Wtorek 11 Sierpnia 2020r. - 224 dz. roku,  Imieniny: Luizy, Włodzmierza

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 19.10.19 - 21:34     Czytano: [359]

Jak zostać noblistą?


Szanowni Państwo!Dawno temu „wystarczyło” być genialnym pisarzem albo uczonym, ale czasy się zmieniły, a kryteria skomplikowały.

Pokojowego Nobla otrzymał ubecki donosiciel. Czy to było wyróżnienie, czy może wręcz przeciwnie – upokorzenie Polaków? Tak zostaliśmy zmanipulowani, że cieszyliśmy się jak dzieci. Czy już wówczas ktoś sobie z nas zadrwił? Trudno powiedzieć.

Natomiast przyznanie Literackiej Nagrody Noblaosobie wsławionej opluwaniem Polski nie może budzić wątpliwości, o co tu tak naprawdę chodzi. Przygotowania trwały od dawna i zaowocowały pełnym sukcesem. Najpierw przyznano nudnej literatce wszelkie postkomunistyczne nagrody typu Nike czy Paszport Polityki, później przetłumaczono jej „dzieła” na wszystkie znaczące języki świata za pieniądze podatników (750 tys. zł) – nie wydawców, bo ci nie frajerzy, wiedzieli, że tego nikt nie kupi.

„Dobra zmiana” w kulturze jest wyjątkowo nieśmiała i hojna dla opluwaczek, żeby nie wyrazić się dosadniej, językiem innej „wielkiej artystki”, która zmniejszenie dotacji dla własnych teatrów uznała za robienie jej na głowę.

Pozdrawiam i do następnej soboty,
Małgorzata Todd


Wisława Szymborska dostała Nobla, choć w liście prosiła stalinowskie władze o wyrok śmierci dla krakowskich księży. Czymże jest przy tym fotka Olgi Tokarczuk (pierwsza - a jakże - z lewej) na tle krzyża zmieniającego się w swastykę?

KOMENTARZ DO FELIETONU

Ad. Niezawiśli (jeszcze) 41/2019 (432)

Szanowna Pani Małgorzato

Tak – ma Pani rację, polskie sądownictwo – pozostaje ciągle w totalnym nieładzie, żeby nie napisać rozkładzie. A wszystko przez to, że do naszych narodowych porządków w tym ważnym sektorze państwa, od lat wtrąca się „czynnik zewnętrzny”. Jest on ciągle wspomagany przez część krajowej reprezentacji prawniczego środowiska, co go wielce cieszy. Zrobić w jakimś państwie prawniczą degrengoladę nie angażując sił własnych, a jedynie polegając na „materiale miejscowym”, to prawdziwy sukces. A ten „materiał miejscowy” – cóż, wyznaje prostą zasadę „zachować swoje status quo za wszelka cenę” (nawet za cenę zdrady). Ale czas jest naszym sprzymierzeńcem, przynajmniej jeżeli chodzi o czynnik ludzki. Wielu sędziów z młodszego pokolenia „nie skażona” bakcylem „ciągłości pokoleniowej” z czasem zacznie przejmować ster w polskim środowisku prawniczym. Mamy jednak większy problem – ubezwłasnowolnienie polskiego sadownictwa. Nie można mieć złudzeń, że wyroki polskich sądów są i będą mocno ograniczone ustawodawstwem unijnym i najbliższy czas nie zapowiada zmian na lepsze.

Serdecznie Panią pozdrawiam - Ewa Działa-Szczepańczyk

.....................................................................................................
.....................................................................................................


Małgorzata Todd zaprasza na łamy kolejnego wydania KABARETU INTERNETOWEGO, gdzie możecie Państwo przeczytać i obejrzeć całość. A jest to wielka uczta dla ducha i kompendium wiedzy z wielu dziedzin życia, nie tylko POLITYKI: Apele, Petycje, Audiobooki, Ciekawe filmy na You Tube, Gościnne występy, Kącik Muzyczny, Zaułek Sztuki, Ogłoszenia ITD…

19 października 2019 r. | Nr 42/2019 (433)

Wersja do druku

Konfederata - 27.10.19 0:34
Dlaczego Tokarczuk otrzymała nagrodę wynalazcy dynamitu?
Atakuje kogo trzeba na rozkaz nienawistników.

Zacytujmy jako przykład wywody nagrodzonej:

"Polacy byli mordercami, okupantami i właścicielami niewolników",

oraz jej deklarację ideową- "kto skręca w lewo to czeka na niego nagroda".

Najnowsze przemyślenia zuchwałej nienawistnicy Polaków -

"granica między człowiekiem a zwierzęciem została została sztucznie postawiona."

Szanowna niewiasto dwu rodzaju istnienia. I wśród rodzaju ludzkiego można by znaleźć wiele świń (czyli zwierząt) o podobnych do pani poglądach, które przekroczyły granicę człowieczeństwa w stronę niższego gatunku.

To nazywa się zezwierzęcenie. Czy jest czego zazdrościć tej pani?
Ona powinna spalić się ze wstydu. Tylko czy ludzie takiego pokroju jak ta pani mają chociaż odrobinę wstydu? Ta pani zjada polski chleb i jednocześnie wydala ekskrementy w polskie gniazdo.

Potwierdza to wcześniej zauważone przywary lewackiej i lewicowej gawiedzi.
W radykalności poglądów i ocenie przebiła podobną do siebie Szymborską, też wydalającą za życia ekskrementy na kościół i Polaków.

Lubomir - 19.10.19 21:51
Już Stefan Żeromski przegrał w wyścigu do literackiego Nobla - z Władysławem Reymontem. Żeromski został uznany za zbyt wielkiego moralistę i wroga niemczyzny. Reymont był już obyczajowo 'wyzwolony'. Bohater Reymonta 'pobawił się' nawet z własną synową. To bardzo trafiło w gust popierającego 'nowoczesność' Komitetu. Krzewiciele i obrońcy prawdziwych wartości i moralności - od dziesięcioleci nie mają szans na nagrody. Mają natomiast na nie szanse wszelcy anarchiści i dewianci. Alfred Nobel przewraca się chyba w swoim grobie

Wszystkich komentarzy: (2)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

11 Sierpnia 1944 roku
11 d. Powst. Warszaw.: Niemcy opanowują Wolę i Ochotę. Zacięte walki o Bank Polski na Bielańskiej. Ukazał się rozkaz Nr 14 płk. "Montera" ws opasek


11 Sierpnia 1892 roku
Urodził się Władysław Anders polski generał i polityk. Naczelny Wódz Polskich Sił Zbrojnych w latach 1944-45 (zm. 1970)


Zobacz więcej