Poniedziałek 6 Kwietnia 2020r. - 97 dz. roku,  Imieniny: Ady, Celestyny, Ireneusza

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 02.07.18 - 11:36     Czytano: [340]

Dział: Oko Cyklopa

EPILOG (2)OKO CYKLOPA

Sławomir M. Kozak


Aniutkowi poświęcam…


...

Obserwacja sceny politycznej wskazuje jednak na to, że Ameryka pod przywództwem swych liderów, zmierza konsekwentnie po równi pochyłej w dół. A mając największy wpływ na to, co dzieje się dziś na naszym globie, ciągnie za sobą w przepaść cały świat. Wiadomości serwowane codziennie przez media nie napawają optymizmem.


Prezydent US George W. Bush oświadczył w niedzielę w stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich Abu Zabi, że "działania Iranu zagrażają bezpieczeństwu wszystkich państw".

Bush oznajmił, że Iran jest głównym sponsorem terroryzmu na świecie, i zapowiedział wzmocnienie więzów militarnych z państwami Zatoki Perskiej w celu stawienia temu czoła, "zanim będzie za późno".

Wystąpienie Busha w Abu Zabi było zapowiadane, jako jego główne przemówienie podczas obecnej wizyty na Bliskim Wschodzie. Amerykański przywódca zarzucił Iranowi wydawanie „setek milionów dolarów” na finansowanie takich ugrupowań terrorystycznych, jak Hamas czy Islamski Dżihad oraz dostarczanie broni talibom i rebeliantom szyickim w Iraku.
Zarzucił też Iranowi, że prowokuje ONZ i destabilizuje cały region, odmawiając otwartej postawy, jeśli chodzi o swój program nuklearny. Wezwał przy tym władze Iranu, by wysłuchały pragnień swego narodu, a przywódców palestyńskich, by odrzuciły ekstremizm, choć nie wymienił z nazwy Hamasu. Odnosząc się do izraelsko-palestyńskich negocjacji pokojowych, powiedział, że powstanie palestyńskiego państwa "to jedyna gwarancja pokoju" i przyczyni się ono do bezpieczeństwa wszystkich państw Zatoki Perskiej.
"Nadszedł czas, by Palestyńczycy i Izraelczycy żyli na Ziemi Świętej w pokoju" - podkreślił.

Bush z uznaniem wypowiedział się o reformach demokratycznych podejmowanych przez państwa Zatoki Perskiej.

"Powstaje nowa przestrzeń, budowana z całą świadomością, że władza to zaufanie i należy ją sprawować za zgodą rządzonych" - powiedział. "Demokracja jest jedyną formą rządów, która zapewnia jednostkom wolność i równość, do których mają prawo" - podkreślił.”(PAP(1)) .


Teraz Iran, który militarnie nie zagraża nikomu poza Izraelem, później kolejne państwa nie chcące się podporządkować dyktatowi mamony. Wypowiedzi tu zacytowane aż spływają cynizmem, zwłaszcza ostatnie zdanie. Ale to wciąż ten sam greps, wyświechtane frazesy, stek bzdur nie mających pokrycia w faktach. I kłamstwa wypluwane milionom ludzi prosto w twarz. Lecz czy można się dziwić tej technice? Skoro te właśnie miliony przyjmują ten ogłupiający potok nowomowy z radością, udając zrozumienie i święcie wierząc, że pada deszcz. Absolwenci lewackich, prywatnych uczelni za pieniądze. Dzisiejsza, pożal się Boże, „elita”. Na szczęście coraz częściej na świecie odzywają się głosy sprzeciwu wobec kłamstw zadawanych innym narodom przez rząd amerykański.

Japoński premier Yasuo Fukuda 9 stycznia 2008 roku próbował uzyskać przedłużenie zgody swego parlamentu na zaopatrywanie przez kontyngent japoński w paliwo i wodę wojsk amerykańskich walczących w Afganistanie. Starł się wówczas z Ichiro Ozawa z Partii Demokratycznej (Minshinto). Opozycja jest przekonana, że zaangażowanie Japonii w „wojnę z globalnym terroryzmem” jest niezgodne z Konstytucją Japonii, a wojna ta nigdy nie zyskała aprobaty ONZ.

11 stycznia 2008 izba wyższa Parlamentu Japonii odmówiła dalszego zaopatrywania statków armii amerykańskiej stacjonujących na wodach Oceanu Indyjskiego.

Podczas 20 minutowego wystąpienia, parlamentarzysta z Partii Demokratycznej Yukihisa Fujita, kwestionował prawdziwość oficjalnej wersji wydarzeń 11 września 2001 roku. Zapytał on wprost premiera Fukusa: „Jak terroryści mogli zaatakować Pentagon?”. Fujita przypomniał, że 11 września zginęło 24 Japończyków, spośród których nie odnaleziono do dziś ciał 11 osób. Nigdy nie wszczęto dochodzenia w sprawie zmarłych wtedy tragicznie obywateli japońskich. Fujita wręcz wyśmiał przedstawicieli rządu, którzy uznali oficjalną wersję wydarzeń 9/11. Wskazał na fakt, że większość obywateli USA nie wierzy w nią, a wielu naukowców poddało ją ostrej krytyce. Po czym wypunktował kilkanaście największych niedorzeczności występujących w rządowej wersji zamachów.

Yukihisa Fujita stwierdził na końcu, że Japonia wspiera „wojnę z terroryzmem” bazując tylko na danych otrzymanych od rządu USA. Zaapelował o nowe śledztwo, szczególnie w świetle zamierzeń swego rządu do aktywniejszego wspierania USA w tych działaniach.

Z kolei, 26 stycznia 2008 roku na portalu internetowym o2.pl można było przeczytać:
W niemal zupełnie przemilczanej przez światowe media wypowiedzi byłego prezydenta Włoch Francesco Cossiga, padły słowa, że tzw. terrorystyczny atak 11 września 2001 roku był dziełem służb specjalnych USA i Izraela. W wywiadzie dla włoskiego dziennika Corriere della Sera, Cossiga powiedział w grudniu 2007 roku m.in., że "Wszystkie służby specjalne w Ameryce i Europie dobrze wiedzą, że te tragiczne ataki były planowane i zrealizowane przez Mossad, z pomocą syjonistycznego światka [w innych krajach], celem zrzucenia winy na kraje arabskie, i celem skłonienia krajów zachodnich do wzięcia udziału [w wojnach] w Iraku i Afganistanie." Prezydent Cossiga wyraził swoje wątpliwości, co do wydarzeń 9-11 już w wypowiedzi z 2001 roku, kiedy to w rozmowie ze znanym krytykiem oficjalnej wersji wydarzeń, Webster Tarpley powiedział, że: "Główny organizator ataku [9-11] musiał być bardzo doświadczonym i bogato wyposażonym w możliwość nie tylko rekrutacji fanatycznych kamikadze, ale również wysoko wyspecjalizowanego personelu. Dodam jeszcze jedno: [9-11] nie mogłoby być dokonane bez infiltracji w systemie radarowym i bez infiltracji działu zajmującego się bezpieczeństwem lotów."

Francesco Cossiga był prezydentem Włoch od 1985 do 1992 roku i znany jest z publicznego ujawnienia tzw. Operacji Gladio, czyli serii zamachów bombowych obezwładniających Europę w latach 60-tych, 70-tych i 80-tych, które okazały się być organizowane przez wywiad NATO pod zwierzchnictwem CIA. Dla politycznych celów, odpowiedzialność za te zamachy była zrzucana na niewygodne osoby i organizacje.

Jeden z byłych uczestników Operacji Gladio, agent Vincenzo Viciguerra zeznał pod przysięgą w marcu 2001 roku, że: "Musisz atakować cywilów, [wszystkich] ludzi, kobiety, dzieci, niewinnych, nieznanych ludzi, zupełnie niezwiązanych z grą polityczną. Powód jest całkiem prosty: zmusić opinię publiczną do oddania się w ręce Państwa z prośbą o zapewnienie większego bezpieczeństwa."


Ci ludzie, to nie fantaści, to polityczni wyjadacze mający dostęp do najtajniejszych danych zebranych przez wywiady ich państw. Oni nie spekulują, oni wiedzą. A, że na razie jeszcze nie wszyscy?

Jest ich coraz więcej. Są wśród nich również ludzie powszechnie znani, którzy nie zgadzają się z traktowaniem ich, jak upośledzonych pacjentów szpitali psychiatrycznych.

W grupie żądającej nowego śledztwa znajdziemy znanych i lubianych. Spójrzmy:

Charlie Sheen - aktor
Sharon Stone - aktorka
Michael Moore - producent filmowy
Juliette Binoche - aktorka
Martin Sheen - aktor
Christine Ebersole - aktorka
Ed Asner - aktor
Marion Cotillard - aktorka
Ed Begley, Jr. - aktor
Rosie O Donnell - aktorka
Daniel Sunjata - aktor
Michelle Phillips - aktorka
Peter Lance - producent telewizyjny
Janeane Garofalo - aktorka
David Lynch - reżyser, producent, pisarz
Mimi Kennedy - aktorka
Mos Def - aktor
Gina Belafonte - aktorka
Woody Harrelson - aktor
Margaret Cho - aktorka, pisarka
Mark Ruffalo - aktorka
Lana Wood - aktorka i producentka
Joseph Culp - aktor i producent
Heather Thomas - aktorka, aktywistka polityczna
Peter Coyote - aktor, pisarz
Neal Rogin - scenarzysta
Robert Baer - scenarzysta i aktor
Jesse Ventura - Gubernator Minnesoty (1999-2003), aktor
James Brolin - aktor
Esai Morales - aktor
Richard Linklater - reżyser i pisarz
Antoine Fuqua - reżyser
Aaron Russo - producent i reżyser
Tommy Chong - aktor, muzyk
Dean Haglund - aktor
Danny Schechter - współzałożyciel Globalvision, reżyser, producent, pisarz
Rory O Connor - wpółzałożyciel Globalvision, producent
Kevin Smith - producent, reżyser, pisarz i aktor
Tim Sparke - producent
Jarek Kupść - producent, aktor. Twórca filmu „The Reflecting Pool”(2) . Polak!
Jim Cirile - scenarzysta i dziennikarz
Sam Seder - aktor, pisarz, reżyser telewizyjny
Michael Pritchard - aktor
Len Hart - były korespondent ABC, CBS i UPI, producent
Jim Lawrence - reżyser, scenarzysta, wykładowca
Jon Chance - reżyser, producent
Alan Greenberg - reżyser, scenarzysta, fotograf
Willie Nelson - piosenkarz, muzyk
Eminem - piosenkarz
Paris - muzyk
Nina Hagen - piosenkarka
Dario Fo - pisarz, noblista

Wymieniłem tylko niektórych spośród ludzi kultury, którzy piszą petycje do władz, domagając się wszczęcia nowego śledztwa w sprawie wydarzeń 9/11.(3) Mówią głośno o swoich poglądach. Jest ich coraz więcej. Choć wiedza przeciętnego Amerykanina o otaczającym go świecie nie jest imponująca.

1.- „Bush straszy Iranem”, http://www.wiadomosci.o2.pl, 13/01/2008.
2.- Patrz FILMY, KTÓRE TRZEBA OBEJRZEĆ.
3.- Pełna lista wraz z opisem każdej postaci na http://patriotsquestion911.com/media.html.


CDN

Wersja do druku

Pod tym artykułem nie ma jeszcze komentarzy... Dodaj własny!

06 Kwietnia 1985 roku
Zmarł Stanisław Zaczyk, polski aktor (Dom, Polskie drogi, Stawka większa niż życie, Popioły) (ur. 1923)


06 Kwietnia 1814 roku
Po kapitulacji Paryża Napoleon Bonaparte abdykował i został zesłany na wyspę Elbę


Zobacz więcej