Poniedziałek 1 Marca 2021r. - 60 dz. roku,  Imieniny: Albina, Antoniny, Radosławy

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 02.02.21 - 19:14     Czytano: [159]

Onet pozwany za karabinek

Fabryka Broni "Łucznik" zamierza wystąpić na drogę sądową przeciwko Ringier Axel Springer za serię artykułów o karabinku Grot na portalu Onet.pl.

Sprawę nierzetelnych artykułów Onetu na temat karabinków Grot obszernie opisywaliśmy w zeszłym tygodniu na antenie TV Republika. Fabryka Broni wydała także oświadczenie w sprawie publikacji red. red. Edyty Żemły i Marcina Wyrwała pt. „Szokujący raport o karabinku Grot. Jest tak zły, że zagraża żołnierzom”.

„Łucznik” wskazuje, że artykuł jest nierzetelny i wprowadza opinię publiczną w błąd.

– Fabryka Broni ubolewa, iż autorzy artykułu nie dochowali rzetelności dziennikarskiej i nie zaprezentowali stanowiska spółki, mimo że zostało ono przekazane pani redaktor 14 stycznia br. Fabryka Broni odpowiedziała bowiem na pytania przesłane przez Panią Edytę Żemłę. Niestety nasze odpowiedzi na temat wprowadzonych już modyfikacji w karabinkach w wersji A1 oraz A2 nie zostały przedstawione w tekście poświęconym karabinkowi MSBS GROT. Budzi to duże wątpliwości dotyczące obiektywizmu, a także intencji publikacji materiału przygotowanego przez dziennikarza innej redakcji – czytamy w oświadczeniu na oficjalnej stronie.

– Tekst bazuje niemal wyłącznie na anonimowych wypowiedziach osób i publikacji archiwalnych zdjęć egzemplarzy pochodzących z pierwszych partii produkcyjnych. Jedyną cytowaną w tekście osobą jest dziennikarz Paweł Moszner a jego opracowanie, zwane w tekście „raportem”, nie jest żadnym oficjalnym dokumentem. Skład zespołu autorskiego również pozostaje anonimowy. Redakcja, w której zatrudniony jest dziennikarz również nie zdecydowała się na publikację tego materiału, mimo opublikowanej zapowiedzi. Trudno zatem uznać za właściwe, aby na podstawie oceny publicysty dokonywać miarodajnej oceny produktu, który przeszedł kompleksowy proces certyfikacji przed przyjęciem broni do użytku – wskazuje Fabryka Broni. Jak czytamy w oświadczeniu, wszystkie wymagania, tak techniczne, jak i prawne, „zostały dopełnione”, czego dowodzi Orzeczenie Szefa IU, a także świadectwo z badań w II trybie OiB. Co więcej, „Łucznik” wciąż modernizuje i ulepsza broń, jednak takiej informacji w materiałach Onetu brakuje.

– Zdecydowana większość opisanych wad i usterek została już wyeliminowana, a ich notoryczne przywoływanie nie ma nic wspólnego z prawdą i tym samym wprowadza w błąd opinię publiczną – podkreślono.

– Niezależnie od tego należy podkreślić, że Fabryka Broni skonstruowała swoją broń zgodnie z wymaganiami zamawiającego i w kooperacji z nim, usuwa wszelkie pojawiające się nieprawidłowości. Mając na uwadze, że jest to nowa konstrukcja – podobnie jak dzieje się to na całym świecie – mają prawo wystąpić elementy czy rozwiązania, które wymagają modyfikacji – czytamy w komunikacie.

TV Republika


.........................................................


Fabryka Broni "Łucznik" z Radomia skierowała pozew cywilny przeciwko wydawcy oraz dwójce dziennikarzy portalu Onet. Chodzi o tekst, w którym opisano rzekome wady karabinka "Grot". Wartość przedmiotu sporu zapisana w pozwie wynosi milion złotych!

Portal Niezalezna.pl dotarł do najnowszych informacji w tej sprawie. Wczoraj Fabryka Broni "Łucznik" z siedzibą w Radomiu złożyła do Sądu Okręgowego w Radomiu pozew o ochronę dóbr osobistych. Kwota dochodzona pozwem to milion złotych! Pozew skierowany został przeciwko Ringier Axel Springer Polska - wydawcy portalu Onet oraz przeciwko autorom tekstu, byli to Edyta Żemła i Marcin Wyrwał.Niezależna.pl

Wersja do druku

MariaN - 04.02.21 21:02
Ostatnio na ulicach polskich miast i internecie uaktywnili sie lewaccy działacze, kremlowscy POmagierzy Putina i agenci berlinscy. Trzeba przyznać, że widać dobre wyszkolenie na każdym kroku. Ostatnio Palikot, (jeśli ktoś nie pamieta tego indywiduum to przypomne, że to jest ten z PO z meską maczugą w łapie), podał instrukcję jak należy atakować rząd. I o dziwo, co niektórzy wykonują te zalecenia na każdym odcinku. Podał w jaki sposób kłamać, korzystać z fake newsów i siać dezinformację. Dobrze, że Fabryka broni z Radomia pozywa Onet, myślę, że 1mln to mała kwota, powinno sie również pozywać kłamców w internecie, bo ci nie są anonimowi i zostawiają ślad.
Przykładem manipulacji niech bedzie stwierdzenie, że Polacy nie potrafią dobrze produkować broni czy też budować mostów, otóż potrafią i to na najwyższym swiatowym poziomie. Jeśli gdzieś w Polsce jest inaczej to wiadomo, że maczają w tym palce ludzie Tuska, np. afera w Bydgoszczy.

Ania - 03.02.21 15:38
https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2021-01-30/most-uniwersytecki-w-bydgoszczy-zamkniety-konstrukcja-moze-sie-zawalic/

Widać, że nie tylko nie potrafimy zrobić broni. Większość NOWYCH obwodnic i mostów jest w ciągłym remoncie.
Z takim mostem jak w Bydgoszczy jest ciągły problem ze strojeniem want tak aby wszystkie przenosiły zadane obciążenie. Z biegiem czasu rozkład sił się zmienia nawet gdyby ten most stał nieużywany.
Brytyjczycy po wojnie wywiezli z Niemiec sprawny helikopter. Jego konstrukcja wymagała co 20 godzin lotu sprawdzać i regulować wanty. Brytyjczycy, którzy uczyli się nim latać już na drugi dzień zginęli.

Ania - 02.02.21 20:55
Widać jak polski lud jest przygotowywany na kolejne zagraniczne lub zaoceaniczne zakupy narzędzi do mordowania ludzi.
Wczoraj propaganda podała, że polskojęzyczne wojsko słabo wypadło w pozorowanym jeszcze ataku przez wschodnią granicę.
Jakie z tego płyną wnioski ?
Trzeba więcej kasy na "obronę" i więcej sojuszników ściągnąć.
Za kilka dni powinien być uruchomiony jakiś "profesor", który zrobi wykład o konieczności ściągnięcia do Polski amerykańskiej bomby atomowej i budowie lotniska z czterokilometrowymi pasami dla najcięższych amerykańskich bombowców. Oczywiście na nas koszt z pieniędzy unijnych czyli niemieckich i francuskich.

Wszystkich komentarzy: (3)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

01 Marca 1951 roku
Został zabity w mokotowskim więzieniu przez UB, strzałem w tył głowy, Łukasz Ciepliński ps. "Pług", komendant WIN-u (ur. 1913)


01 Marca 1954 roku
Na atolu Bikini Amerykanie przeprowadzili testy z bombą wodorową, o sile 600. bomb zrzuconych na Hirosimę


Zobacz więcej