Dodano: 22.04.08 - 12:17 | Dział: Oceny-Poglądy-Analizy

Zapisy w konstytucji...

-konieczne zmiany



Jest to kolejny tekst cyklu "POLSKA potrzebuje pilnie poważnej naprawy"

PoprzedzajÄ… go:
Państwo Narodowe http://www.kworum.com.pl/article.php?uid=1265
System Bankowy http://www.zaprasza.net/a_y.php?mid=19868&category_id=11&search=&

System Podatkowy
http://www.polskawalczaca.com/viewtopic.php?t=842
(Jest to jednocześnie temat do otwartej dyskusji i ewentualnego uzupełnienia. Zachęcam Państwa również do porównania poniższych propozycji z wypracowaniami na podobny temat tzw. polityków http://www.polskaxxi.pl/Ankieta
http://www.polskaxxi.pl/Projekty/Konstytucja-Panstwo

Zapisy w Konstytucji RP

Budowę narodowego i suwerennego państwa realizować trzeba poczynając od reformy Konstytucji RP i systemu prawa łącznie z jego egzekucją. Konstytucja oraz system prawny muszą opierać się na etyce i poszanowaniu wartości katolickich i chrześcijańskich - na szacunku dla człowieka. Czym jest odejście od tych wartości, od Dekalogu (czym się to odejście - czyli judaizacja prawa, jak i całej kultury - skończy?) widać dziś aż nadto dobrze. System prawny należy reformować m.in. w kierunku właściwie pojętej ochrony polskiego interesu narodowego.
Jednym z najważniejszych i podstawowych zapisów konstytucji musi być ochrona życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci - ten zapis jest tak oczywisty, że nie wymaga najmniejszego komentarza.
Konstytucja RP musi precyzować (dokładniej niż obecna) zasady ustrojowe Państwa. Jest już oczywiste, że nie mogą to być zasady skompromitowanych: marksizmu i liberalnego kapitalizmu.
Polski Obóz Narodowy opierając się na społecznej nauce Kościoła katolickiego (na Encyklikach Społecznych) wypracował zasady nowego ustroju społecznego już w pierwszej połowie XX wieku. Właśnie w oparciu o nie powinien być budowany nowy ustrój Polski.
Przypomnijmy jego główne zasady:

- upowszechnienie własności (uwłaszczenie obywateli)

- uspołecznienie wielkiego kapitału (wszystkie kapitałochłonne i strategiczne przemysły oraz banki)
(Uspołecznienie - nie upaństwowienie, chodzi o uczynienie pracownika współudziałowcem i współrządzącym, co oznacza upodmiotowienie pracownika, jednocześnie wyklucza powstawanie monopoli)

- w gospodarce muszą istnieć właściwe, oparte na zasadach moralnych, relacje między płacą, ceną i godnością osoby ludzkiej (niszcząca gospodarki lichwa, nie tylko bankowa, musi zniknąć - wynika to z etyki chrześcijańskiej i z Dekalogu oraz z racjonalnych przesłanek ekonomicznych - i
nie jest utopiÄ…)

- wszechstronny system samorządu gospodarczego łączący pracowników i pracodawców.

W nowej Konstytucji RP powinny pojawić się zapisy (w nawiasach umieszczono komentarze):

1. o suwerenności i wyższości Konstytucji RP nad każdym innym prawem na obszarze państwa polskiego i zakazie cedowania stanowienia tego prawa przez Narodowy Parlament, Prezydenta RP, rząd RP na rzecz jakiejkolwiek organizacji międzynarodowej, czy obcego państwa

2. o całkowitym zakazie wyprzedaży polskiej ziemi (ziemia to jeden z trzech czynników obok ludzi i kapitału kształtujących dochód narodowy, zmniejszając go przez wyprzedaż ziemi ograniczamy Narodowi możliwości wypracowania tego dochodu)

3. o zakazie wyprzedaży majątku narodowego w tym i podmiotów zajmujących się dystrybucją wszelkich dóbr (chodzi również o utrzymanie własnych rynków zbytu)

4. o utrzymaniu na całym obszarze kraju własnej jednostki monetarnej i zakazie zastępowania jej jednostką obcego państwa lub organizacji państw (tylko własny pieniądz i własny system bankowy dają Narodowi możliwość kontrolowania i kształtowania procesów gospodarczych na własnym terytorium - własny pieniądz i to niezależnie od jego wartości, ochrania obszar gospodarczy państwa!)

5. o podlegÅ‚oÅ›ci NBP (Narodowego Banku Polskiego) polskiemu rzÄ…dowi, jako jedynemu reprezentantowi narodu (Naród jest wÅ‚aÅ›cicielem NBP), pozostajÄ…cemu pod kontrolÄ… Sejmu, suwerennie ksztaÅ‚tujÄ…cemu politykÄ™ pieniężnÄ… paÅ„stwa (jest to główny warunek umożliwiajÄ…cy likwidacjÄ™ bezrobocia, rozwój gospodarczy i planowanie tego rozwoju - niech nikt nie ulega prymitywnym insynuacjom, że jest to danie rzÄ…dowi możliwoÅ›ci drukowania dowolnej iloÅ›ci pieniÄ™dzy – a czy prywatne banki nie tworzÄ… dowolnej iloÅ›ci nowych pieniÄ™dzy?; Rada Polityki Pieniężnej zbÄ™dna - należy jÄ… rozwiÄ…zać)

6. wybory do Sejmu, Senatu, do władz samorządowych muszą być większościowe i odbywać się w okręgach jednomandatowych (należy również konstytucyjnie lub prawnie rozwiązać kwestie równej ilości wszelkich materiałów reklamowych oraz czasu na reklamy w TV i radiu dla każdego kandydata i partii politycznej)

7. w wyborach mogą brać udział wszyscy obywatele narodowości polskiej mieszkający za granicą

8. Rząd RP ma obowiązek realizowania uchwał Sejmu RP, przyjętych większością głosów. Brak realizacji uchwał jest równoznaczny z dymisją ministra lub rządu.

9. o zakazie na obszarze państwa polskiego wszelkiej działalności politycznej finansowanej z obcych źródeł, bądź prowadzonej przez obce fundacje, stowarzyszenia (np. Fundacja Batorego), a także instytutów naukowych wspomaganych finansowo z zagranicy oraz obcych instytucji doradczych (np. przedstawicieli Banku Światowego, Międzynarodowego Funduszu Walutowego itp.)

10. o zakazie działalności na obszarze państwa polskiego organizacji o strukturach niejawnych (np. masonerii)

11. przestępstwa przeciw Narodowi (zbrodnie na Narodzie, grabież majątku narodowego) nie ulegają przedawnieniu

12. przynależność do organizacji (PPR, PZPR i innych) oraz do aparatu przemocy (UB, SB itp.) wprowadzających i utrzymujących w Polsce od 1944 roku totalitarny system marksistowski musi zostać rozliczona, a etatowi funkcjonariusze zgodnie z prawem osądzeni i ukarani. Członkowie PPR, PZPR oraz innych organizacji komunistycznych, a także pracownicy UB, SB i innych służb utrzymujących komunistyczną dyktaturę i ich potomkowie nie mogą pełnić funkcji politycznych i administracyjnych w Państwie Polskim. Wszystkie te organizacje należy uznać za przestępcze i wrogie wobec państwa i jego obywateli. (Ten chocholi taniec po "okrągłym stole" czas najwyższy przerwać, jeśli chcemy myśleć poważnie o odbudowie Ojczyzny Polaków.)

13. o mniejszościach narodowych: mniejszościom, uznanym prawnie za mniejszości narodowe (nie wyłączając mniejszości żydowskiej i ludności pochodzenia żydowskiego, stanowiących w Polsce ok. 2,5% ludności kraju) przysługuje posiadanie w Sejmie RP po jednym przedstawicielu (pośle), których same wybierają. Członkowie partii, stronnictw politycznych nie posiadający narodowości polskiej nie mogą posiadać biernego prawa wyborczego, ponieważ mają już konstytucyjnie zagwarantowaną własna reprezentację w parlamencie. (Chodzi o wyraźne sprecyzowanie i zagwarantowanie interesów narodowych przed interesami mniejszości. Nie można pozwolić, żeby jakakolwiek mniejszość narodowa objęła większość najważniejszych urzędów i stanowisk w administracji i gospodarce kraju, wpływała negatywnie na naszą kulturę, naukę, oświatę, system wychowania młodych pokoleń Polaków, rozgrabiała i wyprzedawała majątek narodowy, fałszowała naszą historię niszcząc ducha Narodu, atakowała naszą wiarę katolicką. Tak więc, nie chodzi o jakąkolwiek i zawsze obcą chrześcijaninowi, formę dyskryminacji mniejszości tylko o ochronę należnych społeczeństwu polskiemu niezbywalnych praw do samorządzenia na terytorium własnego kraju. Mniejszość niemiecka w Polsce powinna mieć identyczne prawa lub ich brak, jak mniejszość polska w Niemczech. Państwo powinno szczególną opieką otoczyć mniejszości słowiańskie, nie posiadające wystarczającego oparcia materialnego w krajach macierzystych.)

14. na obszarze państwa polskiego jedynym językiem urzędowym jest język polski i tylko w tym języku muszą być sporządzane wszelkie umowy prawne, dokumentacja techniczna, normy, wszelkie nazewnictwo. (Nie wolno dopuścić do niszczenia kultury polskiej i do ponownego germanizowania naszych piastowskich ziem, a sprzyja temu niestety celowo realizowana słabość gospodarcza Polski.)

15. prawo do wykorzystania zasobów naturalnych (bogactw przyrody - to, co nad, na i w ziemi oraz pas wód przybrzeżnych) jest niezbywalną własnością Narodu i każdy obywatel musi mieć zagwarantowaną dywidendę ze sprzedaży tych zasobów.
Np. węgiel - niewydobyty ma również swoją wartość. W przypadku jego wydobycia i sprzedaży każdemu obywatelowi należy się taka sama część tej wartości. Czym innym jest oczywiście dochód z pracy przy jego wydobyciu należny tylko organizującym i wykonującym tę pracę.)

16. o zakazie wywłaszczania na rzecz banków i innych wierzycieli dłużników z posiadanego przez nich majątku, nabytego przed zaciągnięciem zobowiązania (kredytu). Rodzinne gospodarstwa rolne, majątek trwały tworzący wyposażenie rodzinnego przedsiębiorstwa (zatrudniającego członków rodziny) i domy oraz mieszkania rodzinne nie mogą być przedmiotem roszczeń wierzycieli.

17. o całkowitym zakazie eksmisji ("na bruk") bez zapewnienia lokalu zastępczego spełniającego podstawowe normy sanitarne i mieszkaniowe (ogrzewanie, elektryczność, woda)

18. każdy obywatel państwa polskiego w przypadku utraty pracy lub niemożności jej podjęcia musi otrzymać od państwa pomoc socjalną gwarantującą jemu i jego rodzinie minimalne (ale godne) warunki przeżycia oraz możliwość zdobycia wykształcenia. Pomoc ta musi być zwiększana w miarę poprawy sytuacji gospodarczej kraju (zasada solidaryzmu społecznego).

19. minimum socjalne - nie może stanowić równowartości materialnego zabezpieczenia przetrwania biologicznego, ale musi być od niego wyższe i zabezpieczać podstawowe i niezbędne potrzeby bytowe oraz umożliwiać zdobycie wykształcenia (do wyższego włącznie) każdemu członkowi rodziny

20. o zakazie działania monopoli w gospodarce z wyjątkiem monopoli państwowych o strategicznym znaczeniu w niektórych działach gospodarki

21. ochrona zdrowia Narodu ma być realizowana przez Państwową Publiczną Służbę Zdrowia finansowaną przez budżetu państwa. Dzieci, młodzież ucząca się, osoby bezrobotne mają zagwarantowane świadczenia zdrowotne przez budżet państwa.

22. o kulturze - minimum 50% każdego z rodzajów produkcji tej sfery (literatura, muzyka, film, prasa i inne) przedstawianych, promowanych i emitowanych w mediach musi być całkowicie polskiej produkcji

23. o mediach (prasa, radio, TV, Internet) - przeważajÄ…ca wiÄ™kszość każdego rodzaju medium funkcjonujÄ…cego na rynku krajowym i o zasiÄ™gu ogólnokrajowym musi być w 100% oparta na polskim kapitale {OdrÄ™bne ustawy powinny okreÅ›lić np.: na polski rynek ogólnokrajowy można dopuÅ›cić maksymalnie 20% iloÅ›ci każdego rodzaju mediów z udziaÅ‚em kapitaÅ‚u obcego, ale z zawsze widocznym oznaczeniem jaki obcym kapitaÅ‚ ma w nich swój udziaÅ‚. W mediach regionalnych można dopuÅ›cić 40% tytułów z kapitaÅ‚em mieszanym na podobnych zasadach. W przypadku, gdy ilość kapitaÅ‚u obcego przekracza w jakimÅ› tytule 50% udziałów, decydujÄ…cy gÅ‚os programowy w takim medium musi być zagwarantowany stronie polskiej. Ten warunek powinien być stosowany do czasu odzyskania mediów przez polski kapitaÅ‚. KontrolÄ™ realizacji tego warunku mogÄ… posiadać: Min. Kultury - media ogólnokrajowe, samorzÄ…dy – media regionalne.
Media poruszające problematykę społeczno-narodową powinny być finansowane również z abonamentu proporcjonalnie do udziału w rynku i ilości problematyki społeczno-narodowej mierzonej czasem nadawania, np. Radio Maryja.
Publiczne radio i TV nie mogą nadawać reklam. Zyski z reklam należy zastąpić opodatkowaniem nadawców komercyjnych na rzecz publicznych. Nad realizacją misji (kultura, nauka, problematyka społeczna, poziom rozrywki) nadawców publicznych i nad poziomem nadawania oraz ochroną obyczajów w mediach komercyjnych czuwa Min. Kultury, Sejm i obywatele poprzez swoje organizacje. Opodatkowanie prasy powinno służyć odbudowie własności polskiej na tym rynku oraz uruchomieniu przynajmniej kilku tytułów ogólnokrajowych o różnej tematyce (kultura, nauka, popularnonaukowe) i na wysokim poziome.

24. każde medium (w tym przede wszystkim publiczne) istniejące w Polsce musi zagwarantować społeczeństwu i partiom politycznym (niezależnie od politycznej opcji i przekonań religijnych) dostęp w jednakowym czasie antenowym (lub takiej samej ilości publikacji) do prezentowania swoich poglądów (KRRiT należy rozwiązać)Konieczność zapisów dotyczących zakazu aborcji, eutanazji, małżeństw homoseksualnych, klonowania organizmów żywych reguluje oparcie się na wartościach katolickich i chrześcijańskich. Konstytucja RP musi jednak te zagadnienia wyraźnie uwzględnić oraz przywrócić rodzinie (kobiecie-matce, mężczyźnie-ojcu) właściwe, godne miejsce w hierarchii społecznej.

Punkty 2. i 10. były zapisami przedwojennej Konstytucji RP, więc wystarczy je tylko przywrócić.
Konstytucja jest najwyższym prawem w państwie wyrażanym jako zbiór pewnych zasad i haseł obudowywanym następnie przez parlament ustawodawstwem. Proponowane zapisy wykraczają może poza standardowe zapisy konstytucyjne, do których się przyzwyczailiśmy. Dotychczasowy sposób redagowania konstytucji był dobry w czasach, kiedy etyka chrześcijańska była rozumiana i jednocześnie przestrzegana. Dziś jednak, przy powszechnej judaizacji prawa, czyli przy takim jego zapisywaniu, że niezbędna staje się jego interpretacja, a ta zależy od interpretatora i grup interesu, którym on ulega i często podlega, a te są zawsze przeciwne Narodowi, konieczne są w konstytucji zapisy jednoznacznie brzmiące i możliwie najpełniej formułujące interes i prawa Narodu.
Prawo musi chronić obywateli, a nie jak obecnie zdrajców Ojczyzny i złodziei majątku Narodu. Trzeba zwiększyć restrykcyjność systemu prawnego za przestępstwa przeciwko Narodowi, za przestępstwa gospodarcze (przejmowanie i rozkradanie majątku Narodu) i za brutalne przestępstwa kryminalne. Najwyższy możliwy do zastosowania wymiar kary to dożywotnie pozbawienie wolności bez możliwości jego skrócenia. Kara śmierci kłóci się z moralnością chrześcijańską i jest sprzeczna z Dekalogiem.

Stosowanie kary śmierci należałoby jednak przywrócić tylko na czas rozliczenia przestępców - złodziei i prywatyzatorów majątku narodowego. Musi to być drastyczna przestroga dla wszystkich antypolskich elementów, które w przyszłości mogłyby powtórzyć podobny proceder.
Należy przypomnieć, że antypolski przestępczy element zorganizowany w administracyjno-państwowe struktury władzy przystępując do tzw. transformacji ustrojowej w 1990 r. zniósł wcześniej prawny zapis o konfiskacie majątków za przestępstwa gospodarcze na narodowym majątku torując sobie drogę do bezkarnego jego rozgrabiania. Ten proceder trwa nieprzerwanie do dziś i korzysta z prawnej ochrony.

Dariusz Kosiur

Od autora:
Po celnych uwagach posÅ‚a minionej kadencji sejmu, Pana Zbigniewa Nowaka, że teraz ważniejsze sÄ… akcje spoÅ‚eczne prowadzÄ…ce do zorganizowania referendów w wielu ważnych dla Polski i Polaków kwestiach, mam wÄ…tpliwoÅ›ci, co do sensu powyższej pisaniny zwÅ‚aszcza, że dociera do niewielu. Jest już „za pięć dwunasta” dla Polski i jest prawie pewne, że nasza Ojczyzna przestanie istnieć, to kwestia kilku, kilkunastu lat. Ziemie Piastowskie przejmÄ… (bez dziaÅ‚aÅ„ militarnych, militarnych drodze wykupu i referendów w ramach UE) Niemcy, a resztÄ™ Polski zasiedlÄ… Å»ydzi.
Być może wtedy większość z nas odczuje potrzebę odbudowania własnej świadomości narodowej?

(przyg. ZS)