Czwartek 22 Kwietnia 2021r. - 112 dz. roku,  Imieniny: Łukasza, Kai, Nastazji

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 26.11.20 - 19:01     Czytano: [320]

Następcy bojówek SB

Kiedy w czasie tzw. stanu wojennego 1981 r. komuniści napadli na Polaków i zamknęli tysiące ludzi w więzieniach i obozach „internowania”, prześladowali, mordowali (nie tylko w Kopalni „Wujek”) Kościół katolicki zorganizował wielką akcję pomocy prześladowanym. Powstał Prymasowski Komitet Pomocy Osobom Pozbawionym Wolności i ich Rodzinom

Kościoły i plebanie były miejscem, gdzie gromadzący się ludzie czuli się wolni, dlatego zresztą przychodzili tam nie tylko wierzący. Księża, tacy jak Jerzy Popiełuszko i wielu Mu podobnych umacniali słowem od ołtarzy naszą wiarę i nadzieję, że zło można dobrem zwyciężyć.

Dziś widzimy, jak bluzgający nienawiścią do Kościoła i duchownych atakują kościoły, księży, naszą wiarę.

Ostatnio nienawistnicy zaatakowali kościół św. Marcina w Warszawie, gdzie w stanie wojennym zbierano żywność, lekarstwa, odzież, aby pomagać prześladowanym. W maju 1983 r. wtargnęła tam bojówka SB (oddział antyterrorystyczny ZOMO), bijąc ludzi na oślep. Zdemolowano pomieszczenia, niszcząc zagraniczne lekarstwa (trudno dostępne w tamtym czasie), uprowadzono i pobito sześciu opozycjonistów w tym matkę Grzegorza Przemyka, zamordowanego przez MO.

Oprawcy z czasów PRL mają następców w III RP. Najdziwniejsze jednak, że atakujących kościoły i duchownych popierają ludzie, którzy korzystali szczodrze z pomocy Kościoła w czasach stanu wojennego!

Romuald Szeremietiew
Facebook

Wersja do druku

Pod tym artykułem nie ma jeszcze komentarzy... Dodaj własny!

22 Kwietnia 1935 roku
Ogłoszono konstytucję kwietniową.


22 Kwietnia 2012 roku
Zmarł znany prezenter telewizyjny Jan Suzin. Architekt. I dyżur spikerski miał w 1955r. Jako lektor czytał teksty filmów (ur. 1930)


Zobacz więcej