Poniedziałek 6 Kwietnia 2020r. - 97 dz. roku,  Imieniny: Ady, Celestyny, Ireneusza

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 08.12.19 - 12:40     Czytano: [376]

Motocyklowe Święto Niepodległości


Razem dla Niepodległej

Sandomierskie obchody niepodległościowego święta, były szczególnie celebrowane nie tylko przez mieszkańców miasta. Po uroczystym nabożeństwie mającym miejsce w Bazylice Katedralnej, zebrani goście przeszli przed pobliski budynek Starostwa Powiatowego, gdzie zaprezentowany został Klub Motocyklowy Moto Sandomierz.

Goście na motorach


Wspomniany Klub Motocyklowy z Sandomierza, zaprosił do swojego miasta także i innych miłośników szybkich pojazdów jednośladowych. A byli to goście z Krynek, Stawu Kunowskiego, Ostrowca Świętokrzyskiego, Kielc, Skarżyska- Kamiennej i Kunowa. Wszyscy objechali Sandomierz swoimi pięknie wyglądającymi motorami, a także udali się w niedaleką podróż do pobliskich miejscowości, czcząc w ten szczególny sposób Dzień 11 listopada.

Wspólne święto

Wszyscy kochamy naszą Ojczyznę. Cieszymy się z jej niepodległości, a w ten szczególny sposób, na motorach chcieliśmy na swój sposób celebrować nasze szczęście, że po 123 latach zaborów, zaistnieliśmy jako niepodległe państwo na mapach politycznych świata- dodaje pan Ireneusz motocyklista ze Stawu Kunowskiego.

Ewa Michałowska - Walkiewicz

     Wersja do druku

Felka z Krynek - 11.12.19 15:53
Ten pan w kurtce skorkowej bral udzial w wielu patriotycznych prelekcjach w Polanicy Zdroju. Ma przeogromna wiedze historyczna

Irek - 09.12.19 17:35
Fajny tekst o motocyklistach. Dobrze i wesolo napisany

Lubomir - 08.12.19 16:38
Ciekawe czy w przyszłości zostanie przywrócone - obecne przez stulecia Województwo Sandomierskie? Byłby to niewątpliwy awans dla grodu nad Wisłą

Wszystkich komentarzy: (3)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

06 Kwietnia 1935 roku
Wojciech Korfanty zrezygnował z funkcji prezesa Polskiego Stronnictwa Chrześcijańskiej Demokracji i wyjechał z kraju


06 Kwietnia 1848 roku
W Krakowie ukonstytuował się Komitet Narodowy (inicjatywa emigracji)


Zobacz więcej