Dodano: 02.01.10 - 12:04 | Dział: Na każdy temat

Obrona Krzyża

obronÄ… wiary i cywilizacji



Podczas homilii wygÅ‚oszonej w drugi dzieÅ„ Å›wiÄ…t Bożego Narodzenia pewien mÅ‚ody kapÅ‚an nawiÄ…zujÄ…c do walki z chrzeÅ›cijaÅ„stwem, którÄ… obserwujemy obecnie w Europie zadaÅ‚ pytanie jak my katolicy bronimy swojej wiary. Homilia tego mÅ‚odego kapÅ‚ana skÅ‚oniÅ‚a mnie przemyÅ›leÅ„, z którymi pragnÄ™ podzielić siÄ™ z Wami. PamiÄ™tam doskonale jak podczas medialnej kampanii przed wstÄ…pieniem Polski w struktury Unii Europejskiej wiele autorytetów politycznych, kulturalnych, medialnych, ale także koÅ›cielnych przedstawiajÄ…c ogrom korzyÅ›ci jakie nasz kraj odniesie po dokonaniu tego kroku jednoczeÅ›nie gÅ‚oÅ›no zaprzeczaÅ‚o ostrzeżeniom sceptykom akcesji do UE, którzy ostrzegali przed zagrożeniami w tym tymi dotyczÄ…cymi naszej wiary. Niewielu wówczas dawaÅ‚o wiarÄ™ w to, że ustawodawstwo unijne może być sprzeczne z zasadami wiary chrzeÅ›cijaÅ„skiej, a także uderzać w podstawowe wartoÅ›ci, z których wyrosÅ‚a nasza cywilizacji. Jednak obserwujÄ…c dzisiejszÄ… otwartÄ… wojnÄ™ jakÄ… wpÅ‚ywowe Å›rodowiska lewackie wypowiedziaÅ‚y KoÅ›cioÅ‚owi, a szerzej cywilizacji Å‚aciÅ„skiej oraz wspieranie tych Å›rodowisk przez instytucje unijne trzeba przyznać, że to wÅ‚aÅ›nie sceptycy mieli zdecydowanie racjÄ™ ostrzegajÄ…c przed wstÄ™powaniem w szeregi Unii Europejskiej. Niestety wiÄ™kszość daÅ‚a zwieść siÄ™ „autorytetom”, które nawet obecnie zaklinajÄ… rzeczywistość twierdzÄ…c, iż unia nie wtrÄ…ca siÄ™ w prawodawstwo paÅ„stw czÅ‚onkowskich w zakresie moralnym, etycznym i religijnym. Tego typu zapewnienia sÄ… bezczelnym kÅ‚amstwem, gdyż w krótkim czasie obserwowaliÅ›my wiele wydarzeÅ„ przeczÄ…cych tym zapewnieniom.

Jednym z najbardziej dobitnych wydarzeń potwierdzających fakt regulowania przez unijne ustawodawstwo systemów prawnych państw członkowskich również w tych dziedzinach, których miało to nie dotyczyć jest głośna już sprawa Alicji Tysiąc. Kobieta ta poskarżyła się w Strasburgu na fakt, iż nie mogła dokonać aborcji w Polsce, którą chciała dokonać ze względu na ewentualnie grożące jej pogorszenie wzroku w wyniku porodu. Oczywiście zgodnie z polskim prawem sądy odmówiły przyznania racji pani Tysiąc oddalając jej pozwy o odszkodowanie. Jednak inaczej zachował się strasburski trybunał przyznając jej rację i jednocześnie nakładając na Polskę wysoką karę. Trybunał stwierdził, że Polska mimo obowiązującego w Polsce prawa nie może odmówić nikomu prawa do aborcji, które mają zapewnione kobiety w UE. Okazało się więc, że owszem Polska może sobie różne prawa stanowić, ale i tak górę biorą przepisy unijne. Ta sytuacja zadała kłam tym wszystkim politykom, artystom, dziennikarzom, publicystom i niektórym duchownym, którzy wmawiali nam, że te zagadnienia pozostaną w wyłącznej kompetencji naszego państwa.

Sprawa Alicji TysiÄ…c nie jest odosobnionym przypadkiem, gdyż powoÅ‚ujÄ…c siÄ™ na wyrok trybunaÅ‚u również inne kobiety znajdujÄ…ce siÄ™ w podobnej sytuacji bÄ™dÄ… mogÅ‚y domagać siÄ™ dużych odszkodowaÅ„, a Unia wymusi na nas zmiany zapisów prawnych w tej materii. Instytucje unijne w wiÄ™kszoÅ›ci obsadzone przez socjalistów niszczÄ… brutalnie cywilizacjÄ™ życia, w miejsce której wprowadzajÄ… rzekomo postÄ™powÄ… i nowoczesnÄ… cywilizacjÄ™ Å›mierci. Ta nowa cywilizacja majÄ…ca swoje korzenie w komunizmie i nazizmie, gdyż eutanazja czy aborcja byÅ‚y promowane przez Hitlera i Stalina, ale tylko wÅ›ród ludnoÅ›ci zniewolonej, co oczywiÅ›cie miaÅ‚o tym tyranom zapewnić biologiczne wyniszczenie podbitych narodów. Za przeprowadzenie aborcji w III Rzeszy Niemce groziÅ‚a kara Å›mierci, a w tym samym czasie zachÄ™cano Polki do przerywania ciąży. To historyczne porównanie powinno dać wiele do myÅ›lenia tym wszystkim, którzy dziÅ› powtarzajÄ… te same argumenty, które sÅ‚yszaÅ‚y kobiety w Polsce od okupantów, a mianowicie, że aborcja to jest ich decyzja wynikajÄ…ca z ich wolnoÅ›ci. RównoczeÅ›nie z promocjÄ… aborcji i eutanazji oraz zapÅ‚odnienia metodÄ… in vitro, a także doÅ›wiadczeÅ„ na embrionach ludzkich postÄ™pujÄ… w unii prace ustawodawcze legalizujÄ…ce te „nowinki”.

Jednocześnie z prawnym sankcjonowaniem cywilizacji śmierci postępuje również prawne niszczenie rodziny w jej tradycyjnym znaczeniu, czyli związku mężczyzny i kobiety. W miejsce tej podstawowej komórki życia społecznego ukształtowanej w naszej cywilizacji postępowe lewactwo wprowadza pod płaszczem totalnie spaczonego pojęcia tolerancji związki jednopłciowe. Dziś nieliczne, ale niezwykle wpływowe lobby homoseksualne przeforsowało w unijnym ustawodawstwie zakaz krytyki homoseksualizmu na gruncie religijnym, społecznym, naukowym i medycznym, a ci którzy odważą się na publiczną krytykę tego gorszącego zjawiska spotykają się z represjami prawnymi i medialnymi.

Zwieńczeniem walki z cywilizacją chrześcijańską w Europie jest początek wojny z Krzyżem Chrystusa. Symbol święty dla nas katolików stał się solą w oku nie tylko przedstawicieli mniejszości islamskiej, ale także lewackich i ateistycznych środowisk, które stanowią większość w strukturach UE. Wyrok wspomnianego już wcześniej trybunału w sprawie Krzyża we włoskiej szkole wskazał, że w imię tzw. wolności religijnej, demokracji i praw człowieka chrześcijanie stanowiący zdecydowaną większość w Europie nie mają prawa do publicznego okazywania swej wiary. Nakaz ściągnięcia Krzyża w szkole, w której większość stanowią chrześcijanie wbrew woli dzieci i ich rodziców stanowi przykład totalitaryzmu i odejścia od jakichkolwiek zasad demokracji, a także wskazuje wyraźnie, iż katolicy są grupą społeczną, której prawa człowieka w żaden sposób nie obowiązują. Wypada w tym miejscu zgodzić się z ojcem Leonem Knabitem, który stwierdził, iż :
„Struktury europejskie promujÄ… wolność i tolerancjÄ™, odżegnujÄ…c siÄ™ od posÄ…dzenia o walkÄ™ z KoÅ›cioÅ‚em. A jednoczeÅ›nie ilekroć katolicy sÄ… w wiÄ™kszoÅ›ci, nakazuje siÄ™ im, nawet sÄ…downie, szanować prawa mniejszoÅ›ci, choćby to byÅ‚a jedna osoba. Kiedy zaÅ› znajdÄ… siÄ™ w mniejszoÅ›ci, to w myÅ›l zasad demokracji majÄ… siÄ™ podporzÄ…dkować temu, co przegÅ‚osuje wiÄ™kszość. Czy chodzi o to, by KoÅ›ciół zawsze przegrywaÅ‚ ? Takiej tolerancji zdecydowane NIE !”.
Nakaz usunięcia Krzyża z włoskiej szkoły to niepierwsze i niestety nieostatnie z całego szeregu zdarzeń mających miejsce w poszczególnych państwach unijnych, które były efektem zastosowania w nich przepisów prawa unijnego. Chyba każdy pamięta głośną sprawę stewardessy, która straciła pracę, gdyż nie zgodziła się ściągnąć noszonego na łańcuszku krzyżyka; bądź brytyjskich strażaków, którzy ze względu na przekonania religijne ( praktykujący katolicy ) odmówili udziału w homoseksualnej paradzie, w której kazano im wystąpić w mundurach; czy też włoskiej nauczycielki, która straciła pracę, gdy obiecała pomodlić się za chorą uczennicę; albo też niemieckich rodziców, którzy odmawiają posyłanie swoich pociech na lekcje edukacji seksualnej. Głośno mówi się już również w sferach unijnych na temat wymuszenia na lekarzach wykonywania aborcji nawet w sytuacji, gdy jest to niezgodne z wyznawaną przez nich religią.

Walka z cywilizacjÄ… chrzeÅ›cijaÅ„skÄ… nasila siÄ™, a wojna wypowiedziana widniejÄ…cym w przestrzeni publicznej symbolom katolickim sÄ… jednÄ… z jej koÅ„cowych faz. Z walki tej póki co zwyciÄ™sko wychodzi przede wszystkim islam, a nie lewactwo, które zaÅ›lepione nienawiÅ›ciÄ… do chrzeÅ›cijaÅ„stwa nie zdaje sobie sprawy jak wielkim zagrożeniem dla Europy jest systematycznie postÄ™pujÄ…cy proces jej islamizacji. Dlatego nawiÄ…zujÄ…c do wspomnianej we wstÄ™pie niniejszego tekstu homilii mÅ‚odego kapÅ‚ana apelujÄ™, aby każdy z nas czujÄ…cy czy uważajÄ…cy siÄ™ za katolika zastanowiÅ‚ siÄ™ w tym okresie Å›wiÄ…teczno – noworocznym nad tym jaki jest naprawdÄ™ poziom jego zaawansowania w wiarÄ™ i co jesteÅ›my gotowi zrobić, aby obronić Chrystusa. Wszyscy katolicy powinni zjednoczyć siÄ™ w walce o obronÄ™ Krzyża Chrystusowego, która to walka bÄ™dzie jednym z etapów walki o obronÄ™ naszej wiary i cywilizacji. A na pocieszenie przypomnÄ™ tylko, że od czasów Chrystusa Jego wyznawcy byli w wiÄ™kszym bÄ…dź mniejszym stopniu przeÅ›ladowani, ale krew mÄ™czenników przez wieki tylko wzmocniÅ‚a KoÅ›ciół Chrystusowy, którego bramy piekielne przemóc nigdy i tak nie zdoÅ‚ajÄ….

pawellesiak