Sobota 19 Września 2020r. - 263 dz. roku,  Imieniny: Konstancji, Leopolda

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 17.10.19 - 20:56     Czytano: [748]

Polacy wybrali PiS


Jesteśmy kilka dni po bardzo ważnych dla Polski wyborach parlamentarnych, kurz już opadł, więcej widać, zatem pokuśmy się o wstępną analizę. Prawo i Sprawiedliwość – Zjednoczona Prawica zdobyło w Sejmie 235 szabel, czyli może nadal samodzielnie sprawować władzę w naszym kraju a właściwie służyć Narodowi, przez kolejne cztery lata. Trochę gorzej dla PiS wypadło w Senacie, bo zabrakło trzech senatorów, by i tu mieć większość bezwzględną, ale być może taka sytuacja właśnie zmusi rządzących i w szerokim tego słowa znaczeniu, opozycję do kompromisu. Może w związku z tym podjęta zostanie w izbie refleksji i zadumy, choć próba rozmów w celu dogadania się i działania na rzecz dobra wspólnego. Może to brzmi dość naiwnie, ale kto mi zabroni pomarzyć. Z resztą już nie długo będzie można to wszystko zweryfikować, bo właśnie pierwszym etapem organizacyjnym w izbie wyższej będzie wybór marszałka Senatu, więc wkrótce się przekonamy. Warto tylko przypomnieć, że PiS w Senacie także wygrało wybory, tylko ze względu na inną technikę wyborczą, aniżeli w Sejmie, tej większości na razie nie ma. Piszę, na razie, bo różne rzeczy na Wiejskiej już widziałem i może być tak, że większość nagle się znajdzie.

Mało się o tym mówi, że oprócz PiS, wszystkie komitety startujące w wyborach występowały pod zmienionymi szyldami, jakby chciały coś ukryć, czy otumanić tych mniej zaangażowanych politycznie wyborców. Platforma Obywatelska po ciężkich przejściach, mająca w swej nazwie człon „Obywatelska” daleka była od obywateli, więc nie ma co się dziwić, że stała się nagle Koalicją, najpierw Europejską a ostatnią Obywatelską adoptując sieroty po Ryszardzie Petru. Z kolei PSL z Kukiz15 obawiając się finału pod kreską zawarli pakt i wystąpili pod nazwą Koalicja Polska, chociaż na listach wyborczych był PSL. Tak samo SLD, pamiętając porażkę sprzed 4 lat, kiedy to wystąpili jako koalicja z progiem 8-procentowym, teraz ogłosili się Lewicą i takie banery królowały na ulicach i wiecach, chociaż na kartach do głosowania było SLD. Takie oto m.in. kruczki i fortele stosowały ugrupowania, by tylko zasiąść w wygodnych fotelach polskiego parlamentu.

Wyniki wyborów do parlamentu w niektórych aspektach są dość ciekawe i wymagają głębszych analiz. Otóż mamy taką sytuację, że po stronie wygranych mamy kontynuację i całe szczęście, bo nie wszystko udało się zrobić, szczególnie przez permanentne przeszkadzanie i sypanie już nie piachu ale żwiru w tryby. Przypominamy sobie zapewne te ciągłe agresywne marsze, próby puczu, skarżenie na zewnątrz i angażowanie się UE w nasze sprawy, chociaż takich kompetencji nie było, protesty sędziów, choć tego im robić nie wolno itd., itd. A po stronie opozycyjnej PO-KO, gdzie właśnie zaczyna się sąd nad Grzegorzem Schetyną i prawdopodobnie zmiana przywódcy i Lewica. W jednym i drugim ugrupowaniu trwała zacięta walka przedwyborcza, o podobny elektorat. Wybory zweryfikowały to zjawisko i teraz będziemy ciekawi czy wszystko wróci na miejsce. PSL – Koalicja Polska również czuje się wygranym, a co niektórzy działacze, wzięli na wstrzymanie, jeśli chodzi o odżegnywanie się od współpracy, jakiejkolwiek z PiS. Ciekawie to wygląda.
Ostatnim ugrupowaniem, które weszło do Sejmu jest Konfederacja. I tu zagadka jak będą się zachowywać, chociaż mając w swoich szeregach Janusza Korwin Mikke na pewno będzie ciekawie. Ciekawa będzie też bezpośrednia konfrontacja Lewicy z Konfederacją. Już teraz można sobie wyobrazić emocjonalne występy na mównicy i poza nią, jednych i drugich w sprawach światopoglądowych. Oj, będzie się działo.

Na Prawo i Sprawiedliwość głosowało przeszło 8 mln wyborców, a jeszcze kilka lat temu dworowano sobie, że PiS nigdy nie przebije szklanego sufitu 5 mln. Przebiło i to z wielkim hukiem, bo przy frekwencji blisko 62% zdobyło po raz drugi samodzielną większość, tym razem przy wejściu 5 ugrupowań. Wielkie gratulacje i nadzieja, że nadal Polska będzie wdrapywała się po drabinie dobrobytu na kolejne szczeble. Szkoda tylko, że nie będą wśród nas zmarli niedawno, śp. Kornel Morawiecki i Jan Szyszko, tak bardzo kochający Polskę – niech odpoczywają w pokoju.

W strefie EURO zaczyna się poważne spowolnienie, według MFW w tym roku PKB wzrośnie tam tylko o 1,2%, natomiast dla Polski prognoza została podniesiona do 4%. Również w raporcie BŚ znalazło się stwierdzenie, że „wzrost gospodarczy w Polsce jest jednym z najszybszych w całym regionie Europy i Azji Środkowej”, tylko się cieszyć. Ciekawe, dlaczego inni, szczególnie w naszej opozycji nie cieszą się, przecież żyją w tym samym kraju, kupują w tych samych sklepach, pracują obok tych zadowolonych. Kieruje nimi tylko ślepe zacietrzewienie, nienawiść i zwykła zazdrość, czy też, mam nadzieję że nie, brak możliwości kombinowania, łowienia w mętnej wodzie, czy też obawa, że stare niecne sprawki wyjdą na jaw i trzeba będzie świecić oczami i co najgorsze, odpowiadać karnie? Trzeba zauważyć, że program Cela+ nie został jeszcze wdrożony, więc coś może być na rzeczy.

Przed nami kolejne 4 lata naprawiania Najjaśniejszej Rzeczypospolitej, mamy szansę na wielki rozwój, bo ta ekipa udowodniła już wielokrotnie, że nie poprzestaje na zapewnieniu ludziom ciepłej wody w kranie, za to porywa się na wielkie projekty, które jeśli wypalą, a trzeba wierzyć że tak, spowodują dogonienie państw, które po IIWŚ startowały z innego pułapu, mieli wolność, niezależność a przede wszystkim wielką pomoc i możliwość odrodzenia i osiągnięcia dobrobytu.
Z drugiej zaś strony można powiedzieć, że nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło, mamy piękną przyrodę, lasy, do których nikt nie zabrania wchodzić, ziemię niewyjałowioną, zdrową żywność, słyniemy z przedsiębiorczości, zastopowano emigrację, w większości poglądy w narodzie są konserwatywne, mamy pełne kościoły i tolerancję dla innych nacji na wysokim poziomie. Tego wszystkiego niestety brak na zachód od Odry. Należy to docenić i cieszyć się z tego co mamy, dążmy do zgody w narodzie a będzie jeszcze lepiej i to w krótkim czasie.

Zbigniew SkowrońskiWersja do druku

Lubomir - 07.11.19 8:41
Jacku, na pewno masz wiele racji. Model austriacki rozpatrywałem w sensie terytorialnym. Od dawna podejmuję temat, że czas na ...'dekoncentrację' Niemiec. Że czas przekształcić niemiecką fikcję polityczną - w polityczny realizm. M.in. tzw. Wolne Państwo Bawarskie - w realnie wolne a nawet niepodległe państwo. Z niepokojem patrzę na odradzanie się imperializmu i neonazizmu w kolebce Hitlera. Obserwuję jak Austriacy wyciągają swoje brunatne łapska po integralną część Italii, po Górną Adygę. Mniejszość austriacka we Włoszech znów zachowuje się jak klasyczna Piąta Kolumna. Kandyduje do austriackiego parlamentu i usiłuje wstępować do austriackiej armii. Giuseppe Garibaldi przewraca się pewnie w grobie! Austriacy upodabniają się do reszty Niemców, jak po anszlusie. Pewnie kadencja austriacka będzie wyjątkowo aktywna i wroga dla całej Europy. Będzie kompatybilna z polityką niemiecką i rosyjską. Tutaj chyba jedynie zwiększona aktywność na linii Warszawa-Waszyngton może coś zmienić. Oczywiście Waszyngtonu odradzającego się w duchu demokracji filadelfijskiej a nie sterowanego przez lobbystów - obcych Ameryce i Polsce interesów.

Jacek Socha - 06.11.19 12:37
Niemcy powinny wzorować się na republice austriackiej rzecze Lubomir...
I tak padają od Lubomira różne wzorce, austriacka, wloska nawet francuska, nie było tylko białoruskiej. Tymczasem Austriacy wzorują się na tzw. republice niemieckiej:
Ach... co to był za ślub... Karin i Władimir...
Szefowa austriackiej dyplomacji Karin Kneissl brała ślub i na przyjęciu weselnym w Weinbergen w austriackiej Styrii. Wśród stu zaproszonych gości obok kanclerza Sebastiana Kurza oraz szefa Wolnościowej Partii Austrii (FPÖ) Heinza-Christiana Stracke pojawił się także prezydent Rosji pan Car Putin. Nie przybył sam, lecz z rządową elitą i towarzyszył mu dziesięcioosobowy chór dońskich kozaków. Odśpiewali pannie młodej serenadę. Za co Putin był przez austiacką elitę i przez pannę młodą przytulany

Chociaż ministerstwo spraw zagranicznych zapewniło, że w przypadku Putina chodzi o prywatną wizytę, jednak ślub szefowej MSZ nabrał charakteru politycznego i bardzo dla Putina przyjaznego.
Austria przejmując 1 lipca od Bułgarii prezydencję w Radzie UE zamierza pośredniczyć między Moskwą i Kijowem ws. konfliktu na wschodniej Ukrainie. A zatem czy ten, kto zaprasza Putina może być bezstronnym pośrednikiem? Jak myślisz Lubomirze? Ale jak to w UE bywa, zaraz po weselu zawarto porozumienie aby współpracować w dziedzinie gospodarki, handlu i inwestycji oraz... wychowywać młodzież w duchu patriotyzmu na linii Austria - Rosja i radości z pracy.
Putin po weselu spotkał się z Anielą Merkel w rezydencji rządowej Meseberg koło Berlina. Niedaleko miejsca w którym był agentem NKWD.
Gerhard Mangott, ekspert ds. Rosji z Insbrucka wskazuje, że za wizytą Putina skrywa się jedyna kalkulacja- Austria zrobi wszystko dla Putina - prywatnie i politycznie i demonstruje w ten sposób, że Car nie jest w UE izolowany. A co ty na to Lubomirze, jak to jest z tymi twoimi wzorcami?

Monika Wiench - 04.11.19 3:42
Jeszcze o Konfederacji.
Niestety, góra Konfederacji to sami starzy polityczni gracze i cynicy, jakaś zbieranina, która myśli wyłącznie o własnych karierach, z przerośnięta potrzeba znaczenia.
Niestety tez, udało im się pociągnąć za sobą /przez barwna gadaninę/ wielu młodych ludzi - szczerych patriotów. Tę młodzież, która jest ideowa i której propozycje PiS u wydają się mało atrakcyjne, a działania dupowate. Bo faktycznie - polityka żydowska PiS była prowadzona fatalnie, a strach prezydenta Dudy przed niewiadomo czym w sprawach reformy sadownictwa - zwykłym tchórzostwem.
Dlatego zniecierpliwieni młodzi odwrócili się od PiS i podżegani przez starych politycznych wyjadaczy, zamierzają PiS zwalczać, na obraz i podobieństwo zgrai "totalnych" zapominając zupełnie, czym to może sie skończyć. Czym mogło sie skończyć.
Nie przeszkadza im nawet to, ze Korwin bierze 500+ i jednocześnie chce to wycofać, ze nie widzi nic złego w zaproszeniu Putina do Polski / patrz You Tube / ze zapowiadane jest przywrócenie kary śmierci, powszechny dostęp do broni i inne rzeczy nie do wykonania w obecnej rzeczywistości politycznej.

Nie wiem czy i jakie powiązania z ruskimi ma Konfederacja - ale wiem, ze nawet cenieni przeze mnie Narodowcy nie przeprowadza żadnej reformy, ani żadnej zmiany. Z pewnością nie pod takim kierownictwem.
Podobnie "zwycięstwo" PiS trudno nazwać zwycięstwem, kiedy tyle milionów Polaków nie ruszyło d.... od telewizorów i nie poszło wesprzeć partii, która takim wysiłkiem wsparła ich rodziny.
Kiedyś napisałam artykuł "Co sie stało z Polakami?". Treści tam zawarte podtrzymuje i niestety, nawet po tym problematycznym zwycięstwie, czarno widzę dalsze losy prawej strony. Wielka szkoda. Konfederaci, sami nie rady, przestańcie szkodzić, pogoncie tych starych cwaniaków, którzy Wam maca w głowach.

Lubomir - 02.11.19 12:20
Teraz chyba musimy wreszcie zacząć ogrywać i pokonywać Niemców ich własną historią. Do tego powinno nam udać się włączyć poszkodowane przez III Rzeszę państwa europejskie, ale i azjatycki Izrael. Dość chowania się post-hitlerowców za parawanem fikcyjnego 'Nazistanu'. Uległość wobec Niemców, zachęca ich jedynie do przekształcenia Polski w wysypisko toksycznych niemieckich odpadów i punkt docelowy przestarzałych i szkodliwych technologii oraz rakotwórczej farmakochemii. Zbliżenie euro-amerykańskie musi owocować ostatecznym rozliczeniem Niemiec za II wojnę światową i nowym renesansem zarówno Ameryki, jak i Europy. Ameryka ma wciąż moc sprawczą, by powstrzymać niemiecką inwazję na Europę i rozbić niemieckiego konia trojańskiego - wpuszczającego do Europy rosyjskiego niedźwiedzia. Niemcy po wypłaceniu Europie odszkodowań wojennych, powinny obudzić się w Europie, jako kilka republik, wzorowanych na republice austriackiej

Bogdan Dziuma - 01.11.19 23:03
Samo założenie że ze związku syfilityka i nosicielki hifa urodzi się potomek zdrowy jest paranoją !
Po 1945r sprawowanie władzy w Polsce i jej kolejne modyfikacje aż do Okrągłego Stołu było ustawiane przez tych samych "operatorów" ! OKRĄGŁY STÓŁ jest cdn. syfa libero/żydo/komuny w Polsce ! De facto okupacja hybrydowa POLSKI TRWA !
KAPITAŁ OBSŁUGUJĄCY TRÓJPODZIAŁ WŁADZY , I KAŻDY ORGAN WŁADZY OD SAMORZĄDÓW WOJEWÓDZKICH .PO POWIATY JEST JEDNĄ WIELKĄ WŁADZĄ OKUPACJI HYBRYDOWEJ !
KONSTYTUCJA - NIE DO RUSZENIA ! ORGANIZACJA WYBORÓW I IDENTYFIKACJA KAŻDEJ KARTY WYBORCZEJ - NIE DO RUSZENIA , DYSTRYBUCJA KART WYBORCZYCH - DOWOLNOŚĆ CAŁKOWITA JAK PRZYSŁOWIOWE ŚMIECI !
OKREŚLENIE LICZBY UPRAWNIONYCH STATYSTYCZNA ! LICZBA ZMARŁYCH W OSTATNIM MIESIĄCU PRZED WYBORAMI - NIKT NIE UMARŁ , LICZBA WYKLUCZONYCH LOSOWO (CHOROBY DYSKWALIFIKUJĄCE , ALKOHOL , NARKOTYKI , BEZDOMNOŚĆ itp. nieokreślone ! )
POLSKA ALBO BĘDZIE WIELKA ALBO JEJ NIE BĘDZIE !
TAK JAK NA UB np. pytanie typu : czy ty jesteś żydowskim oprawcą ?Tak pytanie takie w SEJMIE I SENACIE , DLACZEGO NIE MA KLUBU ŻYDOWSKIEGO , LUB : ILU JEST ŻYDÓW W TEJ KADENCJI PANIE MARSZAŁKU? JAK TAK WAS CZYTAM TO RĘCE OPADAJĄ ! F A M I L I A D A ! ROK 2020 ZDECYDUJE CZY BĘDZIEMY POLAKAMI , CZY TRAFIMY DO ZAGRODY PALESTYŃCZYKÓW ! WSZYSTKO CO JEST ZAPISANE POWYŻEJ 25% RYNKU WYBORCZEGO PRZY CZERWONYCH ,ZIELONYCH I TĘCZOWYCH (ZBIORCZO) JEST OSZUSTWEM ! OD 1945 R ! DO DZISIAJ !
PS.
SADY-ICHNE
ARMIA- ICHNA
SŁUŻBY-ICHNE
PREZYDENTY- ICHNE
SERCA NARODU-POLSKIE !
BÓG HONOR OJCZYZNA !

Perth - 29.10.19 12:16
Ejże, ejże, Pani Moniko, kto tu obraża i kogo? Proszę zajrzeć do swoich wpisów! Jeśli pani firmuje jakąś organizację to trzeba o niej wspomnieć "z czym to się je..."
W Perth nikt o czymś takim nie słyszał. I pytanie, gdzie pani była jak na rozkaz Garncarza z żydowskiej AIPA, Polonia zamykała drzwi przed redaktorem Michalkiewiczym. Czy przynajmniej zajrzała pani na stronę AIPY aby tam bronic Polski i Polaków. Proszę sobie kliknąć A I P A na tę stronę. To tyle i aż tyle....

Monika Wiench - 28.10.19 22:42
Szanowne anonimy, jakis Perth, czy inny Dick.
Uważam, ze ukrywanie własnego nazwiska pod pseudonimem jest szczytem tchórzostwa. Łatwo wtedy bezkarnie obrażać, a internet ulatwia to znakomicie.
Nie wiem zupełnie kim panowie są i pewnie nigdy sie nie dowiem. Przyjmuje zasadę nie dyskutowania z tchórzliwymi anonimami.
Wiadomo mi, ze wszelkie anonimowe opinie wyrzucane są zazwyczaj do kosza, co niniejszym czynie.

Aaron Waxmann - 28.10.19 20:42
No to konfrontujemy.

Co na temat, który nie spodobał się pani z Australii w wywiadzie dla Rzeczpospolitej" mówił J.Korwin Mikke:

Na pytanie, dlaczego PiS znowu wygrał wybory do parlamentu, Korwin-Mikke odpowiedział: -
"Połowa ludzi ma z definicji inteligencję poniżej średniej, a z nich połowa głosuje. A więc 25 proc. nie jest w stanie zrozumieć, że jeśli rząd daje im 500 zł, to musi im zabrać 700 zł - i to jest większość wyborców PiS. Reszta, 16 proc., to ludzie przekupieni i ci, którzy są przy korycie."

Pani z Australii mówiła i pisze tu o obrażaniu wyborców PiS-u przez Korwina.
Czy obrażaniem wyborców jest wyrażenie (bardzo kulturalne) własnej opinii i własnej statystyki rzeczywistego wykształcenia wyborców i jego zachowania?

W wypowiedzi J.K. Mikkego nie widać jakichkolwiek słów obrazy kogokolwiek.
Pani Wiench, kto kogo obraża? Chyba różnie widzimy i słyszymy.
Rozbieżne są chyba również wartości i preferencje.
Nie każdy ma inteligencję powyżej średniej. Pani Wiench chyba tak bo obraziła się.
Mimo wszystko mile pozdrawiam.

Ricky Dick - 28.10.19 19:06
Odrzuca panią Konfederacja Wolność i Niepodległość, bo taką pełną nazwę ma partia w skład której wchodzą ugrupowania patriotyczne i narodowe, oraz wolnościowe.
Partia "Korwin",
"Pobudka" - ugrupowanie katolickie Grzegorza Brauna,
Ruch Narodowy Roberta Winnickiego,
Marsz Niepodległości Roberta Bąkiewicza w ramach Ruchu Narodowego,
Jeden ze Związków Zawodowych Rolników,
Związek Zawodowy Kierowców Transportu i Spedycji i wiele pomniejszych organizacji.

Jeżeli panią z Australii "ODRZUCA" Wolność i Niepodległość to nie po drodze KONFEDERATOM z takimi Polakami i Polkami.

Wolność i Niepodległość to hasło sztandarowe zarejestrowanej w sądzie partii "Konfederacji Wolność i Niepodległość". Żeby tylko to hasło nie odrzuciło szanownej pani z Australii zbyt daleko od Polski. A jednak odrzuciło i to aaaaaż do Australii.
Polska jest piękna i bogata, można nieźle żyć i pracować na jej rzecz i rozwój co robią z zapałem Konfederaci nie bacząc na kłody rzucane Konfederatom i Polakom pod nogi. "Nie rzucim ziemi skąd nasz ród..." - napisała Maria Konopnicka w Rocie, ... "tak nam dopomóż Bóg".

Szczęść Boże Polsce i narodowi.

Lubomir - 28.10.19 17:06
Obcy agenci i pożyteczni {obcym agenturom} idioci - rywalizują w doborze słów. Przy okazji dewaluują i niszczą piękne i wartościowe słowa, takie jak np. wiosna czy konfederacja. Czyż jest piękniejsza od wiosny - pora roku? Albo czy jest ktoś, kto nie chciałby żeby wokół Polski rozwijała się konfederacja, na wzór Konfederacji Szwajcarskiej czy Pierwszej Rzeczypospolitej Polskiej? Pewnie chciałyby tego również i narody leżące pomiędzy Bałtykiem, Adriatykiem i Morzem Czarnym. Oczywiście zohydzanie wywołuje odruchy przeciwne - do pożądanych. I o to najwyraźniej chodzi sabotażystom

Perth - 28.10.19 12:42
Konfederacja i...
24. bm. podałem wyniki wyborów kto i co. Podałem je na stronie Głos Polonii, pod artykułem "Więźniarki" a tam stoi, że 402 głosy oddane zostały na Konfederacje, i tych wyborców jednak nie odrzuca samo brzmienie słowa Konfederacja - jak pisze p. Monika - to dziwne, że nie odrzuca Panią słowo LEWICA, które ma tak ogromne poparcie, (?). Zauważyłem, że niektóre teksty podpisuje Pani w imieniu Komitetu Obrony Polski. Co to jest za twór i czym się zajmuje i kto go na terenie Australii reprezentuje. Owszem jest taki w Polsce ale tu na Antypodach... Czy nie lepiej aby go zmienic na Komitet Obrony Polonii - bo Polska jednak sobie jakoś radzi i wybiera jak trzeba, To tutaj trzeba bronić Polonię przed zarazą lewactwa 797+1201 = no to ile tego jest? Prosze sobie podliczyć.
Głosowałem na PiS ale i Konfederacja nie kończy sie na Korwinie...

Monika Wiench - 28.10.19 9:18
"Antypolska szuja" - tak mówi się ostatnio o guru konfederacji. Korwin znów dziś obraził wyborców Prawa i Sprawiedliwości. Jego zdaniem wyborcy PiS "maja intelekt ponizej przeciętnej". Znaczyłoby to, ze większość z nich to ludzie z inteligencja na poziomie ociężałości umysłowej, bo taka jest kwalifikacja ilorazu inteligencji.
Czas zadać mu pytanie: "Panie starszy, dlaczego wciąż obraza pan ludzi, dlaczego tak usilnie próbuje pan szkodzić Polsce i Polakom?"
Skończ pan, wstydu oszczędź, bo zaczyna człowieka odrzucać na samo brzmienie słowa "konfederacja"

KONFEDERATA - 27.10.19 12:28
@Monika Wiench (Australia)

Ostatnia naprawdę uwaga w tej kwestii.

Pani Moniko, polecam ostatni artykuł pana Jacka Matysiaka z Kalifornii w dziale Oceny, Poglady, Analizy, który ocenił wybory oraz partie biorące w nich udział, m.in. Konfederację Wolność i Niepodległość oraz dokonał rzetelnej analizy.

Chyba nikt nie zarzuci panu Jackowi braku wiedzy i wiarygodności.

z pozdrowieniami KONFEDERATA , wolny i niepodległy.

Aaron Waxmann - 27.10.19 1:18
Nowy ambasador Izraela w Polsce:

"Smutne, że taka partia jak Konfederacja będzie w Sejmie". ("DoRzeczy.pl")

Widać, że Wolność i Niepodległość Polski i Polaków Żydom nie podoba się.

Na właściwe tropy wypowiedzi naprowadzała pana ambasadora Izraela niejaka Dorota Wysocka-Schnepf, żona byłego ambasadora Polski w USA Ryszarda Schnepfa, wybiórczo reprezentującego polskie interesy.

Pani Wysocka-Schnepf w wywiadzie nie chciała dowiedzieć się co myśli pan ambasador Izraela lecz sugestywnymi pytaniami sama podpowiadała co ma myśleć i mówić dyplomata izraelski.
Dlaczego pani Wysocka-Schnep tak bardzo nienawidzi polskich patriotów z Konfederacji Wolność i Niepodległość?
Przypuszczam, że pani Wysocka-Schnepf wolałaby żeby do Sejmu dostała się partia Benjamina Netanjahu albo partia Likud.

MariaN - 26.10.19 13:07
Ja nie wiem dlaczego jest tak malo eufori w popierajacych PiS w wyborach. Prawica rządzi dalej i to samodzielnie, kto tak ma oprócz Węgier,. wszędzie bijatyka, kolejne wybory, ciągle zmiany premiera, podkopywanie stolków. A u nas oprocz idiotrycznej opozycji spokój i sielanka. Trzeba sie cieszyć, kolejne 4 lata naprawiania. No teraz to będzie ostro, powinno być. Wszyscy uczciwi w Polsce czekają na celeplus, może nareszcie teraz prokuraura zacznie robić na 3 zmiany. Takie jest zapoptrzebowanie społeczne i kwita. A w senacie wszystko sie uloży z czasem. Sądy zmieniać radykalnie niech unia wyje razem z platfusami i lewakami a walec niech jedzie. Czekamy na szybką jazdę, bez trzymanki. Na początek wywalić Czaskowskiego z Warszawy, może słoiki już dojrzały

Tomasz S - 24.10.19 19:27
Tak się o PiS pisze, jaką ma się wiedze o tej POLSKIEJ PARTII PRAWICOWEJ!
No cóż, ja też żyję sporo lat na obczyźnie,ale nie wypisuję głupot o polskiej prawicowej partii PiS! Jest to partia prawicowa i katolicka zarazem,która
wymiotła od władzy w Polsce komuchów!! Za to mam wielki szacunek do tej
prawdziwej POLSKIEJ PARTII!! Jedynie skomuszali po sowietyżmie uderzają
w PiS wystawiając o sobie podłe śwadectwo,co nie przystoi prawdziwym
POLAKOM!

Kojak - 23.10.19 23:55
KOMPLETNIE NIE MAM ZADNYCH NADZIEJI Z kONFEDRACJA ! KORWIN TO CZLOWQIEK NIEZROWNOWAZONY PSYCHICZNIE, JAWNIE CHAMSKI ,AROGANCKI POGLADY NIEKIeDY SLUSZNE ZAWSZE DOPROWADZANE DO ABSURDU A NIERZADKO IDIOTYZMU ! JEGO POGLADY PRZEJELA KONFEDRACJA OSZUKUJAC TYM SAMYM LUDZI I w WYKORZYSATRUJAC W TYM CELU SZYLD KONFEDRACJI !!! JEGO NA CZAS KAMPANI CHOWAJAC DO SZAFy ! BRAUN SPRAWIA OSTATNIO NAWIEDZONEGO I TAKI TEZ OBRAL SPOSOB BYCIA ! RESZTA TOWARZYSTWA POZA TANIM KRYTYKANCTWEM NIE MA NIC SENSOWNEGO DO ZAPROPONOWANIA JAK i TEZ DO POWIEDZENIA !

Monika Wiench - 23.10.19 11:41
Do Konfederaty - Szanowny Panie Anonimie,

Ponieważ nie ma Pan żadnej wiedzy na temat moich "studiów" nad Konfederacja, nie wyprowadzając Pana z błędu i nie wymieniając wielu źródeł, z których korzystam przy zapoznawaniu sie z działaniami liderów tej organizacji, pragnę zakończyć nasza wymianę opinii. Pomijając groteskowe zachowania i wypowiedzi pana Brauna czy Korwina, samo głoszone przez Was /Konfederatów/ hasło "PiS - PO jedno zło", dyskredytuje Was w moich oczach kompletnie. Szkodzicie Polsce!

Monika Wiench
Komitet Obrony Polski w Melbourne

KONFEDERATA - 22.10.19 19:03
@Monika Wiench (Australia)

Szanowna Pani Moniko. Widzę pewnego rodzaju zacietrzewienie i negatywny stosunek do Konfederacji Wolność i Niepodległość. Mając to na uwadze polecam wielce czcigodnej Pani częściej korzystać z materiałów filmowych na YouTube. Wystarczy wpisać w linii wyszukiwania hasło Konfederacja Wolność i Niepodległość i ukaże się spora ilość materiałów na temat tej formacji politycznej. Dużo materiałów pokazuje też telewizja Media Narodowe oraz telewizja wRealu24 (obie na YouTube).
Nie trzeba dużo wysiłku umysłowego by zapoznać się z politycznym credo Konfederacji . Materiały filmowe są bardzo pouczające. Polecam, naprawdę warto.
Żeby logicznie i skutecznie myśleć uprzedzenia należy zostawić na boku.

Gwoli wyjaśnienia. Konfederacja pragnie tylko ponownego przeliczenia głosów i ewentualnie powtórzenia ich tylko w wybranych okręgach, co do których istnieją poważne sygnały i przesłanki, że doszło do fałszowania podczas głosowania.
Daleko szukać. PiS również złożył protesty wyborcze i chce ponownego przeliczenia głosów w wybranych okręgach w wyborach do Senatu.
Jeżeli doszło do fałszerstw to PiS żąda powtórzenia głosowania w komisjach gdzie do takich fałszerstw doszło.

Żeby było jasne. Konfederacja nie chce unieważnienia całych wyborów!!!
Konfederacja chce tylko (zresztą tak jak PiS) ponownego przeliczenia głosów w określonych okręgach i jeżeli stwierdzone zostanie naruszenie ordynacji wyborczej i decyzji PKW unieważnienia wyborów w tych okręgach.

Przyjdzie czas, że PiS będzie dziękować Konfederacji, że jest i że działa na rzecz Polski i Polaków.
Pojedyńcze wypowiedzi wyrwane z kontekstu całości pana Korwina-Mikkego mogą tylko świadczyć o uprzedzeniu i złej woli osób próbujących wystawiać negatywne oceny.

Zacytuję frazy z Biblii "po owocach ich poznacie". Co do tego nie mam żadnych wątpliwości i liczę, że w następnych wyborach Konfederacja zdobędzie co najmniej kilkadziesiąt mandatów swoich wyborców czyli polskich patriotów i narodowców.
Jeżeli PiS zmieni swoją politykę w stosunku do ugrupowań patriotycznych i narodowych (przestanie je zwalczać) to może liczyć w przyszłości na sojusz z tymi formacjami politycznymi po prawej stronie sceny politycznej w Polsce.
PiS nie ma patentu na prawicowość i patriotyzm tym bardziej że, w ostatnich latach w sposób ewidentny
poszedł w kierunku populizmu i rozdawnictwa socjalnego a w polityce zagranicznej
za bardzo zbliżył się do środowisk żydowskich i diaspory oraz amerykańskich,
opierając się na nie do końca korzystnych relacjach dla państwa polskiego z tymi państwami.

A co będzie jak ci strategiczni partnerzy czyli Izrael i USA zawiodą politykę PiS-u.
Nie wolno bezwiednie kreować polityki państwa oddając się w pacht
partnerom politycznym, którzy planują (ustawa 447 Just) rabunek swojego sojusznika na bagatela 300 mld $.
Jak amerykanie sprawdzają się jako partner mogliśmy przekonać się niedawno,
kiedy Turcja zaatakowała Kurdów w Syrii po tym jak amerykanie wycofali swoje wojska z Syrii do Iraku.

Kurdowie twierdzą że amerykanie ich zdradzili. Trump robi uniki i konfabuluje. Kurdowie chyba mają rację.

Pani Moniko, trochę otrzeźwienia i mniej uprzedzeń. Konfederacja jest jeszcze bardziej na prawo od PiS-u.
W tych trudnych czasach my, Polacy potrzebujemy radykalnego skrętu w prawo.
PiS jest zbyt prosocjalistyczny i prożydowski. Jedyną partią stricte prawicową wydaje się być Konfederacja.

Red. Michalkiewicz pyta: czy wyborcy PiS-u zostali kupieni za swoje podatkowe pieniądze?
I został zaatakowany przez zwolenników PiS. Pytanie zasadnicze. Skąd rząd PiS-u ma pieniądze? Odpowiedź zna chyba każdy uczeń podstawówki. Z naszej Polaków pracy. PiS nic nie produkuje, no chyba że, urzędników.

Oceniając wybory możemy stwierdzić że, status quo nie zostało zachowane. PiS stracił większość w Senacie. Jest to jednak regres zaufania wyborców do PiS (Senat). W skali makro PiS zwiększył liczbę swoich zwolenników (8 mln.) w skutek większej frekwencji wyborczej.

Panie, darz PiS-owi i również przede wszystkim Konfederacji Wolność i Niepodległość. Ta partia (Konfederacja) ma przyszłość i spodziewam się że, w nieodległej perspektywie wyrośnie na pierwszego tuza polskiej sceny politycznej.

Serdecznie pozdrawiam,
ukłony dla redakcji Kworum za PLURALIZM ŚWIATOPOGLĄDOWY

Monika Wiench - 19.10.19 0:25
Dla Pana Konfederaty.
https://www.salon24.pl/u/peacemaker/993615,co-ci-polska-zrobila-konfederacie-ze-tak-jej-nienawidzisz
Być moze tytuł lekko przerysowany, ale kilka faktów bardzo prawdziwych. Juz robią destrukcje zadając unieważnienia wyborów, zaś jeden z licznych "liderów" znów obraza kobiety i wyborców PiS-u. Razem z Jachira beda robić cyrk z Sejmu, aby tylko istnieć. Trzeba nie miał cienia krytycyzmu, aby popierać to towarzystwo.
Monika

Konfederata - 17.10.19 22:57
Taki był wybór Polaków. Ale również należy stwierdzić, że PiS wprowadził postkomunistów z SLD z Czarzastym i Zandbergiem na czele do Sejmu.
Jak to PiS wprowadził?
Ano tak, że przez cały okres kampanii wyborczej PiS hołubił SLD zapraszając do TVP bardzo często przedstawicieli SLD i tym samym robił im reklamę.
Taktyka PiS polegała na osłabianiu PO i wzmacnianie SLD by odebrać głosy PO.
Mało tego. PiS tępił i rugował KONFEDERACJĘ Wolność i Niepodległość tj. partię na prawo od PiS zrzeszającą patriotów i narodowców.
W czasie kampanii przedwyborczej TVP ani razu nie zaprosił do telewizji Konfederacji za co była TVP oskarżana w sądzie 3 razy przez Konfederację.
Sąd przyznawał rację Konfederacji ale TVP nie stosowała się do wyroków sądu.
Gdyby nie było rugowania Konfederacji przez PiS to Konfederacja mogłaby uzyskać powyżej 10% głosów i miałaby ok. 50 posłów.

Wybory były w wielu komisjach wyborczych fałszowane. Do PKW i prokuratury wpłynęło do dzisiaj Kilkadziesiąt wniosków i zawiadomień o unieważnienie wyborów w Komisjach i przeprowadzenie śledztw dot. fałszowania protokołów wyborczych.
Np. w jednej z komisji w lubelskiem zniknęło 17 prawidłowo oddanych głosów
na jednego z kandydatów kiedy okazało się wg protokołu komisji, że otrzymał 0(zero) głosów. Zdjęcia z momentu głosowania poszczególnych 17 osób pokazują, że prawidłowo oddali swoje głosy na rzeczonego kandydata.

W Senacie PiS umoczył (49 senatorów) i będzie starał się wyłuskać z opozycji co najmniej dwóch senatorów by uzyskać większość i mieć swojego marszałka.
Czy znajdą się chętni do korupcji politycznej?

Poza tym incydentem z Senatem układ sił został zachowany a PiS strzelił sobie w kolano i wprowadził komunistów do Sejmu i Senatu.
A może to był z góry zaplanowany plan naczelnika państwa?
Niebawem dowiemy się wszystkiego po pierwszych głosowaniach w nowym parlamencie RP.

Wszystkich komentarzy: (21)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

19 Września 1955 roku
Prezydent Argentyny Juan Perón został obalony w wyniku zamachu stanu.


19 Września 1922 roku
Urodził się Emil Zatopek, legendarny czeski sportowiec, biegacz, 4-krotny mistrz olimpijski.


Zobacz więcej