Niedziela 24 Stycznia 2021r. - 23 dz. roku,  Imieniny: Felicji, Roberta, Sławy

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 10.01.21 - 13:37     Czytano: [205]

Reklama dźwignią


Szanowni Państwo!Reklama dźwignią handlu - głosiło peerelowskie hasło. Zakłamanie polegało na tym, że żaden towar nie potrzebował reklamy, bo wszystkiego brakowało. Reklamy potrzebowała wyłącznie propaganda i pod tym ostatnim względem nic się nie zmieniło.

Czy zauważyliście Państwo pojednanie ponad podziałami? Zarówno rząd, jak i nierząd, namawiają usilnie do szczepień. Każdy robi to jak potrafi i w charakterystyczny dla siebie sposób. Premier stosuje zasadę przekonywania argumentami, nie bacząc iż, gdy działań jest zbyt wiele, można się pogubić w uzasadnieniach, które zdają się chwilami sobie przeczyć. Mniejsza z tym.

Ważne, że opozycja totalna też wzięła się do roboty. Dawno nie widziałam tak udanej akcji reklamowej jak "afera" ze szczepieniem nadobywateli. Wyświechtane w reklamach słowo: "skandal" nabrało nowego blasku dla obu stron barykady. Dla jednych skandalem jest wpychanie się celebrytów bez kolejki, dla drugich kwestionowanie takiego prawa!

Kto i dlaczego zainicjował cały ten zgiełk, nie ma większego znaczenia. Teraz na szczepienia stawią się tłumnie ci popierający demokratycznie wybraną władzę, jak i miłośnicy antypolskich, polskojęzycznych "elit". Zwykła nachalna reklama nie byłaby w stanie tego osiągnąć.

Jeszcze należy się słowo uznania lekarzom zamieszanym w całą tę afaro-reklamę. Od czasu niejakiej Ewy Kopacz niczym mnie to środowisko nie zaskoczy. Tym razem dało wspaniały pokaz studentom medycyny, jak robić pacjentów w zdumionego bezczelnością konia.

Pozdrawiam i do następnej soboty,
Małgorzata ToddKOMENTARZ DO FELIETONU

Ad. Wątpliwości 1/2021 (496)

Szanowna Pani Małgorzato

W kwestii szczepionek przeciw Sars-Cov-2 kluczowa pozostaje odpowiedź na pytanie - czy obecnie zmagamy się z pandemią czy też Covid-19 jest jedną z wielu chorób, które nękają ludzkość od wieków. Pandemia w jeszcze niedawnym rozumieniu tego słowa oznaczała epidemię o szerszym zasięgu geograficznym spowodowaną przez patogeny wywołujące duża śmiertelność w populacji (np. rzędu 30%). Jednak, z nieodgadnionych dla nas przyczyn, działacze z WHO dokonali niedawno zamachu na dotychczasową definicję pandemii ograniczając jej treść tylko do pierwszej części. Tym sposobem obecnie każda choroba rozprzestrzeniająca na określonym obszarze Ziemi w określonym czasie z miejsca staje się pandemią, bez względu na szkody zdrowotne, jakie wywołuje. Praktycznie grypa jest sezonową pandemią, HIV jest notoryczną pandemią itd. Tyle, że z powodu ich istnienia nie stawiało się świata na głowie. Dlatego, niektórzy dociekliwi ludzie snują domysły, że być może w tej globalnej „zabawie” z nami wcale nie chodzi o walkę z pandemią. Jest ona raczej narzędziem do osiągania innych celów – zresztą niezbyt skrywanych, wręcz artykułowanych jawnie od wielu lat – m. in. na Światowym Forum Ekonomicznym (jednak nie nagłaśnianych medialnie, czego efektem jest praktycznie całkowita niewiedza społeczeństw czym to Forum jest i co się na nim ustala?). Wracając jednak do samych szczepień. Przecież śmiertelność spowodowana przez Covid -19, rzędu - 0,4% (dla porównania śmiertelność spowodowana powikłaniami grypy wynosi 2,4%) nie uzasadnia stosowania takich drakońskich środków jak szczepienie wszystkich ludzi na Ziemi. To działanie przypomina zabijanie komara strzałem z armaty. Zważywszy, że patogenów wokół nas mamy dostatek, a nasza odporność jest coraz słabsza (na skutek prowadzonego przez nas trybu życia - ostatnio mocno nam rekomendowanego czyli siedzenia w domu, czystości środowiska w jakim żyjemy i jakości pochłanianego przez lata jedzonka], mamy duże szanse „walczyć” z „pandemiami” za pomocą szczepionek, praktycznie w nieskończoność, przyczyniając się walnie do sukcesu ekonomicznego firm farmaceutycznych.

Serdecznie pozdrawiam i życzę Pani i nam wszystkim, by ten Nowy 2021 Rok nie przybliżył nas ani na krok do "nowej normalności"- Ewa Działa-Szczepańczyk

.....................................................................................................
.....................................................................................................


Małgorzata Todd zaprasza na łamy kolejnego wydania KABARETU INTERNETOWEGO, gdzie możecie Państwo przeczytać i obejrzeć całość. A jest to wielka uczta dla ducha i kompendium wiedzy z wielu dziedzin życia, nie tylko POLITYKI: Apele, Petycje, Audiobooki, Ciekawe filmy na You Tube, Gościnne występy, Kącik Muzyczny, Zaułek Sztuki, Ogłoszenia ITD…

9 stycznia 2021 r. | Nr 2/2021 (497)

Wersja do druku

Pod tym artykułem nie ma jeszcze komentarzy... Dodaj własny!

24 Stycznia 1921 roku
Urodził się Tadeusz Zawadzki, polski harcerz, instruktor harcerski, podporucznik AK (zm. 1943)


24 Stycznia 1908 roku
Urodziła się Barbara Ludwiżanka, polska aktorka (zm. 1990)


Zobacz więcej