Niedziela 24 Stycznia 2021r. - 23 dz. roku,  Imieniny: Felicji, Roberta, Sławy

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 31.10.20 - 14:02     Czytano: [243]

Brońmy normalności


Szanowni Państwo!Ktoś zarzucił mi pesymizm i do pewnego stopnia musiałam się z nim zgodzić, chociaż zazwyczaj pesymiści, jak i optymiści uważają się po prostu za realistów. Upatrywanie czyhających niebezpieczeństw pozwala ich uniknąć, a bagatelizowanie oznak zagrożenia może przynieść niepowetowane straty.

Dobrą ilustracją podziału na optymistów i pesymistów jest obecna sytuacja pandemiczna. Społeczeństwo uległo atomizacji na chorych z przerażenia, zmęczonych restrykcjami, ale zdrowych i dzielnych wyznawców teorii spiskowej. Najzabawniejsi są ci ostatni. Mają pretensję do rządu, że nie potrafi ustrzec wszystkich obywateli przed pandemią, która ich zdaniem nie istnieje, została wymyślona.

Nie samą pandemią jednak człowiek żyje. Lewaccy agresorzy nie zasypiają gruszek w popiele. Nie wolno lekceważyć ich ciągłych prowokacji. Oni się nie znudzą, bo nie za bezczynność są wynagradzani przez sponsorów destrukcji. Dożyliśmy czasów, w których normalność sama się nie obroni. Musimy jej pomóc, żeby ta nowa rewolucja nie starła nas na pył. Pierwotna, bolszewicka wprowadzała komunizm głównie przy użyciu bagnetów, bo propaganda nie była w stanie wszystkich ogłupić, zwłaszcza Polaków. Marsz przez instytucje Zachodu okazał się na tyle skuteczny, że tamte społeczeństwa przestały odróżniać dobro od zła. Udało się wmówić im, że wszystko jest względne. Francuzi dopiero niedawno obudzili się z ręką w nocniku.

Czerwoni komuniści usiłowali (raczej bezskutecznie) obrzydzić ludziom posiadanie czegokolwiek. Sześciobarwni próbują zohydzić seks. Ciekawe do jakiego stopnia im się to uda.

Dość tego wulgarnego draństwa! Jeśli policji z jakichś względów nie wypada ruszać bojówkarzy Antify, to może powinni zabrać się za tych przebierańców kibole?

Pozdrawiam i do następnej soboty,
Małgorzata Todd

POLECAM.....................................................................................................
.....................................................................................................


Małgorzata Todd zaprasza na łamy kolejnego wydania KABARETU INTERNETOWEGO, gdzie możecie Państwo przeczytać i obejrzeć całość. A jest to wielka uczta dla ducha i kompendium wiedzy z wielu dziedzin życia, nie tylko POLITYKI: Apele, Petycje, Audiobooki, Ciekawe filmy na You Tube, Gościnne występy, Kącik Muzyczny, Zaułek Sztuki, Ogłoszenia ITD…

31 października 2020 r. | Nr 44/2020 (487)

Wersja do druku

Jacek Socha - 04.11.20 1:18
Normalny KSIĄDZ
Normalni LUDZIE
Normalni POLACY

"Dlaczego noszę maskę? Dlaczego udzielam Komunii św. w masce? Dlaczego spowiadam w masce? Dlaczego trzymam dystans? Dlaczego dezynfekuje ręce? Ano DLATEGO: szanuję Ciebie, człowieku, a mojego Boga nie chcę wystawiać na próbę. Nie teoria spiskowa, tylko miłość".
Ks. Emil Parafiniuk

Ania - 03.11.20 11:28
Dawno temu czytałam czyjeś wspomnienia tylko nie pamiętam czyje, gdzie ich autor pisał jak to dzwoniono do Gierka, który w lecie wyjechał do sanatorium bodajże w Soczi z informacją żeby natychmiast wracał bo zaczął się jakiś strajk. Gierek ze spokojem odparł, żeby się tym nie przejmowali bo tylko jesienne strajki są dla Polski niebezpieczne.
A było to ponad dwadzieścia lat temu i widać wciąż jest aktualne.

Oleńka - 02.11.20 20:24
Pani Małgorzato dziękuję!
Już tytuł mowi sam za siebie; "Brońmy normalności", a ja dodam: brońmy się od tych "zdrowych i dzielnych" wyznawców teorii spiskowych. Mieliśmy tutaj i ciągle mamy, JK BeerSheva, szarlatana Ziębę, trola stachanowca, który chorych nazywa opętańcami, twórcę z Towarzystwa Australijsko-Chinskiego, który umiejscowił normalnego premiera w środku pomiędzy Hitlerem a Stalinem. A wirus m.in. dzięki wyznawcom teorii spiskowych zabija już w Polsce dziesiątki tysięcy za jednym zamachem. A do tego dzićz walcząca o krwawą demokrację wrzeszczy i demoluje wszystko, bo chce zabijać. I dlatego musimy bronić normalności, aby przeżyć...

Wszystkich komentarzy: (3)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

24 Stycznia 1921 roku
Urodził się Tadeusz Zawadzki, polski harcerz, instruktor harcerski, podporucznik AK (zm. 1943)


24 Stycznia 1908 roku
Urodziła się Barbara Ludwiżanka, polska aktorka (zm. 1990)


Zobacz więcej