Dodano: 31.03.12 - 14:44 | Dział: Oceny-Poglądy-Analizy

Powstańmy po nasze prawa i prawdy!

Jeżeli rząd ma kłopot z reprezentowaniem chrześcijańskiego Narodu Polskiego, zgodnie z jego tradycjami, aspiracjami i potrzebami, to niech ten rząd wybierze sobie inny naród!

W 95% katolickiej Polsce nie chcemy być obywatelami drugiej kategorii. Zapytajmy wprost: gdzie są korzenie naszej antychrześcijańskiej władzy? Co wyobraża sobie dzisiejszy rząd blokując dostęp na multipleksie dla popularnej wśród Polaków TV TRWAM?

Czy to jest wskazówka dla opozycji, żeby po zdobyciu władzy z równą bolszewicką determinacją, przepędziła z mediów swoich przeciwników zaczynając od zamknięcia Gazety Wyborczej?
Czy to jakiś ponury żart, rodem z ochydnych odchłani stalinowskich standardów, czy jakiś pomyłkowy wybryk, który niestety rani serca tradycyjnego chrześcijańskiego ducha polskich obywateli?

KRRiT zupełnie zapomniała o podstawowym, fundamentalnym dokumencie stanowiącym Państwo Polskie, o KONSTYTUCJI. Czy z pod Okrągłego Stołu wyrwał się jakiś wschodni halny zwiewając prawa obywateli gwarantowane w konstytucji? Gdzie podziała się wolność sumienia i wyznania, wolność słowa i wypowiedzi?

To rzeczywiście skandal, żeby w rzekomo demokratycznym państwie, olbrzymia część jego obywateli i wyborców była w taki sposób masakrowana poniżeniem przez tych, którzy nam rzekomo służą i reprezentują nasze obywatelskie interesy. Przez nasz własny rząd!

Niedawno w Polsce miał miejsce spis powszechny, czy rząd już spisał Naród i jego tożsamość na straty?

Ta próba odepchnięcia katolickiej rozgłośni toruńskiej od jej odbiorców jest próbą zuchwałą i bezczelną na miarę akcji oczyszczania Polski z elementu patriotycznego po II wojnie światowej, odcinającej i wykluczającej prawdziwie polskie organizacje (partia PSL Mikołajczyka), czy porwanie i uprowadzenie rzeczywistych reprezentantów Narodu (proces 16 – tu w Moskwie).

I kto to usiłuje pozbawić Polaków ich praw , czyżby „pokraczne karły Okrągłego Stołu”?

Pamiętamy próby skomunizowania i „uduszenia” we wschodnim sosie (wodza Soso) ducha kościoła katolickiego (przez społeczników typu B.Piaseckiego, czy T. Mazowieckiego). Jeżeli pozwolimy na operację wyrwania krzyża i wiary z polskiego życia publicznego i wyrzucenia go na śmietnik historii,obok takich rekwizytów jak Bóg, Honor i Ojczyzna, powinniśmy pożegnać się z demokracją i obywatelstwem, powinniśmy pożegnać się z polskością tożsamością i swoją osobistą godnością. To jest prosta droga do stania się NIKIM...

Homo sapiens po przejściu przez prymitywną wyżymaczkę komunizmu, ewolował na homo sovieticus, teraz mamy próby ukształtowania homo europeausa, kolejną mutację wymyśloną przez reżyserów od społecznych eksperymentów.

Aby uwolnić Europę o zmory niemieckiej agresji, pozwólmy na niemiecką dominację w Europie? I nie zapominajmy, że Putin bardzo chce stać na czele mocarstwa... A Polska? Cóż wycieraczka , nie jeden raz jej elity sprzedawały przyszłość Narodu tym ze wschodu i zachodu... Oni dobrze płacą, bo jest za co... Kiedy wreszcie otrzęśniemy się od wpływu tych wrogich interesowi polskiemu inżynierów społecznych? Kiedy zdobędziemy się aby to nazwać zjawisko po imieniu?

W administracji rządowej nastąpił przyrost o ok. 70 tys., może jak w carskiej Rosji, szczytem marzeń każdego stabilnego Polaka powinno być załapanie się na urzędnika 18 stopnia z nadzieją na awans. Takie rozszerzenie administracji państwowej to najprostsza forma akcji wyborczej, zatrudnieni ludzie i ich rodziny będą raczej głosować na swojego cara, który ich utrzymuje, im płaci.

Polska Okrągłostołowa (PO) rozpoczęła się akcją zamiatania po nieudanym eksperymencie z komunizmem na ziemiach polskich, niestety eksperyment ten tak zdziesiątkował polski pierwiastek patriotyczny i narodowy, że sprzątanie pod okrągły stół wszystkich nieprawości zorganizowały nie zbuntowane ofiary systemu, ale właśnie sprawni spadkobiercy organizatorów tego nieludzkiego eksperymentu. To jest cała prawda o Okrągłym Stole...

Teraz odgrzewana jest (idzie wiosna) na tuskowym grilu, nieszczęsna walka z kościołem, (który sie zagubił) przy jego podziale w nowym wydaniu na księży użytecznych idiotów – patriotów i znienawidzoną część kleru wierną tradycyjnym wartościom Wiary i Narodu. Sam kościół powinien też bardziej zaufać Bogu...

Dziś „Polacy – okrąglacy” nie muszą używać sądów, jak za Stalina w procesie kieleckiego biskupa Kaczmarka. Dziś wystarczają oglądane chętnie przez zagubionych Polaków medialne instytucje obrzucania błotem, które służą jako krwioobieg elitom siejącym pogardę wobec interesów i tożsamości Narodu Polskiego. Młodzieży która nie zna własnej historii, można łatwo wiele historii wmówić...

Był taki czas w przeszłości, że ambitni (np. Krzysztof Kolumb) ludzie dla których nie było miejsca w ich krajach, wypływali na ocean aby poświęcając życie, odkrywać prawdę o otaczającym ich świecie, wzbogacić siebie i swój lud. Dziś takim oceanem jest internet, radio i inne media, środki łączności między ludżmi, których dusi gorset kłamstwa, korupcji i brak etosu.

Ten Ocean czeka na Ciebie abyś odkrył/a swoje prawdy o otaczającym Cię świecie i o sobie samym. Odrzućmy feudalne dreptanie pańszczyżnianych chłopów (śledzących pańską rękę z ochłapem), wykluczonych z obywatelskich praw. Odrzućmy łajdactwo, jako drogę przeżycia. Ten zamek, który trzęsie naszymi portkami jest zbudowany na piasku, jak wiele podobnych zamków w Historii...

Od Węgier, nadchodzi dzisiaj pierwszy wiosenny podmuch wiatru Historii. Wstańmy z kolan, uwierzmy w „Szczęść Boże” i nakarmieni wysiłkiem i nadzieją naszych przodków, sięgnijmy po pełnię swoich PRAW (i OBOWIĄZKÓW) i po PRAWDĘ dla siebie i dla przyszłych pokoleń...

Rodacy do pracy! (to chyba z francuskiego komika E. Gierka?)...

Właśnie przeczytałem wiadomość od moich licznych znajomych z Tczewa. Tamtejsi patriotyczni dowcipnisie utworzyli XVIII Batalion Moherowych Beretów. Pomyślałem, kiedyś była I Kadrowa, też spotkała się ze zdziwieniem... Teraz wiecie już, że nikt WOLNOŚCI wam nie da... Do pracy...

Jacek K. Matysiak