Piątek 18 Września 2020r. - 262 dz. roku,  Imieniny: Irminy, Stanisława

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 04.04.20 - 15:29     Czytano: [506]

Dział: Interwencje

Przeciwko kampanii nienawiści

Adresat/Adresaci petycji: Grażyna Dworakowska Dyrektor BIałostockiego Ośrodka Kultury

Szanowna Pani Dyrektor!


W najbliższym czasie Białostocki Ośrodek Kultury organizuje festiwal filmowy „UNDERGROUND/INDEPENDENT?”, który promowany jest jako impreza o charakterze artystycznym, zawierającym w swoim programie interesujące, niezależne kino. Tymczasem już pobieżna analiza programu tego festiwalu jasno wskazuje, że przedstawione przez organizatorów propozycje daleko wykraczają poza granice dobrego smaku, a prawdę mówiąc – wskazują wprost na antychrześcijański i bluźnierczy charakter przesłania, jakie niesie ze sobą ich treść.

Wśród filmów, które będą mogli obejrzeć widzowie znajdują się m.in. „Ave Satan?”, „Wieczór morderczych zakonnic” czy „Satanico Pandemonium”. Jak możemy dowiedzieć się już z krótkich opisów zamieszczonych na stronie BOK, pierwszy z filmów ma zamiar przedstawiać satanistów jako „źle rozumianych outsiderów”, zaś kolejny ma zamiar obnażyć przed widzami „plugawe sekrety klasztornych cel i skrywane pod habitami mroczne żądze mniszek, które je zamieszkują.”

Nie możemy się zgodzić, by instytucja finansowana z pieniędzy podatników dołączała do przetaczającej się przez Polskę kampanii nienawiści wobec Kościoła katolickiego i katolików, godząc nie tylko w prawdy wiary, ale wręcz po prostu starającej się dehumanizować katolików przypisując im szereg cech, które jednoznacznie kwalifikują się moralnie jako zło, a dobitnie świadczy o tym chociażby opis filmu „Wieczór morderczych zakonnic”.

Mając to na uwadze, my niżej podpisani pod tą petycją żądamy od Pani natychmiastowego wycofania się z planowanych projekcji bluźnierczych filmów, które swą treścią kształtują postawy pełne nienawiści wobec chrześcijaństwa.
PODPISZ PETYCJĘ

Wersja do druku

W.Kubicki - 08.04.20 22:49
Ty cały Kujawiak czemu się boisz podania
swego imiena i nazwiska?!Moje dane o sobie
są w Redakcji Kworum,gdzie podałem swoje
mię i nazwisko oraz pseudonim z czasu PRL,
pod którym zamieszczałem na ulotkach itp.
swoje antykomusze komentarzyki!Kiedy ty
nareszcie podasz swoje imię i nazwsko?!
Teraz w wolnej Polsce ukrywasz się cwniaczku
pod ksywą wmyślając na mnie podstępne bzdury?!
Ciekaw jestem czy ty w czasie komuny byłęś w
Solidarności?! Ja ten związek tworzyłem w Bydgoszczy-
razem z Jankiem Rulewskim i na Kujawach!
A ty pewnikiem w tamtym czasie byłeś jeszcze w PZPR!,
W Solcu Kujawskim także wspierałem NSZZ"S".
Kseroodbitkę mojej legitymacji NSZZ"S".mogę
opublikować! Ciekaw jestem, co ty możesz opublikować
o sobie z tamtego WAŻNEGO HISTORYCZNIE CZASU?

Kujawiak - 08.04.20 8:16
Władek coś ci się polątało. Groziłeś Kworum, groziłeś odejściem ale zostałeś, już pod swoim nazwiskiem, widać Duch Święty odwiedził cię w tych trudnych czasach. Ale teraz to już trzeba być poważnym, bo kiedy piszesz o ateistach, to sobie chyba przypominasz Stowarzyszenie Ateistów i Wolnomyślicieli na Kujawach w którym byłeś instruktorem, tak, że nie wiadomo jeszcze co ci święta Kunegunda powie na powitanie.
I tak dalej plątasz, bo uniosłeś się, że: Obudzili się ateiści i wolnomyśliciele z nadzieją,że w Kworum znajdą swoje miejsce na uderzanie w ISTNIENIE PANA BOGA! Władek, to o czym ty wypisujesz to protest Krucjaty Młodych, młodych katolików zamieszczony i całkiem słusznie w Kworum. Czytaj do końca wszystko uważnie i rozumnie, a nie wyskakuj jak Filip z konobie. Zwróć więcej uwagi na swoje bezpieczeństwo, bo koronowirus polubił ludzi w starszym wieku. Mnie też to grozi. I podpisz petycje!

W Kubicki - 07.04.20 4:00
Na ateistę

Przeżywszy życie
Takie jak trzeba,
Poszedł ateista
Po śmierci do nieba!
Spotkała go tam
Swięta Kunygunda
I rzekła biedakowi -
Jak pan teraz wyglunda?!
A on jej odparł -o Santa!
Ladnie to kpić
Z repatrianta?!

W.Kubicki - 06.04.20 21:47
Obudzili się ateiści i wolnomyśliciele z nadzieją,że w Kworum
znajdą swoje miejsce na uderzanie w ISTNIENIE PANA BOGA!
A tu masz czarcie pociechę,bo czerwona PRL- ze swoimi ateistami
dała w przysłowiowy łeb!!!

Wszystkich komentarzy: (4)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

18 Września 1944 roku
49. d. Powst. Warszaw.: Ewakuowano na Pragę chorych i ciężko rannych. Z B17 zrzucono 1284 zasobników z bronią i amunicją. Dotarło 188 sztuk


18 Września 1981 roku
Francja zniosła po przeszło dwustu latach karę śmierci przez zgilotynowanie.


Zobacz więcej