Czwartek 6 Sierpnia 2020r. - 219 dz. roku,  Imieniny: Jakuba, Sławy, Wincentego

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 19.04.20 - 11:19     Czytano: [248]

Żądają klęski dla Polski


Opozycja natrętnie, agresywnie, codziennie domaga się wprowadzenia klęski żywiołowej. Epidemia to dla niech za mało, to ich nie satysfakcjonuje. Żądają klęski dla Polski.Lwy przy Pałacu Prezydenckim uśmiały się jak norki ubawione pomysłem posła Gowina, by podarować Andrzejowi Dudzie bez wyborów dwa lata następnej kadencji prezydenckiej. Ciekawe, komu Gowin przydzielił pozostałe trzy lata?

Przyczajony tygrys, podniecony Kamysz, zażądał, by wstrzymać zakup samolotów F-35. Migi są dużo tańsze, powiedziała mu oblatana żona.

W Sejmie 6 kwietnia toczyła się debata, w której opozycja całą winą za koronawirusa w Polsce, świecie i we wszechświecie obarczyła rząd Morawieckiego. Był to festiwal szaleństwa Soczystych Buraków…

Kierwiński: „PiS chce ukraść Polakom wolne niezależne wybory”. No i mamy konflikt, bo Kierwiński et consortes chcą Polakom ukraść całą Polskę.

Giertych jest oburzony zakazem wchodzenia do lasu. Jedynie tam jeszcze może spotkać jeleni, którzy chcą go słuchać.

Globalizacja nakręcana przez banki, koncerny, korporacje, poza wadami, ma też pozytywne strony. Zauważyła to równoległa cywilizacja wirusowa i zaatakowała globalnie. Jesteśmy świadkami zderzenia cywilizacji. Nie jest to zderzenie, które zapowiadał w 1993 r. Huntington, ale równie bolesne.

Grono speców od dywersji i prowokacji pokrzykuje, że wybory nie mogą odbyć się w maju. Ale konstytucja nie pozwala na zaniechanie wyborów z powodu podwyższonej gorączki opozycji.

Wiecznie rozgorączkowana histeryczka, którą dla hecy wybrano do Sejmu, powiada tak: „Kiedy cały świat zajmuje się epidemią, PiS zajmuje się obsadzaniem posad”. Państwo polskie, niezależnie od świata, musi sprawnie działać. I działa.

Budka, stojąc obok Kidawy przy mikrofonie, podpowiadał jej tekst. Jak sufler w teatrze. Tyle że teatr amatorski, aktorka trzeciorzędna, budka spróchniała.

Felieton opublikowany w tygodniku „Sieci” nr 16/2020

Jan Pietrzak

Wersja do druku

Lubomir - 19.04.20 14:36
Oby tylko rewolucja cyfrowo-biologiczna nie zdewastowała głów najmądrzejszych z mądrych. Czasami wygląda na to, że zostaje z nich tyle, co z ambitnych planów pana Jana Pietrzaka - odnośnie Łuku Triumfalnego w Warszawie. Rozkaz światowców może przestraszyć najodważniejszych.

Wszystkich komentarzy: (1)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

06 Sierpnia 1944 roku
Zmarła Krystyna Wańkowicz, sanitariuszka w Powstaniu Warszawskim, córka Melchiora (ur. ok. 1919)


06 Sierpnia 1978 roku
Zmarł Papież Paweł VI (ur. 1897)


Zobacz więcej