Niedziela 24 Stycznia 2021r. - 23 dz. roku,  Imieniny: Felicji, Roberta, Sławy

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 22.11.20 - 11:20     Czytano: [255]

Powody i preteksty


Szanowni Państwo!Gołym okiem widać co jest powodem, a co pretekstem ulicznych demonstracji.
Powodem corocznego Marszu Niepodległości 11 listopada jest duma Polaków ze swej polskości. Zakłócanie tej uroczystości musi posługiwać się pretekstami, nie ważne jak bezzasadnymi, byleby zagranica to kupiła.

Tak zwany strajk kobiet, to próba obalenia demokratycznie wybranego rządu, przez wrogie Polsce siły, czego przywódczynie nawet nie kryją. Preteksty dla mało rozgarniętych mogą być tu byle jakie: nie przestrzeganie, albo nie przestrzeganie konstytucji, szczególne prawa dla zboczeńców, ciągle niedocenianych oraz za mało podziwianych i tak dalej.

Powodem, dla którego rolnicy zdecydowali się wyjść na ulice jest fakt, że nie znajdują swojego prawdziwego przedstawicielstwa w parlamencie. Musieli upomnieć się o swoje prawa poprzez demonstracje. W tym wypadku żadne preteksty nie są potrzebne. Wystarczy sprawę zamilczeć w imieniu zwierzątek.

Żeby się połapać, jakie właściwie mamy w Polsce rządy, trzeba najpierw zastanowić się na czym polega różnica między prawicą a lewicą? Prawica wie, że nie ma sposobu przychylenia nieba wszystkim. Lewica też to wie, dlatego musi kłamać! Wmawia, że obdaruje wszelkich dobrami wszelakimi, których nie ma, ma receptę na wszelakie bolączki, uszczęśliwi cię na siłę, za każdą cenę, jaką jej zapłacisz, lub jaką na tobie wymusi.

Prawica pozostawia obywatelom większy zakres wolności, żeby mogli sobie radzić z przeciwnościami losu. Pozostawienie ludziom inicjatywy opłaca się wszystkim, bo dobre rozwiązania problemów można powielać.

Jakie zatem mamy w Polsce rządy? Każdy niech odpowie sobie sam na to pytanie.

Pozdrawiam i do następnej soboty,
Małgorzata Todd

KOMENTARZ DO FELIETONUAd. Infekcja 46/2020 (489)

Szanowna Pani Małgorzato

Wielu z nas zadaje sobie pytanie - czy kiedykolwiek opędzimy się od niszczycieli naszej chrześcijańskiej cywilizacji? - tych „mędrców”, którzy tworzą idee i tych którzy te idee podchwytują w lot, by następnie wcielić je w życie. W dwudziestym wieku były to przede wszystkim marksistowskie pomysły, które były wdrażane w wielu krajach. Wszystkie one bez wyjątku kończyły się tragicznie, bowiem opierały się na celowym odrzuceniu prawideł rządzących życiem społecznym. Niektórzy naiwni wierzą, że te idee były słuszne, tylko ludzie je wypaczyli. Jednak prawda jest inna - eksperymenty społeczne oparte na tych ideach miały się zakończyć tak jak się skończyły i ich autorzy dobrze o tym wiedzieli. Dzisiaj mamy do czynienia z podobnym eksperymentem społecznym, który mami nas różnymi hasłami „równościowych” i innym ideologicznym bełkotem będącym mutacją marksizmu. Ten eksperyment prowadzi nas prostą drogą do totalitaryzm – to „słychać, widać i czuć”. Ale my tego nie zauważamy, nawet w obliczu powstałej dzisiaj sytuacji, która do złudzenia przypominać zaczyna stare „dobre” czasy KOMUNY, w których królowały – przymus, kontrola, nakazy, kary, dezinformacja i cenzura mediów. Widocznie wystarczy dwa, trzy pokolenia żyjące w miarę normalnych czasach, by te czwarte zapomniało co przeżyły poprzednie. Oczywiście ta niepamięć jest wynikiem „ciężkiej pracy” poświęconej tym pokoleniom. Wre ona na całego - tak w świecie Zachodu, jak i w Polsce – zwłaszcza w ostatnim czasie. I jej efekty możemy już obserwować. Zachodnie społeczeństwa zostały całkowicie ideologicznie ogłupione i na dodatek, ciągle wydaje im się, że żyją w wolnym świecie demokracji. A my – cóż, zakompleksieni, jak zwykle wstydliwie człapiemy za nimi, jako ci cywilizacyjnie zapóźnieni. Oby to nasze człapanie trwało jak najdłużej, a najlepiej by wreszcie ustało, bo do tego "cywilizacyjnego" bagna lepiej się nie pchać.

Serdecznie Panią pozdrawiam - Ewa Działa-Szczepańczyk

POLECAM

.....................................................................................................
.....................................................................................................


Małgorzata Todd zaprasza na łamy kolejnego wydania KABARETU INTERNETOWEGO, gdzie możecie Państwo przeczytać i obejrzeć całość. A jest to wielka uczta dla ducha i kompendium wiedzy z wielu dziedzin życia, nie tylko POLITYKI: Apele, Petycje, Audiobooki, Ciekawe filmy na You Tube, Gościnne występy, Kącik Muzyczny, Zaułek Sztuki, Ogłoszenia ITD…

21 listopada 2020 r. | Nr 47/2020 (490)

Wersja do druku

Pod tym artykułem nie ma jeszcze komentarzy... Dodaj własny!

24 Stycznia 1925 roku
Polski rząd podjął decyzję o budowie pomnika Grobu Nieznanego Żołnierza w Warszawie


24 Stycznia 1920 roku
Urodził się Lech Bądkowski, polski pisarz, dziennikarz, tłumacz oraz kaszubski działacz polityczny (zm. 1984)


Zobacz więcej