Piątek 29 Marca 2024r. - 89 dz. roku,  Imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 16.05.20 - 20:35     Czytano: [536]

Zawiśli między...


Szanowni Państwo!



Odmrożenie gospodarki jest pierwszym i zarazem najbardziej oczywistym krokiem ku normalności. Wszystko jedno, co spowodowało wcześniejszą nienormalność: korona-wirus, czy zwyczajny komunizm.

Następnym do odbicia bastionem jest sądownictwo. Zawisły między Moskwą a Berlinem sąd łatwo nie odpuści. Będzie walczył do ostatniej kropli krwi - polskiej niestety - o utrzymanie władzy nadanej mu przez starszych i mądrzejszych ze wschodu i zachodu. Dopiero chaos w państwie byłby tym stanem pożądanym dla sługusów, którzy zawiśli u berlińskich i kremlowskich klamek.

W kulturze i rozrywce komuniści nadal prym wiodą, bo nikt ich stamtąd nawet nie próbuje rugować. Co najwyżej, na zasadzie wentylu bezpieczeństwa wypuszczany jest czasami w TVP jakiś mądrzejszy spektakl (podobnie jak bywało w PRL-u) żeby „inteligencja pracująca” miała poczucie, że władza nie zapomina nawet o tak nielicznej garstce, ale to tylko dla utrzymania status quo.

Gospodarka działa, czy nie działa - każdy widzi i propaganda na tym polu zda się psu na budę. „Niezawisłe sądy”, jak sama nazwa wskazuje, mogą robić co im się podoba, skazywać na więzienie za kradzież batonika i uniewinniać „swoich” niezależnie od zbrodni jakiej by się dopuścili, śmiejąc się ludziom i moralności w twarz. Najtrudniej jest odbić z komunistycznych rąk kulturę, bo tu nawet brak jednoznacznych kryteriów oceny. Jak ci się wulgaryzmy i pornografia nie podobają, toś ciemniak, który nie zna się na wyrafinowanej, prawdziwej sztuce. Ot i tyle!

Pozdrawiam i do następnej soboty,
Małgorzata Todd

KOMENTARZ DO FELIETONU

Ad. Kwiatki nie polskie 19/2020 (462)

Szanowna Pani Małgorzato

Szkoda, że te skądinąd, piękne wiosenne kwiatki wykorzystywane są czasami jako symbole niezbyt pięknych działań ludzi. Zapewne dzieje się tak, by ocieplić wizerunek i tych ludzi i tych działań. W naszej florze mamy jednak sporo gatunków roślin, więc niebawem można się spodziewać kolejnych pomysłów ich użycia jako symboli „czegoś”. Mam kilka propozycji: aksamitka – symbol uwodzenia pozorami (piękna w swej żółto-pomarańczowej kolorystyce, przyciąga wzrok, ale również i pasożytnicze nicienie, przy bliższym poznaniu pokazuje swoje drugie oblicze - specyficzny zapach) , dynia - tykwa – symbol rozpasanej i zatwardziałej władzy (w dobrych warunkach szybko się rozrasta, a owoce - duże i twarde, ususzone mogą trwać latami, trzeba użyć tasaka by je rozłupać), mak – symbol uzależnienia, naiwności i postawy bezrefleksyjnej (jego makowiny mają to „coś” co szybko „urzeka” i trudno się od tego „zauroczenia” uwolnić) , bratek – symbol ludu (dobrze uprawiany pięknie rozkwita, jednak jest kruchy i łatwo go rozdeptać), zatrwian – symbol świadomości narodowej (odpowiednio pielęgnowany pięknie rozkwita, jest mocny i pod byle wiaterkiem się nie ugina, mało tego, odpowiednio ususzony nie traci barw) i na koniec, słonecznik – symbol władzy z nadania z zewnątrz (szybko wyrasta, zawsze ustawia się frontem się do słońca i gdy dojrzeje wszystkie wróble na nim siadają i doszczętnie go obskubują).

Serdecznie Panią pozdrawiam - Ewa Działa-Szczepańczyk

.........................................................

POLECAM









.....................................................................................................
.....................................................................................................


Małgorzata Todd zaprasza na łamy kolejnego wydania KABARETU INTERNETOWEGO, gdzie możecie Państwo przeczytać i obejrzeć całość. A jest to wielka uczta dla ducha i kompendium wiedzy z wielu dziedzin życia, nie tylko POLITYKI: Apele, Petycje, Audiobooki, Ciekawe filmy na You Tube, Gościnne występy, Kącik Muzyczny, Zaułek Sztuki, Ogłoszenia ITD…

16 maja 2020 r. | Nr 20/2020 (463)

Wersja do druku

Pod tym artykułem nie ma jeszcze komentarzy... Dodaj własny!

29 Marca 1943 roku
Oddział Jędrusiów wspólnie z grupą AK rozbił więzienie niemieckie w Mielcu i uwolnił 126 więźniów


29 Marca 1937 roku
Zmarł Karol Szymanowski, polski kompozytor. Obok F. Chopina, uznawany za najwybitniejszego kompozytora (ur. 1882)


Zobacz więcej