Wtorek 16 Kwietnia 2024r. - 107 dz. roku,  Imieniny: Bernarda, Biruty, Erwina

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 16.06.07 - 9:21     Czytano: [2021]

Lato w TVP

Kultowe polskie filmy w paśmie „Dobre, bo polskie”, premierowe odcinki seriali: „Moskiewska saga”, „Bez pardonu” i „Życie po życiu”, kontynuacja amerykańskiego hitu „Herosi” i polskiego serialu „Dwie strony medalu”, a także letnie wydania magazynu „Kawa czy herbata” i nowy wieczorny program pt. „Teleexpress Nocą” to wakacyjne propozycje TVP1.

Tegoroczna oferta letnia TVP2 to głównie dobre kino, koncerty i festiwale. Ciekawe pozycje dla siebie znajdą zarówno miłośnicy seriali, jak i dobrego żartu.

W letniej ramówce TVP1 zadebiutuje nowy serial Dimitrija Barshcheevsky’ego pt. „Moskiewska saga”. Jest to 22-odcinkowy serial społeczno-obyczajowy stanowiący ekranizację głośnej powieści Wasilija Aksjonowa. Wysokobudżetowa, zrealizowana z olbrzymim rozmachem produkcja telewizji rosyjskiej z udziałem ponad 250 aktorów, w tym 20 gwiazd i 2900 statystów. Codzienna emisja tego serialu w rosyjskiej telewizji zgromadziła rekordową widownię, czyniąc z „Moskiewskiej sagi" telewizyjne wydarzenie roku. Pierwsze dwa odcinki serialu zostaną wyemitowane w poniedziałek 25 czerwca o godz. 22.05.

Wśród letnich premier w TVP1 pojawi się także serial pt. „Życie po życiu” z Lesley Sharp w roli głównej (emisja: piątki, od 29 czerwca o godz. 21.50) oraz trzecia część serialu kryminalnego „Bez pardonu” opartego na autentycznych przeżyciach Jacka Maple'a, byłego komendanta nowojorskiej policji (wtorki i czwartki od 26 czerwca o godz. 22:45)

W piątki o godz. 20.10, od 29 czerwca, zaprezentowany zostanie nowy serial amerykański pt. „Imperium”. Będzie to film kostiumowy opowiadający o panujących w Rzymie: Juliuszu Cezarze, cesarzu Auguście i Neronie.

W letniej ramówce TVP1 emitowane będą także premierowe odcinki popularnego amerykańskiego serialu „Moda na sukces” (emisja: poniedziałek – sobota, godz. 16.00) oraz australijski serial dla młodych widzów pt. „Szkoła złamanych serc” (poniedziałek - sobota, godz. 10.15). Wśród premierowych pozycji letniej ramówki TVP1 znajdują się także seriale: „Dwie strony medalu” (poniedziałki i wtorki o 18.30) oraz „Herosi” - opowieść o ludziach, którzy posiadają niezwykłe zdolności, a ich przeznaczeniem jest uratowanie świata przed zagładą (czwartki o 20.20).

Wśród letnich premier filmowych TVP1 w cyklu Hit na sobotę pojawią się następujące propozycje: „Starsza pani musi zniknąć” - znakomita komedia Danny’ego DeVito z Drew Barrymore i Benem Stillerem w rolach głównych (premiera 30.06), jedna z najlepszych angielskich komedii „Cztery wesela i pogrzeb” z Hugh Grantem i Andie MacDowell (7.07), „Erin Brockovich” z Julią Roberts (14.07), serial science-fiction pt. „Gwiezdne wrota” (21.07), film sensacyjny w reżyserii mistrza gatunku Johna Woo „Szyfry wojny” (28.07), a także thriller „Za szybcy, za wściekli” (premiera 18.08) oraz oscarowy hit „Za wszelką cenę” w reżyserii Clinta Eastwooda z Hilary Swank w roli głównej (premiera 25.08).

W cyklu „Dobre, bo polskie”, który startuje 25 czerwca widzowie będą mogli zobaczyć kultowe polskie filmy i seriale. W letnim repertuarze, który Jedynka będzie emitowała od poniedziałku do czwartku znalazły się takie pozycje, jak: „Najważniejszy dzień życia” w poniedziałki, serial ”Alternatywy 4” oraz filmy z cyklu „Opowieści niesamowite” we wtorki, seriale: „07 zgłoś się” i „Droga” w środy, seriale: „Kapitan Sowa na tropie, S.O.S” w czwartki.

W cyklu Dobre, bo polskie pojawi się także „Kobra” - jeden z największych hitów polskiej telewizji. Słynny Teatr Sensacji realizowany przez najlepszych reżyserów, z udziałem najlepszych aktorów, pojawiać się będzie w TVP1 od 28 czerwca w każdy czwartek ok. 23.30. Wśród pierwszych spektakli TVP1 zaprezentuje m.in.: „Umarły zbiera oklaski” (1972), „Odwet” (1985) oraz „Przecież ty nie żyjesz” (1977).

Nowością w letniej ramówce TVP1 jest informacyjny, 12-minutowy program wieczorny pt. „Teleexpress Nocą”. Program emitowany codziennie, późnym wieczorem po godz. 22.00 będzie nocną mutacją „Teleexpresu” stanowiącą dynamiczne podsumowanie dnia. Stałym elementem programu będzie zabawny felieton dziennikarza bądź satyryka subiektywnie komentujący wydarzenia minionego dnia. Wśród stałych elementów znajdą się także: niekonwencjonalna prognoza pogody i fragment utworu muzycznego. „Teleexpress Nocą” prowadzić będą: Patrycja Perek, Małgorzata Szczepkowska i Radosław Brzózka. Program zadebiutuje na antenie TVP1 30 czerwca.

Lato w TVP1 to także wakacyjne wydania porannego programu pt. „Kawa czy herbata”. Program będzie nagrywany w różnych interesujących zakątkach Polski. Pierwszy odcinek letnich wydań programu nadany będzie z Częstochowy 22 czerwca 2007 r. W plenerowych emisjach programu „Kawa czy herbata” zaplanowano także wizytę m. in. we Wrocławiu, Starogardzie Gdańskim, w Bieszczadach, w Drohiczynie, w Nałęczowie, Choszcznie, Kartuzach, w Janowie Podlaskim, Jarosławiu, Mrzeżynie i Gnieźnie. Programy poprowadzą: Iwona Schymalla i Paweł Pochwała, Agnieszka Szulim i Maciej Kurzajewski, Katarzyna Nazarewicz i Marek Zając oraz Anna Pawłowska i Radosław Brzózka. Wakacyjne wydania programu „Kawa czy herbata” w wybranych miastach towarzyszyć będą koncertom „Lata z Radiem” organizowanym przez Polskie Radio.

Letnia ramówka TVP1 to także powtórki seriali i programów rozrywkowych. Przez całe wakacje widzowie będą mogli oglądać seriale: „Tygrysy Europy” (poniedziałki i wtorki o 17.35) i „Faceci do wzięcia” (środa – piątek, godz. 18.30) oraz programy rozrywkowe: „Rodzina jak z nut” (środy, godz. 17.35), „Sekrety rodzinne” (czwartki, godz. 17.35), „Jaka to melodia” – wydania specjalne (piątki i soboty, godz. 17.35).

Stałym punktem w ramówce TVP1 są programy publicystyczne. W letniej ramówce nadal pojawiać się będą aktualne wydania programu „Na celowniku” (poniedziałek – piątek, godz. 17.20), we wtorki o 22.00 „Sprawa dla reportera”, a w czwartki po godz. 22:00 Jedynka zaprasza na „Misję specjalną”.

Kulturalna ekipa „Łossskotu” w dniach 19-29 lipca będzie relacjonować wydarzenia z wrocławskiego festiwalu filmowego „Era Nowe Horyzonty”. Reportaż z imprezy zostanie pokazany 3 sierpnia.

Wakacyjne propozycje TVP2

Wśród propozycji cyklu „Kocham Kino” są między innymi premierowe filmy takie jak „Miłość Swanna” Volkera Schlondorfa czy „Fahrenheit 457” w reżyserii Francoisa Truffauta. Nie zabraknie też innych znakomitych produkcji - widzowie będą mieli okazję zobaczyć całą serię „Trzech Kolorów” Krzysztofa Kieślowskiego oraz nagrodzony Oscarem w 2003 r. (za muzykę i charakteryzację) obraz Julie Taymor pt. „Frida”.

Niewątpliwą atrakcją letniej ramówki Dwójki będzie emitowany we wtorki, o godzinie 20.00, ośmioodcinkowy serial „Hotel Babylon”. Sympatyków dobrego humoru zapraszamy na spotkania z popularnymi kabaretami.

„Kabaretowa wojna domowa” odbędzie się 28 lipca w koszalińskim amfiteatrze, podczas XIII. Festiwalu Kabaretowego (emisja: sobota, 28 lipca br., w czterech częściach, od godz. 20.10). Wezmą w niej udział znane i lubiane polskie kabarety. Podczas tegorocznej zabawy opartej o najstarszy konflikt świata, czyli pokoleniową „wojnę domową” spojrzymy okiem satyryka na stosunki rodzinne, przyjacielskie, sąsiedzkie, biurowe i szkolne. Amfiteatr w Koszalinie zmieni się w wielopiętrowy dom i typowe polskie podwórko.

Z kolei IX. Mazurska Noc Kabaretowa oparta będzie na formule - „Dwójki, pary, duety”. Kluczem do tegorocznego kabaretonu w Mrągowie będzie magiczna cyfra 2. W czasie festiwalu przeprowadzony zostanie dowód, ze dwa to lepiej niż jeden i lepiej niż trzy, i że najlepsze kabarety są tylko w TVP2! (emisja: sobota, 14 lipca br., w czterech częściach, od godz. 20.15).

Tradycyjnie w ofercie letniej TVP2 znajdą się także festiwale. 10. sierpnia w amfiteatrze w Mrągowie odbędzie się XIII. Festiwal Kultury Kresowej, w którym wezmą udział nasi Rodacy z Kresów, Litwy, Białorusi, Ukrainy, pielęgnujący polską tradycję, kulturę i język. To swoista lekcja patriotyzmu i wielkie wzruszenia zarówno dla uczestników festiwalu, publiczności w amfiteatrze, jak i widzów Dwójki. W tym roku Telewizja Polska planuje również przedstawić materiały filmowe zrealizowane na Kresach. Organizatorami są Miasto Mrągowo i TVP2. (emisja: piątek, 15.08.07 br., godz. 14.35 i 19.00).

Po raz XI spotkają się w Ciechocinku na Międzynarodowym Festiwalu Kultury i Piosenki Romów Romowie z Polski i Europy. W cieniu ciechocińskich tężni muzykę i piosenki cygańskiego taboru zaprezentują najlepsi artyści romscy. To barwna zabawa propagująca piosenkę cygańską i kulturę romską, język, obyczaje i obrzędy. Gwiazdą tegorocznego Festiwalu - oprócz najlepszych artystów romskich - będzie zespół „Skaldowie”. Reżyserem widowiska jest Bolesław Pawica. (emisja: sobota, 21.07.07 r., godz. 20.10, 21.05 i 22.00).

W ramówce TVP2 znajdą się także relacje z koncertu na warszawskiej cytadeli Pytam o wolność, koncertu piosenek Grzegorza Ciechowskiego Ogólnopolskie Spotkania Zamkowe – Śpiewajmy Poezję (emisja 22.07.07 r. godz. 23:15), Festiwalu Kultury Żydowskiej w Krakowie ( emisja: 01.07.07 r. godz. 23.05 i 02.07.07 r., godz. 0.20), Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Malta w Poznaniu (25-30.06.07 r.) w ramach którego planowany jest koncert Sinead O’Connor, Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym (4-11.08.07 r.) oraz Europejskiego Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy (11-25.08.07 r.)

(TVP)

Wersja do druku

JUM - 09.07.07 8:04
A to wszystko przekazywane będzie kablowymi sieciami operatorów, którzy biorą ile chcą ( osiedle 50 tyś mieszkańców to 1,8 mln. zł rocznie) za to mamy klatki schodowe uplecione pajączyną nie pomocowanych przewodów , łączonych wielokrotnie ( czyli galwanicznie i elektromagnetycznie nie szczelnych)
A USTAWY TELEKOMUNIKACYJNEJ NIE MA !
Po co miała by być ? szkodziła by tylko interesom monopolisty i legislat lobbystów byłby nie do wykorzystania, a tak walizeczka z rączki do rączki, ustawa leży, a interes monopolisty kwitnie przynosząc wstyd Państwu UE w XXI w.
Pytam: ile jeszcze tak prostych spraw nie będzie miało rozwiązania przez "wyjątkowy poziom intelektualny ustawodawców" ? Jeżeli myślą że naród jest ciemny to kolejny raz się mylą i o raz więcej będą zdziwieni, niż byli przekonani.

Wszystkich komentarzy: (1)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

16 Kwietnia 1961 roku
Odbyły się połączone wybory do sejmu oraz rad narod. Wynik 98% dla FJN należy uznać za sfałszowany.


16 Kwietnia 1943 roku
Rząd RP na Wychodźstwie zwrócił się do Czerwonego Krzyża o zbadanie okoliczności Zbrodni Katyńskiej


Zobacz więcej