Poniedziałek 18 Grudnia 2017r. - 352 dz. roku,  Imieniny: Bogusława, Laury

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 14.06.17 - 19:39     Czytano: [616]

Pamuła z GW


W morzu głupstw i kłamstw, jakim są lewackie media, pojawiają się czasem zdania, które powinny zostać wyłowione i zapamiętane. Dziennikarka Pamuła z „GW” ogłosiła, że nawet jeżeli jakiś terrorysta zabije dziesięciu Polaków, warto przyjąć 6999 tysięcy uchodźców. Tak sobie sprytnie wyliczyła rachunek zysków i strat.Warto więc przypomnieć Pamule, że Polacy w swej dramatycznej historii nie raz oddawali życie za innych, np. walcząc o niepodległość Stanów Zjednoczonych, w lotniczej bitwie o Anglię, ukrywając żydowskich sąsiadów itd. Przykładem szczególnym jest św. Maksymilian Kolbe, który w niemieckiej fabryce śmierci Auschwitz sam zgłosił się, by oddać życie za współwięźnia. Polacy ryzykują życiem z powodów tak ważnych, że nie wahają się za nie ginąć.

Natomiast nie chcą się zabijać z powodu durnej lewackiej teorii o konieczności wymieszania ras, religii, kultur i narodów. Nie chcą oddawać życia za bezsensowne multi-kulti. Nie godzą się na „otwarte” państwo Sorosa, bo to fałsz. Jak pokazało doświadczenie, w tym „otwarciu” głównie chodzi o to, by globalni banksterzy mogli dobrać się do kieszeni biednych narodów. Jako człowiek kształcony w peerelu (za co przepraszam oponentów, wytykających mi, że chodziłem do niedobrych szkół), zwracam uwagę różnym Pamułom, że wszystkie te projekty mieszania i otwierania społeczeństw są kolejną mutacją proletariackiego internacjonalizmu, jaki nam zafundowano w 1945 roku przy pomocy ruskich czołgów.

Celem było i jest rozbijanie tradycyjnych wartości duchowych, struktur społecznych, wzorców kulturowych, by łatwiej wyzyskiwać otumanionych ludzi. – Obudź się, Europo, z letargu, bo w przeciwnym wypadku będziesz codziennie opłakiwać swe dzieci – apelowała premier Beata Szydło. To ważne i potrzebne słowa. Dobrze, że padły w polskim Sejmie. Zrobiły wrażenie w świecie. Należy sobie życzyć, by dały do myślenia Pamułom z „GW”, wygadującym androny w sprawach życia i śmierci mieszkańców naszej rodzinnej Europy.

Jan Pietrzak
Tyg. Solidarność

Wersja do druku

gawędziarz - 27.06.17 13:38
Stare porzekadło narodowe głosi: jak Polak głodny, to niebezpiecznie złość go ogarnia. I nie dziwota, że z innej gliny ulepieni, przez "świąteczny miesiąc", nic nie jedząc w ciągu dnia, łapią się za noże i maczety, dając upust dla przynależnej wiary. A że w zachodniej cywilizacji lewackiej, zawsze czegoś brakuje, to i kamizelki jednorazowego u-żydku są bez ładunków. Być może ten ich post, nie uwzględnia ofiary z własnego mięsa. Wiec po północy, żrą kebaby z baraniną, a rano narzekają na boleści "jądrowe". Pierwszy wniosek, aby komentatorzy zasiadając do komputera, byli już po solidnym posiłku i dobrej mocnej kawie. Zachodzi niebezpieczeństwo, że w ogóle nic nie napiszą. Umiarkowanie w jedzeniu i piciu trochę pomaga, kiedy inne środki zawiodą.
Mam propozycje dla Pana Jana Pietrzaka, nie do odrzucenia - bo to jest ostatnią możliwą bronią do zastosowania, przeciwko smutnym mentalnie i duchowo islamistom. Szanowny Panie Janku, zacznijmy islamistów rozśmieszać - tylko czy my to przeżyjemy? warto spróbować.

Marian Kałuski - 26.06.17 11:56
Dzięki Bogu, że mamy PiS u władzy, który nie chce zamienić Polski w bagno wieloetniczne ze stałym stanem wyjątkowym. Australia nawpuszczała masę muzułmanów, którzy zapoczątkowali akty terrorystyczne w tym kraju oraz pełno dzikusów - tak, prawdziwych dzikusów z Sudanu i Erytrei, którzy na potęgę napadają na domy i ludzi w celach rabunkowych, gwałcą i zaśmiecają piękną kiedyś Australię. Starczy czytać australijskie gazety, aby się o tym przekonać, chociaż one o wszystkim nie piszą. Pomimo tego rząd australijski trąbi pod niebiosa o sukcesie swojej polityki wielkokulturowej.
Ludzkość doprawdy goni w piętkę w kierunku przypaści.
Marian Kałuski, Australia

Perth - 26.06.17 10:10
Drogi Panie Wadysławie Nowicki, dlaczego tak pana ponisło, czy ta prawda, którą ci wypisałem? Czyz nieprawdą jest, że Orawicz to ksywka plus 40 i 4 innych? Czyż nieprawdą jest, że w młodości wpadłeś w objęcia ateizmu i z ubecją chodziłeś na polowania jako naganiacz zwierzyny. A teraz za karę masz przywidzenia łącznie z tymi hakerami o co posądzałeś p. Panasiuka i Lubomira. Czy nie czepiałeś się Polonii australijskiej posądzająć ją o niecne czyny.
Przecież to wszystko utrwalone jest na KWORUM, i każdy może to przeczytać!
Przypomnę ci jeszcze, że uderzyłeś w p. Sołonkę, bo i ty studiowałeś filozofię, nauki o materiałach wybuchowych i znasz się na ekonomi, bo pracowałeś w PRLowskiej budżetówce...aby, kiedy odwaga staniała popłynąć za Wielką Wodę i stamtąd pouczać Prezydenta RP i Rząd jak i co mają robic według twojej receptury...
Piszę o tym z wielkimi oporami i nie po to aby, ci sprawiać przykrość i tu nie o CIEBIE nawet chodzi. Tu chodzi o dobre imię KWORUM, bo jak się szczycisz jesteś jego współpracownikim. A ludzie w nim piszący dzielą się swoją wiedzą, dyskutują i wymieniają poglądy, o wiele godniej niż ty ze mną, nazywając mnie człowieczyną...
Aby się nie rozdrabniać i ciągnąć ten bezsensowny dialog z tobą, proszę podaj mi chociaż jednen szczególik nieprawdy, którą napisalem o p. Kornhauserze.
Przeciez sam coś na ten temat zacząłeś.,..
Jeśli mi to udowodnisz to jako człowiek przestrzegający Honorowego Kodeksu Boziewicza, odszczekam to publicznie pod stołem o czym powiadomię Kworum.

Mimo wszystko zdrowia ci życzę, p. Nowicki vel Orawiczu plus 40 ksywek i 4. tudzież głębokiego spokoju, bo prawda jest tylko jedna. Reszta to lemingowa miernota.

Jan Orawicz - 26.06.17 5:00
Ty cały Perth żyjesz w Australii i jeszcze skryty pod ksywą?! Gdzie twoje
autentyczne imię i nazwisko?! Tak po prawdzie nie powinienem prowadzić
dialogu z takim ukrytym pod ksywę. Przecież pokazałem tobie Polaka
pochodzenia żydowskiego,który się nie skomunizował dla zysku. A Jego
zyskiem było zdobycie tytułu naukowego. i możliwoości publikacji swoich
utworów poetyckich. Ale ty tylko zysk pojmujesz w postaci pieniędzy.
Jako ksywiak masz wolność do porywczych awantur! Ale nie martw się,bo
ja już rezygnuję z prowadzenia dialogu z takim narwańcem spod ksywy!
Ty mi jeszcze śmiesz przypisywać nazwisko Pana TYRMANA? Tylko teraz czekać jak mi przypiszesz wszystkie ksywy z Kworum. Dobrze tobie radzę,
obyś pomyślał wreszcie nad swoją etyką normatywną i opisową.

PERTH - 25.06.17 15:18
Uczyłem cię Janie vel Tadeuszu, że Pert to nie jest Perth, a ty dalej swoje. Może i jestem porywczy, ale tak reaguję na jawne krętactwa, ktore udaje ci się wyklikać, pod nieobecność hakerów, którzy cię tak prześladowali, ale jakoś ci popuścili bo napisałeś, że jesteś Zydem nieskomunizowanym. I to się jednak chwali.

Co do życiorysu ojca żony p. Prezydenta RP, to znam go lepiej od ciebie i twoje nauki są zbyteczne.
Bo ja o p. Julianie Kornhauserze nigdzie nie pisałem. Ale znam dokładnie jego twórczość jako poety i pisarza.
Ponieważ rozgadałeś się jak katarynka o SOBIE i o biczowaniu ciebie przez biczowników polskiego i żydowskiego pochodzenia to ci napiszę, że ten poeta, kiedy biczowano biskupa Kaczmarka, po zorganizowaniu przez Ubeków tzw. "POGROM KIELECKI" biczował Polaków swoim wierszem pt. "Wiersz o zabiciu doktora Kahane". Który to z wielkim przejęciem recytował jego adorator sam A. Michnik, który wspominał o tym wierszu także w czasie pobytu w Australii zaproszony przez żydowskie lobby.

Ponadto ojciec Pani Prezydentowej podpisał list otwarty do Piotra Glińskiego, ministra kultury w rządzie PiS. Jest jednym z literatów, którzy protestują przeciwko zwolnieniu Grzegorza Gaudena z funkcji dyrektora Instytutu Książki.
Zresztą, w środowisku dziennikarskim nie jest tajemnicą, że p. Kornhauser jest zniesmaczony faktem, że zięć związał się z PiS-em. Ale i p. Andrzej Duda miał od samego początku problemy z otoczeniem lewicującego Juliana Kornhausera.
Krótko, zabrałaś się pokrętnie do czegoś co przerasta nawet twoje przywidzenia.
A TERAZ PISZĘ DUŻYMI LITERAMI ABYŚ COŚ ZROZUMIAŁ.
POPIERAM PREZYDENTA I JEGO MAŁŻONKĘ! NIE MAM ŻADNYCH UPRZEDZEŃ DO PANI Agaty Kornhauser-Dudy! UWAŻAM ICH ZA UDANĄ, POLSKĄ I PATRTYCZNĄ PARĘ PREZYDENCKĄ!!!!!!!!!
RODZINY SIĘ NIE WYBIERA! Bo np. brat prezydentowej Jakub bywa na marszach KOD w Krakowie, bo - jak tłumaczy - działania PiS w sprawie Trybunału Konstytucyjnego to łamanie konstytucji. I dodaje, że "Nie zdziwię się, jeśli prezydent Duda stanie za to przed Trybunałem Stanu".
Podczas kampanii zbierał podpisy na Annę Grodzką. Poglądowo najbliżej mu do partii Zielonych.
RODZINY SIĘ NIE WYBIERA. ALE WYBIERA SIĘ ALBO PRAWDĘ ALBO KŁAMSTWO. A TY JANIE-TADEUSZU (sic!) SIEDZISZ ZAWSZE W ROZKROKU POMIĘDZY JEDNYM A DRUGIM.
Zdrowia życzę!

PS Grzegorz Gauden TO były przewodniczący komisji kultury zarządu wojewódzkiego Socjalistycznego Związku
Studentów Polskich i b. Red nacz. Lewackiego WPROST.

Jan Orawicz - 25.06.17 2:40
Pert jesteś zarozumiały i porywczy. Znasz życiorys ojca żony prezydenta RP
A,Dudy? Jak byś znał życiorys tego Polaka, pochodzenia żydowskiego,to byś
nie zadał takiego pytania złośliwego. To jest tak z tobą,że masz w tych sprawach taką wiedzę i pojęcie jak kura o własnej pięcie! Ja w moim - już długim życiu miałem w środowiskach pracy wspaniałych Polaków, co to
mają pochodzenie takie jak Szanowny Pan Tyrman.Ty nawet człeczyno nie wiesz o tym,że ludzi nie mierzy się jedną miarą! Kto ciebie tak do życia
przysposobił?! Ja też jestem prawicowcem i katolikiem, ze śladami na skórze
od biczy komuny! A tymi towarzyszami od biczowania, akurat byli rdzenni
Polacy Ale czerwoni biczownicy byli też pochodzenia żydowskiego. To byli ci opracy itp.wysyłani do Polski przez wielkiego formatu zbrodniarza
Stalina. Oni budowali tutaj UB ,KBW itp.Ich dzieciny maja najczęściej po
dwa nazwiska.Drugie polskie nazwisko nadawano im w ZSRR przed
wyjazdem do Polski.I mamy do tej pory takich Szechterów- Michników,
Stolzmanow -Kwaśniewskich itd itp. A jak budowali tę swoją Perelkę?!
Na to wskazują odkrywane cudem ich groby - nawet pod jezdniami
i chodnikami. Na koniec tobie podam,że ojciec zony Pana Prezydenta RP,
jako intelektualista i poetą odbierał cięgi od komuny!

Pozdrawiam z zyczeniem nabrania rozwagi i wiedzxy!

Władysław Panasiuk - 25.06.17 1:36
Kuba. Wydaje mi się, że taką wiedzę (którą pan podaje) ma jedynie członek rządu, być może mam przyjemność z takowym korespondować. Uważam, że jeśli ktoś czegoś nie ukrywa nie powinien mieć problemu z przedstawieniem się. Chyba, że wstydzi się własnego rodu. Piszę na Kworum prawie dekadę i zawsze pod własnym nazwiskiem. Kiedyś w czasach prześladowań pisarze używali pseudonimów, ale to było dawno temu. Wyszliśmy z podziemia, a jeśli coś mamy do powiedzenia publicznie - należy się przedstawić, czy to takie trudne? Wystarczy w wyszukiwarce wpisać moje nazwisko by mnie poznać. Chciałbym podobnie uczynić z panem (znawcą sytuacji politycznej) i chętnie skorzystać z pańskiej wiedzy. Proszę mi to umożliwić - drogi panie Jakubie.

Kuba - 24.06.17 10:56
Podałem w detalch kto finansuje GAZETĘ WYBORCZA, czy to panu nie wystarcza? Przecież pytał pan o to. A o chlopskiej filozofii to pan rozpoczał swoje podchody, nie ja.
Czy za to domaga się pan słów uszanowania? A dlaczego to pan polemizuje z innymi, ktorzy mają więcej ksywek niż ja włosów na głowie, a ode mnie wymaga pan przedstawiania się? Kuba jestem, to czy wystarcza?
A czasy równych i równiejszych minęły już bezpowrotnie.

W Panasiuk - 24.06.17 0:57
Kuba. Jeśli chce pan ze mną polemizować - proszę się przedstawić. Nie potrafi pan odpowiedzieć na proste pytanie, a nazywa mnie chłopkiem - roztropkiem? Troszkę szacunku i roztropności.

Kuba - 23.06.17 10:23
CZY TO ZNACZY, ZE MAM NEGOWAC TO CO NAPISAL PAN MariaN, aby sie panu przypodobac? O, nie!
Jak pan nie wiedzial o Gazecie Wyborczej, kto ja finansuje, to trzeba bylo sie samemu dowiadywac, o tym co jest wiadome kazdemu, kto zabiera glos na temat spraw polskich. Ale wybral pan wlasnie filozofie chlopka-roztropka aby posiac jakies podejrzenie wzgledem rzadu p. Beaty Szydlo. I to nie ja filozofuje, przeciwko obecnemu rzadowi a pan. To tyle na razie.

W. Panasiuk - 23.06.17 3:18
Kuba. Pytanie było proste, szkoda, ze pan go nie zrozumiał. Proszę pamiętać, że czasy filozofów minęły bezpowrotnie. Chłopska filozofia też nie na te czasy. Staramy się mówić dużo lecz nie widać w tym żadnej treści.

Perth - 21.06.17 14:47
KTO UPOWAŻNIŁ KSYWKĘ TYRMANA I KSYWKĘ ARONA TO PRZEMAWIANIA; będziemy my, Polacy popierać....
Wpierw pokażcie mi ŻYDA nie skomunizowanego dla zysku, za jakiego podaje się ów Tadeusz....(sic!)

Aaron Waxmann - 21.06.17 11:50
@Tadeusz Tyrman.

Widać że mamy w kraju jeszcze Żydów , którzy widzą zbrodnie popełnione przez żydokomunę na Polsce i Polakach. Szkoda, że jest ich tak mało.

Człowiek prawy i uczciwy zawsze potrafi odróżnić dobro od zła bez względu na pochodzenie, narodowość i wyznanie.
Nie można tego powiedzieć o towarzyszach żydach i i popierających ich "pożytecznych idiotów". Oni zawsze uważali Polaków za ludzi bez praw, a Polskę za państwo upadłe. I tu się bardzo pomylili towarzysze "handelesi".

Historia Polski na trwałe nazanaczona została "żydowską obstrukcją".
Historii nikt nie zmieni. Można ją tylko fałszować lub ukrywać.
I właśnie to rąbią wielkie grona "handelesów" coraz skuteczniej odganianych od nieuzasadnionego futrowania się na polskiej krwawicy.
Pomstowania słychać od Warszawy przez Nowy Jork po Tel Aviv, jakie to krzywdy wyrządzają "Polaczki" szlachcie jerozolimskiej w Polsce.
Ślą apele do eurokołchozu w rodzaju "zróbcie porządek z tą Polską".

Różne lewacko-libertyńskie Junckery, Timmermanse, Verhofstadty, Tuski, Mogherinie, Tajanie uwijają się jak w ukropie by zaszczuć Polskę i Polaków i narzucić im rozwiązania sprzeczne z polskim interesem narodowym.

Panie Tadeuszu gratuluję trzeźwego i uczciwego spojrzenia na rzeczywistość.
Tacy Żydzi to jak polscy patrioci. I takich uczciwych żydów będziemy my, Polacy zawsze popierać i pokazywać za wzór do naśladowania.

Kuba - 21.06.17 2:04
Mówi się, że nie ma głupich pytań, a są tylko głupie odpowiedzi. Tym razem pytania są głupie i mądra odpowiedź Pana MariaN'a.
A innej odpowiedzi nie mogło być, bo pytający zadali swoje pytania na tzw. bączka.
Puścić bączka, z nadzieją, że może się przyczepi tym razem rządu Pani Premier Szydło i czekać - to ostatnia specjalność Panów Ważnych Komentatorów.

A przecież samemu i bez trudu można dowiedzieć się, że rząd Tuska w roku 2015, tuż przed wyborami wydał na lewackie media, wspierające PO gigantyczną sumę, bo ponad 125 mln, z czego 51 procent zagarnęła gazeta Michnika.
Pytanie tym bardziej bączkowate, bo Rząd PiS ograniczył prenumeraty GW i Newsweeka do minimum dla agencji rządowych, aby nie okradać polskiego podatnika na te dwa szmatławce.
Owszem niektóre samorządy wywodzące się z PO i lewaccy prezydenci miast mają udział w okradaniu podatnika. Do najbardziej wspierających należą Gdański i Poznań.

Samo Miasto Gdańsk przeznaczyło w ubiegłym roku na kontakty z GW ponad 489 tysięcy złotych. No, ale jaki prezydent miasta, tacy i jego POwscy wyborcy, widocznie chcą być okradani.

W. Panasiuk - 19.06.17 14:31
Panie Janie rzeczywiście to nie pan napisał. Serdecznie pozdrawiam i przepraszam

Jan Orawicz - 18.06.17 21:52
Panie Władysławie,bardzo przepraszam,ale ja nie napisałem,że Pan postawił glupie pytanie! To jest dla mnie raczej sprawa ciekawa. Może
w Ministerstwie Kultury jest taki fundusz wspomagania medjów. Jeżeli
coś Pan na ten temat słyszał,to szkoda,że Pan tego pytania tym swoim
zasłyszeniem nie rozszerzył.A tak,to zostało nam tylko przypuszczanie,
że może jest taka rządowa komórka, wspierającą finansowo media lewackie,
prawicowe itp. Pozdrawiam

Panasiuk - 18.06.17 0:20
Zadałem grzecznie to pytanie ponieważ coś o tym słyszałem. Dlaczego panowie zaraz sądzicie, że to głupie pytanie. Kto pyta nie błądzi, a wszystko wiedzący panowie jak zwykle złośliwi.

MariaN - 17.06.17 22:53
Rząd Beaty Szydło nie wspiera lewackich gazetek, głupie pytanie. Bufetowa owszem, jeszcze tak, robi co może aby Szechtera utrzymać przy życiu, ale już w przyszłym roku wybory samorządowe i skończy się eldorado. Zdrajcy Polski działają na szczeblu samorządowym, stworzyli kasty, obstawili się na wielu szczeblach, ciężko będzie to rozwalić, trzeba czasu

Jan Orawicz - 17.06.17 19:32
Z jakiego to powodu rząd ma finansować GW Szechtera - z nadania Stalina
Michnika?! Coś tutaj nie gra!! Czy istnieją dotacje rzadowe na utrzymanie
prasy lewackiej ,prawicowej itp?! Może ktoś wie,ze są takie rządowe dotacje?
Może Pan W.Pansiuk wie? To proszę napisać o tym Panie Władysławie!

W. Panasiuk - 17.06.17 16:04
Czy jest prawdą, że rząd finansuje GW, a jeśli tak to w jakim stopniu?

Lubomir - 16.06.17 21:01
II RP miała na jawnych sabotażystów - Berezę Kartuską. Dzisiaj szkalujący, rujnujący i rozkradający Polskę, czują się całkowicie bezkarni. Ostatnio nawet 'czubek' Kuba Wojewódzki - urągał oficjalnie p. Premier RP. Jego 'historyczny wyczyn', to poniżanie polskiej flagi.

Tadeusz Tyrman - 15.06.17 3:35
Ja się dalej zastanawiam z jakiego to powodu taki Szechter - z nadania
Stalina Michnk ma prawo wydawania TAKIEGO PODLE ZAŁGANEGO
SZMATŁAWCA PT. "GAZETA WYBORCZA?!"My Polacy wyrażnie mamy
takie dziwne skłonności, goszczenia u siebie podłych gości! Jego brat
Stefan mordował żołnierzy AK i WiN i nie ma komu uchwycić tego
zbrodnarza,by go surowo rozliczyć za popełnione zbrodnie .A ilu jest
takich żydo-komuszych zbrodniarzy na żołnierzach AK,WIN,NSZ itp.
Za to mamy stosy przebaczaczy, nastrojonych przez Żydokomunę!
Tak odchodzą czerwoni bandyci z tego Bożego świata,nie tknięci
opuszkiem polskiego prawa.A to ośmiela ich następców do podłych
zachowań wobec nas Polaków. To widać po takich, jak Szechter -Michnik
Stolzmanach-Kwaśniewskich i dalszych! dalszych! tysiące zbójów
ŻYDOKOMUNY. Przebaczać należy,ale nigdy świadomym badytom!!!
T.Tyrman - Żyd nie skomunizowany dla zysku.

Marek - 14.06.17 22:48
Kolejny przekaz propagandowy mijający się z faktami. Czołgi nie były ruskie a amerykańskie załoga to byli sowieci. Dzisiaj zwłaszcza młodym należy tłumaczyć kto to są Rosjanie a kim są sowieci zwłaszcza, że dzisiaj w Polsce mamy więcej sowietów niż w Rosji. W polskiej propagandzie historycznej nie ma mowy o hotelu LUX w Moskwie oraz o Kominternie, który stamtąd rządził połową świata. Nie było tam ani jednego Rosjanina. Na Polskę był tam szkolony Bierut.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Hotel_Lux

Siedem miesięcy temu była osiemdziesiąta rocznica podpisania paktu antykominternowskiego. O tym wydarzeniu, które miało uchronić Europę przed lewackimi pomysłami nikt nie wspomniał.
Dzisiaj Komintern działa z Ameryki i Brukseli, zmienił nazwę ale nie cele.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Pakt_antykominternowski

Ludzie działają koniunkturalnie i chcą się załapać na łatwą dużą kasę na urzędowych synekurach bądź na estradzie. Patriotyzm i ciężką pracę zostawiają naiwnym. Sowieci z czasów komunizmu i współcześni demokratyczni sowieci niczym się nie różnią. Ci współcześni mają jedynie więcej kasy i mniej pcheł.

Wszystkich komentarzy: (23)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

18 Grudnia 1947 roku
Urodził się Steven Spielberg, amerykański reżyser, scenarzysta i producent filmowy.


18 Grudnia 1820 roku
Urodził się Sokrates Starynkiewicz, generał, prezydent Warszawy (zm. 1902)


Zobacz więcej