Poniedziałek 1 Marca 2021r. - 60 dz. roku,  Imieniny: Albina, Antoniny, Radosławy

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 30.01.21 - 19:25     Czytano: [122]

Jubileusz


Szanowni Państwo!Dziś będzie śmiertelnie poważnie, jak na jubileusz przystało. Od przeszło dziesięciu lat wysyłam Państwu felietony i uzbierało się 500! (słownie pięćset). Sukces, jak powiadają, ma wielu ojców. Ten nie jest wyjątkiem. Bardzo wiele osób złożyło się na to, że mogłam tak wytrwale felietony tworzyć i je udostępniać. Gdybym chciała wszystkich wymienić, to lista byłaby bardzo długa, a i tak kogoś bym przez nieuwagę pominęła, dlatego dziękuję wszystkim in gremio, nawet bez podziału na "Polki i Polacy".

Kiedy ktoś zaczyna wystąpienie od takiego rozróżnienia, to przełączam kanał, bo wiem, że taka osoba nie ma mi nic do powiedzenia. Nie chodzi o nieznajomość gramatyki. Obecny zakres edukacji może nie obejmować takiej wiedzy jak to, że słowo "Polacy" nie wyróżnia płci, ale o to, że stwarza się rzekomy problem. Wymienianie wszelkich wyimaginowanych ostatnio płci byłoby zbyt zawile, nawet dla ich twórców, a dzielić przecież trzeba, bo to ułatwia walkę klas, ras i płci.

Lewactwo usiłuje nas podzielić wszelkimi możliwymi sposobami. Wychodząc mu naprzeciw, powinnam może do formułki "Szanowni Państwo", dodać jeszcze słowo i "Pozostali". To tak na wszelki wypadek, gdyby ktoś z ultrapostępowej strony nie utożsamiał się z "Państwem", a chciał przeczytać mój jubileuszowy pięćsetny felieton.

Pozdrawiam i do następnej soboty,
Małgorzata Todd

KOMENTARZ DO FELIETONU

Ad. Maskarada 4/2020 (499)

Szanowna Pani Małgorzato

Rzeczywiście maseczkowa maskarada trawa w najlepsze i nic nie zapowiada – nawet „zbawienne” dla zdrowia szczepienia – by ustała. Słusznie Pani zauważyła, że ma ona i „plusy” np. skutecznie nas „zrównuje” i powodowanie, że stajemy się bardziej nierozpoznawalni i anonimowi. To niewątpliwy komfort, zwłaszcza dla tych, którzy chcą się wtopić w tłum. Jednak dla osób publicznych namordnik może stanowić pewien problem. Najbardziej zabawny widok to ten, gdy politycy i to wysokiego szczebla, na użytek patrzącego na nich ludu, noszą maseczki wszędzie tam, gdzie widzi ich oko kamery. Natomiast tam, gdzie tego oka brak, szybko się jej pozbywają. A jeszcze weselej robi się wówczas gdy próbują w owych maseczkach przemawiać. Zważywszy, że zwykle nic ciekawego nie mają do powiedzenia, to uronienie sensu ich „oracji”, nie stanowi dla słuchacza większej straty. Maseczka nie ma również zastosowania jako zasłona rumieńca na twarzy polityków wywołanego wstydem (za to co mówią i robią), bowiem i w czasach bez przymusy noszenia namordników, był im on obcy.

Serdecznie Panią pozdrawiam – Ewa Działa-Szczepańczyk

.........................................................

_______Powieść w odcinkach_______

W tym miejscu będzie się (być może) ukazywała powieść
w odcinkach, którą właśnie piszę.
Oto wstęp.

Małgorzata Todd

ZDARZENIA i ZMYŚLENIA

WstępForma tej O! Powieści, Kroniki, czy Pamiętnika nie jest jednoznaczna. Co jest zdarzeniem, a co zmyśleniem pozostawiam dociekliwości Czytelników. Internet pełen jest prawdziwych ludzi opowiadających zmyślone historie. A może by tak sytuację odwrócić? Zmyślone postacie opowiadają o tym, co naprawdę się zdarzyło. Główne aktorki tego spektaklu to:

Klara – narratorka sagi rodzinnej.

Regina – redaktorka zamierzająca wydać książkę.

Emilia – synowa Reginy, prowadzi własną grę.

Matylda – córka Emilii i wnuczka Reginy, zagubiona w otaczającej ją rzeczywistości.

Osoby zainteresowane proszę o kontakt

.....................................................................................................
.....................................................................................................


Małgorzata Todd zaprasza na łamy kolejnego wydania KABARETU INTERNETOWEGO, gdzie możecie Państwo przeczytać i obejrzeć całość. A jest to wielka uczta dla ducha i kompendium wiedzy z wielu dziedzin życia, nie tylko POLITYKI: Apele, Petycje, Audiobooki, Ciekawe filmy na You Tube, Gościnne występy, Kącik Muzyczny, Zaułek Sztuki, Ogłoszenia ITD…

30 stycznia 2021 r. | Nr 5/2021 (500)

Wersja do druku

Pod tym artykułem nie ma jeszcze komentarzy... Dodaj własny!

01 Marca 1810 roku
Urodził się Fryderyk Franciszek Chopin (lub 22 lutego), polski pianista i kompozytor (zm. 1849)


01 Marca 1634 roku
Polski król Władysław IV Waza pokonał Rosjan pod Smoleńskiem


Zobacz więcej