Wtorek 7 Lipca 2020r. - 189 dz. roku,  Imieniny: Estery, Kiry, Rudolfa

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 24.11.19 - 12:33     Czytano: [451]

Skąd się biorą...?


Szanowni Państwo!Dawniej przynosił je bocian, a kiedy dorastali, dowiadywali się, że z tym bocianem to ściema, podobnie jak ze Świętym Mikołajem. Obecnie, w ramach deprawacji, informacje o seksie wciska się już przedszkolakom, a Święty Mikołaj rzekomo towarzyszy nam przez całe życie.

Minister nauki i szkolnictwa wyższego solennie obiecał wspierać prace "naukowe" nad gender. Dotychczas odkryto bowiem zaledwie pięćdziesiąt kilka płci. Wiele jest jeszcze do odkrycia, a unijne granty nie powinny się przecież zmarnować.

Jeśli chodzi o Świętego Mikołaja, to bardzo dużo jest do zrobienia, i nie chodzi tu o zmianę nazwy na Dziadka Mroza, bo nie w nazewnictwie problem. Najpierw trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie: skąd się biorą pieniądze? Dla tych co na samej górze - biorą się z dopisywania zer na rachunkach bankowych. Dla większości z nas - z mozolnego trudu wypracowywania jakichś dóbr. Przebierańcy za Świętego Mikołaja czerpią zasoby z grabieży w imię dobra ludzkości.

Nowy minister skarbu już zapowiedział kierunek zmian. Najpierw zlikwiduje się gotówkę na rzecz kart płatniczych. Ach, jak to ułatwi życie! Można będzie nie dawać napiwków w restauracjach, prezydent Trzaskowski mógłby zaoszczędzić nawet te dwadzieścia groszy, które podarował biednej. Znikną żebracy, no chyba że będą mieli kasy fiskalne i terminale.

To tylko pierwszy etap. Przejście z rozliczeń w złotówkach na euro będzie prawie niezauważalne, powiększy nam się tylko debet. Mniej zaradni wyniosą się pod mosty.
Najważniejszy będzie trzeci etap, czyli spłacanie roszczeń żydowskich. Zaharowani, nawet nie zauważymy, że nie jesteśmy już posiadaczami czegokolwiek, a żyjemy tylko dzięki łasce tych, co nam żyć pozwalają.

Pozdrawiam i do następnej soboty,
Małgorzata ToddKOMENTARZ DO FELIETONU

Ad. Chwilówki i jednorazówki 46/2019 (437)

Szanowna Pani Małgorzato


Niejednokrotnie zastanawiałam się, czy ta byle jaka „nieznośna lekkość bytu”, która jest nieustająco lansowana i z powodzeniem wdrażana w wielu krajach, koniecznie musi nas również dopaść. Czy mamy szanse, by jej uniknąć? Wszystkie racjonalne znaki na ziemi i niebie wskazują, że NIE. Przecież, mieliśmy okazję obserwować co się działo w ultrakatolickich krajach Europy, w Hiszpanii, we Włoszech, w Irlandii. Wobec zmasowanego najazdu Hunów „nowoczesności”, społeczeństwa tych krajów, po prostu, załamały się. Teraz żyją wyłącznie sprawami materialnymi z domieszką zastępczych „duchowych” typu „walka z dyskryminacją” (obojętnie jaką, to bez znaczenia), „walka z antysemityzmem”, „walka z odradzającym się faszyzmem”, „walka z zagrożeniem klimatycznym”, „walka z zagrożeniem terrorystycznym”, „walka o równość we wszelkich jej odmianach” itd. Doprawdy, pakiet gwarantowanych „walk” mamy ci u nas dostatek, bo przecież człek nie tylko samym chlebem żyje. I tak zrywamy się do tych „walk” prawie codziennie, rozgrzewamy i napinamy mięśnie, a tu NIC. To nie jest zdrowy stan, dla naszego organizmu. Ten nadmiar energii musi gdzieś znaleźć ujście i czasami u niektórych znajduje. Kraje Zachodu pełne są sfrustrowanych „szczęśliwych” ludzi, co to wprawdzie koryto mają zawsze pełne paszy, jednak nie wiedzieć dlaczego „dają sobie w żyłę”, „wciągają ścieżkę”, „palą jointa” i szukają coraz bardziej wyrafinowanego seksu. Repertuar w tym ostatnim zakresie jest niestety już na wyczerpaniu, bo ilość otworów naturalnych człowieka jest jednak ograniczona. Wprawdzie zawsze w odwodzie pozostają zwierzęta, jednak jak tu sobie dogodzić w obliczu „walki o ich prawa”? Słowem sytuacja jest dziwna i nieprzewidywalna. Gdzieś pod spodem wrze i bulgocze, od czasu do czasu małe gejzerki znajdują swoje ujście, ale właściwy wybuch wulkanu ciągle jest przed nami.

Serdecznie Panią pozdrawiam - Ewa Działa-Szczepańczy

Quiz
Co oznacza 22022020?
Za trafną odpowiedź przewidziane są nagrody.

Podpowiedź: to nie jest warszawski numer telefonu
Tak, to jest data, ale co tego dnia się wydarzy?
To będzie ostatnia sobota karnawału i co jeszcze?

POLECAM.....................................................................................................
.....................................................................................................


Małgorzata Todd zaprasza na łamy kolejnego wydania KABARETU INTERNETOWEGO, gdzie możecie Państwo przeczytać i obejrzeć całość. A jest to wielka uczta dla ducha i kompendium wiedzy z wielu dziedzin życia, nie tylko POLITYKI: Apele, Petycje, Audiobooki, Ciekawe filmy na You Tube, Gościnne występy, Kącik Muzyczny, Zaułek Sztuki, Ogłoszenia ITD…

23 listopada 2019 r. | Nr 47/2019 (438)

Wersja do druku

Oleńka - 26.11.19 11:38
Felieton Pani Małgosi pełny ironii o najeździe postępowych Hunów na Europę, w tym Polskę przeczytałam z zainteresowaniem i przytakiwaniem głową - ale komentarz p. Lubomira juz z kręceniem - też głową - i spojrzałam na kota, który podobnie jak komentator "wyraźnie przegina"...

Lubomir - 26.11.19 8:44
Przykro patrzeć jak w polskich miastach przybywa tych 'mniej zaradnych'. Może to ci marzyciele, którzy wciąż czekają na otwarcie polsko-ukraińskich zakładów lotniczych, mających produkować 'śmigłowce Macierewicza', a może to ci, co chcą przyjąć się to fabryki elektrycznych 'Warszaw', tylko wciąż nie ogłaszają naboru pracowników...? Faktem jest to, że ten rosnący 'margines' jest najwyraźniej poza wszelką administracyjną kontrolą. Ponoć ani policja, ani straż miejska nie ma prawa nawet wylegitymować bezdomnego koczownika. Taki najczęściej pijany wędrowiec staje się powoli stałym fragmentem polskiego krajobrazu. Symbolem...wolności i niezależności. Chyba jakiejś abstrakcyjnej albo zwierzęcej wolności i abstrakcyjnej albo zwierzęcej niezależności. Tego tematu nie potrafią ogarnąć 'żadni święci'. Może w każdym polskim mieście powinien pojawić się wysłannik 'Papieskiego Jałmużnika'?

Wszystkich komentarzy: (2)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

07 Lipca 1572 roku
Zmarł Zygmunt II August, król Polski (ur. 1520)


07 Lipca 1969 roku
W Kanadzie ustanowiono język francuski językiem urzędowym na równi z językiem angielskim


Zobacz więcej