Czwartek 22 Kwietnia 2021r. - 112 dz. roku,  Imieniny: Łukasza, Kai, Nastazji

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 22.11.20 - 22:20     Czytano: [365]

Dział: Godne uwagi

Profesorowie w obronie św. Jana Pawła II

Ponad 200 profesorów i pracowników instytutów badawczych stanęło w obronie św. Jana Pawła II. W liście otwartym podkreślili, że oczerniając Papieża, pokazujemy brak szacunku dla najjaśniejszych kart historii. „Jan Paweł II był darem od Boga dla Polski w XX wieku” – podkreślił historyk, prof. Wojciech Polak.

W dokumencie wskazano, że św. Jan Paweł II pozytywnie wpłynął na historię świata. Był bowiem promotorem idei wolności ludzi i narodów.

Jak podkreślono, profesorowie są zobowiązani do szukania prawdy oraz przekazywania jej studentom. W liście zwrócono uwagę, że fala niepodpartych faktami oskarżeń wysuwanych wobec św. Jana Pawła II ma doprowadzić do motywowanego ideologicznie zrujnowania wizerunku osoby godnej najwyższego szacunku.

Te skandaliczne ataki są częścią kampanii przeciwko Kościołowi i zasadom etycznym – zaznaczył historyk, prof. Wojciech Polak.
– Uderza się w wielkie postacie Kościoła, polskiego narodu, a także w naszą tradycję narodową. To jakieś szaleństwo. Jan Paweł II był darem od Boga dla Polski w XX wieku. To człowiek, który doprowadził nas do niepodległości. Został obalony komunizm, Europa mogła się normalnie rozwijać, świat dokonał wielkiego postępu, ponieważ z wielkich połaci globu ziemskiego zniknęła totalitarna władza komunistyczna – to wszystko jest w dużym stopniu zasługa Jana Pawła II i jego mądrej polityki, nawoływań do ludzi, u których miał olbrzymi autorytet, żeby się nie lękali – wskazał prof. Wojciech Polak.

Profesorowie ocenili, że „dla młodych ludzi, którzy urodzili się już po śmierci św. Jana Pawła II, zdeformowany, zakłamany i poniżony wizerunek Papieża może stać się jedynym znanym”. Dlatego zaapelowali o „opamiętanie do wszystkich ludzi dobrej woli”.

Apel można podpisać wysyłając tytuł naukowy i nazwę uczelni pod adres apelprofesorow@gmail.com.

Sygnatariuszami listu są profesorowie m.in. Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego czy Politechnik Warszawskiej. List poparli także pracownicy naukowi różnych instytutów Polskiej Akademii Nauk.
RIRM

Radio Maryja

Wersja do druku

Alina Szymczyk - 05.12.20 14:36
Ojciec Święty Jan Paweł II był darem nie tylko dla Polski , ale dla całego świata. Epoka śmierci w której przyszło nam żyć niszczy to co dobre, a złe wystawia na piedestały. Świety Jan Paweł II sam nie może się bronic, ale Jego dokonania, przesłania jakie pozostawił po sobie świadczą o wielkiej świętości.
Jest tyle ludzi na świeci, którzy Go spotkali, każdy katolik powinien stanąć w obronie dobrego imienia. Dziękuję Profesorom, za list w Jego obronie. Dla mnie i wielu ludzi był świętym za życia i tak pozostanie.

Wszystkich komentarzy: (1)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

22 Kwietnia 1943 roku
Rzezie ludności polskiej dokonane przez ukraińskich nacjonalistów na Wołyniu (zamordowano około 1400 osób).


22 Kwietnia 1915 roku
W bitwie pod Ypres po raz pierwszy użyto gazów bojowych.


Zobacz więcej