Niedziela 20 Września 2020r. - 264 dz. roku,  Imieniny: Faustyny, Renaty

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 18.07.20 - 8:40     Czytano: [278]

Repolonizacja


Szanowni Państwo!Wygraliśmy o włos z IV Rzeszą i nie chodzi tu niestety o żaden mecz sportowy, tylko o zachowanie resztek suwerenności. Niemiecka buta rozpanoszyła się od Bałtyku po Tatry, uzurpuje sobie prawo dyktowania nam, jak mamy żyć i kto ma być głową naszego państwa.

Niemiecki pismak śmiał wzywać na dywanik Prezydenta Najjaśniejszej Rzeczpospolitej! Media w Polsce są opanowane co najmniej w osiemdziesięciu procentach przez obcy kapitał. Ich szmatławce mają ambicję przewracać Polakom w głowach, co poniekąd im się niestety udaje.

Brak lustracji sędziów owocuje takimi kwiatkami, jak ten z gdańska. Sąd Apelacyjny w „Freie Stadt Danzig” uniewinnił hitlerowca obrażającego Polaków i ukarał Polkę za to, że śmiała nagrać obelgi Niemca!

W Warszawie niemiecka firma komunikacji miejskiej zatrudnia ćpunów jako kierowców autobusów miejskich i każe sobie za to płacić miliony. Tu też nie chodzi wyłącznie o pieniądze, ale i o ideologię przy okazji. Jeden z kierowców ćpunów okazał się homoseksualistą. Jak by można kogoś takiego nie zatrudnić!? Przecież to najwyższe z możliwych kwalifikacje!

A zatem co wymaga repolonizacji? Może prócz mediów, sądownictwa, gospodarki - jeszcze instytucje naukowe? A co z kulturą? Czy wystarczą nam milczące muzea i pomniki?

Czy jest nam potrzebna również repolonizacja teatrów? Jeśli tak, to w jaki sposób jej dokonać? To nie jest pytanie retoryczne. Liczę na konkretne odpowiedzi.

Pozdrawiam i do następnej soboty,
Małgorzata Todd

KOMENTARZ DO FELIETONU

Ad. W PO Trzasku 28/2020 (471)

Szanowna Pani Małgorzato

Pisze Pani, w kontekście wyboru prezydenta Warszawy na prezydenta RP – grozi nam rozlanie warszawskiego szamba na całą Polskę. Dosadna, ale świetna konstatacja. Zagrożenie było spore ze względu na kiepskie rozeznanie polityczne naszych rodaków, które potwierdziło się w wyniku wyborczym. Tak jak przypuszczałam, Duda wygrał wyścig o fotel prezydenta, tylko o włos. Pomijając skutki polityczne tej wygranej, zostaniemy jednak z problemem społeczeństwa totalnie zdezintegrowanego, zdezorientowanego, zmanipulowanego, ogłupionego i nie zdającego sobie sprawy z zagrożeń (oczywiście ten stan zdecydowanie by się pogłębił w przypadku wygranej Trzaskowskiego – na skutek jego skwapliwego przytakiwania programowi „cywilizowania” Polski forsowanego przez elity decyzyjne Unii Europejskiej) . Słowem sytuacja jest bardzo poważna. Dlaczego? Odwołując się do Pani porównania – ponieważ już szambo częściowo się rozlało, nie tylko w Warszawie, ale i w całej Polsce. Niektórzy nasi rodacy stoją już w nim po kostki, tylko tego nie zauważają. Są i tacy, których cieszy rozlewająca się po naszym kraju ideologiczna gnojówka. Widocznie należą do tych, którzy lubią „te zapachy”, a może nawet są od nich uzależnieni. Jednak pozostałym, będzie trudno oddychać powietrzem przesiąkniętym oparami, które, jak wiadomo, są toksyczne, a nawet śmiertelne.

Serdecznie Panią pozdrawiam – Ewa Działa-Szczepańczyk

POLECAM

.....................................................................................................
.....................................................................................................


Małgorzata Todd zaprasza na łamy kolejnego wydania KABARETU INTERNETOWEGO, gdzie możecie Państwo przeczytać i obejrzeć całość. A jest to wielka uczta dla ducha i kompendium wiedzy z wielu dziedzin życia, nie tylko POLITYKI: Apele, Petycje, Audiobooki, Ciekawe filmy na You Tube, Gościnne występy, Kącik Muzyczny, Zaułek Sztuki, Ogłoszenia ITD…

18 lipca 2020 r. | Nr 29/2020 (472)

Wersja do druku

Lubomir - 18.07.20 9:48
Może zamiast proniemieckiego ruchu, proponowanego przez stypendystę Sorosa i utrzymanka niemieckich fundacji, Herr Trzaskowskiego - postawić na powszechny i 'długoterminowy' Ruch Odnowy, zapoczątkowany przez renesansowy umysł, przez Jana Pawła Drugiego. Ten Ruch ma szansę przewyższyć włoskie Rinascimento, bo został zaproponowany przez osobę świętą, już za życia. Nie brakuje pisarzy, artystów i m.in. kompozytorów, którzy mogliby być uznani za twórców Rinnovamento. Ruchy umysłowe mają to do siebie, że startują z niskiego pułapu ale potrafią sięgać Nieba. Potrafią przebijać się do opinii publicznej, jak Leonardo da Vinci i Kopernik

Wszystkich komentarzy: (1)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

20 Września 1939 roku
Rozpoczęła się obrona Grodna przed nacierającą Armią Czerwoną.


20 Września 1939 roku
Zmarł Tadeusz Dołęga-Mostowicz, polski pisarz autor m.in. "Kariery Nikodema Dyzmy" (ur. 1898)


Zobacz więcej