Dodano: 02.08.12 - 22:44 | Dział: Interwencje

Dziewięć lat w areszcie śledczym!!
Szanowni Państwo

Przypominam sprawę przedsiębiorcy p. Mariana Wegera, który przebywa w Areszcie Śledczym w Lublinie już 9 ( dziewięć ) lat.

Czynię tak dlatego, iż na naszej stronie internetowej dodaliśmy dalszą część przedstawioną w nagraniu video.

Marian Wegera nikogo nie zabił, nie napadł, nie zgwałcił. Siedzi już 9 lat - "Winą jego”, podobnie jak wielu innych "przedsiębiorców – przestępców”, jest to, że chciał działać w kraju opanowanym przez ponadpartyjne i ponadlokalne sitwy wysoko postawionych ludzi, które zajmowały się i nadal zajmują zabieraniem przedsiębiorcom ich majątków. Kto się sprzeciwił – ginął, "popełniał samobójstwo” lub szedł do aresztu.

"Winą” Mariana jest to, że przyjechał do Warszawy jako "zamożny przedsiębiorca z prowincji”. Można by rzec: sam wlazł myśliwym pod lufę strzelby, a mając na uwadze środowisko ludzi, którzy go zniszczyli – niemal dosłownie wszedł pod lufę strzelby.

"Winą” Mariana jest to, że miał ciężko zarobione pieniądze i plany biznesowe, ale nie miał wiedzy o życiu w tym kraju, nie miał przysłowiowego wujka w SB, policji, sądzie, prokuraturze...

Na naszej stronie internetowej zamieściliśmy m.in. pismo Fundacji LEX NOSTRA do Krzysztofa Wojtaszka - Prezesa Sądu Okręgowego w Lublinie, materiał video, oraz skan pisma Posła Joachima Brudzińskiego.


Proszę wszystkich o wsparcie sprawy Mariana Wegara poprzez rozpowszechnianie materiału o nim i przesyłaniu pism lub maili do Prezesa Sądu Apelacyjnego w Lublinie wspierających poniższe pismo złożone przez Fundację LEX NOSTRA.

Z poważaniem:
Maciej Lisowski
Dyrektor Fundacji LEX NOSTRA

Opis sprawy dostępny jest na stronie Fundacji LEX NOSTRA –
http://fundacja.lexnostra.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=87