Poniedziałek 1 Marca 2021r. - 60 dz. roku,  Imieniny: Albina, Antoniny, Radosławy

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 24.10.20 - 23:48     Czytano: [243]

O Życiu, na Fb

W momencie gdy cały kraj zmaga się z pandemią i jej konsekwencjami, ludzie wylewają jeszcze na siebie morze nienawiści.

Od wczoraj z różnych miejsc słyszę tylko jak ludzie są wkurwieni, bo odbiera im się podstawowe prawa. Naprawdę prawo zabicia drugiego człowieka, bo ma PODEJRZENIE wad genetycznych jest dla Was takie ważne? To jest ta wolność, o którą tak bardzo walczymy?
Nie zmieniły się dwa poprzednie powody, przy których aborcja jest legalna: gdy ciąża stanowi zagrożenie dla życia lub zdrowia kobiety ciężarnej oraz gdy zachodzi uzasadnione podejrzenie, że ciąża powstała w wyniku przestępstwa. To się nie zmieniło. Nikt nie wstrzymuje badań prenatalnych. Nikt nie zmusza do porodu jeśli ciąża jest zagrożeniem dla matki.

Usunięto przepis mówiący o prawdopodobieństwie wad dziecka. Nie stuprocentowej pewności. Prawdopodobieństwie.

Mnie zastanawia podejście do wartości życia ludzkiego. Jeśli teraz będziemy walczyć o to, by dzieci można było zabijać, bo MOGĄ BYĆ chore, to czy następnym krokiem będzie zabijanie ludzi starszych, po wypadkach, leżących w śpiączce od lat? Przecież ich życie też jest ciężkie, opieka nad nimi cholernie trudna, wymagająca i obciążająca psychicznie, a do tego kosztowna.

Skąd wiesz czy jutro idąc ulicą nie potkniesz się na ulicy, nie uderzysz głową o krawężnik i nie zostaniesz w efekcie rośliną? Jak dużym obciążeniem będziesz dla swojej rodziny, dla szpitala, dla państwa? Nie będziesz zarabiać, nie będziesz płacić podatków, będziesz całkowicie nieopłacalny. Czy wtedy warto Cię zabić?
Nie rozumiem też jak można powiedzieć, że człowiek zaczyna się po porodzie. Gdyby nie wszystkie poprzednie etapy rozwoju, nie doszłoby do porodu. Nie mógłby rozwinąć wszystkich umiejętności i cech gdyby nie cały rozwój życia płodowego. Życie jest ciągłością.

Zamiast wewnętrznych wojen, marzy mi się żeby nasze państwo wsparło osoby wymagające opieki. Edukowało i pomagało merytorycznie i finansowo osoby ze specjalnymi potrzebami i ich opiekunów. Byśmy wszyscy mieli godne i wartościowe życie.


Ewa Cieślińska


........

Wersja do druku

Pod tym artykułem nie ma jeszcze komentarzy... Dodaj własny!

01 Marca 1951 roku
Został zabity w mokotowskim więzieniu przez UB, strzałem w tył głowy, Łukasz Ciepliński ps. "Pług", komendant WIN-u (ur. 1913)


01 Marca 1810 roku
Urodził się Fryderyk Franciszek Chopin (lub 22 lutego), polski pianista i kompozytor (zm. 1849)


Zobacz więcej