Sobota 28 Marca 2020r. - 88 dz. roku,  Imieniny: Anieli, Kasrota, Soni

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 21.02.20 - 22:39     Czytano: [150]

Narodziny Amelii


Szanowni Państwo!Dzisiaj, to jest dwudziestego drugiego lutego dwa tysiące dwudziestego roku, przychodzi na świat Amelia. Mam nadzieję, że postarała się o dobrych i mądrych rodziców, bo to jest dla niej teraz najważniejsze. Od tego w dużej mierze będzie zależał jej los. A czy będzie podobny do losu powieściowej Amelii? Tego nie wiem, bo fikcyjna fabuła rzadko pokrywa się z rzeczywistością. Ważne, żeby jej (i nie tylko jej) rodzice zadbali o właściwe wychowanie dziecka, nie dopuścili do kontaktu ze zboczeńcami spod tęczowej flagi. Szkoda, że polscy rodzice często nie zdają sobie sprawy z powagi zagrożenia.

Oto znamienny przykład działań w imię lewackiej ideologii na Zachodzie. Brytyjskie postępactwo zostało zmuszone do zrobienia kroku wstecz. Szkoła w Birmingham próbująca wprowadzić gender spotkała się z powszechnym bojkotem rodziców. nasze media pominęły jednak ten dość istotny fakt, o którym mało kto wie. Birmingham to miasto właściwie muzułmańskie, chociaż położone w środku Anglii. A więc nic się nie stało. Muzułmanie mają tam swoje prawo do życia rodzinnego, którego to prawa unijni decydenci usilnie próbują pozbawić chrześcijan, a zwłaszcza katolików.

Witaj Amelio na świecie i oby był on dla ciebie przyjazny!

PS. Gdyby ktoś mógł podać szczegóły na temat urodzeń dziewczynek w tym szczególny dniu, którym nadano to piękne imię - będę wdzięczna.

Pozdrawiam i do następnej soboty,
Małgorzata Todd

KOMENTARZ DO FELIETONU

Ad. Wróg wewnętrzny 7/2020 (450)

Szanowna Pani Małgorzato

Zdecydowanie ma Pani rację twierdząc, że „knucie przeciw Polsce wcale nie wymaga intelektualnej sprawności”, zarówno od jej zajadłych wewnętrznych wrogów, jak i tych zwłaszcza – zewnętrznych (będących protektorami tych pierwszych). Wynika to z prostego faktu – słabe państwo zawsze pada ofiarą takich „intelektualistów”. Można to również ująć inaczej – wyznacznikiem tego z jak dalece słabym państwem mamy do czynienia, jest kondycja intelektualna jego wrogów (im mniej muszą się oni wysilać, by je niszczyć, z tym większym rozkładem tego państwa mamy do czynienia). Niestety, w tym rejonie Europy nie można być słabym państwem, bo wówczas zmuszeni jesteśmy do wiecznego opędzania się od szczekających ratlerków, gryzących nas dotkliwie po kostkach i gorzej, od amstafów rzucających się nam prosto do gardła. Dlatego poprzeczka sprawności dyplomatycznej (żeby nie napisać – politycznej przebiegłości) dla naszych przywódców musi być postawiona bardzo wysoko. Nas po prostu nie stać na luksus wybierania ludzi, którzy mają sterować naszym polskim okrętem – niekompetentnych, leniwych i sprzedajnych. Niestety, z przykrością można zauważyć, że duża grupa naszych rodaków, w tym również (a może przede wszystkim) z dyplomami ukończenia wyższych uczelni (zwłaszcza za czasów PRL-u), tych prostych faktów, jak ładnie to ujmuje młodzież, nie ogarnia. Oni żyją w jakimś matriksie. Są przeświadczeni, że np. „UE nam daje” (oczywiście w prezencie, więc ma nam prawo ten prezent odebrać, jeżeli będziemy niegrzeczni), że „to Europa Zachodnia nas cywilizuje” (to z kolei wynika z niekompetencji historycznej i wdrukowanego poczucia narodowej niższości, co zresztą, jest bardzo charakterystyczne dla tej grupy Polaków), że w „świecie Zachodu panuje kapitalizm, wolny rynek, wolne media i generalnie, demokracja” (co z kolei, oznacza zupełne oderwanie się tych ludzi od rzeczywistości). W większości przypadków deklarując ateizm, ludzie ci po prostu WIERZĄ (dlatego nawet nie próbują weryfikować, co jest prawdą, a co fałszem). Oczywiście trzeba sobie zdawać sprawę, że na bazie przekazu telewizyjnego niewiele się dowiemy prawdy o świecie i Polsce i trzeba sięgać po prasę, internet, książki i inne źródła, a to dla takiego naszego rodzimego inteligenta niestety zbyt wielki wysiłek. ON po prostu już WIE (a raczej WIERZY) i to niezmiennie od wielu lat. Należy mieć nadzieję, że ta grupa aktywnego wyborczo elektoratu, nie przeważa ilościowo w naszej ojczyźnie. Cóż nam pozostaje – tylko nadzieja.

Serdecznie Panią pozdrawiam - Ewa Działa-Szczepańczyk

.....................................................................................................
.....................................................................................................


Małgorzata Todd zaprasza na łamy kolejnego wydania KABARETU INTERNETOWEGO, gdzie możecie Państwo przeczytać i obejrzeć całość. A jest to wielka uczta dla ducha i kompendium wiedzy z wielu dziedzin życia, nie tylko POLITYKI: Apele, Petycje, Audiobooki, Ciekawe filmy na You Tube, Gościnne występy, Kącik Muzyczny, Zaułek Sztuki, Ogłoszenia ITD…

22 lutego 2020 r. | Nr 8/2020 (451)

Wersja do druku

Pod tym artykułem nie ma jeszcze komentarzy... Dodaj własny!

28 Marca 1940 roku
Został aresztowany przez Gestapo polski olimpijczyk Janusz Kusociński. Niemcy rozstrzelali go w Palmirach w dn. 21.06.1940r.


28 Marca 1943 roku
Zmarł w Kaliforni Siergiej Rachmaninow, rosyjski kompozytor, pianista i dyrygent (ur. 1873)


Zobacz więcej