Dodano: 29.12.10 - 11:59 | Dział: Oceny-Poglądy-Analizy

Granice wolności wciąż istnieją

Wielu włodarzy miast i prezesów różnych jednostek terytorialnych {jakżesz sensownym było dawniejsze słowo - kierownik}, nie zdaje sobie sprawy z karalności wielu czynów. Z karalności zarówno z tytułu ustawianych przetargów na roboty, jak i grzecznościowych form zapłaty za te 'wygrane przetargi' - darmowych budów domów całorocznych i letniskowych, darmowych remontów mieszkań, bezpłatnych usług transportowych czy nieodpłatnych wczasów zagranicznych.

Mobbing czy różne formy natręctwa, również podlegają podobnym karom. Instytucje państwa to nie prywatne folwarki niedouczonych samowładców - kolesiów z wiejskiego boiska czy jednego blokowiska.

Wskaźnik przyrostu jełopów w instytucjach publicznych w Polsce, wciąż nie obniża się. To zjawiska bardzo niebezpieczne.
Jełopowi nie jest potrzebna ani edukacja, ani kultura, ani religia, ani sztuka czy technologia. Jełop wyłącznie pilnuje koryta i interesów kolesiów. To zajmuje jego całą energię. Jakżesz ktoś taki może stawiać na konkurencyjność - intelektualną, technologiczną czy cenową?. Dla promotora partactwa i kolesiowej bylejakości, oznacza to zagładę. Oznacza koniec jego kontrowersyjnej kariery. Tyle, że dla innych oznacza to wyzwolenie, oznacza wolny dostęp do rynku pracy i możliwość zawodowego spełnienia się.

Jełopy niegdyś przeciągane przez żony za ośle uszy przez tzw. szkoły wieczorowe i partyjne 'studia', wciąż dają znać o poziomie swojej 'inteligencji'. Na urzędach są nie mniej groźni, niż cham w mercedesie na drodze publicznej. Mogą staranować wszystkich słabszych od siebie.

Jełop jest przekonany o swojej rzekomej wyższości. Nie ma cienia wątpliwości, że to ktoś inny powinien robić wszystko dobrze i najlepiej nieodpłatnie. Ktoś inny powinien budować hydroelektrownie, zbiorniki retencyjne, domy kultury, zakłady produkcyjne i skrzyżowania trójpoziomowe.
Jełop jest przekonany, że jest wyłącznie po to, żeby być i liczyć własne dochody, także te 'lewe'. Taką chce mieć demokrację.

Lubomir