Czwartek 16 Lipca 2020r. - 198 dz. roku,  Imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 24.04.20 - 14:22     Czytano: [198]

Co zniknie szybciej?

Platforma Obywatelska gubi się podczas epidemii koronawirusa. PO, jako jedyna struktura w Sejmie proponuje bojkotowanie nadchodzących wyborów, jednocześnie nie wycofując swojej kandydatki. Sytuację panującą w polityce najlepiej odzwierciedla ostatni sondaż, w którym Kidawa-Błońska uzyskała… 4 proc. poparcia. Telewizja Republika na Twitterze stworzyła sondę i zapytała: „Co zniknie szybciej? Platforma Obywatelska, czy Covid-19”.

Sejm 6 kwietnia uchwalił ustawę, zgodnie z którą wybory prezydenckie w 2020 r. mają zostać przeprowadzone wyłącznie w drodze głosowania korespondencyjnego. Według nowych przepisów, w stanie epidemii marszałek Sejmu może zarządzić zmianę terminu wyborów, określonego wcześniej w postanowieniu. Ustawa znajduje się obecnie w Senacie.
PO robi wszystko, by nie doszło do wyborów. Borys Budka, lider Platformy Obywatelskiej, wnioskuje o to, by wprowadzić w Polsce stan klęski żywiołowej i tym samym przesunąć termin wyborów prezydenckich na przyszły rok, a konkretnie - na maj 2021 r. Koalicja Obywatelska zamierza złożyć w Sejmie dwa projekty ustaw: nowelizacji Kodeksu wyborczego oraz ustawy o stanie klęski żywiołowej. Jednocześnie PO bojkotowała udział w wyborach, jednak nie wycofując Kidawy-Błońskiej.

Jak na to wszystko patrzą obywatele Polski obrazuje ostatni sondaż, który okazał się fatalny dla Platformy. Wyniki najnowszego badania nie pozostawiają wątpliwości co do politycznych preferencji Polaków przed wyborami prezydenckimi.

W kwietniu największe poparcie uzyskałby Andrzej Duda, na którego zagłosowałoby 59 procent badanych. Najbardziej zaskakuje jednak wynik Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, którą wyprzedzili już... niemal wszyscy kandydaci!

Telewizja Republika stworzyła sondę na Twitterze. Pytanie brzmi: „Co zniknie szybciej?” Dostępne odpowiedzi:

• Platforma Obywatelska,
• Covid-19

A oto wyniki:


Niezależna.pl

Wersja do druku

Lubomir - 26.04.20 10:31
Oby szalejący czy może - szalony wirus i G-5, nie zburzyły pozytywnego wizerunku Zjednoczonej Prawicy. W odczuciu Polaków Amerykanie szarogęszą się jak Rosjanie w Legnicy a G-5 to przede wszystkim amerykańskie bazy wojskowe. Belgowie, gdzie mieści się naczelne dowództwo NATO w Europie - zakazali całkowicie instalowania technologii G-5, na terytorium swojego państwa. W Polsce nikt nie pyta o zdanie Polaków. Tak, jak gdyby nie istniała jedna z instytucji demokracji - referendum...Polacy zaczynają kojarzyć przyszły - gwałtowny spadek odporności immunologicznej rodaków i zapowiadany wzrost zachorowań - z terminem uruchomienia technologii piątej generacji w Polsce. Oby wraz z tymi niepokojami i kontrowersjami, nie spadło poparcie dla polityków - promujących partnerstwo technologiczne z USA.

Wszystkich komentarzy: (1)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

16 Lipca 2006 roku
Zmarł Czesław Czaplicki, żołnierz niepodległościowego podziemia - NSZ, AK, "S", ZChN, więziony i internowany (ur. 1922)


16 Lipca 1965 roku
Otwarto tunel pod Mont Blanc, łączący Francję z Włochami. Budowano go 6 lat, ma 11,6 km długości.


Zobacz więcej