Piątek 17 Stycznia 2020r. - 17 dz. roku,  Imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 07.10.19 - 12:36     Czytano: [420]

Totalny odlot Wałęsy

”Robią z niego bohatera, a on w środku, stan wojenny, atakują nas, a on kozak zakłada Solidarność Walczącą. Co to było? Zdrada! Zdrajca. Taka jest prawda, ale wybaczmy mu”– powiedział podczas niedzielnej konwencji Koalicji Obywatelskiej Lech Wałęsa.

Słowa byłego prezydenta wywołały prawdziwą burzę w polskim społeczeństwie, a krytyczne opinie napływają z każdej strony, również wśród zwolenników opozycji. Tymczasem były lider Solidarności ma za nic społeczny odbiór jego wypowiedzi, co zresztą udowodnił w swoich postach na Facebooku, odnoszących się do niedzielnego przemówienia.

Z pewnością niedzielne wystąpienie Wałęsy przejdzie do historii tej kampanii wyborczej i na długo pozostanie w pamięci Polaków. Były prezydent podczas konwencji KO, która została przełożona z soboty ze względu na “szacunek wobec osoby Kornela Morawieckiego”, zaczął wyzywać założyciela Solidarności Walczącej od “zdrajców”. Jego słowa zostały poddane ogromnej krytyce, a zażenowania nie kryli nawet działacze KO, którzy uznali wypowiedź byłego prezydenta za niepotrzebną.

Sam zainteresowany nie zamierza się jednak wycofać ze swoich słów czy też przeprosić. Wręcz przeciwnie. W poniedziałek rano były lider Solidarności zamieścił swoje oświadczenia na portalu Facebooku odnośnie jego niedzielnego wystąpienia. Były polityk zaproponował w nim “myślenie na przyszłość” dla Polaków.

– Uwierzcie wreszcie , gdybym myślał i robił jak mi wtedy i dziś proponowano i udowadniano , naprawdę żylibyśmy dziś bez zmian z powojennym komunistycznym podziałem. Najwięksi politycy światowi i polscy z Ojcem Świętym i Prymasem Polski namawiali mnie podobnie jak Wy dziś .Musiałem nie posłuchać i teraz Was nie posłucham – czytamy w poście Lecha Wałęsy, który zapewnia że “robił i postępował po swojemu i dalej tak będzie robił.

–Nawet jeśli dziś wygracie to tylko po to , by jutro przegrać. Wy chcecie wygrywać a ja aby rozwiązywać problemy – pisze dalej, na sam koniec odnosząc się do gazet Solidarności Walczącej, w których pojawiały się teksty odnośnie Lecha Wałęsy, jakie wiele lat później miały ujrzeć światło dzienne w postaci “teczek Kiszczaka”.

Do tej kwestii odnosi się zresztą w kolejnym poście, gdzie na wstępie zwraca się do premiera Mateusza Morawieckiego, który miał go “obrazić”. Wałęsa proponuje szefowi polskiego rządu, aby sprawdził kto współpracował z SB, gdyż takie informacje może uzyskać dziś każdy “bardzo prosto”.

–W pismach Pańskiego Ojca z tamtego czasu solidarności walczącej publikowano materiały , te które dopiero teraz po latach ogłoszono jako znaleziska teczki Kiszczaka. Więc Kiszczak w wcześniej podrzucał Morawieckiemu czy Morawiecki współpracował z Kiszczakiem. Może chce Pan więcej dowodów – czytamy we wpisie Lecha Wałęsy.
Źródło: Facebook Autor: JD

Stefczyk.info

Wersja do druku

Pod tym artykułem nie ma jeszcze komentarzy... Dodaj własny!

17 Stycznia 1773 roku
Urodził się Józef Sułkowski, polski oficer, adiutant Napoleona Bonapartego (zm. 1798)


17 Stycznia 1945 roku
Rozwiązanie podziemnej organizacji "Szare Szeregi"


Zobacz więcej