonych w budynku gÅ‚oÅ›ników, że sÄ… bezpieczni i maja wracać do swoich biurek. Stanley Praimnath, który uratowaÅ‚ siÄ™ z budynku numer 2 opowiadaÅ‚, że kiedy ludzie widzÄ…cy pożar wieży 1 dobiegli do holu ochrona zawróciÅ‚a ich do biur sÅ‚owami: „ ...to tylko wypadek, wieża numer 2 jest bezpieczna. Wracajcie do swojej pracy.” (Mercola).

Zastanawia, dlaczego nikt z tysięcy zagrożonych ludzi nie dobiegł na dachy budynków? Dziś wiadomo już, że nie pomogłoby to i tak, ponieważ drzwi ewakuacyjne były pozamykane.
Budynki były stare i nadawały się do renowacji lub wręcz rozbiórki. Koszt pozbycia się azbestu i innych materiałów niebezpiecznych opiewał na kwotę 200 milionów dolarów natomiast szacunkowa cena rozbiórki wahała się w okolicy 15 miliardów. Same rusztowania wyceniono na 2,4 miliarda (!) dolarów. Miasto miało wielki problem.

A konkretnie - burmistrz Nowego Jorku - Rudolph Giuliani. Warto w tym miejscu nadmienić, że wysÅ‚aÅ‚ on caÅ‚Ä… pozostaÅ‚Ä… po katastrofie stal z budynków WTC do Chin i Indii. OdbyÅ‚o siÄ™ to w tak wielkim poÅ›piechu, że nie zostawiono nawet próbek materiałów dla potrzeb dochodzenia. Jak donosiÅ‚a gazeta Beijing Youth Daily, firma Baosteel z Szanghaju, najwiÄ™ksza na tamtejszym rynku, kupiÅ‚a 50 000 ton stali z terenu „Ground Zero” po 120 $ za tonÄ™. Dziennikarze gazety twierdzili, że część resztek zostanie przetopiona na pamiÄ…tki po 9/11. Czy można przyjąć, że Rudolph Giuliani bÄ™dÄ…cy w przeszÅ‚oÅ›ci Prokuratorem Generalnym USA nie zdawaÅ‚ sobie sprawy z wagi próbek stopionej stali dla ewentualnego wykrycia przyczyn katastrofy?

Po odejÅ›ciu z urzÄ™du w 2002 roku, Giuliani wraz z kilkoma dawnymi współpracownikami otworzyÅ‚ firmÄ™ doradczÄ… „Giuliani Partners” zajmujÄ…cÄ… sie takimi sprawami, jak zwalczanie przestÄ™pczoÅ›ci w Meksyku czy walka z korupcjÄ… na wyÅ›cigach. W 2005 roku Giuliani zostaÅ‚ współudziaÅ‚owcem „Bracewell& Patterson LLP”, Å›wietnie rozwijajÄ…cej siÄ™ nowojorskiej firmy, która od tej pory nazywa siÄ™ „Bracewell & Giuliani LLP”. W maju 2003 roku, po gÅ‚oÅ›nym rozwodzie, ożeniÅ‚ siÄ™ ponownie, z Judith Nathan. Giuliani, pozujÄ…cy na bohaterskiego burmistrza Nowego Jorku byÅ‚ głównym darczyÅ„cÄ… Partii RepublikaÅ„skiej, czÄ™sto wymienianym w charakterze kandydata na gubernatora lub senatora.

Jeszcze w 2007 roku Å›rodowiska żydowskie uważaÅ‚y go za „najlepszego kandydata na prezydenta USA” w wyborach 2008. Jednak wÅ‚aÅ›nie wtedy nad jego gÅ‚owÄ… zebraÅ‚y siÄ™ czarne chmury. Wyniesieni po 9/11 na najwyższy piedestaÅ‚ strażacy, prawdziwi bohaterowie tych dni, zaczÄ™li rozumieć, że zostali perfidnie wykorzystani, a ich poÅ›wiÄ™cenie okazaÅ‚o siÄ™ odskoczniÄ… dla politycznych hohsztaplerów, takich jak Giuliani. ZwiÄ…zek Zawodowy Strażaków (Association Of Fire Fighters) wyprodukowaÅ‚ film, w którym ukazuje prawdziwÄ… twarz byÅ‚ego burmistrza. Strażacy sÄ… przekonani, że wbrew obiegowej opinii, Giuliani nie tylko nie jest bohaterem, ale wrÄ™cz współsprawcÄ… ich dramatów. TwierdzÄ…, że z powodu jego zaniedbaÅ„, mieli na stanie niesprawne krótkofalówki, co uniemożliwiÅ‚o wielu z nich we wÅ‚aÅ›ciwym czasie, akcjÄ™ odwrotu z budynków zarzÄ…dzonÄ… przez dowództwo. Zarzucili też Giulianiemu, że nie uÅ›wiadomiÅ‚ 10 000 ludzi pracujÄ…cych w rejonie „Ground Zero”, w tym wielu strażaków, o skażeniu powietrza. Na skutek tego, blisko 70 procent z nich zapadÅ‚o na poważne choroby. Giuliani, odpierajÄ…c zarzuty, mówiÅ‚, że sam byÅ‚ na miejscu tragedii wielokrotnie. Jednak strażacy wyliczyli, że w odróżnieniu od nich, którzy spÄ™dzili tam po blisko 800 godzin, kandydat na prezydenta ma tych godzin na swym koncie niespeÅ‚na 30. A i to, w charakterze przewodnika wycieczek zagranicznych. Giuliani zrozumiaÅ‚, że ta kampania może zrujnować jego reputacjÄ™ do reszty i zrezygnowaÅ‚ z walki o fotel w BiaÅ‚ym Domu. Na pewno Å›wieżo miaÅ‚ w pamiÄ™ci porażkÄ™ kandydata z roku 2004, Johna Kerry’ego, który cheÅ‚piÅ‚ siÄ™ w trakcie swojej kampanii, dokonaniami wojennymi w Wietnamie, a któremu dawni koledzy przypomnieli brak szczególnej odwagi na tym polu, co definitywnie pogrzebaÅ‚o jego marzenia o prezydenturze.

W budynku WTC 7 znajdowały się siedziby takich firm jak: Enron czy WorldCom, których bankructwa zaliczono do największych w historii Ameryki. Oczywiście były to tylko bankructwa setek tysięcy zwykłych ludzi, którzy stracili dorobek całego życia, podczas gdy nieliczna grupa dorobiła się na nich majątków. Ta ostatnia firma w latach 1996 / 97 pod ówczesną nazwą MCI, była trzecim pod względem wielkości, po WTC i lotnisku Dulles, klientem Securacom.

Upadek tego budynku pogrzebał również dokumenty komisji giełdowej (The Securities and Exchange Commission), dotyczące firm zajmujących się spekulacjami na wirtualnym rynku nieruchomości, tzw. Dot-Com w latach dziewięćdziesiątych. Firmy te wytworzyły gigantyczne pieniądze dla swych właścicieli w sposób jak najbardziej rzeczywisty, podnosząc ceny domów o kilkaset procent w ciągu kilku zaledwie lat. Agencja Reuters News Service i Los Angeles Times oceniają, że Komisja utraciła wraz z zawaleniem budynku materiały dotyczące około 4000 dochodzeń.

Budynek ten mieścił także przypadkiem biura US Secret Service(29) (największy oddział w USA), NSA(30) , IRS(31) , Departament Obrony, BATF(32) i ... CIA(33) .

8 czerwca 1999 roku burmistrz Nowego Jorku, Rudolph Giuliani otworzyÅ‚ w budynku WTC 7 siedzibÄ™ miejskiego Sztabu Antykryzysowego (Newsday, 12/09/2001). Budowa tego obiektu umiejscowionego na 23 piÄ™trze pochÅ‚onęła 13 milionów USD. Zbudowano go w celu koorrdynacji wszelkich dziaÅ‚aÅ„ ratowniczych w razie nagÅ‚ych wypadków, jak huragany, powodzie czy zamachy terrorystyczne. Pomieszczenia sztabu, o powierzchni 4650 metrów kwadratowych zostaÅ‚y wzmocnione odpornymi na kule i bomby Å›cianami. PosiadaÅ‚y oddzielne, niezależne źródÅ‚o powietrza i zbiornik wody. Wyposażone byÅ‚y w łóżka, prysznice i trzy generatory zasilajÄ…ce. Przystosowane byÅ‚y dla 30 osób. Jedno z pomieszczeÅ„ wyposażone byÅ‚o w monitory i sprzÄ™t Å‚Ä…cznoÅ›ci zapewniajÄ…cy prowadzenie koordynacji konferencyjnej z policjÄ… i strażą pożarnÄ…. Personel obsÅ‚ugi byÅ‚ w nim obecny 24 godziny na dobÄ™, gotów do dziaÅ‚aÅ„ (CNN, 07/06/1999). Obiekt ten byÅ‚ czÄ™sto krytykowany, mówiono o nim pobÅ‚ażliwie „bunkier Rudy’ego” (Time, 31/12/2001). Najbardziej kontrowersyjnym elementem budowli byÅ‚ postawiony w nim zbiornik z ponad 20 000 litrów paliwa. Przedstawiciele straży pożarnej wielokrotnie przestrzegali przed ogromnym ryzykiem dla budynku i okolic wynikajÄ…cym z takiej iloÅ›ci zgromadzonego tam Å‚atwopalnego materiaÅ‚u.. Wydaje siÄ™, że ów zbiornik mógÅ‚ odegrać poważnÄ… rolÄ™ w katastrofie WTC 7 (New York Times, 20/12/2001). 11 wrzeÅ›nia 2001 roku Sztab Kryzysowy nie pojawiÅ‚ siÄ™ w owym centrum dowodzenia.


29 - United States Secret Service – tajna sÅ‚użba Stanów Zjednoczonych – agencja, którÄ… dla walki z faÅ‚szerzami pieniÄ™dzy powoÅ‚aÅ‚ do życia 5.08.1865 roku Kongres USA. DziÅ› agenci tej sÅ‚użby chroniÄ… prezydenta USA, inne ważne osobistoÅ›ci i goÅ›ci rzÄ…dowych, a także czÅ‚onków ich rodzin. Nadal sÅ‚użba zajmuje siÄ™ oszustwami finansowymi i korupcjÄ…, a ostatnio również przestÄ™pczoÅ›ciÄ… komputerowÄ….

30 - NSA (National Security Agency - Agencja Bezpieczeństwa Narodowego). Amerykańska agencja wywiadowcza specjalizująca się w przechwytywaniu informacji za pomocą środków technicznych i jej obróbki za pomocą systemów komputerowych.

31 - IRS, Internal Revenue Service – amerykaÅ„ski UrzÄ…d Podatkowy. Podlega Departamentowi Skarbu.

32 - Agencja podlegająca Departamentowi Sprawiedliwości USA zajmująca się zagadnieniami dotyczącymi obrotu alkoholem, bronią i materiałami wybuchowymi. W przybliżeniu odpowiednik naszego Urzędu Celnego.

33 - CIA (Central Intelligence Agency - Centralna Agencja Wywiadowcza) – rzÄ…dowa agencja sÅ‚użby wywiadowczej USA.


CiÄ…g dalszy w najbliższy czwartek – zapraszamy