Wtorek 26 Stycznia 2021r. - 26 dz. roku,  Imieniny: Lutosława, Normy, Pauliny

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 04.04.20 - 12:38     Czytano: [408]

Modlitewnik Świętej Tradycji

- Laudetur Iesus Christus



Modlitewnik Rzymskiego Katolika. Tradycyjny. Katolicki. Zawierający treści przedrukowane z dawnych polskich modlitewników i śpiewników zawierających już wielowiekową spuściznę pobożności wielu pokoleń. Czerpaliśmy z modlitewników począwszy od roku 1844, skończywszy na roku 1955. Każda spisana modlitwa była opatrzona oryginalnie w imprimatur, które zostało również i w naszym wydaniu przytoczone z oryginalnego źródła. Modlitewnik na obecne czasy bardzo unikatowy, polecany zwłaszcza osobom związanym ze Mszą Świętą Wszechczasów i normalnymi, tradycyjnymi formami pobożności. Treści katolickie, bezpieczne.

Znajdziemy w nim między innymi kilka sposobów słuchania Mszy Świętej wraz z modlitwami przed Mszą Świętą, przed i po Komunii Świętej, przygotowanie do Sakramentu Pokuty wraz z obszernym rachunkiem sumienia i Psalmami Pokutnymi, modlitwy poranne, wieczorne oraz modlitwy w ciągu dnia, modlitwy do Trójcy Przenajświętszej oraz do Męki Pańskiej, modlitwy do Najświętszej Maryi Panny, Aniołów i św. Józefa, modlitwy do wielu, wielu innych świętych na ich uroczyści w ciągu roku oraz modlitwy okolicznościowe na różne okoliczności życia, także modlitwy do odmawiania podczas licznych świąt i Tajemnic Wiary w ciągu roku obchodzonych, liczne litanie i nowenny, modlitwy przy konających, a także wiele duchowych, tradycyjnych rozważań.

Prawdziwymi perełkami są tutaj Psalmy Pokutne do odmawiania po spowiedzi przedrukowane z Biblii Wujka z 1846r., modlitwy św. Brygidy (współcześnie określane mianem Tajemnica Szczęścia) z roku 1844, Gorzkie Żale z roku 1838, Koronka do Bożego Miłosierdzia ułożona przez papieża Piusa IX w 1847r., czy też rozbudowana wersja Litanii Loretańskiej z 1857r.

Na końcu dodano obszerny zbiór pieśni do użytku w liturgii, wybrany na podstawie tradycyjnych śpiewników do roku 1958, zamieszczono je tutaj z uwzględnieniem lokalnych zwyczajów w brzmieniu pieśni śpiewanych w kościołach i kaplicach związanych z celebracją Sakramentów Świętych w starym rycie.

Całość zwieńczono bardzo licznymi pięknymi, dawnymi rycinami.

Oprawa szyta, wydanie w poręcznym formacie, w twardej okładce, z sześcioma zakładkami (tasiemkami), na białym papierze biblijnym, ze złoceniem bloku.



• Autor: Zbiór z wielu wieków
• Wydawca: Wydawnictwo ANTYK Marcin Dybowski
• Rok wydania: 2019
• Opis fizyczny: Format b6, ozdobne ilustracje czarno-białe, grafiki, obrazki całostronicowe.

Stron 1952 formatu b6
125x176 mm
6 wstążek-zakładek
Oprawa szyciowa, okładka twarda ze złoceniami i tłoczeniami.
Brzegi modlitewnika złocone.
Papier biały biblijny, gramatura 0,40

• ISBN / ISSN: 9789394564360
• Oprawa: okładka twarda
• Wydanie: Wyd. 1

Więcej prezentacji: Sklep Antyk

Wersja do druku

Pod tym artykułem nie ma jeszcze komentarzy... Dodaj własny!

26 Stycznia 1964 roku
Zmarł Xawery Dunikowski, rzeźbiarz i malarz (ur. 1875)


26 Stycznia 1919 roku
Wojska czeskie, korzystając z zaangażowania Polski w walki na wschodzie, zajęły ziemie Śląska Cieszyńskiego aż za Wisłę


Zobacz więcej