Sobota 19 Września 2020r. - 262 dz. roku,  Imieniny: Konstancji, Leopolda

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 23.01.20 - 12:54     Czytano: [571]

Schizofrenia kłamstwa

politycznego/historycznego - KL Auschwitz - Birk23 stycznia 2020 roku w Jerozolimie odbędą się obchody 75. rocznicy wyzwolenia niemieckiego obozu koncentracyjnego w okupowanej w trakcie II wojny światowej: KL Auschwitz-Birkenau. 5. Światowe Forum Holokaustu organizowane przez rosyjskiego oligarchę Wiaczesława Mosze Kantora. Instytut Yad Vashem, oficjalny organizator 5. Światowego Forum Holocaustu informuje: przedstawiciele USA, Rosji, Francji, Wielkiej Brytanii i Niemiec będą przemawiać. Zaproszenie do otrzymał także prezydent RP, Andrzej Duda. Bez prawa głosu ( sic!). Z tego powodu nie będzie uczestniczył na intencjonalnie wykorzystanej do politycznych gier uroczystości.
Przemawiać będą m.in. Emmanuel Macron (Francja) i Władimir Putin (Rosja) (sic!).

Aneks 1. Kolaborujący z Niemcami reżim Vichy jesienią 1940 roku, presji strony niemieckiej przygotował nowy "status ludności żydowskiej". Rząd Vichy powstał po kapitulacji Francji latem 1940 roku na terytoriach tego kraju, które nie zostały zajęte przez Niemców. Jedną z czarnych kart tego "państwa francuskiego" jest pomoc w aresztowaniu i deportacji tysięcy Żydów do obozów śmierci (m.in. łapanka Vel d Hiv z lipca 1942 roku, podczas której francuska policja schwytała blisko 13 tys. Żydów).

Aneks 2. Agresja ZSRR na Polskę – zbrojna napaść dokonana 17 września 1939 przez ZSRR (bez określonego w prawie międzynarodowym Wikiźródła wypowiedzenia wojny) na Polskę, będącą od 1 września 1939 w stanie wojny z III Rzeszą, element działań wojennych kampanii wrześniowej – pierwszej kampanii II wojny światowej. W historiografii radzieckiej miała określenie "wyzwoleńczy pochód Armii Czerwonej" (освободительный поход РККА), a w obecnej rosyjskiej - "polski pochód Armii Czerwonej" (польский поход Красной армии) lub "radziecka inwazja na Polskę" (советское вторжение в Польшу). Jej skutkiem był tzw. IV rozbiór Polski.(...). za Wikipedia.

To tylko iskra Prawdy. Teraz z zimną krwią zakłamywanej. Niech zapłonie jej oczyszczający ogień i odnowi człowieczeństwo w tej kwestii i wielu z nią powiązanych.

...

Refleksja: Ze schizofrenią można normalnie funkcjonować: uczyć się, pracować, pełnić różne role społeczne. Ważne jest jednak zapewnienie im właściwego leczenia. Na takich zmianach mogą skorzystać nie tylko chorzy, ale też ich bliscy (...).

Za * Pomoc zdrowotną *

Jako syn Władysława Galickiego, więźnia Fortu VII w Poznaniu, skierowanego do niewolniczej pracy w Niemczech ( Meppen), więźnia niemieckiego obozu zagłady w okupowanej Polsce - KL Auschwitz - Birkenau i niemieckiego obozu zagłady w Austrii - KL Mauthausen - Gusen w okresie II wojny światowej jestem zobligowany do (ponieważ mój Ojciec już nie żyje) przedstawienia i czynię to, choć krótkiego tekstu w Jego imieniu, w sprawie niewiarygodnego zakłamania światowego w kwestiach prawd historycznych dotyczących Polski i Polaków, płynącego ze ściśle określonych miejsc na świecie - protestując z całej mocy bólu Ofiar, które odeszły i odchodzą z tego świata przeciwko takiemu schizofrenicznemu stanowi rzeczy. Koniecznie proszę za wszelka cenę wziąć Prawdę w obronę. Ludzie dobrej woli i myślący o przyszłości waszych dzieci, wnuków itd. Leczcie skażone zarazą kłamstwa katów społeczeństwa ze schizofrenii szatańskich łgarstw.

Lech Galicki

Wersja do druku

Lech Galicki - 25.01.20 13:32
Szanowni, drodzy Panowie komentatorzy tego tekstu, serdecznie, w Prawdzie pozdrawiam. Bardzo jestem zaszczycony i czuję z Panami jasna iskrę wspólnoty. LG

Lubomir - 24.01.20 16:17
Panie Mariuszu a kto panu broni czekać. Może pan czekać - nie informując świata na ten temat. Wielu Polaków czekało na ujawnienie brytyjskich dokumentów na temat śmierci generała Sikorskiego. Nadal jednak nie wiemy, czy zamachu dokonał wywiad niemiecki, czy zrobili to ludzie z GRU, a może dokonali tego wspólnie...? Najwygodniej jednak nadal uważać, że był to tylko wypadek lotniczy. Widać służby zainteresowane nieujawnianiem wydarzeń z lat II Wojny Światowej, nadal penetrują Wielką Brytanię i nadal mają ogromny wpływ na bieżącą politykę brytyjską.

Mariusz - 24.01.20 8:20
Dopóki nie zostaną ujawnione działania brytyjskich służb w Rosji i III Rzeszy to nie można się wypowiadać w temacie wydarzeń historycznych XX w.
Musimy czekać, może coś się wydarzy i ktoś mający dostęp do brytyjskich archiwów, jestem pewien, że je zniszczono, ujawni to co tam zostało.
Szujski dawno temu napisał "Fałszywa historia mistrzem fałszywej polityki" dzisiaj polskojęzycznych telewidzów tak urobiono propagandowo, że mozna ich zawieźć do rzeźni a oni i tak do końca będą mieć wizję, że giną za wolną i niepodległą Polskę.
Co tu pisać, nie tylko Piłsudski uważał Polaków za głupkowaty naród.

Lubomir - 23.01.20 21:59
Można odnieść wrażenie, że cały scenariusz skłócenia wszystkich ofiar hitlerowskiego, niemieckiego reżimu - z rozpisaniem na role, został ułożony w Berlinie. To Niemcy wciąż usiłują kreować siebie na pokojowych mediatorów - w powszechnym sporze o historię. To jedynie wszyscy inni są źli. To Niemcom zależy na zawężeniu swoich zbrodni, do co najwyżej jednego narodu. Inna wersja ofiar niemieckich zbrodni ludobójstwa - wymuszałaby logikę wielorakiego zadośćuczynienia pozostałym męczennikom i ich ojczyznom. To oznaczałoby bankructwo Czwartej Rzeszy, jak określają 'merkelowskie' Niemcy - obserwatorzy niemieckiej sceny politycznej. Jednak takie rozwiązanie mogłoby uratować Europę przed kolejną, niemiecką dominacją. Wszystko co najgorsze dla Europy, zawsze wychodziło z ziemi niemieckiej. Inni co najwyżej byli wciągani do niemieckiej machiny zbrodni. Być może czasami 'uczeń' dorównywał 'mistrzowi'. Jednak wojenne inspiracje pochodziły od Niemców.

Jan Orawicz (W.K) - 23.01.20 21:57
Panie Leszku osobiście cudem przeżyłem II wojnę światową
jako chłopiec liczący 1O lat - żyjący z rodziną w leśnej wiosce Łażyn
pod Solcem Kujawskim.Dodam,że ta wieś po wojnie zniknęła. Do tej
pory zachodzę w głowę,że Człowiek Czlowiekowi jest podłym stworzeniem!
Przeżyłem w tamtym czasie potworny bandytyzm Niemców- wykonywany
na nas Polakach! Tego się opisać nie da!! Zapewne do tej pory w tamtych
podsoleckich lasach spoczywają pod mchami cząstki zamordowanych harcerzy i
starszych mieszkańców tej leśnej wioski! A więc czym się wielu ludzi różni
od potworów?! Serdecznie pozdrawiam z dalekiego USA!

Wszystkich komentarzy: (5)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

19 Września 1944 roku
50. d. Powst. Warszaw.: Ciężkie walki na Czerniakowie. Ppłk. "Radosław" rozpoczyna częściową ewakuację kanałami na Mokotów


19 Września 1939 roku
Zmarł Stanisław Dąbek, polski oficer, dowódca Lądowej Obrony Wybrzeża (ur. 1892)


Zobacz więcej