Piątek 29 Marca 2024r. - 89 dz. roku,  Imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 06.07.20 - 18:16     Czytano: [848]

Dział: WPiS

Nowy Numer WPiS 6/2020 już do nabycia


Pojawił się już w sprzedaży najnowszy, czerwcowy numer „Wpisu”. Jak co miesiąc mogą Państwo zapoznać się zarówno z doborowymi reportażami na aktualne tematy, jak i z całą serią materiałów historycznych. W związku z nadchodzącymi wyborami prezydenckimi, które jak chyba nigdy wcześniej nabrały charakteru zaciętej walki o katolicką tożsamość Rzeczypospolitej, nie mogło zabraknąć artykułów poświęconych temu doniosłemu wydarzeniu. Podjęcie patriotycznego obowiązku w dobie wstrząsających światem zamieszek nabiera bowiem szczególnego wymiaru, o czym przypominają nasi najwybitniejsi autorzy, jednogłośnie opowiadający się za Andrzejem Dudą. Piszemy także o aktualnych problemach i zagrożeniach, nurtujących każdego i każdą z nas: jaki będzie nasz świat po zakończeniu zmagań z pandemią koronawirusa? Czy ludzkość wyciągnie z tej trudnej lekcji właściwe wnioski na przyszłość? Nie brakuje też tekstów poświęconych historii Kościoła, jak i historii Polski; wydarzenia z przeszłości opisywane przez naszych autorów układają się w zadziwiająco aktualny przekaz na dzień dzisiejszy... Czerwcowy „Wpis” to ponad 100 stron frapującej lektury!

W bieżącym numerze:
• „Parafio, nie zawiedź!”. Znakomity publicysta Leszek Sosnowski w dobitny sposób ukazuje doniosłą rolę Kościoła katolickiego w trosce o dobro Rzeczypospolitej; głos kapłanów, zwłaszcza jeśli w grę wchodzi sprawa Ojczyzny, jest nie do przecenienia, szczególnie tu i teraz!
• „Dlaczego głosuję na Dudę”. Najwybitniejsze postacie świata nauki i sztuki, elita intelektualna RP popiera Andrzeja Dudę! Tylko on jest gwarantem poszanowania dla polskiej suwerenności!
• „Faszystowskie rodowody systemu sprawiedliwości w Niemczech”. Adam Sosnowski ujawnia szokującą prawdę o niemieckim systemie sądownictwa.
• „Jak zmarł Boży gwałtownik ks. Franciszek Blachnicki?”. Sprawa tajemniczej śmierci Sługi Bożego do dziś nie została wyjaśniona, jednak Czesław Ryszka zwraca uwagę na fakt, iż inwigilująca kapłana agentka SB dziś jest gorącą zwolenniczką ideologii LGBT...
• „W złotej klatce lepiej już było...”. Prof. Ryszard Kantor jak mało kto potrafi dostrzec zagrożenia związane z konsumpcyjnym trybem życia. Czy trwająca pandemia spowoduje odwrót od „zakupowego amoku”, któremu ulegało tak wiele osób?
• „Natchniony mistrz rzeźb i witraży”. Imponujący dorobek artysty rzeźbiarza opisany przez artystkę pióra – Jolantę Sosnowską, czyli piękno i prawdziwa sztuka w najlepszym wydaniu. Artykuł napisany wbrew wszechogarniającej nas brzydocie.
• „Ośmieszające, odarte z polskości i narodowej symboliki”. Temida Stankiewicz-Podhorecka nie patyczkuje się, pisząc o oburzających poczynaniach litewskiego reżysera, który wziął na warsztat „Dziady” Adama Mickiewicza. Nekrošius jawnie atakował polską sztukę!
• „Jeżeli będziemy na siebie patrzeć jako na bitych, ciemiężonych i niedouczonych, takimi się w końcu staniemy”. Z Mateuszem Matyszkowiczem, wiceprezesem zarządu TVP, o bieżących zagadnieniach związanych z Telewizją Polską rozmawia Adam Sosnowski.
• „Barbarzyństwo i ignorancja pod pozorem walki o prawa człowieka”. Dewastacja pomników polskich bohaterów w Waszyngtonie obnażyła hipokryzję poczynań lewackich bojówek, o czym pisze dr Monika Makowska.
• „Czy grozi nam pandemia głodu?”, Prof. Ryszard Kantor odważnie podejmuje próbę odpowiedzi na to niepokojące pytanie...
• „Krnąbrna polska odmienność”. „Bo Polakiem nie wystarczy się urodzić – od czasu do czasu trzeba dać świadectwo prawdzie”, przekonuje prof. Bolesław Orłowski, dając cenne wskazówki młodym pokoleniom Polaków.
• „Jak zadłużali się królowie i Rzeczpospolita”; mniej popularny wśród historyków, ale jakże interesujący i ważny temat finansów państwowych w I Rzeczypospolitej podejmuje prof. Wojciech Polak.
• „Bohater wojny 1920 r. oraz... Hollywood”. Był jednym z najodważniejszych amerykańskich powietrznych wojowników, walczył o Polskę, aby... dotrzymać przysięgi swojego przodka. Wyreżyserował jeden z kinowych hitów wszechczasów... Postać Meriana C. Coopera przypomina dr Monika Makowska.
• „Ireneusz – św. biskup Lyonu, pierwszy teolog chrześcijański”. Prof. Wojciech Roszkowski przypomina postać wybitnego doktora Kościoła i męczennika, autora dzieła „Przeciw herezjom”. Dokładnie w jego wspomnienie liturgiczne przypadają w Polsce wybory prezydenckie...
• „Ludwik Piotrowicz, wybitny badacz starożytności”. Postać znakomitego historyka starożytności, profesora UJ przypomina prof. Piotr Biliński.
• „W obronie sztucznej inteligencji”. Refleksje nad książką Janusza Szewczaka „Idiotokracja, czyli zmowa głupców” prezentuje dr inż. Andrzej Buller.
• „Artura Rubinsteina pamiętny protest w Operze w San Francisco”. Znakomity pianista, do dziś uważany za jednego z najwybitniejszych interpretatorów muzyki Fryderyka Chopina, umiał upomnieć się o Polskę, kiedy zachodnim sojusznikom brak było odwagi. Artykuł dr Moniki Makowskiej.
• „Pionierskie badania zesłańca Czekanowskiego rozwinęły naukę ciemiężycieli”. Kontynuacja znakomitego syberyjskiego cyklu dr. Marka Klecela.
• „Żeglarz ceniony wśród... historyków i archeologów”. O niezwykłej postaci Adama Wolffa – olimpijczyka, historyka i... żołnierza AK pisze Krzysztof Szujecki.
• Światopodgląd – przegląd wiadomości ze świata, m.in. o austriackim lekarzu, który opuścił salę operacyjną, aby udać się do prywatnego gabinetu, i o uprowadzeniu 14-letniej chrześcijanki przez dorosłego muzułmanina.

Krzyżówka z nagrodami

A ponadto: materiały promocyjne najnowszych książek „Białego Kruka”, propozycja internetowego zamawiania książek wydawnictwa oraz kamedulski wiersz Leszka Długosza.

WPiS

 



Wersja do druku

Pod tym artykułem nie ma jeszcze komentarzy... Dodaj własny!

29 Marca 1937 roku
Zmarł Karol Szymanowski, polski kompozytor. Obok F. Chopina, uznawany za najwybitniejszego kompozytora (ur. 1882)


29 Marca 1837 roku
Urodził się Władysław Sabowski, polski poeta, pisarz, dramatopisarz, dziennikarz i tłumacz (zm. 1888)


Zobacz więcej