Sobota 19 Września 2020r. - 263 dz. roku,  Imieniny: Konstancji, Leopolda

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 17.01.20 - 15:50     Czytano: [455]

Dział: Interwencje

Oświadczenie RDI

Szanowni Państwo!

Reduta Dobrego Imienia przed 75 rocznicą zajęcia niemieckiego nazistowskiego obozu Auschwitz-Birkenau wysyła informację do 8 tysięcy redakcji mediów w Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Francji oraz Rosji na temat właściwego nazewnictwa tego obozu.

Corocznie, od 2015 roku, przed rocznicą zajęcia Auschwitz przez Armię Czerwoną wysyłamy do redakcji zagranicznych mediów i do dziennikarzy informację wskazującą na właściwą nazwę obozu Auschwitz-Birkenau. Gdy w 2015 roku zrobiliśmy to po raz pierwszy, okazało się, że po takiej akcji prewencyjnej pojawiły się w światowych mediach tylko trzy określenia typu „polski obóz koncentracyjny”, w porównaniu do ok. 200 w roku 2014. Jak widać, taka akcja prewencyjna jest skuteczna.

Okoliczności tegoroczne dodatkowo skłaniają do akcji masowej i na wielu kierunkach. Kłamstwa Putina z końca grudnia 2019 roku i dalsze wypowiedzi rosyjskich dostojników są - moim zdaniem - początkiem szerszej antypolskiej akcji rosyjskiej, mającej na celu wbić klin pomiędzy Polskę a społeczeństwa NATO. Po oświadczeniu Premiera Mateusza Morawieckiego Polska otrzymała szerokie wsparcie międzynarodowe, łącznie z równoczesnymi oświadczeniami Ambasadorów Niemiec i Stanów Zjednoczonych. Ważne zatem jest, aby dziennikarzom została zwrócona uwaga, że po wypowiedziach Putina oskarżanie Polaków o sprawstwo Holokaustu, pisanie o „polskich obozach koncentracyjnych” jest po prostu rezonowaniem putinowskiej, a w istocie sowieckiej propagandy. Propagandy - dodajmy - istniejącej od prawie stu lat, skierowanej ostrzem przeciwko niepodległemu Państwu Polskiemu. Oskarżenia Polaków o antysemityzm pojawiają się zawsze wtedy, gdy Polska staje na drodze jakichś rosyjskich dążeń lub gdy Rosja chce coś osiągnąć kosztem Polski. Słowa Putina są bardzo podobne do tego co mówiono o Polsce gdy Zachód potrzebował rozgrzeszenia za zdradę jałtańską - i to rozgrzeszenie dostarczyła społeczeństwom Zachodu sowiecka propaganda.

Tak więc nasza informacja, wysłana do 8 tysięcy redakcji mediów w Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Francji i Rosji ma na celu uświadomienie dziennikarzom PRAWDY, bo - jak uczy doświadczenie - nie jest ona znana w redakcjach.

Poniżej znajduje się link do strony Reduty, na której zamieściliśmy oświadczenie - informację. Można także je pobrać w wersji PDF. link Zapraszam wszystkich do pobierania i przesyłania do znajomych.

Maciej Świrski
Prezes Reduty Dobrego Imienia

Wersja do druku

Lubomir - 19.01.20 9:31
Reduta Dobrego Imienia pełni prawdziwą misję - w świecie cierpiącym na historyczną amnezję i podatnym na medialne kłamstwa i fałszerstwa. Chwała jej za to! Kłamcy i zbrodniarze nigdy nie stronili od bieżącej polityki. I to ich trzeba w porę demaskować i uniemożliwiać ich wpływ na poglądy zwyczajnych obywateli. Namnożyło się wylęgarni historycznych kłamstw. Szkoda, że zakłamywanie roli hitlerowskich Niemiec i ich sojuszników w niszczeniu Polski i Europy, nie jest traktowane np. na równi z tzw. kłamstwem oświęcimskim. To powinno się zmienić!

Mariusz - 18.01.20 21:06
https://www.dorzeczy.pl/swiat/126755/minister-sparodiowal-goebbelsa-zostal-zwolniony.html

"Minister kultury Brazylii Roberto Alvim zamieścił na Twitterze nagranie, w którym zapowiedział nową edycję Narodowych Nagród Sztuki........
Szybko okazało się, że PODOBNE sformułowania padły w jednym z przemówień Josepha Goebbelsa, ministra propagandy i oświecenia publicznego w rządzie Adolfa Hitlera......
Brazylijski minister odpiera zarzuty. "Całe moje przemówienie było oparte o nacjonalistyczny ideał brazylijskiej sztuki i zbieg okoliczności sprawił, że JEDNO zdanie było podobne do przemówienia Goebbelsa.......
Jednak wyjaśnienie nie przekonało prezydenta kraju Jaira Bolsonaro. Alvin został zdymisjonowany. "Powtarzam, że odrzucamy totalitarne i ludobójcze ideologie takie jak nazizm i komunizm, jak również jakiekolwiek odniesienia do nich. Wyrażamy też pełne i nieograniczone wsparcie dla wspólnoty żydowskiej, której jesteśmy przyjaciółmi i z którą dzielimy wspólne wartości" - napisał Bolsonaro na Twitterze."

Zastanawiam się: dlaczego do obiegu polskojęzycznej propagandy wrzucono ten temat ?
Co chciano przez to dać nam do zrozumienia ?
Widzę paniczny strach prezydenta Brazylii Jaira Bolsonaro i pokorne błaganie wspólnoty żydowskiej o litość.
Której wspólnoty żydowskiej Bolsonaro tak panicznie się boi ?
W sytuacji w jaką wpakowała nas demokratycznie zainstalowana nam władza odpowiedzi na te pytania są dla nas bardzo ważne.

Wszystkich komentarzy: (2)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

19 Września 1938 roku
Józef Beck oznajmił, że w wypadku gdy Niemcom zostaną przyznane Sudety, Polska będzie domagać się Śląska Cieszyńskiego.


19 Września 1863 roku
W Warszawie dokonano nieudanego zamachu na namiestnika Królestwa Polskiego generała Berga.


Zobacz więcej