Niedziela 18 Listopada 2018r. - 322 dz. roku,  Imieniny: Romana, Tomasza

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 10.01.18 - 22:50     Czytano: [689]

Dział: Godne uwagi

Komunikat przełomowy? (Aktualizacja)

Po raz pierwszy tak stanowcze stwierdzenie, że w Smoleńsku musiało dojść do zamachu, sformułował uznany zagraniczny ekspert od badania katastrof lotniczych. Co więcej, Frank Taylor - bo o nim mowa - sformułował swoje wnioski po zapoznaniu się z materiałem dowodowym. To ostatecznie podważa narrację Laska, Millera i Tuska mówiącą o spiskowych teoriach "pisowskich pseudospecjalistów".

Poniższa część komunikatu podkomisji smoleńskiej nie jest może zaskakująca dla tych, którzy śledzą jej prace. Dowiedzieliśmy się bowiem, że:

1. lewe skrzydło samolotu Tu-154 M zostało zniszczone w wyniku eksplozji wewnętrznej;
2. istniało kilka źródeł eksplozji: w skrzydle, slocie, a także w centropłacie, potwierdzone przez analizę mechanizmu uderzenia drzwi w ziemię,
3. brzoza nie miała wpływu na pierwotne zniszczenie skrzydła.


To oczywiście mocne stwierdzenia, całkowicie podważające oficjalną wersję katastrofy smoleńskiej - ale wielokrotnie przedstawiane w formie hipotez przez uczonych współpracujących z Antonim Macierewiczem.

Teraz jednak po raz pierwszy - i to po zapoznaniu się z materiałem dowodowym - pod zdaniami tymi podpisał się uznany zagraniczny ekspert lotniczy - czyli Frank Taylor z Wielkiej Brytanii.

Ów uczony z Cranfield University od lat zajmuje się badaniami związanymi z katastrofami lotniczymi, pracował też jako wykładowca zajmujący się systemami lotniczymi i bezpieczeństwem. Był dyrektorem Ośrodka Bezpieczeństwa Lotów w College of Aeronautics w Cranfield, a w 1998 r. został nagrodzony prestiżową Nagrodą Jerome A. Lederera za techniczną doskonałość w zakresie badań katastrof lotniczych. Wyróżnienie to przyznaje Międzynarodowe Stowarzyszenie Specjalistów Bezpieczeństwa Lotów (International Society of Air Society Investigators).

Taylor już 3 lata temu - po przeczytaniu raportów MAK i Millera - uznał, że w procesie wyjaśniania katastrofy były "poważne mankamenty, w tym zaniedbania i nieudane wyjaśnienia rozmaitych czynników, które mogły wpłynąć na końcowe wnioski". Zaapelował wówczas o dalsze badanie tragedii smoleńskiej, które objęłoby wszystkie jej aspekty. Według Brytyjczyka fragmenty raportów poświęcone zachowaniu się konstrukcji samolotu podczas niszczenia oraz dotyczące możliwości przeżycia pasażerów były powierzchowne i nie spełniały międzynarodowych standardów. Wątpliwości specjalisty z Wielkiej Brytanii wzbudziło także przemieszczenie niektórych części wraku w dniu katastrofy i dobę później. To o tyle istotne, że według Franka Taylora "opis i analiza wraku wydają się nie tłumaczyć niektórych niezwykłych zniszczeń samolotu". Dziś Brytyjczyk przeanalizował dowody i jest już pewien, że oficjalne raporty to stek kłamstw.

Zaangażowanie Franka Taylora w prace podkomisji smoleńskiej nie byłoby możliwe bez osobistych starań Antoniego Macierewicza, byłego szefa MON. Ci, którzy po usunięciu go z tego stanowiska cieszyli się, że o Smoleńsku znów zacznie się mówić "po rosyjsku", bardzo się przeliczyli: Antoni Macierewicz odszedł, ale pozostali zaangażowani przez niego eksperci - w tym Frank Taylor. I w nich cała nadzieja na odkrycie prawdy o Smoleńsku.

Niezależna.pl


Z ostatniej chwili:
11.01.2018
...........................................................

Antoni Macierewicz został szefem podkomisji smoleńskiej. Zadecydował o tym nowy szef MON


Na wniosek ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka były szef tego resortu Antoni Macierewicz został przewodniczącym podkomisji wyjaśniającej katastrofę smoleńską – informuje niezależna.pl.

We wtorek prezydent Andrzej Duda na wniosek premiera Mateusza Morawieckiego powołał nowych członków Rady Ministrów.

Mariusz Błaszczak, który dotychczas pełnił funkcję ministra spraw wewnętrznych i administracji, został powołany na ministra obrony narodowej. Tym samym zastąpił Antoniego Macierewicza.

Podkomisja badająca tragedię smoleńską została powołana przez byłego ministra obrony narodowej w lutym 2016 roku.

(TVP Info)

Wersja do druku

Teresa N - 17.01.18 19:40
MariaN czas Jaruzelskiego,to komuna sowieka!
Trza mieć rozeznanie w tych ważnych sprawach,
w naszym odradzajacym się umęczonym kraju.
Radzę zapamiętać sobie tę fraszkę Jana Sztaudyngera:
Jeśli potrafisz nie pchaj się na afisz!

Lubomir - 14.01.18 20:17
Panie MariaN, czy generał i premier Władysław Sikorski też Panu kojarzy się z juntą Jaruzelskiego?. Nie popadajmy w paranoję!. Przedszkolacy i niewiasty dobre są na figurantów, ale gdzie potrzebna jest skuteczność i znajomość tematu - trudno liczyć na słabą płeć.

MariaN - 13.01.18 21:21
Jak może być ministrem obrony narodowej generał, to już przerabialismy za Jaruzelskiego. Dziwie się ze znowy sie komuś marzy powrót do komuny, i rządzeniu przez juntę, ale jak widać po ustawie dekomunizacyjnej przyjętej przez prawicę rządzacą, jest takich jeszcze sporo

Karol Styk - 13.01.18 21:14
Re Lubomir zapewne teraz tacy generaolwie jak wyliczyles bardzo.by
sie przydali! Ale niestety,mamy generalow,tylko oni sa skomunizowani
do szpiku kosci.A tacy mogliby w WP zrobic pucz,a w lzejszym wypadku
podstepnie szkodzic - w rozmaity sposob naszej armii.To jest rzecz
oczywista! Ale uwazam,ze sie wnet dorobimy generalow z krwi i kosci
polskich!

Lubomir - 13.01.18 11:28
Pewnie przydałby się w Polsce nowy generał Tadeusz Rozwadowski, nowy generał Józef Haller, czy nowy generał Władysław Sikorski, jako minister Obrony Narodowej. Niech tam u Niemców będzie sobie nawet lesbijka albo prostytutka, jako p.o. obowiązki szefa Bundeswehry. Polska kształci w akademiach wojskowych wybitnych specjalistów wojskowych. Dochodzą jeszcze polscy absolwenci m.in. West Point, dlaczego nie mają zostać powołani do obrony Rzeczypospolitej Polskiej. Grandziarz uliczny, wywrotowiec, czy absolwent kursu harcerskiego - to kiepskie kwalifikacje na naczelnego wodza armii.

Michal P podpukownik - 12.01.18 1:42
A ja uwazam,ze ministrem Obrony Narodowej
powinien byc facet w stopniu generala,a nie
cywilny laik!!! To jest az smieszne,ze cywilny
lakik jest powolywany na tak bardzo wazne,a
zarazem bardzo odpowiedzialne stanowisko!
To jest nie jakas fabryczka,czy biuro,a Obrona
Narodowa!! A wiec trzeba znac sprawy wojskowe
i obronne - jak codzienny pacierz!

MariaN - 11.01.18 17:24
Wyborcy PiSu zszokowani i zbulwersowani dymisją Macierewicza, ale na całośc trzeba patrzeć spokojnie i z wyobraznią. Już wczoraj Jaroslaw Kaczyński zapewnił wszystkich zwolenników dobrej zmiany, że nic sie nie zmienilo, żeby zaufać, bo final jest najważniejszy, podziękowal też Macierewiczowi za wielką prace a dziś jak widać dostal nominację na szefa Komisji do wyjasnienia katastrofy smoleńskiej. Trzeba chwilę poczekać, nie panikować, bo totalni tylko czekają na zalamanie a jak na razie to oni się zalamali i wyrzucają swoich poslów. Partia obludy i N-ka w rozsypce, oby tak dalej.

Lubomir - 11.01.18 16:58
Co dla zwyczajnych Polaków jest oczywiste od początku, oficjalne kanały potrzebują dziesięcioleci żeby to uznać za prawdę. Tak było z Katyniem nr 1. Większość Polaków od początku znała prawdę o tej stalinowskiej zbrodni. Współczesne zbrodnie są zakłamywane i zamilczane przy oczywistych, znanych powszechnie faktach. Zawodowy zbrodniarz wciąż chce brylować po salonach. Kiedy nasila się sprawa reparacji wojennych od Niemiec - na rzecz Polski, od razu włączany jest Smoleńsk, jako alternatywa dla polskich roszczeń. Niemcy byli zawsze motorem napędowym wszystkich zbrodni przeciwko Polsce, Polakom i polskości. Gdyby nie było 1 września 1939 nigdy nie byłoby 17 września 1939. Katyń Bis też najwyraźniej miał niemieckie korzenie. Też był eksplozją niemieckiej nienawiści do Polski, Polaków i polskości.

Jan Orawicz - 11.01.18 16:51
... Ale się dzieje w tym naszym kraju!!! Nawet po prawicy
mamy czerwone wtyki.które usunęły w cień wybitnego
Polaka i patriotę Pana Maciarewicza! O... Polsko, kiedy nam
wykaraskasz się... do cna z komuszego grzęzawiska?!
O... Prezydencie A.Duda Naród Panu zawierzył i co Pan robi?!
Wyzbywa się Pan wybitnych patriotów?!

A.Drahera - 11.01.18 2:55
Tak się musiało stać jak chcieli czerwoni zdrajcy,
nie wyczesani w tamtym czasie z ważnych strategicznie
stanowisk w służbie bezpieczeństwa! Do tej pory wielu
z nich nie ruszono!! I do tej pory, nasi prawicowcy,co są
przy sterach władzy nie wyciagneli własciwych wniosków
z tamtego podstępnego nieszczęścia.A więc szpiclowaci
zainstalowali bomby na pokładzie samolotu - tutaj w Polsce.
I tak udało im się zniszczyć Prezydenta - ledwiusieńkiej RP i
sporą gromadkę wybitnych patriotów.To zahamowało dalszy
proces odkomuszania Polski.Ten proces jeszcze się do tej
pory ślimaczy. Toteż nie radzę i teraz takich itp patriotycznych
wycieczek na cmentarze pokległych Polaków w Riosji.

Wszystkich komentarzy: (10)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

18 Listopada 1964 roku
Zmarł Jan Stanisław Bystroń, polski etnolog, socjolog, profesor (ur. 1892)


18 Listopada 1655 roku
Potop szwedzki: rozpoczęło się oblężenie twierdzy na Jasnej Górze.


Zobacz więcej