Sobota 19 Września 2020r. - 263 dz. roku,  Imieniny: Konstancji, Leopolda

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 27.10.19 - 11:31     Czytano: [417]

Przebrał się diabeł w ornat…

Pamiętajcie „Kryształowi spece od uczciwości” z PO i KO, że krokodyle łzy w sprawie byłych urzędników MF, zatrudnionych jeszcze przed MF M.Banasiem, a więc za waszych czasów są spóźnione o 12 lat i kosztowały nas ok. 400 mld zł strat i utraconych dochodów budżetowych i podatkowych.

My - PIS wysyłamy skorumpowanych urzędników do aresztu i do sądów, które nie kwapią się zbytnio z ich karaniem, PO i KO wysyła ich do Senatu i Sejmu i przykład senatora, byłego ministra St.Gawłowskiego czy innego ministra MS i byłego szefa NIK-u Krzysztofa Kwiatkowskiego, to nie jedyne wizytówki rządu PO-PSL.

Jakoś prawdziwie najbliżsi współpracownicy MF Jana Vincenta Rostowskiego i Mateusza Szczurka wiceministrowie Jacka Kapica i Grabowski mimo poważnych zarzutów spokojnie brylują na wolności. Nie ma co się tłumaczyć z tego, że polskie służby i wymiar sprawiedliwości skutecznie wyeliminowały i zatrzymały, nie ostatnie, urzędnicze czarne owce - to raczej powód do chwały i dowód sprawności państwa.

Teraz należy się raczej przyjrzeć i to bardzo wnikliwie ilu jeszcze tego typu urzędników i to nawet wysokiego szczebla w administracji centralnej i samorządowej pozostało na stanowiskach w spadku po zaciągu koalicji PO-PSL w latach 2007-2015, a nawet jeszcze z czasów wcześniejszych UW-AWS czy SLD, podobnie jak i w spółkach SP, gdzie w grę wchodzą dziesiątki miliardów złotych, a gdzie jeszcze funkcjonują całe tabuny „wybitnych ekspertów”, o których mówił poseł Sławomir Neuman na taśmach z Tczewa, którym podobno sądy i tak nic nie zrobią.

Przestępczy skandal w resorcie finansów za rządów PO-PSL trwał w najlepsze przez wiele lat - tak przynajmniej stwierdził szef Związku Celników Sławomir Siwy przed Komisją VAT, który precyzyjnie zdefiniował to jak wysocy rangą urzędnicy MF za rządów PO-PSL wręcz pomagali w tworzeniu patologicznych przepisów wspierających mafie VAT-owskie.

Zero litości dla wszelkich patologii i przestępców okradających polskie państwo i Polaków, to nie tylko reguła działania rządu, ale powód do chwały, a na pewno nie powód do tłumaczenia się, zwłaszcza przed politykami PO i KO, bo gdyby politycy totalnej opozycji, wymiar sprawiedliwości za czasów PO-PSL, MF Rostowskiego i Szczurka oraz ich służby antykorupcyjne podejmowały podobne, skuteczne działania z pewnością nie byłoby tak gigantycznego rabunku dochodów podatkowych i budżetowych w latach 2007-2015 w kwocie łącznej ok. 400 mld zł (VAT, CIT, akcyza i hazard). Najwyraźniej przebrał się diabeł w ornat i nagle zatroskany o stan publicznej kasy, ogonem na mszę dzwoni. Obecny moment rzekome rewelacje „RZ” to doskonała okazja do dokonania porządnego przeglądu kadr urzędniczych i oczyszczenia środowisk decyzyjnych z różnych kukułczych jaj.

Zapraszamy na profil Janusz Szewczak na Facebooku!

Janusz Szewczak
Polski analityk gospodarczy, nauczyciel akademicki i publicysta, poseł na Sejm VIII kadencji
wPolityce

Wersja do druku

Ricky Dick - 27.10.19 12:58
Panie Januszu. Z wielkim zniecierpliwieniem Polacy oczekują od sprawujących obecnie władzę w naszym nieszczęśliwym kraju na dwa programy prospołeczne.

I program - prokuratura i sądy plus (+) dla poprzednich partii władzy (PO, PSL)

II program - cela plus (+) dla złodziei z poprzedniego rozdania władzy, za rabunek ok. 400 mld zł zrabowane narodowi i skarbowi państwa.

Czy Prawo i Sprawiedliwość wybierze wreszcie prawo i sprawiedliwość dla ciągle trwającej grabieży oraz okradania państwa i narodu.

Dociekliwi mogą naliczyć kilkadziesiąt olbrzymich afer poprzednich władz, w których to aferach brali udział politycy, którzy obecnie dostali się do Sejmu i Senatu oraz Parlamentu Europejskiego.

Czy pan Gawłowski, Bury, Neuman, i wielu, wielu innych nadal będą bezkarni?
Co dzieje się z największymi aferami jak afera z kopalnią miedzi Costa Gorda w Chile (straty ok. 12 mld) i aferą SKOK Wołomin (straty ok. 4,5 Mld)?

PiS-ie, nie oglądaj się na pohukiwania z Brukseli i "małego miasteczka na niemieckim pograniczu" jak pisał Cat-Mackiewicz.

Naród czeka na działanie prawa i sprawiedliwości w tym państwie!
Czy doczeka się przez następne 4 lata?

Wszystkich komentarzy: (1)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

19 Września 1955 roku
Prezydent Argentyny Juan Perón został obalony w wyniku zamachu stanu.


19 Września 1953 roku
Urodziła się Grażyna Szapołowska, aktorka.


Zobacz więcej