Piątek 18 Września 2020r. - 262 dz. roku,  Imieniny: Irminy, Stanisława

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 12.03.20 - 18:24     Czytano: [675]

Dział: Nasze zdrowie

Koronawirus w Polsce (Aktualizacja)

Epidemia koronawirusa SARS-CoV-2 w Polsce i na świecie - jaka jest aktualna sytuacja epidemiologiczna. Ile osób jest zakażonych, ile objęto kwarantanną oraz ile przebywa pod nadzorem sanepidu? Interaktywna mapa i "pigułka" informacji.

NAJNOWSZE INFORMACJE
12 marca:

[EDYCJA] 16:02 2 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Potwierdzone wyniki badania dotyczą: 2 osób z woj. wielkopolskiego (Poznań).

13:39 - 2 kolejne przypadki zakażenia koronawirusem w Polsce. Pacjenci przebywają w szpitalach w Szczecinie i Opolu.

13:15 - Po tym jako WHO ogłosiło stan pandemii, dzisiaj zostanie wydane rozporządzenie MZ dotyczące wystąpienia w Polsce stanu zagrożenia epidemicznego - poinformował minister zdrowia. Co to oznacza? Możliwości ograniczenia czasowo; sposobu przemieszczania się, obrotu wyznaczonych produktów, czasu pracy, wydarzeń otwartych. To też możliwość udostępnienia każdej nieruchomości i terenów na poczet przeciwdziałania epidemii oraz możliwość kierowania do pracy pracowników medycznych w poszczególnych jednostkach.

12:20 - Zmarła 57-letnia kobieta leczona w poznańskim szpitalu. To pierwsza ofiara koronawirusa w Polsce.

9:35- MZ informuje o 3 kolejnych potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. Potwierdzone wyniki dotyczą: 2 osób z woj. podkarpackiego (Rzeszów) oraz jednej osoby z woj. wielkopolskiego (Poznań).

7:30 - Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że jest trzynaście kolejnych przypadków koronawirusa.

Łącznie w Polsce jest obecnie 51 potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. 50 pacjentów z koronawirusem jest hospitalizowanych. 1 osoba zmarła w wyniku powikłań.

Polityka Zdrowotna


.........................................................
NAJNOWSZE INFORMACJE
20 marca:


[AKTUALIZACJA 8:45]

12 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Potwierdzone przypadki dotyczą: 5 osób z woj. małopolskiego, 4 osób z woj. warmińsko-mazurskiego i po 1 osobie z woj. wielkopolskiego, śląskiego i świętokrzyskiego.

Zakażenia koronawirus Polska

Łącznie w Polsce jest obecnie 367 potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. 362 pacjentów z koronawirusem jest hospitalizowanych. 13 z nich to ozdrowieńcy, czyli osoby, u których ustąpiły objawy. Z powodu koronawirusa w Polsce zmarło 5 osób.
.........................................................
NAJNOWSZE INFORMACJE
31 marca:

83 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 19 osób z woj. śląskiego, 13 osób z woj. podkarpackiego, 12 osób z woj. opolskiego, 10 osób z woj. lubelskiego, 7 osób z woj. małopolskiego, 6 osób z woj. łódzkiego,6 osób z woj. dolnośląskiego, 4 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 4 osób z woj. zachodniopomorskiego oraz po jednej osobie z woj. warmińsko-mazurskiego i woj. pomorskiego.

Jednocześnie resort informuje o śmierci 70-letniej kobiety zarażonej koronawirusem, która była hospitalizowana w Tychach.

08:35

77 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 27 osób z woj. śląskiego, 13 osób z woj. wielkopolskiego, 11 osób z woj. małopolskiego, 9 osób z woj. świętokrzyskiego, 7 osób z woj. lubelskiego, 4 os. w woj. zachodniopomorskiego, 3 os. z woj. dolnośląskiego i 3 osób z woj. pomorskiego.

Łącznie w Polsce jest obecnie 2215 potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem. Z powodu koronawirusa w Polsce zmarło 32 osób.

Aktualne informacje na stronie:
Polityka Zdrowotna


Wersja do druku

JK BeerSheva - 21.05.20 9:52
Wirus koronowy, maseczki, szczepionka, inżynieria społeczna.

Znany w Polsce i w świecie felietonista Stanisław Michalkiewicz daje upust
swoim uwagom na temat wirusa koronowego i wszelkim skutkom wynikającym. Cytuję:

"...Weźmy sprawę takich maseczek. Żyją jeszcze ludzie pamiętający, jak pan minister Szumowski publicznie wyszydzał te maseczki, że niczemu one nie służą, a potem nie tylko zmienił zdanie, ale nawet wprowadził obowiązek ich zakładania. Próżno zachodzilibyśmy w głowę nad przyczynami zmiany tego stanowiska, gdyby się nie okazało, że znajomy brata pana ministra wpadł na pomysł zrobienia interesu, że on sprowadzi maseczki, rząd je od niego kupi, a żeby nie zaśmierdziały się w rządowych magazynach, nakaże je nosić wszystkim obywatelom pod groźbą surowych kar finansowych. I tak się stało, z tym, że ów SPRYCIARZ za 5,5 mln złotych dostarczył jakiś Scheiss.
W dodatku "Gazeta Wyborcza", która obecnego rządu nie lubi, a być może też miała jakiegoś przyjaciela, co to chciały zrobić podobny interes, wszystko wykryła, co zmusiło Ministerstwo Zdrowia do zawiadomienia niezależnej prokuratury o "przestępstwie". Miejmy jednak nadzieję, że "policmajster powinność swej służby zrozumie" i wszystko zakończy się wesołym oberkiem.
Ale przecież te maseczki to drobiazg niewątpliwy w porównaniu ze "szczepionką", nad którą wszyscy na wyścigi "pracują", no a jak już skończą pracowanie, a starsi i mądrzejsi dogadają się co do podziału rynku, to skorumpowane przez cwaniaków rządy wprowadzą przymus szczepionkowy dla 7,5 miliarda ludzi. Toż to niewyobrażalna żyła złota, która wystarczy nie tylko dla autorów tego biznesplanu, ale nawet z samego kurzu, jaki podnosi się przy przeliczaniu takich pieniędzy, można będzie wykroić fortuny dla wszystkich zblatowanych rządów, zwłaszcza gdy szczepionka będzie składała się z rozpuszczonego w destylowanej wodzie cukru-pudru.

Dzięki uzyskanym w ten sposób środkom, no i oczywiście tresurze, jakiej ludzkość została już poddana pod pretekstem epidemii, będzie można sfinansować wszystkie społeczne inżynierie, z rewolucją komunistyczną na czele. To oczywiście teoria spiskowa, ale czy naprawdę pozbawiona wszelkich podstaw? Jak w takim razie można by wytłumaczyć nerwową reakcję pana ministra Szumowskiego na deklarację pani Edyty Górniak, że raczej woli zginąć, niż poddać się temu szczepieniu? Wprawdzie pani Górniak jest tylko pojedynczą osobą, a wiadomo, że - jak zauważył Majakowski - "jednostka zerem, jednostka bzdurą" - ale kiedy na horyzoncie jawi się możliwość zrobienia interesu stulecia, to na wszelki wypadek trzeba dmuchać nawet na zimne, pamiętając, że "na tym świecie pełnym złości nigdy nie dość jest przezorności...". Koniec cytatu.

Obowiązkowe szczepienia, czipowanie, selekcja, 100%. inwigilacja to wszystko jeszcze przed nami.
Inżynieria oddziaływania na masy posunięta do absurdu. Czyżby? Raczej inżynieria obliczona na kasowanie maluczkich w majestacie prawa. Przy tym korupcja na gigantyczną skalę. Jak nie wiadomo o co chodzi to...
Handełesy żadnej okazji nie przepuszczą.

Lubomir - 16.03.20 11:32
Włosi coraz częściej kojarzą wybuch epidemii chińskiego wirusa z pobytem 30-to tysięcznego kontyngentu wojsk amerykańskich we Włoszech, w Polsce i Krajach Ościennych. Czyżby była to odpowiedź Rosji na sankcje Europy i Ameryki nałożone na Rosję? A może reakcja na próbę zmniejszenia wpływów Rosji w Europie? Nie jest wykluczone, że wywiad rosyjski miał wgląd w pracę laboratorium wojskowego w Wuhan...Zarażanie Włochów przez Chińczyków z Mediolanu, może być jedynie alibi - dla prawdziwych siewców tragedii. W Chinach obowiązuje kara śmierci i raczej niewielu jest chętnych do naruszania prawa. Nawet poza granicami Państwa Środka.

Wszystkich komentarzy: (2)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

18 Września 1620 roku
Polskie wojska poniosły klęskę w bitwie z Turkami pod Cecorą.


18 Września 1993 roku
Ostatni transport żołnierzy z byłego ZSRR opuścił Polskę.


Zobacz więcej