Poniedziałek 20 Stycznia 2020r. - 20 dz. roku,  Imieniny: Fabioli, Miły, Sebastiana

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 27.10.19 - 11:31     Czytano: [309]

Przebrał się diabeł w ornat…

Pamiętajcie „Kryształowi spece od uczciwości” z PO i KO, że krokodyle łzy w sprawie byłych urzędników MF, zatrudnionych jeszcze przed MF M.Banasiem, a więc za waszych czasów są spóźnione o 12 lat i kosztowały nas ok. 400 mld zł strat i utraconych dochodów budżetowych i podatkowych.

My - PIS wysyłamy skorumpowanych urzędników do aresztu i do sądów, które nie kwapią się zbytnio z ich karaniem, PO i KO wysyła ich do Senatu i Sejmu i przykład senatora, byłego ministra St.Gawłowskiego czy innego ministra MS i byłego szefa NIK-u Krzysztofa Kwiatkowskiego, to nie jedyne wizytówki rządu PO-PSL.

Jakoś prawdziwie najbliżsi współpracownicy MF Jana Vincenta Rostowskiego i Mateusza Szczurka wiceministrowie Jacka Kapica i Grabowski mimo poważnych zarzutów spokojnie brylują na wolności. Nie ma co się tłumaczyć z tego, że polskie służby i wymiar sprawiedliwości skutecznie wyeliminowały i zatrzymały, nie ostatnie, urzędnicze czarne owce - to raczej powód do chwały i dowód sprawności państwa.

Teraz należy się raczej przyjrzeć i to bardzo wnikliwie ilu jeszcze tego typu urzędników i to nawet wysokiego szczebla w administracji centralnej i samorządowej pozostało na stanowiskach w spadku po zaciągu koalicji PO-PSL w latach 2007-2015, a nawet jeszcze z czasów wcześniejszych UW-AWS czy SLD, podobnie jak i w spółkach SP, gdzie w grę wchodzą dziesiątki miliardów złotych, a gdzie jeszcze funkcjonują całe tabuny „wybitnych ekspertów”, o których mówił poseł Sławomir Neuman na taśmach z Tczewa, którym podobno sądy i tak nic nie zrobią.

Przestępczy skandal w resorcie finansów za rządów PO-PSL trwał w najlepsze przez wiele lat - tak przynajmniej stwierdził szef Związku Celników Sławomir Siwy przed Komisją VAT, który precyzyjnie zdefiniował to jak wysocy rangą urzędnicy MF za rządów PO-PSL wręcz pomagali w tworzeniu patologicznych przepisów wspierających mafie VAT-owskie.

Zero litości dla wszelkich patologii i przestępców okradających polskie państwo i Polaków, to nie tylko reguła działania rządu, ale powód do chwały, a na pewno nie powód do tłumaczenia się, zwłaszcza przed politykami PO i KO, bo gdyby politycy totalnej opozycji, wymiar sprawiedliwości za czasów PO-PSL, MF Rostowskiego i Szczurka oraz ich służby antykorupcyjne podejmowały podobne, skuteczne działania z pewnością nie byłoby tak gigantycznego rabunku dochodów podatkowych i budżetowych w latach 2007-2015 w kwocie łącznej ok. 400 mld zł (VAT, CIT, akcyza i hazard). Najwyraźniej przebrał się diabeł w ornat i nagle zatroskany o stan publicznej kasy, ogonem na mszę dzwoni. Obecny moment rzekome rewelacje „RZ” to doskonała okazja do dokonania porządnego przeglądu kadr urzędniczych i oczyszczenia środowisk decyzyjnych z różnych kukułczych jaj.

Zapraszamy na profil Janusz Szewczak na Facebooku!

Janusz Szewczak
Polski analityk gospodarczy, nauczyciel akademicki i publicysta, poseł na Sejm VIII kadencji
wPolityce

Wersja do druku

Ricky Dick - 27.10.19 12:58
Panie Januszu. Z wielkim zniecierpliwieniem Polacy oczekują od sprawujących obecnie władzę w naszym nieszczęśliwym kraju na dwa programy prospołeczne.

I program - prokuratura i sądy plus (+) dla poprzednich partii władzy (PO, PSL)

II program - cela plus (+) dla złodziei z poprzedniego rozdania władzy, za rabunek ok. 400 mld zł zrabowane narodowi i skarbowi państwa.

Czy Prawo i Sprawiedliwość wybierze wreszcie prawo i sprawiedliwość dla ciągle trwającej grabieży oraz okradania państwa i narodu.

Dociekliwi mogą naliczyć kilkadziesiąt olbrzymich afer poprzednich władz, w których to aferach brali udział politycy, którzy obecnie dostali się do Sejmu i Senatu oraz Parlamentu Europejskiego.

Czy pan Gawłowski, Bury, Neuman, i wielu, wielu innych nadal będą bezkarni?
Co dzieje się z największymi aferami jak afera z kopalnią miedzi Costa Gorda w Chile (straty ok. 12 mld) i aferą SKOK Wołomin (straty ok. 4,5 Mld)?

PiS-ie, nie oglądaj się na pohukiwania z Brukseli i "małego miasteczka na niemieckim pograniczu" jak pisał Cat-Mackiewicz.

Naród czeka na działanie prawa i sprawiedliwości w tym państwie!
Czy doczeka się przez następne 4 lata?

Wszystkich komentarzy: (1)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

20 Stycznia 1913 roku
Urodził się Jan Kajus Andrzejewski, polski harcmistrz, podpułkownik, powstaniec warszawski (zm. 1944)


20 Stycznia 1945 roku
Węgry podpisały bezwarunkową kapitulację i wypowiedziały wojnę Niemcom


Zobacz więcej