Niedziela 24 Stycznia 2021r. - 23 dz. roku,  Imieniny: Felicji, Roberta, Sławy

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 07.11.20 - 15:35     Czytano: [309]

Nowi bogowie


Szanowni Państwo!Światem rządzą mali ludzie z wielkimi pieniędzmi i nie jest to żaden "rząd światowy", tylko draństwo spod ciemnej gwiazdy na czele wielkich korporacji. Kiedy powstawały te giganty, ich szefowie zarabiali dwudziestokrotność tego, co płacili pracownikom. Teraz przyznają sobie uposażenia trzysta razy większe, niż mają ich pracownicy-niewolnicy. Co robią z takimi gigantycznymi pieniędzmi? Powiększać je w nieskończoność, przestało mieć sens. To w pewnym momencie znudzi każdego, no chyba... chyba, że poczuje się bogiem i zechce świat zniszczyć dla własnego kaprysu. Jaki inny pomysł może mieć mały człowiek z wielkimi pieniędzmi? Czy współcześnie nie ma już ludzi wielkich? Może i są, ale wielki z małymi pieniędzmi mało może.

Jakiś czas temu namawiałam do kupowania polskich produktów oznaczonych kodem 590. Przekonałam się, że nie ma to większego sensu. W moim osiedlowym sklepie. filii sieciówki, żadne jabłko, gruszka, czy śliwka nie są pochodzenia polskiego. Za to ryż owszem. Może ktoś potrafi wskazać gdzie znajdują się w Polsce te pola ryżowe?

Rolnictwo trzeba spisać na straty dla dobra piątki zwierząt; kościoły i pomniki, dla dobrego samopoczucia odrażających babsztyli oraz stojących na straży porządku policjantów, którzy dbają, żeby tym wściekłym babom nikt nie zrobił krzywdy.

Czy w tej sytuacji warto jeszcze coś pisać? Na razie zamierzam dotrwać na posterunku do pięćsetnego felietonu. Wówczas dam sobie i Państwu spokój. Nic bowiem nie wskazuje na to, żeby udało mi się magazyn rozsyłać jak dawniej, z powodu sprawnie działającej elektronicznej, demokratycznej cenzury, a pisać do szuflady już mi się nie chce.

Pozdrawiam i do następnej soboty,
Małgorzata ToddKOMENTARZ DO FELIETONU

Ad. Brońmy normalności 44/2020 (487)

Szanowna Pani Małgorzato

Faktycznie – sytuacja jest kuriozalna i to w skali globalnej. Nasze rodzime podwórko – zmaga się dodatkowo z najazdem Hunów rewolty obyczajowej, którzy ostatnio zacierają rączki na wieść o tym, że tłumy wyległy na ulice polskich miast. Tłumy te zostały zaktywizowane ustawą Trybunału Konstytucyjnego. Zapewne to czysty przypadek, że stało się to akurat teraz. Zagadkowe jest jednak to, że ten młodzieżowy tłum tak szybko się zorganizował, a jak wiadomo „tumiwisizm”, oportunizm i konformizm są dość powszechnie występującymi cechami wśród naszych rodaków. Przypuszczalnie jest to kolejny zbieg okoliczności i nie należy tworzyć teorii spiskowych, że ktoś tę zadymę inspiruje i nią kieruje. Agresja i wulgaryzm aktywistów tego „słusznego” oporu społecznego z upodobaniem artykułowane zwłaszcza pod adresem Kościoła, to jedynie rodzaj ekspresji w wyrażaniu swoich poglądów. Po prostu nie ma się czemu dziwić – cywilizujemy się na modłę Zachodniej Europy. Należy się wręcz wstydzić, że tak późno. Zastanawia jedynie jeden fakt – ci wylegający tłumnie na ulice ludzie zupełnie lekceważą nakazy sanitarne. Wygląda na to, że zupełnie nie wierzą w zjadliwość koronawirusa. A może i w nią wierzą, ale są tak zdeterminowani, że ryzykują życie swoje i swoich bliskich. Po prostu to, o co walczą warte jest tego ryzyka. To naprawdę bohaterska postawa, godna naśladownictwa. Również funkcjonariusze policji nie podzielają obaw o życie demonstrantów ociągając się z ich rozpraszaniem, a wręcz niekiedy wspierając ich swoją biernością. Wobec tych dziwnych zdarzeń, nasuwa się pytanie - jest ta pandemia, czy jej nie ma? A może ona raz jest – kiedy służy „słusznej sprawie”, a kiedy jej nie służy – to już jej nie ma. Doprawdy - dziwny ten świat – jak śpiewał swojego czasu Czesław Niemen.

Serdecznie Panią pozdrawiam -Ewa Działa-Szczepańczyk

POLECAM..............................................................................................................................................................
.....................................................................................................


Małgorzata Todd zaprasza na łamy kolejnego wydania KABARETU INTERNETOWEGO, gdzie możecie Państwo przeczytać i obejrzeć całość. A jest to wielka uczta dla ducha i kompendium wiedzy z wielu dziedzin życia, nie tylko POLITYKI: Apele, Petycje, Audiobooki, Ciekawe filmy na You Tube, Gościnne występy, Kącik Muzyczny, Zaułek Sztuki, Ogłoszenia ITD…

7 listopada 2020 r. | Nr 45/2020 (488)

Wersja do druku

Perth - 12.11.20 6:33
Lubomir - 27.01.17 21:17
Polityka poznajemy po działaniu... Wywiady i rozmowy, to często tylko maska polityka. Wierzę, że Donald Trump przyczyni się do stabilizacji rozkołysanego świata. Wierzę w amerykańską kontynuację niedokończonego procesu denazyfikacji ojczyzny Hitlera.

MariaN - 09.11.20 10:58
Tak, swiatem chce "rzadzić" lewacka hołota i gdzieniegdzie im to sie niestety udaje, to są mali prymitywni, skorumpowani i niebezpieczni indywidua. wszędzie gdzie obejmują waadze kraj stacza sie w przepaść moralną jak również ekonomiczną. Polacy jak niejednokrotnie bywało w historii musi walczyć o zatrzymanie tej fali niszczycielskiej. Ta niszczycielska zaraza opanowała już pół swiata, pod wielkimi i wznioslymi hasłami kryje się unicestwienie świata jaki znamy. Trzeba bronić naszych polskich chrześcijańskich wartości a przy okazji bronić tych do których jeszcze ta zaraza ideologiczna nie dotarła

Lubomir - 09.11.20 10:36
Nic dziwnego, że na Andżelikę Merkel przemiennie mówią: 'Hitler w spódnicy' albo 'caryca'. Z jednej strony buduje Czwartą Rzeszę - na gruzach rujnowanej pod pretekstem wirusa Europy, a z drugiej - demoralizuje Europę według zaleceń Niemki - carycy. Carycy, która m.in. po raz pierwszy w historii przeprowadziła aneksję Krymu do imperium rosyjskiego. Europa została omotana siecią niemieckich i niemiecko-rosyjskich agentów i stypendystów. Od strony merytorycznej, nad projektem 'Niemiecka Europa' - pracuje m.in. Uniwersytet Europejski Viadrina we Frankfurcie nad Odrą. W Polsce też nie brakuje politycznych frustratów - wdzięcznych niemieckiej władzy za 'dożywianie', często już w drugim pokoleniu. Zdrada narodu i kolaboracja z jego wrogami, jest najczęściej dziedziczna. Często połączona - z szantażem z zewnątrz. Chyba lekarstwem na zdradziecki rozkład Państwa i Narodu Polskiego może być moralne i intelektualne pospolite ruszenia Polaków, nazywane Ruchem Odnowy. Oczywiście tutaj nie mamy, jak w Odrodzeniu sprzymierzeńca - w postaci kultury łacińsko-włoskiej - z genialnymi włoskimi uniwersytetami, ale może to właśnie Polska powinna inspirować i pozyskiwać m.in. wciąż potężne cywilizacyjnie Włochy - do przywracania germanizowanej, zezwierzęcanej i islamizowanej Europy - odnawiającym się wielorako narodom europejskim. Może wreszcie nadejdzie polska kadencja w Europie i to Polska pokaże Europie - prawdziwą a nie zakłamaną drogę w przyszłość. Europa musi być zdrowym kontynentem a nie kontynentem infekowanym wszystkimi zarazami świata i zidiociałych globalistów.

Jacek Socha - 09.11.20 3:28
Z wielkim smutkiem przeczytałem to zdanie: "Wówczas dam sobie i Państwu spokój" (...)
Czytelnikiem Kworum jestem od NIEpamiętnych czasów i zawsze klikałem w "Krótko...Celnie ... I na temat... Zerkałem na "Obrazki" Pani Małgorzaty, przypominające mi klasyczne portrety Zofii Nasierowskiej, która ze zdjęcia potrafiła stworzyć dzieło artystyczne. Oczywiscie w tym porównaniu mogę się mylić, kto buzię Pani Małgorzaty utrwalał "ku naszej pamięci".

To co Pani Małgorzata przekazywała tak krótko, celnie i na temat - było właśnie takie, bo mądre, aktualne i rzeczowe. Stąd i mój smutek po takim oświadczeniu.

Jest jeszcze inny problem... Z kim Pani Ewa będzie prowadziła "dialog" - komentarze do felietonu - i to takie komentarze, jakich do tej pory nie mają równych - bo łączą w sobie zadziorność i delkatność kobiecą...

A więc pytam: Co to będzie? Czy nam grozi już tylko lektura "Faktów NIEciekawych (z Australii) bo już dobrze znanych" i działalność trolowska faceta-komentatora - jak tu już mówią inni - sołtysa - speca - od psychologii indukowanej.

Kończę APELEM: Drogie Panie nie odchdźcie - pozostańcie i tak jak do tej pory... działajcie!

Jacek

Wszystkich komentarzy: (4)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

24 Stycznia 1996 roku
Premier Józef Oleksy złożył dymisję po tym, jak postawiono mu zarzut szpiegostwa


24 Stycznia 1908 roku
Urodziła się Barbara Ludwiżanka, polska aktorka (zm. 1990)


Zobacz więcej