Czwartek 15 Kwietnia 2021r. - 105 dz. roku,  Imieniny: Adolfiny, Odetty, Wacława

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 12.03.20 - 18:24     Czytano: [1636]

Dział: Nasze zdrowie

Koronawirus w Polsce (Aktualizacja)

Epidemia koronawirusa SARS-CoV-2 w Polsce i na świecie - jaka jest aktualna sytuacja epidemiologiczna. Ile osób jest zakażonych, ile objęto kwarantanną oraz ile przebywa pod nadzorem sanepidu? Interaktywna mapa i "pigułka" informacji.

NAJNOWSZE INFORMACJE
12 marca:

[EDYCJA] 16:02 2 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Potwierdzone wyniki badania dotyczą: 2 osób z woj. wielkopolskiego (Poznań).

13:39 - 2 kolejne przypadki zakażenia koronawirusem w Polsce. Pacjenci przebywają w szpitalach w Szczecinie i Opolu.

13:15 - Po tym jako WHO ogłosiło stan pandemii, dzisiaj zostanie wydane rozporządzenie MZ dotyczące wystąpienia w Polsce stanu zagrożenia epidemicznego - poinformował minister zdrowia. Co to oznacza? Możliwości ograniczenia czasowo; sposobu przemieszczania się, obrotu wyznaczonych produktów, czasu pracy, wydarzeń otwartych. To też możliwość udostępnienia każdej nieruchomości i terenów na poczet przeciwdziałania epidemii oraz możliwość kierowania do pracy pracowników medycznych w poszczególnych jednostkach.

12:20 - Zmarła 57-letnia kobieta leczona w poznańskim szpitalu. To pierwsza ofiara koronawirusa w Polsce.

9:35- MZ informuje o 3 kolejnych potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. Potwierdzone wyniki dotyczą: 2 osób z woj. podkarpackiego (Rzeszów) oraz jednej osoby z woj. wielkopolskiego (Poznań).

7:30 - Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że jest trzynaście kolejnych przypadków koronawirusa.

Łącznie w Polsce jest obecnie 51 potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. 50 pacjentów z koronawirusem jest hospitalizowanych. 1 osoba zmarła w wyniku powikłań.

Polityka Zdrowotna


.........................................................
NAJNOWSZE INFORMACJE
20 marca:


[AKTUALIZACJA 8:45]

12 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Potwierdzone przypadki dotyczą: 5 osób z woj. małopolskiego, 4 osób z woj. warmińsko-mazurskiego i po 1 osobie z woj. wielkopolskiego, śląskiego i świętokrzyskiego.

Zakażenia koronawirus Polska

Łącznie w Polsce jest obecnie 367 potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. 362 pacjentów z koronawirusem jest hospitalizowanych. 13 z nich to ozdrowieńcy, czyli osoby, u których ustąpiły objawy. Z powodu koronawirusa w Polsce zmarło 5 osób.
.........................................................
NAJNOWSZE INFORMACJE
31 marca:

83 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 19 osób z woj. śląskiego, 13 osób z woj. podkarpackiego, 12 osób z woj. opolskiego, 10 osób z woj. lubelskiego, 7 osób z woj. małopolskiego, 6 osób z woj. łódzkiego,6 osób z woj. dolnośląskiego, 4 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 4 osób z woj. zachodniopomorskiego oraz po jednej osobie z woj. warmińsko-mazurskiego i woj. pomorskiego.

Jednocześnie resort informuje o śmierci 70-letniej kobiety zarażonej koronawirusem, która była hospitalizowana w Tychach.

08:35

77 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 27 osób z woj. śląskiego, 13 osób z woj. wielkopolskiego, 11 osób z woj. małopolskiego, 9 osób z woj. świętokrzyskiego, 7 osób z woj. lubelskiego, 4 os. w woj. zachodniopomorskiego, 3 os. z woj. dolnośląskiego i 3 osób z woj. pomorskiego.

Łącznie w Polsce jest obecnie 2215 potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem. Z powodu koronawirusa w Polsce zmarło 32 osoby.

Aktualne informacje na stronie:
Polityka Zdrowotna


Wersja do druku

Ania - 01.04.21 21:40
Pamiętam jak "profesorowie" mówili, że jodowanie soli kuchennej spowoduje, że ludzie przestaną chodzić po lekarzach.

Influencer - 01.04.21 10:31
Polacy nie chcą się szczepić na koronawirusa - wyniki badania WUM i UW oraz firmy ARC.

Warszawski Uniwersytet Medyczny
Zapraszamy do zapoznania się z komentarzem eksperta - dr. hab. Wojciecha Feleszko z Kliniki Pneumologii i Alergologii Wieku ....

info w linku jn.
https://www.youtube.com/watch?v=h2QAzPTCX-Q

Konfederata - 01.04.21 7:52
Szczepienie na COVID-19.
Mimo zaszczepienia się wciąż jesteśmy narażeni na zakażenie SARS-CoV-2?

"Włoska lekarka trafiła do szpitala z powodu zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, mimo że wcześniej przyjęła szczepionkę przeciw COVID-19. Lekarz rodzinny dr Michał Sutkowski oraz wakcynolog dr Henryk Szymański tłumaczą, ile czasu musi upłynąć, zanim we krwi wytworzy się wystarczający poziom przeciwciał i dlaczego w przypadku niektórych osób szczepionka w ogóle nie będzie działać....

60-letnia Antonella Franco jest szefową oddziału zakaźnego szpitala Umberto I w Syrakuzach na Sycylii. Tuż przed końcem roku lekarka wraz z innymi medykami udała się na szczepienie do jednostki w Palermo. Sześć dni po tym, jak Franco przyjęła pierwszą dawkę szczepionki przeciwko COVID-19, test potwierdził zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2. Lekarka została hospitalizowana. Obecnie przebywa na oddziale, którym na co dzień kieruje...."

źródło : wp.pl

W Polsce wg aktualnych danych po podaniu szczepionki zmarło już ponad 20 osób. Nieoficjalnie liczba zgonów po zaszczepieniu może być większa.

Informacja w związku z szalejącą cenzurą sprzeczną z polską ustawą zasadniczą.

Wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji zapewnia obywatelom KONSTYTUCJA Rzeczpospolitej Polskiej.
Cenzura jest prawnie zabroniona.
Art. 14 Konstytucji RP zapewnia wolność prasy i innych środków społecznego przekazu.
Zgodnie z art. 54 ust. 2 Konstytucji RP cenzura prewencyjna środków masowego przekazu jest zakazana, a ust. 1 tego artykułu zapewnia wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. Jednocześnie kodeks cywilny wprowadza ochronę dóbr osobistych, w szczególności zdrowia, wolności, czci, swobody sumienia, nazwiska lub pseudonimu, wizerunku, tajemnicę korespondencji, nietykalność mieszkania, twórczość naukową, artystyczną, wynalazczą i racjonalizatorską (art. 23) i pozwala żądać zaniechania cudzego działania zagrażającego dobru osobistego oraz usunięcia skutków takiego naruszenia (art. 24 § 1).

Konstytucja RP jest najwyższym aktem prawnym w obszarze państwa polskiego. Niższe akty prawne typu zarządzenia, rozporządzenia, nakazy , zakazy, pohukiwania na konferencjach prasowych rządu nie znoszą praw konstytucyjnych przysługujacym każdemu obywatelowi.

Konfederata - 07.03.21 9:25
Praktyki faszystowskie w UE!? Rząd RP za "Paszportami Szczepień".

Na niedawnym szczycie unii europejskiej przyjęto uzgodnienia w wielu kwestiach m. in. również w kwestii wprowadzenia tzw. "paszportów szczepień" w zwiazku z tzw. wirusem koronowym.

Rząd III RP przyłączył się do działań UE w kwestii "paszportów szczepień" i zaakceptował wprowadzenie oznaczania populacji UE wzorem jak np. w podbitych państwach III Rzeszy gwiazdą Dawida czy literą P.

Komu ma służyć takie segregacja i rejestrowanie szczepionych i nieszczepionych mimo prawa ustanowionego w Konstytucji o wolności i swobodzie przemieszczania się.

Dziwne, że do tych "faszystowskich" i "dyktatorskich" zapędów lewactwa i urzędników UE polegajacych na segregacji ludności akomoduje się również
Prawo i Sprawiedliwość i tym samym rzekomo "prawicowy" rząd RP.

Po jednoznacznej faszystowskiej wymowie wprowadzonych w całej UE przepisów RODO implementuje się narodom kolejne prawo inwigilacji populacji w postaci obowiązkowych "paszportów szczepień", ograniczajace wolności obywatelskie.

Dakąd zaprowadzi nas europejska lewica, do której dołącza również rzekomo
"prawicowe" Prawo i Sprawiedliwość. Czy czasami prowadzi nas do ogólnoeuropejskiego kołchozu i kibucu?

kilka szczegółów tutaj w linku jn.

https://www.youtube.com/watch?v=sxRKHcV2BdA

Ania - 24.02.21 20:17
Demokratycznego "polityka" można przekupić najniższą łapówką a często wcale nie trzeba mu nic wręczać, wystarczy w gazecie napisać co ma robić.
Gdyby PO bylo dalej u koryta sytuacja byłaby identyczna.

Konfederata - 24.02.21 9:20
Przy rządzie najjaśniejszej Rzeczpospolitej działa wiele agencji potrzebnych w wielu kwestiach zarządzania państwem i podejmowania decyzji.
W dobie tzw. wrażego wirusa na czoło wysuwa się Agencja Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji. Jak możemy doczytać się ze strony internetowej skład osobowy agencji tworzą tzw. autorytety medyczne z pierwszych stron mediów rządowych i tzw. nierządnych. W zespole ekspertów znajduje się 17 osób plus trzy osoby tzw. redakcji naukowej agencji. Agencja jak sama nazwa wskazuje zajmuje się m.in. oceną poziomu technologii medycznych i taryfikacją usług medycznych cokolwiek miałaby ta taryfikacja oznaczać.
Skład ekspertów podejmuje również decyzje doradcze w sprawach wykazu leków leczących schorzenia Covid 19.

Grono ekspertów działających w agencji jest powoływane przez wojewodów na wniosek ministra zdrowia. Wśród znanych nazwisk możemy dostrzec nazwisko pana Krzysztofa Simona i prawej ręki premiera Morawieckiego pana Andrzeja Horbana, niemalże wyroczni w sprawach wyrobionego politycznie wirusa koronowego.

By zasiadać w tym znamienitym gronie ekspertów zgodnie z prawem eksperci musieli wypełnić tzw. "deklarację konfliktu interesów" w której musieli odpowiedzieć na pytania o braku związku z firmami farmaceutycznymi i lobbystami finansowymi w zakresie podejmowanych decyzji eksperckich obecnie i w przeszłości.
I co okazało się. 10 osób z grona ekspertów wykazało w swoich deklaracjach, że, istnieje wyraźny KONFLIKT INTERESÓW między zasiadaniem w radzie ekspertów agencji a ich zależnością lobbingową i współpracą z firmami farmaceutycznymi.
W tym momencie do akcji powinny wkroczyć służby państwa t.zn. Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego oraz służby kontrwywiadu.
Nic takiego jednak nie nastąpiło. Tych 10. ekspertów mających oczywisty konflikt interesów nadal sprawuje swoje funkcje w rządowej agencji.
Na tym jednak nie koniec. Otóż okazało się, że jedna osoba z grona ekspertów
nie wypełniła w ogóle "deklaracji konfliktu interesów". Tą osobą jest prawa ręka pana premiera, wyrocznia w sprawach Covid 19 pan prof. Andrzej Horban.

Czego obawia się pan A. Horban i dlaczego nadal sprawuje funkcję eksperta w państwowej Agencji mimo niespełnienia wymogów określonych prawem?
Otóż okazuje się, że pan prof. rzekomo współpracował z firmami farmaceutycznymi od których rzekomo pobierał tzw. granty. Piszę rzekomo gdyż z ostrożności procesowej opieram się na informacjach w sieci internetowej podawanych przez niektóre portale i witryny WWW.

Mimo oczywistych konfliktów interesów ta cała 11. ekspertów powinna zostać niezwłocznie odwołana z Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji.

Dlaczego jednak tak nie dzieje się? Pozostawiam to ocenie czytelników.
Czy w Polsce istnieje Prawo i Sprawiedliwość?

Wielu szczegółów można dowiedzieć się tutaj:

https://www.youtube.com/watch?v=70vHy1iDDkY

W programie m.in. ekspert UJAWNIA nowe szokujące fakty ws. szczepionek na COVID-19!?

Aaron Waxmann - 23.02.21 8:27
"Ministerstwo Prawdy" z Orwell`a w praktyce!

Katarzyna Tretter-Sierpińska z portalu wprawo.pl:

"...Największym producentem FAKE-NEWS dotyczących Covid-19 jest rząd..."

Czy w Ministerstwie Zdrowia funkcjonuje Ministerstwo Prawdy tak jak w orwellowskim "Roku 1984"?

Dane opracowane przez Narodowy Instytut Zdrowia ,,,, i Higieny.
Zestawienie przypadków grypy i podejrzeń:

- rok 2015 - 3,6 mln osób - przypadków grypy i podejrzeń
- rok 2016 - 4,0 mln osób - "
- rok 2017 - 4,8 mln osób - "
- rok 2018 - 5,0 mln osób - "
- rok 2019 - 4,5 mln osób " "
- rok 2020 - 4,2 mln osób przypadków grypy i podejrzeń + Covid 19.

O jakiej pandemii mówią dezinformatorzy w "ministerstwie prawdy"?
Z przytoczonych danych jw. wynika jasno, że mamy w Polsce spadek zachorowań na grypopodobne i covidopodobne w stosunku do lat poprzednich.
W przypadkach zgonów jest podobnie.
Rzeczywiste zgony na Covid wynoszą ok. 5500 osób jak policzył jeden z internautów. Jak to ma się do 70 000 osób zmarłych w 2020 r. na inne choroby niż Covid spowodowane ograniczeniem dostępu do służby zdrowia i tym samym braku profilaktyki i leczenia.
Te wszystkie fale i mutacje to tylko straszenie ludzi i tworzenie pozorów do ciągłych obostrzeń i terroru sanitarnego. Realizacja planów PLANDEMII trwa.
Pytanie zasadnicze brzmi. Dlaczego ludność świata dała się tak bardzo zastraszyć i uwierzyła w te oczywiste brednie "Ministerstwa Prawdy" ?
Czy aż tak bardzo wpływowe są media "Ministerstwa Prawdy"?
Czy populacja rodzaju ludzkiego zatraciła już instynkt samozachowawczy?

Specjaliści od wirusologii i polityki międzynarodowej mówią jednoznacznie o międzynarodowym spisku związanym z planami ogólnoświatowej rewolucji lewicowej (neobolszewickiej) wdrażanej przez "starszych i mądrzejszych". Na pierwszy plan poszła likwidacja małych i średnich firm jako "ostoja burżuazji" i "kapitalistycznego wyzysku" (zakazy działalności gospodarczej niezgodne z prawem). Ludność świata ma być wyzwalana.
Czy czeka nas "Nowy Wspaniały Świat" taki jak książce Huxley`a.
Wg prof. Ehrilcha z Pensylwanii z tzw. dobrymi korzeniami w "nowym wspaniałym świecie" ma pozostać tylko ok. 1 miliard populacji ludzkiej na ziemi. A co z pozostałymi 7 miliardami żyjących? Trzeba będzie tych ludzi zutyl.....ać? Czy aby ten proces właśnie zaczął się? Wiele oznak i wniosków wskazuje, że mamy do czynienia z PLANDEMIĄ a w Polsce nie występuje nawet epidemia. Czy cały rząd w Polsce stał się orwellowskim "ministerstwem prawdy" a rzeczywistość huxleyowskim "nowym wspaniałym światem"?

Informacje na ten temat m.in. w linku jn.
https://www.youtube.com/watch?v=ZpcZcgU_jgs

Influencer - 13.02.21 11:49
Czy szczepionka zabija?
Dziewięciu (9) pensjonariuszy w Domu Seniora w Woli Czółnowskiej umiera
po zaszczepieniu szczepionkami na Covid 19 18 stycznia 2021 r.
Informuje o tym TV internetowa Media Narodowe na YouTube.
Link tutaj:
https://www.youtube.com/watch?v=UlQDprgFGMY.

Czy sprawa zostanie zamieciona pod dywan przez służby sanitarne RP i przemilczana.
Tzw. media rządowe i nierządne jak widać milczą w służbie ciszy.
Czy tymi zbiorowymi zgonami zajmie się prokuratura Ziobry?

MariaN - 05.02.21 14:50
Chyba zabolało... i rozjuszylo niektórych... ciagle tylko niezgodne z prawem, niezgodne z prawem, niezgodnezprawem a w glowie co jest - tak sie pytam. I co ciekawe i zastanawiające że konfederaci i lewactwo z jednego samowara czaj piją bo i jedni i drudzy chcą koniecznie stanu klęski zywiołowej, bo ten który mamy dziwnie nie wystarcza. Chcą doprowadzić do bankructwa państwa. Szlag ich trafia że Polska
rozwija sie szybko i nadrabia 8 lat złodziejskich rządów Tuska i jego kliki nieudaczników i kryminalistów. Przydaloby sie troche lekcji logiki co niektórym. A zmiany w mandatach korzystne dla ukaranego, bo w ciągu 7 dni kazdy bedzie mógl spokojnie pomyśleć czy jest sens zwrócic sie do sądu a nie tak jak jest teraz, gdy jest zdenerwowany i w emocjach musi zdecydować czy tak czy siak. Opozycja w Polsce cala jest totalna i głupia, przescigają sie w wymyślaniu bzdur i nonsensów, a wszystko jest podporządkowane temu kto bardziej dokopie pisowi, politolodzy twierdzą, ze na próżno szukac takiej opozycji w innych krajach....a tymczasem prawicy zaczęlo rosnąć, już 42 procent. Kaczyński sie nie spodziewał, że dostanie w prezencie tak głupią opozycję. Oby tak dalej

Konfederata - 05.02.21 12:12
Obserwuję wpisy na Kworum niejakiego MariaN-a. Żyjemy rzekomo w wolnym państie i MariaN ma prawo do swoich opinii.
Z jego wpisów wynika jedno. Kto krytycznie i rzeczowo na podstawie faktów odnosi sie do partii PiS i jej błędnych decyzji rujnujących polską gospodarkę i zdrowie i życie Polaków ten jest troll i niepoprawny podżegacz, mąciciel.

Panie MariaN, z czego wynikają tragiczne w skutkach działania rządu PiS, które doprowadziły do niespotykanej od drugiej wojny światowej śmierci ok 70 tys. Polaków nie związanych z Covid 19? Potwierdził to sam GUS i rząd.

Podpowiem Panu. Rząd PiS przestawił służbę zdrowia na zwalczanie rzekomego wirusa i na skutek zaniedbań w leczeniu innych chorób Polacy zaczęli umierać nadprogramowo na inne choroby.
Za te działania Morawiecki i et consortes powinni stanąć przed sądem i odpowiedzieć karnie za niepotrzebne zgony niezdiagnozowanych i nieleczonych na inne choroby chorych Polaków

Wynika z tego, że MariaN jest chyba etatowym funkcjonariuszem partii bezPrawie i nieSprawiedliwość.

PiS widzi, że grunt usuwa się z pod nóg próbuje wprowadzić w Sejmie ustawę zabraniającą odmowy przyjmowania nałożonego mandatu w związku z niezgodnymi z polskim prawem obostrzeniami wprowadzanymi przez ten rząd i nakładaniem mandatów na osoby nie przestrzegające tych obostrzeń.

Wprowadzeniem ww. ustawy PiS chce podważyć istniejący system prawny w Polsce oparty na cywilizacji łacińskiej chcąc nadać uprawnienia sędziów polskim policjantom i zrzucić na obywatela obowiązek udowodnienia swojej niewinności. A gdzie zatem jest zasada domniemania niewinności?
Obywatel jest niewinny dopóki sąd (państwo) udowodni, że jest inaczej.

Sądy Administracyjne już stwierdzały swoimi wyrokami, że obostrzenia i nakładane mandaty są niezgodne z Konstytucją i uchylają kary wobec obywateli.
Rząd wie, że działa nielegalnie bo obawia się wielkich odszkodowań ze strony obywateli gdyby zgodnie z prawem (z Konstytucją) wprowadził stan klęski żywiołowej lub stan wojenny. Wówczas obywatele musieliby bezwzględnie podporzadkować się decyzjom rządu w obszarze decyzji dot. walki z PLANDEMIĄ. Mieliby wówczas prawo do odszkodowań. Obecnie nie mają prawa a rząd rzuca Polakom betonowe koła ratunkowe powodujące likwidację średnich i małych firm rodzinnych.

W obecnym stanie obywatele nie muszą stosować się do tzw. obostrzeń i reżimowi sanitarnemu gdyż te obostrzenia są niezgodne z prawem.
Rząd RP trzeciej i pół NIERZĄDEM stoi. Takie decyzje podjęły sądy administracyjne w tym państwie. Ja tylko przypominam czytelnikom i szanownemu, nadgorliwemu panu MariaN-owi.

MariaN - 04.02.21 21:13
Sporo dziwaków naokoło i pytanie o co im tak naprawdę chodzi. Najpierw mówią ,że pandemi nie ma, póxniej gdy sami choruja, mówią że jednak jest, ale nie trzeba nosić maseczki, potem noszą, krytykują obostrzenia i zamykanie knajp a jak się poda przykład z Francji, Belgii, Niemiec, Hiszpanii czy Portugalii, to się jąkają i udają, że nie słysza. A na drugi dzień znów gadają to samo. Ci ludzie są tak niewiarygodni, gorsi jeszcze od lewactwa, bo udają narodowców, a sa podczepieni pod plac czerwony w Moskwie. Pod sąd to może, jak już to wszystko skończy sie szczęśliwie, powinni stanąć ci permanentni przeszkadzacze, bo jak na wojnie działaja przeciwko polskiemu narodowi a to jest zdrada stanu...

Aaron Waxmann - 04.02.21 10:04
Dobrowolność przymusowa!?
Cytuję narodowego mistrza felietonu:

"Jak widzimy, jesteśmy dopiero na początku drogi do "dobrowolności przymusowej", ale i ona nadejdzie, bo - jak twierdzi poeta - "gdy władzę twórczy szał ogarnie, to..".
"...W oczekiwaniu na ten moment zapoznajmy się z opinią prawną, którą akurat otrzymałem od jednego z moich honoralbles correspondants. Liczy ona sobie 33 bite strony plus 3-stronicowy załącznik. Wprawdzie całość jest bardzo interesująca, ale przekraczałaby ramy tego artykułu, więc ograniczę się do zaprezentowania wniosków końcowych, które pozwalają zorientować się w sytuacji. Po pierwsze - że szczepienia przeprowadzane w ramach ogłoszonego przez Radę Ministrów Narodowego Programu Szczepień, są eksperymentem medycznym przeprowadzanym na ludziach. Po drugie - że do szczepień zostały wykorzystane szczepionki dopuszczone "warunkowo" i tylko na 1 rok i pozostają one na etapie badań klinicznych dotyczących ich skuteczności i bezpieczeństwa. Po trzecie - że na czas opracowania szczepionek i na czas "wyszczepiania" Parlament Europejski i Rada UE "zawiesiły" szereg przepisów regulujących badanie, stosowanie i wprowadzanie do organizmu ludzkiego organizmów genetycznie zmodyfikowanych GMO. W związku z tym - po czwarte - masowe szczepienia takimi preparatami będą postępowaniem bezprawnym. Bo - po piąte - obowiązujące prawo zezwala na udział w eksperymencie medycznym ściśle określonej grupie osób i tylko w określonych sytuacjach za ich uprzednią zgodą, w związku z czym brak jest podstaw prawnych do masowych "wyszczepiań" w ramach Narodowego Programu Szczepień. Wobec tego - po szóste - każdy, kto poddaje się "wyszczepianiu", powinien zostać poinformowany, że bierze udział w eksperymencie medycznym, podobnie jak powinien zostać poinformowany na temat statusu szczepionek, a obowiązek dostarczenia takiej informacji spoczywa na organizatorach Narodowego Programu Szczepień. Tymczasem zdecydowana większość, a może nawet wszytkie osoby uczestniczące w tym eksperymencie medycznym nie są poinformowane, nawet o tym, w czym tak naprawdę uczestniczą. Punkt siódmy przytacza zacytowany wcześniej przepis konstytucji, a punkt ósmy powtarza i rozwija zasadę z punktu piątego. Po dziesiąte - prawo do dobrowolnie wyrażonej zgody na udział w eksperymencie medycznym nie podlega żadnym ograniczeniom, nawet w przypadku wprowadzenia stanu nadzwyczajnego, w związku z tym zastosowanie jakiejkolwiek formy przymusu - bezpośredniego, czy pośredniego - będzie działaniem bezprawnym, a zatem może skutkować odpowiedzialnością karną i cywilną, mimo przyjętej przez Sejm zasady tzw. "dobrego Samarytanina" - że funkcjonariusze publiczni nie odpowiadają za nadużycie władzy w związku ze zwalczaniem epidemii - bo konstytucja jest aktem prawnym wyższego rzędu. Po jedenaste - nie można dopuścić kobiety ciężarnej do poddania się zabiegowi szczepienia nawet za jej zgodą, gdyż nie jest możliwe dokonanie wnikliwej oceny skutków zarówno dla niej samej, jak i dla dziecka, a - po dwunaste - jeśli wskutek szczepionki dojdzie do uszkodzenia dziecka poczętego, będzie to skutkowało odpowiedzialnością karną i cywilną tych, którzy "wyszczepienia" dokonali, albo do niego dopuścili i to w pełnym zakresie. Po trzynaste - odpowiedzialności tej podlega personel medyczny, a klauzula "dobrego Samarytanina" nie ma tu zastosowania. Po czternaste - że obecnie stosowane szczepionki zostały dopuszczone "warunkowo", więc wnioski wynikające z niniejszej opinii prawnej będą miały zastosowanie również w przypadku użycia następnych, warunkowo dopuszczonych szczepionek. Kropkę nad "i" stawia punkt piętnasty, stwierdzający, że poddanie "wyszczepianiu" całej populacji w ramach Narodowego Program Szczepień stanowi eksperyment medyczny na niespotykaną dotąd skalę.

(-) Stanisław Michalkiewicz

Konfederata - 27.01.21 23:31
Rząd pod sąd?! Rada Ministrów RP wydaje rozporządzenia niezgodne z polską ustawą zasadniczą czyli konstytucją.
Sądy uznają zakazy i obostrzenia wprowadzane przez Radę Ministrów za niekonstytucyjne.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Opolu uznał rozporządzenie Rady Ministrów dot. obostrzeń oraz zakazów działalności gospodarczej wybranych branż za niezgodne z konstytucją Rzeczpospolitej Polskiej.
Z kolei Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie 25 listopada 2020 r uznał rozporządzenie ministra zmuszające do zakrywania ust i nosa jest sprzeczne z konstytucją.
Rząd również łamie ustalenia Komisji Europejskiej w kwestii dopuszczenia do obrotu niesprawdzonych i niezbadanych szczepionek firm Pfizer i Moderna.

Polecam zapoznanie się z ustaleniami prof. Mirosława Piotrowskiego, byłego posła do parlamentu europejskiego.

- felieton filmowy Mirosława Piotrowskiego w linku poniżej.

https://www.youtube.com/watch?v=00csP5phiKQ

MariaN - 21.01.21 19:01
Jak to mowią , ruskie onuce atakują, chociaż na kilometr waniajet głupotą i brakiem logiki a szkoda, bo bogata Polska jest w naszym wspólnym interesie, chyba że ktoś nie czuje sie Polakiem i wtedy wszystko zaczyna być zrozumiałe

Konfederata - 20.01.21 8:13
KŁAMCY ZAWODOWI?!

Niejacy Niedzielski - ekonomista od zdrowia w RP III i pół oraz znany wszystkim bankster Morawiecki na wspólnej konferencji prasowej w URM dla mediów złożyli deklaracje, że jak liczba zachorowań na wrażego wirusa ukoronowanego przez starszych i mądrzejszych spadnie poniżej okreslonych wartości to obostrzenia będą znoszone i życie wróci do normalności.

Jeżeli liczba zachorowań spadnie poniżej 19 tys. zakażeń to przejdziemy do strefy czerwonej, dalej poniżej 10 tys. to do srtrefy żółtej, i poniżej 5 tys. do strefy zielonej.

W tym miejscu należy zadać pytanie czy mówili prawdę.

Mimo osiągnięcia juz dawno tych liczb jw. ani im się śni żeby zluzować obostrzenia i pozwolić ludziom na normalna egzystencję.
Mało tego. od czasu owej konferencji ci rządowi krętacze zaostrzyli jeszcze bardziej reżim sanitarny i wzmogli działalność represyjną wobec wszystkich obywateli naruszajacych ten nielegalny i niezgodny z konstytucją stan obostrzeń.

Kłamstwa Morawieckiego i Niedzielskiego wyszły na jaw. 21 listopada kiedy to zapowiadali powrót do stref.

Nie wierzysz, że kłamią zobacz dane na filmie w linku jn.

https://www.youtube.com/watch?v=eGrAv3B6z6Q

Dlaczego rząd RP III i pół kłamie i nie realizuje składanych obietnic i deklaracji.

Ania - 16.10.20 17:41
NIe będąc ekspertem a logicznie rozumując uważam, że każdy prędzej czy później zetknie się z tym wirusem. Błędem było stosowanie restrykcji w okresie letnim w którym mamy znikomą ilość przypadków grypy a samowyzdrowienie kowidowców w tym okresie wynosiło 99%.
Zbliża się czas wzrostu zachorowań na grypę i jak do tego dołączą się jeszcze kowidowcy to nasi funkcjonariusze "słórzby" zdrowia zagubią się w wymyślanych dla nich procedurach.
Brak jest informacji czy osoba, która samowyzdrowaiła może ponownie zachorować na tego koronowirusa i jakie wtedy są rokowania.
Już Nostradamus stosował dużo wcześniej znane metody przenoszenia odporności.
W czasie tzw. pierwszej wojny światowej oddział niemiecki został potraktowany bronią biologiczną i tylko jeden żołnierz ocalał, którego potem przebadał lekarz E. Nissle. Doszedł on do wniosku, że przyczyną odporności tego żołnierza był rodzaj bakterii jaki tylko on posiadał. Do dzisiaj są te bakterie sprzedawane pod nazwą MUTAFLOR. Czy ta bakteria poradzi sobie z jakimkolwiek wirusem to nie wiem ale na pewno będzie pomocna przy bakteryjnym zapaleniu płuc.

Konfederata - 15.10.20 23:45
DEKLARACJA Z Great Barrington

Protest 6 tys. naukowców przeciw "zamykaniu" krajów
Bolton, Wielka Brytania

Blisko 6 tysięcy naukowców i ekspertów ds. ochrony zdrowia dołączyło do globalnego ruchu protestu przeciwko polityce ścisłej kwarantanny i "zamykania" krajów dotkniętych ciężko epidemią koronawirusa SARS-CoV-2 - informuje BBC.

Naukowcy, którzy podpisali się pod tym ostrzeżeniem twierdzą, że reżim ścisłej kwarantanny ma "dewastujący wpływ na fizyczne i psychiczne zdrowie" ludzi oraz na funkcjonowanie społeczeństwa.

Autorzy apelu wzywają do objęcia ochroną najbardziej narażonych na ostry przebieg COVID-19, podczas gdy zdrowe, młode osoby powinny wrócić do normalnego życia.

Krytycy tego podejścia wskazują, że takie podejście utrudni ochronę osób z grup ryzyka. Ponadto długoterminowe powikłania w związku z przejściem COVID-19 - jak twierdzą - może mieć wpływ również na tych, którzy nie należą do grup ryzyka.

Pod tzw. Great Barrington Declaration podpisało się m.in. 66 lekarzy z Wielkiej Brytanii w tym - znani z telewizji - dr Phil Hammond i dr Rosemary Leonard - zauważa BBC, a także lekarze, którzy odgrywają kluczowe role w Brytyjskim Stowarzyszeniu Medycznym.

Pod deklaracją, która narodziła się w USA, dotychczas podpisało się ok. 6 tysięcy naukowców i ekspertów ds. ochrony zdrowia.

Zdaniem popierających deklarację reżim kwarantanny obowiązujący do czasu pojawienia się szczepionki wywoła "nieodwracalne szkody" społeczne, zwłaszcza dla przedstawicieli słabszych grup społecznych.

Podpisani pod deklaracją alarmują, że w związku z reżimami kwarantanny zmniejsza się wyszczepialność dzieci oraz pogarsza się stan opieki lekarskiej nad osobami cierpiącymi na choroby serca i nowotwory.

Ponadto popierający deklarację wskazują, że ryzyko związane z COVID-19 jest 1000 razy większe dla osób starszych i schorowanych niż dla dzieci, dla których grypa jest groźniejsza niż COVID-19. Dodają, że budowanie odporności stadnej w populacji zmniejszy ryzyko zakażenia dla wszystkich członków społeczeństwa - w tym również dla grup ryzyka.

Podpisani pod deklaracją apelują, by grupy ryzyka objąć szczególną ochroną - testować regularnie pracowników domów opieki i kierować tam przede wszystkim osoby, które są odporne na COVID-19 (po przejściu zakażenia) i dostarczać zakupy do domów emerytom.

Za BBC

JK BeerSheva - 21.05.20 9:52
Wirus koronowy, maseczki, szczepionka, inżynieria społeczna.

Znany w Polsce i w świecie felietonista Stanisław Michalkiewicz daje upust
swoim uwagom na temat wirusa koronowego i wszelkim skutkom wynikającym. Cytuję:

"...Weźmy sprawę takich maseczek. Żyją jeszcze ludzie pamiętający, jak pan minister Szumowski publicznie wyszydzał te maseczki, że niczemu one nie służą, a potem nie tylko zmienił zdanie, ale nawet wprowadził obowiązek ich zakładania. Próżno zachodzilibyśmy w głowę nad przyczynami zmiany tego stanowiska, gdyby się nie okazało, że znajomy brata pana ministra wpadł na pomysł zrobienia interesu, że on sprowadzi maseczki, rząd je od niego kupi, a żeby nie zaśmierdziały się w rządowych magazynach, nakaże je nosić wszystkim obywatelom pod groźbą surowych kar finansowych. I tak się stało, z tym, że ów SPRYCIARZ za 5,5 mln złotych dostarczył jakiś Scheiss.
W dodatku "Gazeta Wyborcza", która obecnego rządu nie lubi, a być może też miała jakiegoś przyjaciela, co to chciały zrobić podobny interes, wszystko wykryła, co zmusiło Ministerstwo Zdrowia do zawiadomienia niezależnej prokuratury o "przestępstwie". Miejmy jednak nadzieję, że "policmajster powinność swej służby zrozumie" i wszystko zakończy się wesołym oberkiem.
Ale przecież te maseczki to drobiazg niewątpliwy w porównaniu ze "szczepionką", nad którą wszyscy na wyścigi "pracują", no a jak już skończą pracowanie, a starsi i mądrzejsi dogadają się co do podziału rynku, to skorumpowane przez cwaniaków rządy wprowadzą przymus szczepionkowy dla 7,5 miliarda ludzi. Toż to niewyobrażalna żyła złota, która wystarczy nie tylko dla autorów tego biznesplanu, ale nawet z samego kurzu, jaki podnosi się przy przeliczaniu takich pieniędzy, można będzie wykroić fortuny dla wszystkich zblatowanych rządów, zwłaszcza gdy szczepionka będzie składała się z rozpuszczonego w destylowanej wodzie cukru-pudru.

Dzięki uzyskanym w ten sposób środkom, no i oczywiście tresurze, jakiej ludzkość została już poddana pod pretekstem epidemii, będzie można sfinansować wszystkie społeczne inżynierie, z rewolucją komunistyczną na czele. To oczywiście teoria spiskowa, ale czy naprawdę pozbawiona wszelkich podstaw? Jak w takim razie można by wytłumaczyć nerwową reakcję pana ministra Szumowskiego na deklarację pani Edyty Górniak, że raczej woli zginąć, niż poddać się temu szczepieniu? Wprawdzie pani Górniak jest tylko pojedynczą osobą, a wiadomo, że - jak zauważył Majakowski - "jednostka zerem, jednostka bzdurą" - ale kiedy na horyzoncie jawi się możliwość zrobienia interesu stulecia, to na wszelki wypadek trzeba dmuchać nawet na zimne, pamiętając, że "na tym świecie pełnym złości nigdy nie dość jest przezorności...". Koniec cytatu.

Obowiązkowe szczepienia, czipowanie, selekcja, 100%. inwigilacja to wszystko jeszcze przed nami.
Inżynieria oddziaływania na masy posunięta do absurdu. Czyżby? Raczej inżynieria obliczona na kasowanie maluczkich w majestacie prawa. Przy tym korupcja na gigantyczną skalę. Jak nie wiadomo o co chodzi to...
Handełesy żadnej okazji nie przepuszczą.

Lubomir - 16.03.20 11:32
Włosi coraz częściej kojarzą wybuch epidemii chińskiego wirusa z pobytem 30-to tysięcznego kontyngentu wojsk amerykańskich we Włoszech, w Polsce i Krajach Ościennych. Czyżby była to odpowiedź Rosji na sankcje Europy i Ameryki nałożone na Rosję? A może reakcja na próbę zmniejszenia wpływów Rosji w Europie? Nie jest wykluczone, że wywiad rosyjski miał wgląd w pracę laboratorium wojskowego w Wuhan...Zarażanie Włochów przez Chińczyków z Mediolanu, może być jedynie alibi - dla prawdziwych siewców tragedii. W Chinach obowiązuje kara śmierci i raczej niewielu jest chętnych do naruszania prawa. Nawet poza granicami Państwa Środka.

Wszystkich komentarzy: (19)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

15 Kwietnia 1990 roku
Zmarła Greta Garbo, szwedzka aktorka (ur. 1905)


15 Kwietnia 1963 roku
Urodziła się Beata Szydło, polska polityk i samorządowiec. Od 2005 posłanka na Sejm V, VI, VII i VIII kadencji. Od 2015 premier rządu RP


Zobacz więcej