Dodano: 15.02.12 - 19:28 | Dział: Oceny-Poglądy-Analizy

Owczy pęd

- czas na zmianę kierunku myślenia



Vitus B. Dröscher w książce „ReguÅ‚a przetrwania” opisuje zdarzajÄ…ce siÄ™ w przyrodzie zbiorowe samobójstwa. Oto co pisze:...”Dnia 14. grudnia 1987 roku z okolicy północno – wÅ‚oskiego miasta Reggio Emilia wpÅ‚ynÄ…Å‚ meldunek o „masowym samobójstwie „dwustu owiec. Z caÅ‚kiem niezrozumiaÅ‚ych przyczyn zwierzÄ™ta te jak na komendÄ™ wypadÅ‚y z bezpiecznego pastwiska, pognaÅ‚y prosto do potoku Crostolo, zamienionego po silnych deszczach w rwÄ…cÄ… rzekÄ™, i tam wszystkie poginęły...

17. maja 1965r. w Szwajcarii pod miastem Chur aż pięćset owiec opuściło raptownie zieloną łąkę i rzuciło się w wezbrane powodzią wody Renu, gdzie także potopiły się wszystkie bez wyjątku ...

Rankiem 8 stycznia 1979 roku na plaży koÅ‚o miasteczka Mulege (Zatoka Kalifornijska) leżaÅ‚o pięćdziesiÄ…t sześć kaszalotów...Trudno uwierzyć, aby te ssaki morskie, uchodzÄ…ce za wyjÄ…tkowo inteligentne, nie wiedziaÅ‚y co czyniÄ…, kiedy caÅ‚Ä… swÄ… ogromna siÅ‚Ä… jak gdyby wystrzeliwaÅ‚y siÄ™ na lÄ…d...”

Może i w zbiorowisku ludzkim istnieją podobne mechanizmy powodujące, że miliony mieszkańców pewnych rejonów, zwłaszcza małych narodów, godzi się na utratę swej niepodległości i związaną z tym degradacją społeczną i ekonomiczną.

Lecz owczy pÄ™d nie jest przypadÅ‚oÅ›ciÄ… jedynie maÅ‚ych narodów. Bowiem jak wytÅ‚umaczyć, że wielomilionowy naród niemiecki uwierzyÅ‚ w swÄ… misjÄ™ „ponadludzi” i spowodowaÅ‚ tragediÄ™ wojny o skutkach tak straszliwych? Jaki mechanizm zadziaÅ‚aÅ‚, że kilkadziesiÄ…t milionów Niemców upodobniÅ‚o swe odczucia i rozum do poglÄ…dów jednego czÅ‚owieka „wodza” którego idea prowadziÅ‚a ich do przepaÅ›ci?

Dziś rolę wodza pociągającego za sobą tłumy, spełnia zainfekowana w umysłach wiedza i zrodzona z niej idea. Jej źródło powstaje w świadomości środowiska najpotężniejszych bankierskich rodów (powiązanych z masonerią). Rody te finansują najbardziej prestiżowe uniwersytety USA, skutecznie wpływając na kierunek badań i nauczania ich profesorów. Ci tworzą, na użytek owych najpotężniejszych środowisk przydatne dla tych środowisk teorie, uczą ich swoich studentów i szerzą tę wiedzę przez swoje dzieła. Treść publikowanych dzieł jak i szerzenie zawartej w nich wiedzy przez studentów, środki przekazu, są sponsorowane również przez owe potężne rody.

Dzięki wizji i zapotrzebowania owych potężnych środowisk władzy zrodziła się między innymi teoria liberalizmu, której wdrożenie do systemu gospodarki światowej powoduje narastający przypływ bogactwa do oligarchii państw i centrum globalizmu, a jednoczesne, stopniowe powiększanie się sfery ubóstwa wśród zdecydowanej większości ludności i narodów świata. W ten sposób, w sposób bezkrwawy, bogaci się bogacą, a biedni biednieją.

StypendyÅ›ci różnych krajów dostÄ™pujÄ…c wyróżnienia sÅ‚uchania wykÅ‚adów na amerykaÅ„skich uczelniach uniwersyteckich, nabyte tam nauki wdrażajÄ… nastÄ™pnie w swoich krajach z opÅ‚akanym dla tych krajów skutkiem. GÅ‚oszÄ…cych sprzeciw wobec gÅ‚oszonym teoriom uczonych krajowych jest niewielu. SÄ… to wielkie umysÅ‚y odporne na nauki pÅ‚ynÄ…ce z centrum globalizmu, a reprezentujÄ…ce owego centrum interesy. CaÅ‚y Å›wiat zalewa potężna fala, uzależnionych finansowo, i myÅ›lÄ…cych „poprawnie” zgodnie z wskazaniami centrum. Trzeźwo myÅ›lÄ…cy nie majÄ… szans przebicia siÄ™ ze swymi argumentami do spoÅ‚ecznoÅ›ci. Na przeszkodzie stoi potężna zapora stworzona przez Å›rodki masowego przekazu , które sÄ… finansowanie przez wspomniane centrum. JeÅ›li jednak mimo wszelkich uciążliwoÅ›ci odrzucimy ze swych umysłów owÄ… obrÄ™cz intelektualnÄ… narzuconÄ… nam prze „obcych, pojawiajÄ… siÄ™ różne wÄ…tpliwoÅ›ci w które powinniÅ›my uzbroić owe masy ludzkie, poszkodowane przez wdrażanie nieprzyjaznej im teorii i ideologii.

Załóżmy, że w naszym kraju zaistniała równowaga rynkowa (czyli między popytem a podażą). Wówczas każdy przyrost dochodu oligarchii przepływa za granicę, wobec braku możliwości zwiększenia krajowego popytu. Przedsiębiorcy nie opłaca się inwestować w kraju, ponieważ przyrost produkcji nie znajdzie w nim nabywców. Może co prawda inwestować w nowe asortymenty dóbr lecz tylko dla bogatych, lecz popyt tych zostanie też wkrótce zaspokojony. Przedsiębiorca przeniesie więc inwestycje na nową produkcję za granicę, tworząc tam nowe miejsca pracy i zasilając budżet tamtejszego kraju.

Większość nowobogackich (np. dzięki obniżenia im podatków) nie inwestuje, a nadmiar dochodów przeznacza na zakup dóbr luksusowych (produkowanych przez firmy zagraniczne) lub usługi (np. turystyczne) Zakup nowoczesnych samochodów produkowanych przez firmy zagraniczne, masowa turystyka zagraniczna, a nawet kupno domów za granica, wszystko to powoduje, że dochód wypracowany przez nasze społeczeństwo wycieka z kraju i zasila budżety państw przeważnie zamożnych i stwarza tam u nich nowe miejsca pracy, a u nas bezrobocie.

Jeżeli jednak przez obniżanie podatków i inne zabiegi powiększające dochód naszej oligarchii, owe sumy przeznaczymy dla części narodu przez ostatnie lata zubożonego, czyli dla biednych obywateli naszego kraju, stajemy się świadkami zgoła odmiennych procesów: Zwiększenie dochodów biednych w pierwszym etapie powoduje wzmożony popyt na żywność. Ta dostępna jest w kraju. Popyt w tej dziedzinie pobudzi produkcję rolniczą, i przemysłu spożywczego zwiększając dochody ludności wiejskiej i małych miast i osiedli. (Jednocześnie następuje przypływ do budżetu państwa zwiększonych podatków z tytułu tego ożywienia gospodarczego).
Ludność uboga zaspokoiwszy najważniejszą potrzebę egzystencji jaką jest wyżywienie, podnosząc swój standard życiowy, skierowuje swój popyt na odzież, a więc wyroby przemysłu tekstylnego i obuwniczego. Mamy w tej dziedzinie długą tradycję i przedsiębiorcy miast szukać zysków w inwestycjach zagranicznych, mogą przeznaczać nadwyżkę swych dochodów na produkcję zaspokajająca rodzący się popyt w tym segmencie gospodarki.. Następuje kolejna fala ożywienia gospodarczego, rozszerza się liczba ludzi poprzednio biednych, którzy powiększyli swe dochody.

Teraz dobrze odżywiani, dobrze ubrani rodzą popyt na mieszkania, gdyż młodzi chcą zakładać rodziny. Przemysł budowlany, opierający się o surowce krajowe i tradycje w tej dziedzinie, może dla inwestorów przynieść szybko korzyści.

Owe trzy pierwsze fale ożywienia gospodarczego wpłyną oczywiście na zwiększanie się dochodów warstwy średniej, i dalszy przypływ środków do budżetu państwa. Stąd możliwe będą jego wydatki na dofinansowanie służby zdrowia, zakup lekarstw produkowanych w kraju na licencjach zagranicznych itp..

Spowodowane tą drogą ożywienie gospodarcze, stwarzając możliwości zatrudnienia (likwidując bezrobocie), umożliwiając pozyskanie mieszkania , a przez to założenie rodziny może spowodować powstrzymanie zapaści biologicznej narodu spowodowanej przez liberałów po 1989r. Spowodowany nowymi warunkami przyrost naturalny ludności poprawiając z czasem strukturę wieku społeczności narodowej, spowoduje, że przedłużanie wieku emerytalnego dla naszej ludności stanie się zabiegiem zbędnym. Zamiast walczyć ze skutkiem załamania się przyrostu naturalnego ludności usuńmy przyczynę tego stanu, stwarzając zdrowe warunki dla rozwoju polskich rodzin.

Nasi liberaÅ‚owie od przeszÅ‚o dwudziestu lat niszczÄ… naszÄ… gospodarkÄ™: zniszczyli lub sprzedali caÅ‚Ä… naszÄ… infrastrukturÄ™ przemysÅ‚owÄ…, bankowÄ…, informacyjnÄ…. Nasi naukowcy zwÅ‚aszcza z dziedziny nauk spoÅ‚ecznych nie potrafili siÄ™ wyzwolić z ram myÅ›lowych narzuconych im przez autorytety naukowe globalistów, realizujÄ…cych interesy nielicznych chcÄ…cych rzÄ…dzić Å›wiatem. Panowie uczeni – Czas na opamiÄ™tanie!

Rudolf Jaworek