Poniedziałek 14 Października 2019r. - 287 dz. roku,  Imieniny: Alany, Damiana

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 10.06.07 - 13:17     Czytano: [1881]

Dział: Interwencje

Doniesienie o przestępstwie

W Gazecie Wyborczej z dnia 8 czerwca 2007 r. zamieszczono „komentarz” Dawida Warszawskiego pt.: „Tym razem przyprawimy sobie gębę w Hiszpanii”.
Autor stara się w nim złagodzić wymowę, być może swojej rodaczki, Pilar Rahola, która w dzienniku hiszpańskim „El Pais” opublikowała artykuł szkalujący naród polski. Erupcji kłamstw i nienawiści do naszego narodu zawartej w publikacji przeciwstawił się Rafał Olszak z LPR zawiadamiając prokuraturę o przestępstwie: „publicznego pomówienia narodu polskiego”.

Dawid Warszawski swym tekstem stara się publikację Pilar Rahola zbagatelizować. Uważa, że reagując na jej pomówienie o nasz udział w Holokauście Żydów może narazić nas na śmieszność i „przyprawić nam gębę” w Hiszpanii.
W końcowym akapicie swego komentarza solidaryzuje się z ziejącą nienawiścią do Polaków autorką i przypomina, że sam na łamach Gazety Wyborczej pisał, że naród polski brał udział w zbrodniach nazistowskich i komunistycznych np. w Jedwabnym w 1941 r. i Gdańsku w 1970 r.
Szerząc zakłamany obraz wydarzeń w Jedwabnym (patrz J. R. Nowak „100 kłamstw Grossa” i „Nowe kłamstwa Grossa”), a także przypisując cynicznie Polakom udział w zbrodniach komunizmu zainstalowanego i wdrażanego w Polsce przez żydowskich rodaków autora, dopuszcza się przestępstwa z art. 52 ustawy lustracyjnej z 15. 03. 07 r. Przekonany o swej nietykalności kończy butnie, że gotów jest się stawić przed oblicze prokuratora!

Czy znajdzie się w kraju odważny przedstawiciel prawa, który spełni życzenie tego cynicznego gościa, naśmiewającego się z obowiązujących nas wszystkich ustaleń nie zezwalających na szerzenie nienawiści między narodami?

Rudolf Jaworek
Warszawa

Wersja do druku

Hackelbery - 17.11.07 11:06
Ten pismak G...wna wyborczego koniecznie chce zorganizować antysemityzm. Oni bez tego nie mogą żyć.

Nijaki - 05.08.07 17:20
Takim żydkom jak ten Warszawski jiwrej to tylko jeden artykuł prawny może dać sprawiedliwośc. Złapać go w ciemnej alejce i podciąc mu jądra i tym samym dokończyć obżeziny aby więcej nie płodził nowych potomow do rozsiewania nienawiści i fałszu.

JUM - 20.06.07 8:23
Opinia indywidualna: należy wskazywać przejawy podżegania do nienawiści pamiętając o właściwym cywilizowanym tonie wskazującym na wyższy stopień rozwoju intelektualnego.
To najleprzy sposób na wytrącenie atutów szowinistycznym populistom.

Skorpion - 10.06.07 17:03
Dawid Warszawski to psełdonim Konstantego Geberta pochodzenia żydowskiego ur. w 1953r. w Warszawie. Od 1989r. współpracownika Gazety Wyborczej red. A. Michnika, więc czego się po nim spodziewać? Niczego dobrego!

Wszystkich komentarzy: (4)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

14 Października 1964 roku
Od władzy został odsunięty Chruszczow. Jego stanowisko objął Leonid Breżniew.


14 Października roku
Dzień Edukacji Narodowej


Zobacz więcej